• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עזרו לי לבחון את החידה שלי

טסוקימארו

פונדקאי ותיק
אני מתכנן one-shot שבו השחקנים מגיעים לספרייה מקוללת שנשלטת על ידי שד ידע.
כחלק מזה, חשבתי על סוג של חידה, ואני רוצה לוודא שהיא לא קלה או קשה מדי.
בגדול, השד מתכונן לעשות משהו זדוני, ולצורך כך הוא נועל את עצמו מאחורי קיר של אנרגיה מאגית. לא ניתן לפגוע בקיר או לעבור דרכו, ובמרכזו ממוקם לוח שחמט בסידור מסויים. (אנכית, לא מושפע מגרביטציה.) זה כל המידע שאני מתכוון לתת לשחקנים.
הלוח:
chess.jpg
הייתי שמח לקבל הודעה פרטית ממי שמעוניין של מה הוא היה עושה בתור שחקן :)
תודה.

צ'מע, אפשר לשים את כל המלכים והמלכות בפינות, ליצור סימטריה אחרת, לעשות משחק שצד אחד מנצח וכך הלאה - ובטח שום דבר ממה שרשמתי לא נכון. הבעיה היא שאין שום רמז/כיוון, למרות שהרעיון סבבה, זה היה מייאש אותי. גם האם יש תגובה בחדר להזזה של כלים?

שמע, הדבר הראשון שהשחקן היה עושה זה לבדוק איזה כלים הוא יכול להזיז ולנסות להגיע לשחמט אם הצד שהוא חושב ששיך לו, אם זה לא מה שהם אמורים לעשות זו לא חידה עילה ניחוש עיוור.
הרמזים שלך (שלא בטוח שהשחקנים יבינו) די כללים מדי, אתה צריך לתת משהו עם יותר בשר.

אביעד, לא הבנתי את ההודעה הראשונה שלך. והמלכה פשוט נראית ככה בסט שיש לי XD נקודה טובה לגבי ההשתגרות. אני לא חושש מזה להרפתקה הזאת.

חשבתי לקבל הודעות פרטיות כך שאוכל להגיב לכל ניסיון בהתאם בלי לחשוף את הפיתרון לכולם ובלי למלא פה את העץ, אבל:
הלוח כן מגיב אם השחקנים עושים מהלכים. השחקנים יכולים להזיז כלי, אבל אם זה לא הכלי הנכון למקום הנכון, כשהכלי מונח הלוח גורם להם נזק מזערי ומחזיר את עצמו לפוזיציה שבתמונה.
הפיתרון:
כמו שכמה ניחשו, צריך לעשות מט למלך הלבן (צריח שחור יורד לשורה התחתונה).
אלה ההנחות שלי:
1) השחקנים יחשבו על לעשות מט במהלך אחד. (מדובר בשחמט, והלוח מאפס את עצמו אחרי מהלך אחד)
2) השחקנים יניחו שצריך לעשות מט למלך השחור. (לבן מתחיל בשחמט, ואני מציג את הלוח כמו בתמונה, כשהצופה משחק כביכול את הלבן)

לפני שהם יבינו שאי אפשר לעשות מט לשחור, יחשבו לעשות מט ללבן וימצאו די מהר את המהלך הנכון.
מחשבות?

האמת היא שלא חשבתי על צב1, ומתקן את הפתרון הקודם: מהא1!
השתמשתי ברישום שחמט כדי לתאר את המהלך שלי.
ז"א, מה זה מלכה. א1 זה משבצת, ! זה סימן למהלך חזק.
זה ברור כל כך שאתה צריך להנחית מט על המלך הלבן, הוא פשוט מבקש את זה.
ולא הייתי ממהר לקבוע שהלבן לא יכול לנצח. אני עדיין לא בטוח אם זה אפשרי, אבל אני גם לא בטוח שלא.
החידה הייתה קלה. מה שהייתי ממליץ לך, אם מדובר בשחקנים שמכירים שחמט, היא להסוות את הלוח כך שיקשה לזהות שמדובר בלוח שחמט.

אביעד
זהו שחשבתי שאתה כותב מהלך, אבל לא הצלחתי לקרוא את זה.
מהא1 זה גם פיתרון- שלא ראיתי. אני יכול להשאיר אותו כעוד אופציה או להתחיל את המלכה בח7.
הלבן לא יכול לנצח במהלך אחד. הכי קרוב שהוא יכול לעשות זה שח בשני מקומות עם הצריח, אבל לא מט.
השחקנים חייבים להכיר שחמט, אחרת החידה לא סבירה, אבל לא נראה לי שהם יהיו בקיאים כמו שנראה שאתה.
אם אני מסווה את הלוח זה מאפשר לי לעשות את זה טיפה יותר פשוט ולהכין לוח שמיועד ללבן לעשות מט במהלך אחד, אבל זה דורש ממני למצוא דרך להסוות את העובדה שמדובר בשחמט ואז זה מחליש את התמה של ידע ולוגיקה (שד ידע השתחרר בספרייה...)
תודה על עזרתך :)

הלבן לא חייב לנצח במהלך אחד. מבחינתי שינצח ב30 מהלכים כל עוד יש פתרון הכרחי לבעיה.
והם יהיו חייבים להבין שמדובר בשחמט כדי לפתור את החידה, ואז המוטיב של הלוגיקה יישאר כפי שהוא. אתה גם יכול לקחת חידת שחמט שמצריכה טיפה יותר חשיבה (ויש כאלה באינטרנט בכמויות, יש לי ספר שלם בבית ואני לא יודע איפה הוא) או חידה שמאפשרת מט במהלך אחד גם ללבן וגם לשחור, ואז הם צריכים לבחור צד.
תודה על המחמאה, אבל אני כבר חלוד ממש... שנים שלא שיחקתי...

מה אני אגיד לך. אם אתה רוצה חידה עם 30 מהלכים במשחק שאתה מריץ, בבקשה. אם אנחנו מדברים עדיין על המשחק שלי, הלוח משחזר את עצמו והחידה הולכת להיות מהלך אחד, מהסיבה שאני לא מתכוון לשבת ולשחק שחמט נגד השחקנים באמצע המשחק. זה גם ישכיח ממני ומהשחקנים מה הפואנטה של כל הדבר הזה- לפתוח את השער ולהגיע לאוייב, וגם לא באנו לשחק שחמט- באנו לשחק מ"ת.
אפשרות למט לשני צדדים זה רעיון מעניין, אבל הוא לא מתחבר לי פה לעלילה.

טסומיקארו
למען האמת, חשבתי על מת ללבן בגלל השלושה שיוצרים את ה'קיר' שלו, רק שאני חשבתי שצריך לשבור את הקיר של החיילים - וכך שוברים גם את הקיר האמיתי.
אחלה חידה.

טסומיקארו
אויב מעבר לקיר אנרגיה - האויב בטח ייוצג על ידי מלך או כלי חשוב אחר - מלך לבן מאחורי שלושה חיילים - אם נהרוג את החיילים זה כמו לשבור את קיר האנרגיה - בינגו!

עכשיו, איך עושים את זה?

חזרה