שליטים ושדים 77: בואו להצביע
שלוש שנים אנו עורכים את אתגר הכתיבה שליטים ושדים, בו אחת לשבועיים מתפרסם נושא חדש וחברי הפורום מוזמנים לכתוב את התוכן שלהם לפי אותו הנושא. כעת, שליטים ושדים יוצא לחופשה, אבל כמחווה שליטים ושדים 77 הוא אתגר מיוחד נושא פרסים. אז בואו להצביע להגשה האהובה עליכם: viewtopic.php?f=3&t=41202

הכה את הפונדקאי 11 - ת'ור

פורום הקהילה שלנו, כאן תוכלו לדבר על כל נושא שעולה על לבכם. אז שימו את המעיל בצד ובואו להתרווח אצלנו
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 05 מרץ 2018, 21:00

מה המוצא אתני שלך?
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 05 מרץ 2018, 21:19

Doctor Who כתב: מעולם לא שמעתי על זכר עם השם אביה
אביה זו צורה מודרנית יותר ל''אביהו''. בפירוש מילולי זה ''בנו של אלוהים''. בממלכות העבריות העתיקות זה היה דומה לשמות של מלכי אשור (''האל נצר את בכורי'', ''האל העניק לי יורש'', ''האל נתן לי אח'' וכו'), בימינו זה יותר סמלי (ה' נענה לתפילותינו לבן וכו'), למרות שאולי זה סתם שם יפה בעיני ההורים או שזה קשור לבן משפחה. בכל אופן, במקרה הזה זה לא ענייננו ולא נדע.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage

שליחה על ידי ת'ור » 05 מרץ 2018, 23:06

למען האמת, "אביה" הוא שם תנ"כי למהדרין, ויש כמה וכמה דמויות תנ"כיות עם השם הזה. רובם זכרים, ד"א, אבל יש גם אישה. כך שזה תמיד היה שם דו-מיני.

טקהאג:
ת'ור כתב:מעדיף לא להיכנס לפרטים אישיים
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!
סמל אישי של משתמש
Doctor Who

שליחה על ידי Doctor Who » 06 מרץ 2018, 08:45

תודה רבה, יכול להיות שהייתי צריך לפרט את הסיבה למה אני רוצה לדעת.
"Keep calm, I am the doctor"
סמל אישי של משתמש
Doctor Who

שליחה על ידי Doctor Who » 06 מרץ 2018, 15:09

אגב, במה שירת בצבא?
"Keep calm, I am the doctor"
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 06 מרץ 2018, 17:10

אתה מגדל חיית מחמד כל שהיא? אם כן אז איזה? ואם לא אז מה הייתה רוצה לגדל?
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.
סמל אישי של משתמש
Redcloak

שליחה על ידי Redcloak » 06 מרץ 2018, 18:29

בתור מישהו שמבין באנימציה, מה הן שלוש סדרות האנימה ושלוש סדרות האנימציה המערבית האהובות עליך/המומלצות ביותר בעיניך?
Call me old fashioned, but an evil ascension to power just isn't the same without someone chanting faux Latin in the backround.
Nero,IFCC Director,Order of The Stick-
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage

שליחה על ידי ת'ור » 06 מרץ 2018, 19:11

דוקטור הו: תקשוב.

טקהאג: אין לי חיית מחמד ואף פעם לא הייתה לי. פעם רציתי כלב גדול כמו האסקי או רועה גרמני, אבל אני מודה שלאחרונה הרעיון של חתול נעשה יותר מושך בשבילי.
למרות שאני בספק אם תהיה לי חיית מחמד בעתיד הנראה לעין, אין לי כוח לטפל באחת.

רדקלוק: הממממממממממממממממממממ.
אנימציה מערבית ראיתי פחות, אבל ממה שראיתי אני מחבב במיוחד את אווטאר: כשף האוויר האחרון (כמובן), teen titans ואם זה נחשב - המומינים. להמלצה הייתי מחליף את טין טיטנס בadventure time או gravity falls, לא בטוח.
סדרות האנימה האהובות עליי הן FMA (למרות שאני בעד שילוב מסוים בין brotherhood למקורית), Haikyuu ו... new game או k-on, אני לא בטוח. להמלצה הייתי מחליף את האחרונה בtamako market - לא כולם יהנו ממנה אבל אני חושב שלכולם שווה לפחות לנסות קצת slice of life. ואם לא נהניתם, ממליץ לנסות שוב כמה שנים אח"כ. זה סגנון שלפעמים גדלים אליו.

ואם אני כבר בשוונג, אני אעשה גם סרטים.
מערביים זה נסיך מצרים, משפחת סופר על ו... אולי up? או טרזן? אחד מהשניים.
ואנימה זה Koe no katachi, המסע המופלא וכנראה שגן המילים (garden of words). הייתי ממליץ גם על "חרב הזר" (sword of the stranger) רק בשביל הכוריאוגרפיה וAkira כי זו חוויה שצריך לחוות. והשכן הקסום שלי טוטורו, פוניו והנסיכה מונונוקי, אבל אתם באמת צריכים את ההמלצה שלי למיאזאקי?
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 06 מרץ 2018, 19:22

לפחות ע''פ ויקיפדיה, המומינים זו סדרת אנימה. כמו גם הלב, עליסה בארץ הפלאות, נילס והאווזים, ועוד סדרות מיתולוגיות.
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 06 מרץ 2018, 20:02

חתול זה לא הרבה עבודה, אתה רק צריך למלאת לו אוכל ומים ומדי פעם לנקות/להחליף לו את החול.
בנוסף יש קופסאות חול מיוחדות שמנקות את עצמם ודלת חתולים פוטרת אותך אפילו מהטרחה של פתיחת הדלת.
באופן אישי לי אין ארגז חול בבית (ההורים שלי לא מוכנים בגלל הריח) אז החתול שלי פשוט יוצא החוצה כל פעם שהוא צריך לשרותים.
שורה תחתונה חתול זו חיה שמתאימה לאנשים עצלנים, אבל החיסרון שלה היא שהיא יכולה לגרום לך לדאוג מאוד כמו שכתבתי בעץ למה אני שונא את החתול שלי.
א.ש.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 06 מרץ 2018, 20:13

tkhag1 כתב: חתול זו חיה שמתאימה לאנשים עצלנים
חיה עצלנית מתאימה לאנשים עצלנים.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 06 מרץ 2018, 20:32

הח׳אן הטטרי כתב: חיה עצלנית מתאימה לאנשים עצלנים.
מה שנכון נכון
א.ש.
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage

שליחה על ידי פלאפי » 06 מרץ 2018, 22:11

ת'ור כתב: אין לי יותר מדי סיפורים (לא שיחקתי הרבה, כאמור), אבל זכור לי לטובה משחק כנס שבו שיחקנו חבורת פיראטים. אני הייתי הקפטנית הנועזת שאיבדה יד, אז בשם משחק התפקיד החזקתי את אצבע יד ימין שלי כקרס במשך כל המשחק. אני לא חושב שמישהו שם לב, אבל עדיין נהניתי :)
זה היה בגיבורים ומיכאל פבזנר היה המנחה? זכור לי שגם אני שיחקתי במשהו עם פיראטים. היו כמה שולחנות שרצו במקביל, אז אם לא היינו באותו שולחן, אולי היינו באותו משחק באופן כללי.
ת'ור כתב: ובשאלה לקהל, כתלמיד אנימציה אני סקרן: מה דעתכם על אנימציה? גם באופן כללי, גם ביחס לקולנוע מצולם וגם אם יש לכם משהו להגיד על תחומים ספציפיים של אנימציה. מה לדעתכם היתרונות של אנימציה וכמה לדעתכם היא "רצינית" כמדיום?
אנימציה או אנימה? אני משער שבטח הלכת לתחום האנימציה בעקבות אהבתך לאנימה, אבל נסכים שאנימה זה בסך הכל רק סגנון אחד (די רחב אומנם) של המדיום הזה. אני תמיד פחות נהנתי מאנימה, בעיקר בגלל שהרבה מהמוסכמות בו נובעות מחשיבה יפנית, וקשה לי מאוד להזדהות עם זה. האנימציה של דיסני ופיקסאר עם הסטוריטלינג המערבי שלהם הרבה יותר קוסם לי. אני כן מכיר באופן יחסי את פועלו של מיאזאקי, בין השאר כי הוא זכה להצלחה במערב, וקאובוי ביבופ היא אחת הסדרת האהובות עליי אבר, מכל המדיומים (וגם זה, בגלל שראיתי אותה בדיבוב האמריקאי המוצלח מאוד).
ההקשר המיידי בראש של רוב האנשים בין אנימציה לסרטי ילדים הוא מעציב, אך גם מובן. הרוב המוחלט של סרטי אנימציה (המערביים) הם בסופו של דבר לילדים, כאשר יש מיעוט קטן שמראש נוצר לקהל בוגר. ארי פולמן וואלס עם באשיר (וגם כנס העתידנים המומלץ) אכן שייכים למיעוט האיכותי הזה. אבל בגדול אני חושב שרוב האנימציה ה"בוגרת" מגיעה מכיוון האנימה. בתור חובב מד"ב, אני יכול להגיד שיש הרבה סרטי מדע בדיוני קלאסיים ובוגרים מאוד שהגיעו מהאנימה (אקירה והרוח במעטפת, למשל, שהשפיעו על המון סרטים הוליוודיים שאינם אנימציה). גם היום נוצרים הרבה סרטי אנימציה בוגרים שלא בהכרח מופנים לילדים (למרות שגם היותר קשים יחסית הם עדיין לכל המשפחה או לבני נוער), אבל אלו שלילדים מצליחים פי כמה בקופות, וגם גורפים את רוב הפרסים. ראה לדוגמא את כל זוכי האוסקר לפרס סרט האנימציה האחרונים - כולם סרטים לילדים, לרוב של פיקסאר או דיסני, למרות שמולם התחרו גם סרטי אנימציה בוגרים איכותיים מאוד (למשל אנומליסה של צ'ארלי קאופמן, שהיה מקורי בצורה חד פעמית, או מר שועל המופלא של ווס אנדרסון). השנה בכלל זכה קוקו, שהיה לטעמי בינוני ממש. בקיצור, התפיסה המקובלת היא שסרטי אנימציה הם לילדים, וסרטי אנימציה לילדים הם מה שתופס, וכנראה זה ימשיך ככה עוד הרבה זמן.

לגבי סדרות אנימציה מערביות - קודם כל, אאל"ט שמם הרשמי הוא cartoons, שזה בעצם שם רחב יותר שלא שמור רק לסרטונים קומיים קצרים עם באגס באני. קרטונים זה בעצם המקבילה המערבית לאנימה, אם הבנתי נכון.
כאחד שגדל על cartoon network, יש מספר סדרות מצוירות שעליי להמליץ עליהן, אם לא הכרת אותן כבר. הראשונה היא samurai jack, אולי המפורסמת והחשובה ביותר שיצאה מקרטון נטוורק. מעניין שהיא שואבת השראה מהמיתולוגיה והסגנון האסיאתי, אבל מנגישה אותם לקהל האמריקאי בצורה חכמה. ובנוסף היא גם שואבת השראה מהרבה תרבויות מגוונות אחרות. מבחינתי היא באותה רמת איכות כמו קאובוי ביבופ, וסגנון האנימציה שם מאוד פשטני בכוונה.
megas xlr זה בעצם מחווה\פארודיה על אנימה המקות, והיא משעשעת להחריד וגם מעוצבת מגניב.
על rick and morty אני מניח שכבר שמעת\ראית, אבל אם לא אז כדאי.
ויש עוד הרבה סדרות 'טרנדיות' יותר, כמו bojack horseman, family guy, archer, וכמובן הסימפסונס ופיוצ'רמה וסאות'פארק. אבל אני לא כל כך רואה בהן כסדרות שעושות משהו מיוחד עם אומנות האנימציה, אלא יותר כמו קומדיות\סיטקומים\סאטירות שפשוט נוצרו במדיום הזה כי הוא הכי נוח בשבילם. האנימציה בסדרות האלה היא סטנדרטית על גבול המשעממת, והיופי שבהן זה הכתיבה ולא הביטוי הויזואלי.

ואחזיר לך גם בשאלה - מה יחסך לסטופ מושן? זה נכלל גם תחת מדיום האנימציה, אבל זה תחום רחוק שנות אור מאנימציה דו מימדית או אף תלת מימדית ממוחשבת.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage

שליחה על ידי ת'ור » 06 מרץ 2018, 23:06

את ההחלטה שלי ללמוד אנימציה אני חייב לאווטאר, שהרבה מלחמות להבות עדיין לא הכריעו מה היא בדיוק, אז זו החלטה שלך אם זה בגלל אנימה או לא. למרות שאנימה בהחלט עוזרת ללבות את האהבה שלי לאנימציה דו-מימדית.

האוסקרים הם לא בדיוק מדד אמין לאיכות סרטים, אבל באנימציה אני מתייחס אליהם אפילו פחות. בניגוד לקטגוריות האחרות שבוחרות מועמדים ע"פ אנשי הקטגוריה (שחקנים בוחרים שחקנים, צלמים בוחרים צלמים) כולם בוחרים מועמדים לסרט אנימציה. ובגלל שרוב האנשים לא לוקחים אנימציה ברצינות, המועמדויות נוטות להתמקד בילדים ובמערב. השנה בוס בייבי היה מועמד, למען השם. אז קטגוריית האנימציה באוסקר באמת לא אומרת הרבה.

חוץ מmegas xlr שמעתי על כל הסדרות האלה, וראיתי rick and morty וקצת מכמה מהאחרות. הבעיה עם רובן היא שהן באמת לא עושות שום דבר מעניין מבחינת אנימציה. מדי פעם יש קטעים ששפכו עליהם תקציב והם נראים נהדר, אבל בדרך כלל הסדרות האלה "מצולמות" בגובה העיניים והדמויות זזות בצורה בסיסית למדי. בהקשר הזה לאנימה יש יתרון, כי גם הסדרות הזולות יותר עדיין שומרות על גיוון סינמטגורפי.
סמוראי ג'ק, עד כמה שאני יודע, היא די יוצאת דופן מהבחינה הזאת - האנימטורים שלה שמרו על גיוון וחידוש כל הזמן, ויש שם כמה סצנות אייקוניות מבחינה אנימטיבית. למרות שלאחרונה יש עוד סדרות שמעלות את הרף כמו Steven Universe, ושמעתי שגם הסדרה של Tangled עושה דברים מעניינים.

סטופ-מושן... מסרטי הסטופ-מושן שראיתי ומהניסיון המעשי שהיה לי עם הטכניקה אני יכול להגיד קודם כל שזה לא בשבילי. חלק גדול ממה שאני אוהב באנימציה הוא היכולת שלה ליצור תנועה יותר טוב מכל מדיום אחר, וחוסר היכולת של סטופ-מושן לחזור ולבצע תיקונים קטנים מגבילה מאוד את התנועה. כמובן שאפשר ליצור סטופ-מושן יפהפה וחלק, אבל זה דורש מיומנות גבוהה יותר מבטכניקות אחרות. ואפילו סטודיו לייקה (המלכים של סטופ-מושן מסחרי) לא הצליחו ליצור אנימציה באמת חלקה בסרטים שלהם. זה מפריע לי.
מצד שני... סטופ-מושן זוהר כשהוא משתמש בחומריות של הדמויות\תפאורה, וכשהוא מאמץ את החספוס של התנועה והופך אותה לשפה משלה. בשבילי סטופ-מושן טוב עובד בגלל שהוא לוקח את החומרים המוכרים לך ומזיז אותם בדרכים לא מוכרות, נותן להם חיים שלא ציפית להם. חצי מההנאה בסטופ-מושן זה להתפעל מאיך הם הצליחו לתת חיים לבגדים, או לשקיות, או לכמה גרגרי אורז. וכשזה טוב, זה ממש טוב. אני חושב שסטופ-מושן מעולה מרשים יותר מתלת מעולה ואולי גם מאנימציה קלאסית מעולה (למרות ש"לאהוב את וינסנט" שיצא לאחרונה באמת לוקח את האנימציה הקלאסית לגבולות חדשים).
אבל בשורה התחתונה סטופ-מושן זו טכניקה נישתית. קשה ליצור איתה משהו לקהל הרחב, והדוגמאות הבודדות שאני מכיר הן הסדרות של רוני אורן (משלי שועלים ואגדות המלך שלמה של החינוכית) ווואלאס וגרומיט. לפחות עכשיו, קלאסית ותלת הרבה יותר קלות לעיכול ולכן יכולות להחזיק תעשייה. סטופ-מושן עובד בעיקר בשביל פרויקטים אמנותיים ומושך בעיקר אנימטורים. אני מקווה שזה ישתנה, אבל בינתיים סטופ-מושן מתאים כמעט רק למביני עניין וכאנימטור זה חסרון די גדול.
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage

שליחה על ידי פלאפי » 07 מרץ 2018, 00:49

ת'ור כתב: האוסקרים הם לא בדיוק מדד אמין לאיכות סרטים, אבל באנימציה אני מתייחס אליהם אפילו פחות. בניגוד לקטגוריות האחרות שבוחרות מועמדים ע"פ אנשי הקטגוריה (שחקנים בוחרים שחקנים, צלמים בוחרים צלמים) כולם בוחרים מועמדים לסרט אנימציה. ובגלל שרוב האנשים לא לוקחים אנימציה ברצינות, המועמדויות נוטות להתמקד בילדים ובמערב. השנה בוס בייבי היה מועמד, למען השם. אז קטגוריית האנימציה באוסקר באמת לא אומרת הרבה.
קודם כל, לא אמרתי שהאוסקר מצביע על איכות, אלא שהוא מהווה מדד למה נחשב סרט אנימציה טוב בעיני הוליווד. כרגע מה שנחשב בעיניהם כסרטי אנימציה טובים הם סרטים חמודים לכל המשפחה עם סיפור מרגש והפקה מלוטשת ויקרה, ולהם הם נותנים פרסים. ברור שעולם האנימציה הרבה יותר רחב מזה, ולכן אמרתי שזה שהם מעניקים תמיד פרס לדיסני או פיקסאר זה פספוס.
וככל הידוע לי, בכל הקטגוריות מצביעים כל חברי האקדמיה האמריקאית.

לגבי סטופ מושן - אני ממש לא חושב שסטופ מושן זה משהו נישתי. כמה מהסרטים הכי גדולים של העשורים האחרונים היו סטופ מושן - קובו ושני המיתרים, קורליין, פאראנורמן, מר שועל המהולל, בוקסטרולס, אנומליסה, קורפס ברייד, וכמובן הסיוט שלפני חג המולד. אומנם הם לא היו שוברי קופות כמו דיסני ופיקסאר, אבל גם סרטי לייב אקשן לרוב לא מצליחים להתחרות בהם, אז זה לא ממש השוואה הוגנת. ולפני עשר שנים, Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit זכה באוסקר לסרט האנימציה, והוא סטופ מושן מלא.
חוץ מלייקה יש גם את אולפני ארדמן, אלו שאחראים לוולאס וגרומיט ועוד כמה סרטים מוכרים נוספים. הסיבה שהזכרתי את זה כי אולי יעניין אותך שלפני כמה שבועות עשו בערוץ היוטיוב של Tested סדרת סרטונים של מאחורי הקלעים של אולפני ארדמן, ועל התהליך שלהם ביצירת סרט הסטופ מושן Early Man. לי זה היה מאוד מעניין ואני אפילו לא אנימטור. הנה קישור לפלייליסט של הסרטונים האלה:
ספוילרהצג
ת'ור כתב: חוץ מmegas xlr שמעתי על כל הסדרות האלה, וראיתי rick and morty וקצת מכמה מהאחרות. הבעיה עם רובן היא שהן באמת לא עושות שום דבר מעניין מבחינת אנימציה. מדי פעם יש קטעים ששפכו עליהם תקציב והם נראים נהדר, אבל בדרך כלל הסדרות האלה "מצולמות" בגובה העיניים והדמויות זזות בצורה בסיסית למדי. בהקשר הזה לאנימה יש יתרון, כי גם הסדרות הזולות יותר עדיין שומרות על גיוון סינמטגורפי.
סמוראי ג'ק, עד כמה שאני יודע, היא די יוצאת דופן מהבחינה הזאת - האנימטורים שלה שמרו על גיוון וחידוש כל הזמן, ויש שם כמה סצנות אייקוניות מבחינה אנימטיבית. למרות שלאחרונה יש עוד סדרות שמעלות את הרף כמו Steven Universe, ושמעתי שגם הסדרה של Tangled עושה דברים מעניינים.
אנימציה מערבית (דו-מימדית) לרוב פשוטה יותר ופחות מנסה לשאוף לריאליזם או לסינמטיות מאשר זו של האנימה, זה נכון. מצד שני, אני לפעמים רואה בכך יתרון, כי באנימה יש לעיתים אובר-ספקטקל שגורע מחוויית הצפייה (ומזכיר קצת את הbayhem, סגנון הבימוי הכאוטי שבו משתמש מייקל ביי כדי לביים סצנות אקשן, שיכול להיות כל כך מבולגן ומלא פריטים שאי אפשר להבין מה בכלל קורה בסצנה). בסופו של דבר זה עניין של למצוא איזון, וגם עניין של סטייל. מבחינתי חלק ממה שיפה באנימציה זה שאפשר לייצר שפה ויזואלית שלא תעבוד אף פעם בסרט מצולם, וזה גם לפעמים אומר בכוונה לשבור את הריאליזם או דווקא לפשט את התנועתיות של הדמויות. הטכניקה של אנימציה ממוחשבת תלת-מימדית דווקא לפעמים מגבילה את החופש האומנותי שפעם היה לאנימטורים, בגלל שהיא מאלצת את האנימטור להיצמד לאיזשהם חוקים פיזיקליים (גם אם גמישים להחריד) בתנועה ובעיצוב של הסביבה. והאנימה, בגלל שהוא שואף לריאליזם מפורט לרוב, גם נראה לי לפעמים מוגבל באספקט הזה (למרות שבטח תוכל להביא דוגמאות נגדיות :) ).
הנה דוגמא לאחד מהסיקוונסים (והשירים) האהובים עליי מהסרטים של דיסני, כדוגמה ליצירתיות באנימציה ובעריכה שאפשרית רק באנימציה קלאסית (מצאתי רק גרסא עם כתוביות מולבשות מעל, סורי):
https://youtu.be/O9MvdMqKvpU
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה
  • הכה את הפונדקאי 16-yds
    על ידי yds » 05 אוגוסט 2018, 22:52 » ב השולחן העגול
    8 תגובות
    363 צפיות
    הודעה אחרונה על ידי Nextorl
    04 ספטמבר 2018, 00:21
  • הכה את הפונדקאי 22 - ג'וני