• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 שליטה וחפצי קסם

התשובה הטובה ביותר
מבחינת אביזרים, אכן צריך שליטה באביזר על מנת להשתמש במאפיינים, בכוחות ובתוספי ההקסמה שהאביזר הקסום מעניק.
אבל זה לא ככה עם כל חפצי הקסם. עם שריונות לדוגמה אפשר להשתמש בכוח ובתוספים גם אם אין לך שליטה בשריון, אבל אתה סופג מחסר 2- לתגובה ולגלגולי התקפה כרגיל.
אני לא מוצא מה הולך עם נשקים, אבל אני חושב שגם כן אפשר להשתמש בכוחות וביכולות שלהם, רק בלי לקבל את תוסף השליטה להתקפה.
אם אתה שואל את זה בשביל שרביט החרבת התודעה שאתה רוצה, אז אתה יכול להשתמש בכוח המיוחד שלו, למרות שהוא כוח מכשף, כי אתה שולט בשרביט. לעומת זאת אם אתה חושב על סמל קדוש אז לא, כי מה שצריך זה שליטה באביזר עצמו. (בכל מקרה, מה שחשוב במו''ד זה הכיף, לכן אני מאפשר לעיתים חריגות מהחוקים, כמו שאישרתי לח'אן שליטה בגרזן יד כנוכל, למרות שנוכל לא שולט בו. שאל אותי בפרטי.)

מבחינת אביזרים, אכן צריך שליטה באביזר על מנת להשתמש במאפיינים, בכוחות ובתוספי ההקסמה שהאביזר הקסום מעניק.
אבל זה לא ככה עם כל חפצי הקסם. עם שריונות לדוגמה אפשר להשתמש בכוח ובתוספים גם אם אין לך שליטה בשריון, אבל אתה סופג מחסר 2- לתגובה ולגלגולי התקפה כרגיל.
אני לא מוצא מה הולך עם נשקים, אבל אני חושב שגם כן אפשר להשתמש בכוחות וביכולות שלהם, רק בלי לקבל את תוסף השליטה להתקפה.

התשובה הטובה ביותר
אני שואל באופן כללי, לדעת. אז למעשה, לכל מקצוע פתוח רק חלק קטן יחסית מהחפצ"קים, כי אם אני מכשף ששולט בקנים אז אני לא יכול שרביטים, כדורים, מטות וכו'?

לא הייתי אומר שחלק קטן יחסית. עדיין לכולם יש חפצי זרוע, יד, רגל, ראש, טבעות, וכו'.
בכל מקרה, כן. אם אתה מכשף, אתה שולט בקנים ושרביטים. אז אלא אם כן תקח כשרון של שליטה באביזר אחר, לא תוכל להשתמש במטה, כדור, שרביט, וכו'.

חזרה