• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[DND 4] שער הצלמוות - עץ הרשמה (4/5)

אני לא יודע עדיין אם אני משחק, אבל אני אתן לכם כמה טיפים:
טרובדור יכול להוות גם רכז מצויין אם הוא נבנה נכון, ולכן מומלץ שהרכז שלכם יהיה עוד מישהו שעושה הרבה נזק בנוסף להיותו רכז, כמו אשף, כך שהוא גם יוכל לתמוך בנוכל, שהוא לא מספיק סער לבדו.

כנוטר אתה נוטה גם למנהיג, נכון? ממליץ ללכת לכיוון הזה, מגונן שמרפא את עצמו זה נכס מצויין.

לחאן:
ב4 המקצועות מתחלקים ל4 קבוצות עיקריות:
מנהיגים: מרפאים ונותנים בונוסים לבני ברית, לא צריך יותר מאחד בכל קבוצה
רכזים: מזיזים את האויב ממקום למקום ועושים בדרך מינוסים ונזק אזורי למספר אויבים, ממש לא צריך יותר מאחד (בתכל'ס גם במקרים רבים אפשר להסתדר בלי, אבל תמיד עדיף קבוצה מאוזנת)
מגונן: הטנק, זה שסופג את הנזק, אם יש דמויות ספייר יכולים להיות 2
סער: נייד יחסית ועושה הרבה מאוד נזק לאויב יחיד, בדרך כלל אם יש דמויות ספייר הן יהיו סער

בכל קבוצה אופטימלית יש 1 מכל אחד מהם (קבוצה של 4), כשיש יותר הדמות הנוספת היא בדרך כלל סער, או לפעמים מגונן, רכז ומנהיג נוספים זה מיותר.

עריכה: ההסבר של הזאב קצת לוקה בחסר, משום שהוא גם לא מסביר כלום וגם מכיל רק חצי מהמצבים...

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
תודה רבה! אני מבין שאני אמור להתקיף את כולם?...
קודם כל, יש לך גישה לחוקים? ברגע שתקרא קצת את הנתונים תוכל לחשוב על אסטרטגיות יעילות. כנוכל, אתה אמור להסתמך הרבה ניידות ומיקום כדי לעשות נזק. בעיקרון, תנסה להשיג ייתרון קרבי נגד האויבים שיש להם הרבה hp ותתמקד בעיקר בהם.

השירה הטרובדורית עובדת כמו ב-3.5 ובפאת'פיינדר, או אחרת?

אזהרה: אני הולך להיות פטפטן ברמות קיצוניות.

נ.ב יש אפשרות להילחם עם מטה לחימה שהוא גם חצוצרה מהסוג העתיק (מוט חלול באורך 2 מטרים בערך
ממתכת)

אז יש לנו מנהיג (אני), מגונן (thewolf) וסער (הח'אן הטטרי).

בינתיים, אין לנו אף מטיל לחשים אמיתי, ואף רכז. משמע - מומלץ שיהיה לנו לפחות אשף/מכשף/כוהן אחד, ולפחות רכז אחד.

מי עוד מצטרף?

thewolf, הזאב, למה לשניכם קוראים אותו דבר?
IN
אבל מטילי לחשים עדיין מועילים להרבה דברים, ועדיף שהשחקן החמישי יהיה או סער או מנהיג - ולדעתי אחד שמתמחה בטווח יהיה יעיל (נוטר הוא כנראה קפפניק, גם נוכל, אני לא אתמקד בלחימה כמעט ואם כן אז אהיה גם קפפניק, ונשאר לנו רק הזאב שילחם מטווח...)

dragonitzan אמר/ה:
[post]693607[/post] thewolf, הזאב, למה לשניכם קוראים אותו דבר?
אין לי מושג, :eek:rc?:
IN
Hell lord אמר/ה:
[post]693598[/post] דרך אגב: היתרון האמתי של 4 הוא שזה כיף להיות קפא"פניק, וגם יעיל, ולפיכך אין חושב שיהיה גם מטיל לחשים.
כן, אבל עדיין מטילי לחשים הם חשובים.

א. מטילי לחשים זה לא הכרח.
תסתכל על הקבוצה ב"שד השקרים", לדעתי רק סלייזי הוא מטיל לחשים, והוא טרובדור, מעבר לזה כולם pure קפא"פניקים. (חוץ מהקשת האפור, אבל הוא קשת, אז...)
ב. אתם לא קראתם את הספר לשחקן, נכון?
גם אם מנסים קשה, אי אפשר לשחק בלי לעבור על הספר לשחקן.
תעברו עליו, בבקשה. לשאול "האם נוכל קפא"פניק?" זו פשוט שאלה מיותרת לחלוטין (סליחה שאני נטפלתי דווקא לתגובה שלך כאן, אתה לא היחיד ששאל שאלות כאלה, ממש לא, פשוט היא הייתה הראשונה שהסתכלתי על)

חזרה