• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 3/3.5 כמה שאלות על גריפין שמיימי

3.5:
כול השאלות עלו לי כשזימנתי גריפין שמימי בזימון מפלצת V, כך שאם צריך דוגמה ספציפית למקרים האלו אפשר להשתמש במפלצת הזו.

1. כאשר יצור מסתער עם Pounce, האם הוא מקבל את תוסף ה-2+ לגלגול ההתקפה מההסתערות לכול ההתקפות או רק לראשונה?

2. יצור מעופף שמבצע התקפות Rake ביחד עם ה-Pounce שלו, ומבצע בהסתערות התקפת צלילה (Dive Attack)- האם הוא תוקף עם גם עם ה-Rake בהתקפת הצלילה?

3. יצור עם התבנית שמימי שמבצע התקפת צלילה עם הכאת רוע, האם הנזק הנוסף מהכאת רוע מוכפל כמו שאר הנזק מהתקפת הצלילה?

התשובה הטובה ביותר
1. לכל הגלגולים, על פי rules compendium.
2. dive attack נחשב הסתערות, ו-rake נחשב כ-claw, אז כן. מה שכן, הוא לא יכול לבצע נשיכה בdive attack.
3. השוואה טובה יותר תהיה להסתערות באמצעות רומח, שמכפילה את הנזק בהתקפה שבסוף ההסתערות. גם שם וגם בdive attack לא מצוין מה מוכפל ומה לא (להביל מפגיעה חמורה שכן מצוין שהכל מוכפל חוץ מקוביות נזק נוספות). וגם בsmite לא כתוב באיזה תנאים הנזק מוכפל או לא. אני הייתי שופט שכיוון שגם ככה הכאת רוע זמינה לו רק פעם ביום, אז הנזק יכול להיות מוכפל. כמובן שהנזק מתווסף רק לאחת מההתקפות שלו בpounce, לא לכולן.
1
אני רגיל למושגים בעברית אבל לפי מה שאני מבין Pounce זה זינוק חתולי (מה שמאפשר לך לעשות התקפה מלאה בהסתערות) נכון? הגיון בריא אומר לי שכנראה זה כן נותן תוסף (אחרת זה פשוט הופך להתקפה מלאה עם תנועה), וכתוב בספר "אם _ מסתער הוא רשאי לבצע התקפה מלאה" כנראה היו טורחים לציין אם זה לא נותן תוסף לשאר ההתקפות.
2
אני אניח שה"Rake" זה ריטוש וזה מתבצע רק בהאבקות וזה אחרי שתפסת את היריב, אז הגיוני להניח שלא, הרי אתה צריך קודם לתפוס את היריב (מה שבולם את ההסתערות, אבל אתה מקבל תוסף להתקפת המגע שמתחילה את ההאבקות) ורק אז אתה רשאי לרטש אותו.
3
אני לא מוצא שום דבר מיוחד על התקפת צלילה אבל אם זה מכפיל את הנזק או גורם משהו דומה יתכן שזה יכול לעזור:
כתוב בחוקים באופן מפורש תחת פגיעה חמורה:
"פגיעה חמורה משמעה שהשחקן מגלגל נזק יותר מפעם אחת, כאשר בכל גלגול מתחשבים בכול תוספי הנזק של הדמות, וזה הנזק הסופי שנגרם אלא אם מצוין אחרת..."
אני מניח שזה דומה מספיק בשביל לעשות היקש.

בדקתי בספר וכתו בפרוש ש"Rake" זה ריטוש ואם הבנתי נכון "Pounce" נותן לך לתקוף בהתקפה מלאה בהסתערות נכון? זה פחות או יותר מה שזינוק חתולי עושה וכתוב בפרוש שיש לגריפון זינוק חתולי.
חוץ מהשאלה האחרונה בדקתי בחוקים ועשית הנחות הגיוניות ולא שלפתי מהכובע.
אבל מה שכן פספסתי זה שניתן לרטש בזינוק חתולי אז כנראה זה כן מקבל את התוסף.

1. לכל הגלגולים, על פי rules compendium.
2. dive attack נחשב הסתערות, ו-rake נחשב כ-claw, אז כן. מה שכן, הוא לא יכול לבצע נשיכה בdive attack.
3. השוואה טובה יותר תהיה להסתערות באמצעות רומח, שמכפילה את הנזק בהתקפה שבסוף ההסתערות. גם שם וגם בdive attack לא מצוין מה מוכפל ומה לא (להביל מפגיעה חמורה שכן מצוין שהכל מוכפל חוץ מקוביות נזק נוספות). וגם בsmite לא כתוב באיזה תנאים הנזק מוכפל או לא. אני הייתי שופט שכיוון שגם ככה הכאת רוע זמינה לו רק פעם ביום, אז הנזק יכול להיות מוכפל. כמובן שהנזק מתווסף רק לאחת מההתקפות שלו בpounce, לא לכולן.

התשובה הטובה ביותר
חזרה