• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 [מו"ד 5] פטרון חדש: שליט המצולות

זה קצת בהמשך לדיוני המכשפים שכבר ראיתם בשני העצים הבאים: https://www.pundak.co.il/forums/threads/39467 , https://www.pundak.co.il/forums/threads/39435

לנג סטורי שורט - אני לא ממש מרוצה מהיכולות של דרגות 6 ו-14.

שליט המצולות

נעשית לבן-חסותו של המולך בלב-ים. כאשר מאיירי המפות מעטרים את שולי המפה במפלצות ים השוכנות בארצות הלא-נודע, הם מאיירים מבלי-משים את הפטרון שלך או את אחד ממשרתיו.
הפטרון שלך שואף תמיד להרחיב את ממלכת המים המלוחים שלו בדרך זו או אחרת. ייתכן שהוא מעוניין לעשות זאת באמצעות חיזוק קשרים הדדיים עם עיירות חוף – להגביר את הדגה ואת התלות של ממלכות האדמה בגחמותיו. אולי הוא עושה זאת על ידי גרירת תושבי היבשה וספינותיהם אל קרקעית הים, או שהוא זומם ממש להציף את ארצות היבשה בגלי צונאמי. אתה יכול להתנגד למזימותיו של הפטרון ולהדוף אותן אם הן נראות לך זדוניות, אך הכוחות שאתה אוחז בהם הם עצמם כתם שהופך אותך לאזרח ממלכתו המלוחה.
שליטי המצולות המסוגלים לכרות בריתות עם מכשפים הם צאצאיהם של אלי הים, כמו טריטון, פרוטאוס או ימאטה נו אורושי; מפלצות ים תבוניות, כמו קראקנים חזקים במיוחד; וישויות אחרות עם שליטה בהיבטים של האוקיינוס ושל הסכנות התמונות בו, כמו דייבי ג'ונס או זראטאן, צב הים הענקי.

רשימת לחשים מורחבת
שליט האוקיינוס מאפשר לך לבחור מתוך רשימה מורחבת של לחשים כאשר אתה לומד לחש מכשף. הלחשים הבאים מתווספים לרשימת לחשי המכשף עבורך.
לחשי שליט האוקיינוס:
1 - יצירת או השמדת מים, ענן ערפל
2 - הגנה מרעל, עיוורון\חירשות
3 - חזיז ברק, נשימת מים
4 - מחושים שחורים, חופש תנועה
5 - חרוט כפור, ענן מוות

נגע המצולות
הפטרון שלך סימן אותך כאזרח ממלכתו. דמו מכתים את ריאותיך.
החל בדרגה 1, אתה מסוגל לנשום גם באוויר וגם מתחת למים וזוכה במהירות שחייה השווה לחצי ממהירות ההליכה שלך. אם יש לך יציר-סוד, גם הוא זוכה ביתרונות אלו.
בנוסף, מספר נקודות הפגיעה המירבי שלך גדל ב-1 והוא גדל ב-1 נוסף בכל פעם שאתה עולה דרגה כמכשף.

עמידות האוקיינוס
החל בדרגה 6, אתה זוכה בעמידות לנזק ברק ולנזק קור.

צורה פרוטאנית
החל בדרגה 10, אתה זוכה ביכולת להטיל את הלחש התמרה פעם אחת מבלי לנצל יחידת לחש, בתנאי שהלחש מוטל עליך ושאתה הופך לחיה בדירוג אתגר 1 או פחות.
לאחר שהשתמשת במאפיין זה, לא תוכל לעשות זאת שוב עד שתסיים מנוחה קצרה או ארוכה.

במעמקי הלוקר
החל בדרגה 14, אתה יכול להשליך את יריביך אל ממלכת הפטרון שלך שבמצולות האוקיינוס, בעומק רב כל כך עד שהקרקעית נעלמת וכבר אין משמעות לגבול שבין מישור החומר ובין מישור המים.
כפעולה, אתה משליך יצור אחד שאתה רואה בטווח 18 מטרים. היצור נעלם ומועבר אל ממלכת המצולות, שם הוא סופג 5ק10 נזק קור, ועוד 5ק10 נזק מוחץ אם הוא זקוק לאוויר לנשימה. אם הנזק לא הרג את היצור, הוא מופיע שוב בסוף תורך הבא לחלל ממנו הושלך, או לחלל הפנוי הקרוב ביותר. היצור מופיע כשהוא ספוג עד לשד עצמותיו ומקיא מים, והוא נחשב מורעל עד תחילת תורך הבא.
לאחר שאתה משתמש במאפיין זה, אתה לא יכול להשתמש בו שוב עד שתסיים מנוחה ארוכה.

ברכות הברית של שליט האוקיינוס
מכשף עם פטרון שליט האוקיינוס זוכה במתנותיו של יצור מן המעמקים.
ברית השרשרת. צורתו הטבעית של יציר הסוד משקפת את המקום ממנו הגיע. סרטנים ותמנונים סרים למרותו של שליט האוקיינוס.
ברית הלהב. נשק הברית של שליט האוקיינוס יכול להיות כל כלי נשק, אך הוא מכוסה בדרך כלל בבלוטי ים או בגושי אלמוגים.
ברית הספר. הדפים בספר הצללים שלך עשויים עור מעובד והדיו עליהם מרוחה כך שיצורים אחרים אינם מסוגלים לקרוא בו.

השבעות קמאיות חדשות

השבעות אלו מתאימות במיוחדת למכשפים שהפטרון שלהם הוא שליט המצולות. למרות זאת, כל מכשף יכול לבחור בהן, אלא אם צוין אחרת וכל זאת בתנאי שהקבוצה שלכם הסכימה לשלב אותן במשחק.
אם להשבעה קמאית יש תנאים מוקדמים, אתה חייב לעמוד בהם כדי ללמוד אותה. אתה יכול ללמוד את ההשבעה באותו הזמן שאתה עומד בתנאים המוקדמים שלה. דרגה כתנאי מוקדם מתייחסת לדרגה שלך במקצוע זה.

שולט בזרמים
דרישות קדם: דרגה 7
אתה יכול להטיל שליטה במים פעם אחת באמצעות יחידת לחש מכשף. אתה לא יכול לעשות זאת שוב עד שתסיים מנוחה ארוכה.

שולט ברוחות
דרישות קדם: דרגה 15
אתה יכול להטיל שליטה במזג האוויר פעם אחת באמצעות יחידת לחש מכשף. אתה לא יכול לעשות זאת שוב עד שתסיים מנוחה ארוכה.

ממש מגניב!
הפלאף ממש מגניב, ואני מבין מאוד מעט בשיטה 5 (רק את הדרואיד, למעשה), אבל יש לי הערה קטנה אחת:

the Nerubian אמר/ה:
[post]690246[/post] צורה פרוטאנית
החל בדרגה 10, אתה זוכה ביכולת להטיל את הלחש התמרה פעם אחת מבלי לנצל יחידת לחש, בתנאי שהלחש מוטל עליך ושאתה הופך לחיה בדירוג אתגר 1 או פחות.
לאחר שהשתמשת במאפיין זה, לא תוכל לעשות זאת שוב עד שתסיים מנוחה ארוכה.
היכולת הזאת מרגישה לי קצת חלשה... דרואיד ברמה 8 יכול להפוך לחיות בדירוג אתגר 1 כמה פעמים ביום כפעולה משנית, וכאן אתה מציע יכולת של שינוי צורה לחיה פעם ביום וכפעולת הטלת לחש, ובדרגה 10 - וגם מבחינת הפלאף זה מרגיש קצת לא מתאים. אולי תהפוך את זה ליכולת לדרגה 6, כשהשינוי כולל רק חיות ימיות/קשורות למים (נניח סרטני ענק).

חובב מוד אמר/ה:
קת'ולוהו? נראה מגניב, אני מעלה בדעתי הרבה אפשרויות משחק לזה.
פחות קתולהו (הוא מכוסה על ידי הפטרון העתיק העליון) ויותר מפלצת ים במובן הקלאסי, קדם-לאבקראפט שלה. יש כמה דוגמאות בטקסט (בני האלים טריטון ופרוטאוס, הקראקן כפי שהוא מופיע במגדיר המפלצות, דייבי ג'ונס... גם האלה תיאמת מתאימה מאוד בגרסה המיתולוגית האשורית שלה).
dragonitzan אמר/ה:
ממש מגניב!
הפלאף ממש מגניב, ואני מבין מאוד מעט בשיטה 5 (רק את הדרואיד, למעשה), אבל יש לי הערה קטנה אחת:

the Nerubian אמר/ה:
[post]690246[/post] צורה פרוטאנית
לאחר שהשתמשת במאפיין זה, לא תוכל לעשות זאת שוב עד שתסיים מנוחה ארוכה.
היכולת הזאת מרגישה לי קצת חלשה... דרואיד ברמה 8 יכול להפוך לחיות בדירוג אתגר 1 כמה פעמים ביום כפעולה משנית, וכאן אתה מציע יכולת של שינוי צורה לחיה פעם ביום וכפעולת הטלת לחש, ובדרגה 10 - וגם מבחינת הפלאף זה מרגיש קצת לא מתאים. אולי תהפוך את זה ליכולת לדרגה 6, כשהשינוי כולל רק חיות ימיות/קשורות למים (נניח סרטני ענק).
נפלה טעות בטקסט - זה מתרענן גם במנוחה קצרה. היכולת די מועתקת מיכולת שינוי הצורה של אשף תהפוכה. אני מסכים שאשף או מכשף יהיו משני צורה מרשימים פחות מהדרואיד, אבל תזכור שאצל הדרואיד, שינוי צורה לחיה זה אחד מהשטיקים העיקריים של המקצוע - ואצל המכשף זה רק היבט מסוים בפטרון אחד ספציפי.
שינוי הצורה הוא בכוונה לא רק לחיות ימיות וזה בגלל שתי סיבות: הראשונה, שזה פשוט מגביל מאוד. זו גם הסיבה שהיכולת של דרגה 1 נותנת יתרון כללי שעוזר תמיד לצד היתרון של יכולת שחיה ונשימת מים. השניה, שלמפלצות ים תבוניות יש נטיה מלחיצה להתהלך על היבשה כשזה נוח להן. זה קיים אצל בני ים מיתולוגיים כמו האנקנטדו והסלקי, אצל נחש העולם (שמופיע פעם אחת כחתול, מה שלא מפריע לו להחזיק את העולם) וכמובן אצל פרוטאוס, שמאפיין המקצוע הזה קרוי על שמו (וכך גם המילה protean שפירושה דבר בעל צורה לא החלטית).

אם היכולת נראית לך לא קשורה תמתית, אתה מוזמן להציע אחרת לדרגה 6 או 10. (אני יכול די בקלות להזיז את העמידויות לדרגה 10 ולשחק קצת עם היתרון שלה).

הקראקן עצמו לא מופיע שם, אבל כן כוהן לקראקן - שעבר גם שינוי וצמחו לו זרועות ציד תמנוניות מצידי הראש וכל מיני כאלה.
בעיקרון יש לו יכולות הטלת לחשים פנימיות במקום לחשי כוהן ממש - כולל קריאה לברק והמחושים השחורים של איוורד. הוא תוקף במגע שגורם לנזק רעם, או לדבר בקולו של הקראקן ולהטיל אימה.

אם כותבים Kraken Priest בגוגל מקבלים את כל הנתונים כולל תמונה, אבל אני לא מביא לכאן לינק מטעמי זכויות יוצרים וכו'.

לא במהדורה 5. הפעם האחרונה שהם הופיעו כתוכן רשמי הייתה בספר deities and demigods למהדורה השלישית. קתולהו כן הופיע באחד ממגדירי המפלצות של פאת'פיינדר או בנתיב ההרפתקה.

אני מבין שלדעתכם היכולת של דרגה 14 היא בסדר גמור, למרות שהיא בתכלס כמעט כמו היכולת של הפטרון אדון האופל? ניסיתי למשוך לכיוון יכולת של סופת נקם אבל זה לחש מדרג 9, וככזה מוגזם לדרגה 14. מבחינתי הלוקר של דייבי ג'ונס זו רק פשרה סבירה.

לטריטון יש נתונים כגזע במדריך וולו למפלצות.
יש להם כוחות מים, וסיפור רקע מעניין - כשהם גילו שכל מיני מפלצות ים איומות כמו הקראקן וכיו"ב פלשו ממישור המים למישור החומר הראשוני, הם באו בעקבותיהן מתוך תחושת חובה כדי להציל את העולם הזה. הם נלחמים כבר אלפי שנים במפלצות התת-מימיות ולמעשה מגנים על האנושות - הם גם לא מודעים לזה ששוכני היבשה לא יודעים על זה כלום, והם בעצם בטוחים שכולם מעריכים את העבודה הקשה שלהם, אסירי תודה ואוהבים אותם.

חזרה