• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 דרקונים ונתונים [דו"נ 16] חרבות האגדה של ארתור [4]

הרעיון ללכתוב נתונים לחרבות האגדה של ארתור באה מהשיר a past and future secret/mordred's song של blind guardian, מעבר לזה אין כאן באמת כל קשר ל"ביסוס על שיר".
אשמח שתעזרו לי לאזן (כי יצא שבור) ושתעזרו לי לקבוע דרגה

גאלאטין דרגה X
חרבו האדירה של סר גוויין, נאמר עליה שהייתה שנייה בכוחה רק לאקסקליבר, שאת כוחה שיקפה

נשק: כל חרב
הקסמה: גלגולי התקפה וגלגולי נזק
חמורה: +1ק10 לכל תוסף
כוח (יומי): פעולה משנית, ההתקפה הבאה שנגרמת עם נשק זה היא פגיעה חמורה

קורטאנה דרגה X
חרב הרחמים, שעליה נאמר שהייתה שייכת לסר טריסטן

חמורה: +1ק6 לכל תוסף
כוח (יומי): פעולה משנית, בן ברית אחד לבחירתך במרחק של עד 5 משבצות ממך יכול לנצל פרץ ריפוי, וזוכה בנק"פ בערך של פעמיים תוסף ההקסמה של הנשק
תכונה: האוחז בחרב מקבל תוסף +4 לבדיקות דיפלומטיה ומחסר -2 לבדיקות איום ותקיפת יצורים עם פחות מעשר נק"פ, את התכונה הזאת אי אפשר לבטל כל עוד הדמות אוחזת בחרב

קלרנט דרגה X
חרב חגיגית ומעוטרת זו הייתה שייכת למלך ארתור, אך סופה היה לשמש נשק נגדו בידי מורדרד הבוגדני.

נשק: חרב ממזרית (purely כי זה מצחיק אותי [כן, יש לי חוש הומור גרוע], יכול להיות כל חרב)
תכונה: החרב מפיצה הילה 2, כל יצור עם מילת המפתח "אדמה" מתייחס לשטח ההילה כאל שטח קשה וסובל ממחסר לתגובה ודרג"ש 2
תכונה: בהתקפות נגד יצורים מדממים החרב עושה נזק נוסף השווה לערך ההקסמה פעמיים

וכמובן:

אקסקליבר
אקסקליבר היא עתק לעידן האגדה

אקסקלבר
אקסקליבר היא נשק "עורף" (רק חרב) +6 עם התכונות הבאות:
חמורה: 1ק12 + נזק לכל תוסף
תכונה: אקסקליבר עושה 3ק6 נזק נוסף נגד חוצנים/פיות/שדים
תכונה: אקסקליבר מתעלמת מהפחתת נזק שמקורה בחסינות למתכת מסויימת (אנשי X וכו')
תכונה: אקסקליבר מפיצה הילה 4 של תאורה בהירה, וכל יצור עוין ובלתי נראה שנכנס להילה סופג התקפה +26 נגד תגובה, בפגיעה, הוא מאבד את אי הנראות ונעשה הלום (הצלה לסיום), ובנוסף לכך עיוור עד סוף תורו הבא של האוחז באקסקליבר
כוח (יומי): אתה יכול להפעיל כפעולה רגילה את הכוח "עצירת זמן" (אשף - תכלית 22)
כוח (יומי): אתה יכול להפעיל כפעולה רגילה את הכוח "מתת החיים" (אביר קודש - תכלית 22)

מטרות אקסקליבר:
* לעזור לאנשים טובים לעלות לגדולה
* להפיל רשעים מכס ולהחליפם בטובי הלב
* לעצור כל רשע באשר הוא

לשחק את אקסקליבר:
לאקסקליבר יהיה קול נשי - קולה של גבירת האגם, והיא תנסה לגרום לאוחז בה להביא לסוף שלטונם של רשעים ולהעלות לגדולה את טובי הלב, והיא תדחוק באוחזה להלחם בכל יצור מרושע שמקורו אינו ארצי (וגם כאלו שמקורם כן ארצי)

טבלה: ערך התחלתי: 5
האוחז עולה דרגה: +1ק10
באוחז זורם "דם כחול": +2
האוחז מצליח באתגר דיפלומטיה (עד 1/יום): +1
האוחז מחסל איום חוצני מרושע חזק (מפלצת אליט/סולו [עד 1/יום]): +2
האוחז בוגד/פוגע בבן ברית: -2
האוחז בורח מקרב: -2
האוחז מבצע בדיקת איום (עד 1/יום): -1

מרוצה: (16-20)
אני הוא המלך הבא בחסד החרב הקדושה - אני הוא הכלי שבאמצעותו היא תטהר כל נגע של רשע מעל העולם הזה
החרב משתפת פעולה עם האוחז בחרב, והיא תולה בו תקוות שיהפוך למלך אדיר שיטהר את הרשע מהעולם
תכונה: ההתקפה של ההילה עולה ל28 נגד תגובה, וההתקפה פועלת נגד כל אויב, לא רק כאלו שנסתרים
תכונה: אקסקליבר מתעלמת מכל סוג של הפחתת נזק
כוח (התקלות): פעולה משנית, האוחז בחרב יכול להשתמש בכוח "הפגת קסם" (אשף - תכלית 6)

מסופקת: (12-15)
אני הוא עתיד הממלכה - וסופו של הרשע, איש לא יעמוד בפנינו, או לפחות כך אומרת החרב
החרב רואה באוחז בה גיבור ראוי לשמו, ובתוכניתה להעלות אותו במעמדו לגיבור שהיא חושבת שהוא צריך להיות
כוח (יומי): אתה מסוגל כפעולה משנית להשתמש בכוח "ללא לאות" (לוחם - תכלית 2)

ממוצע: (5-11)
החרב עדיין לא מכירה אותי, אבל היא רואה בי פוטנציאל לגבורה
החרב עדיין לא משתפת פעולה באופן מלא עם האוחז בה, אב היא בהחלט מזהה בו משהו שיכול להפוך למלך אדיר

מאוכזבת: (1-4)
אני כישלון. החרב לא משתפת איתי פעולה, והיא מסרבת אפילו לתקשר איתי עד שלא אוכיח לה את היכולות שלי
האוחז בחרב מאכזב את אקסקליבר, והיא לא מרוצה ממנו, ומחפשת בין חבריו מישהו יותר טוב שיוכל להגשים את חזונה באופן טוב יותר
תכונה: ההקסמה של החרב קטנה ל+5
תכונה: ההילה נעשית להילה של 3, כמו גם שהיא רק חושפת את האי נראות

זועמת: (0 ומטה)
החרב שונאת אותי ומנסה להכשיל אותי בכל דבר, היא מתכננת להרוג אותי, ולא מסתירה את זה, בעודה מעליבה אותי ומגדירה אותי כ"לא ראוי"
אקסקליבר מתעבת את האוחז בה, ומנסה לשכנע אויבים להרוג אותו כדי שתגיע לידיו של מישהו שבאמת ראוי למלוכה
תכונה: אויבים יראו את אקסקליבר וירצו אותה לעצמם,מה שיגרום להם להתמקד בדמות שאוחזת באקסקליבר
תכונה: ההקסמה של הנשק יורדת ל+4
תכונה: ההילה קטנה ל2 ואינה עושה דבר מלבד להאיר
תכונה: לכל אויב יש הפחתת נזק 10 נגד התקפות שנעשות על ידי הדמות, כמו גם שאין לה פגיעות חמורות והתקפות נגד חוצנים/שדים/פיות עושות רק 1ק6 נזק יותר

העריכה האחרונה התבצעה על-ידי משגיח:
אני עם אדון השאול - להלחם עם אקסליבר ולקבל כוחות - זה מגניב. להלחם עם חרב ולקבל כוחות מהנדן של אקסילבר, זה אנטי-קלימטי.
אהבתי את כל הנשקים, אם כי מכאנית אני לא בטוח שהם הכי אלגנטיים (למשל למה להתעלם מתוסף דרג"ש במקום לקבוע שההתקפה היא התקפת מגע במקום?) - אפשר יותר להשתמש במכאניקה הקיימת. גם לא ברור לי ההילה של קלרנט, אבל זה די נשמע כמו מקרה קיצון - בייחוד שזה סוג הדברים שהמנחה צריך לזכור בשביל השחקן: השחקן לא יודע אילו מפלצות עם "אדמה", אז המנחה צריך לזכור שהחרב קיימת וזו ההשפעה.

ההילה של קלרנט - הכוונה באדמה היא יסודני אדמה וכו', יכול להיות שזה רשום בצורה אחרת (אבן או משהו) אבל אין לי גישה לספרים כרגע.

מה הכוונה בהתקפת מגע? בכל מקרה - היכולת הזאת היא כי ה"חרב באבן" הידועה היא לא אקסקליבר, אלא קלרנט, ומאחר והחרב תקועה באבן, גם האהן תקועה בחרב...

Hell lord אמר/ה:
גאלאטין דרגה X
חרבו האדירה של סר גוויין, נאמר עליה שהייתה שנייה בכוחה רק לאקסקליבר, שאת כוחה שיקפה

חמורה: +1ק10 לכל תוסף
כוח (יומי): פעולה משנית, למשך התקפה אחת, אתה מסוגל להתעלם מתוסף שריון של האויב למטרת התקפת קפא"פ
אני לא אוהב את היכולת של הנשק מסיבה פשוטה מאוד, זה טוב אך ורק בקרבות PvP. בפסקאות הנתונים של המפלצות לא רשום מה תוסף השריון שלהן, ומעטות המפלצות שבכלל לובשות שריון.
הייתי מציע להתעלם מעמידות לנזק למשך סיבוב, עם scale עם הרמות, אבל יש כבר נשק כזה- אדמנטיום. אז צריך לחשוב על משהו אחר. אולי להכפיל את ההקסמה של הנשק להתקפה? נשמע קצת חלש, אבל אפשרי.יעבוד יותר ככוח התקלות לדעתי.
בכל מקרה, למה זה פעולה משנית? בזבוז של פעולה. שפשוט יהיה ללא פעולה, ובמקום "למשך התקפה אחת" אז "ההתקפה הבאה שנגרמת עם נשק זה". משהו כזה.

בכל מקרה אם אתה אומר שהיא שווה בכוחה לאקסקליבר, צריך משהו חזק. אחרת זה underwhelming...

Hell lord אמר/ה:
קורטאנה דרגה X
חרב הרחמים, שעליה נאמר שהייתה שייכת לסר טריסטן

כוח (התקלות): פעולה משנית, בן ברית אחד לבחירתך במרחק של עד 3 משבצות ממך יכול לנצל עד לשני פרצי ריפוי, וזוכה בתוסף 2 לדרג"ש עד סוף תורך הבא
תכונה: האוחז בחרב מקבל תוסף +4 לבדיקות דיפלומטיה ומחסר -2 לבדיקות איום ותקיפת יצורים עם פחות מעשר נק"פ, את התכונה הזאת אי אפשר לבטל כל עוד הדמות אוחזת בחרב
כוח ההתקלות הזה עוצמתי ברמות. בוא קודם נהפוך אותו ליומי, אולי נגדיל קצת את הטווח (ל5 משבצות, זה הנורמה) ונגיד שהוא מרפא פרץ ריפוי+ פעמיים תוסף ההקסמה של הנשק. זה נשמע נחמד. מתאים לדרגה 2 ומעלה.

Hell lord אמר/ה:
קלרנט דרגה X
חרב חגיגית ומעוטרת זו הייתה שייכת למלך ארתור, אך סופה היה לשמש נשק נגדו בידי מורדרד הבוגדני.

נשק: חרב ממזרית (purely כי זה מצחיק אותי [כן, יש לי חוש הומור גרוע], יכול להיות כל חרב)
חמורה: +1ק6 לכל תוסף, או +1ק12 לכל תוסף נגד אנשים ממעמד "גבוהה" פלאפית (מלך, מנהיג שבט, אבל גם ראש להקת זאבים יכול להיחשב ככזה)
תכונה: החרב מפיצה הילה 2, כל יצור עם מילת המפתח "אדמה" מתייחס לשטח ההילה כאל שטח קשה וסובל ממחסר לתגובה ודרג"ש 2.
התוסף לחמורה לא מתאים לשיטה. ממליץ להשאיר את זה 1ק6 לתוסף, או אולי אפילו 1ק8 אם בא לך. אם נורא בא לך להשאיר את זה, אולי להפוך את זה לנגד מפלצות עלית או בכירות. ואז זה יעבוד.
ההילה עצמה שימושית רק בקמפיינים מעטים ובמקרים מעטים יותר. לפי מה שאני זוכר מהאגדה הארתוריאנית, החרב בידיו של מורדרד שימשה על מנת לפגוע בארתור, ועם דמו על החרב, החרב סוג של השתנתה. אז אולי משהו שקשור לערך המדמם? של האויב או של הדמות?

Hell lord אמר/ה:
תכונה: אקסקליבר מתעלמת מהפחתת נזק שמקורה בחסינות למתכת מסויימת (אנשי X וכו')
מה?
Hell lord אמר/ה:
תכונה: אקסקליבר מפיצה הילה 4 של תאורה בהירה, וכל יצור עוין ובלתי נראה שנכנס להילה צריך סופג את ההתקפה הבאה:
הפרעה מיידית - פרץ 4
מטרה: יצור אחד
התקפה: +26 נגד תגובה
פגיעה: המטרה מאבדת את האי נראות ונעשית הלומה ועיוורת (הצלה לסיום) עד סוף התור הבא של האוחז באקסקליבר
א. שים לב שיש רק פעולה מיידית אחת בתור
ב. האם האוחז בחרב בכלל מודע לכך שיצורים בלתי נראים נכנסים לו להילה? נראה לי שצריך להזכיר את זה. אחרת, הוא לא יכול אפילו להשתמש בהפרעה המיידית הזו. כמובן, אלא אם כן זו יכולת פאסיבית לגמרי, ואז הייתי פשוט אומר שיצור שנכנס להילה מאבד את אי הניראות שלו.
אני חשוב שפשוט צריך לשנות את השורה של ההתקפה. במקום הפרעה מיידית פרץ 4 זה פשוט "יצור ככה וככה שנכנס להילה סופג התקפה +26 נגד תגובה. ובפגיעה, הוא מאבד את אי הניראות והופך להלום ועיוור עד סוף תורו הבא של האוחז באקסקילבר". שים לב שאתה לא יכול גם הצלה לסיום וגם את סוף התור הבא. אם זה הצלה לסיום, צריך להגיד על אילו השפעות "(הצלה לסיום לשני המצבים)" או אולי זה "מאבד את אי הניראות, נעשית הלומה (הצלה לסיום) ועיוורת עד סוף תורו הבא..."? צריך לעבוד על הניסוח.

חוץ מזה, זה נשמע סבבה. אני לא ממש טוב באיזון בכללי, אז מצטער שאני לא יכול לעזור יותר.

The oldman אמר/ה:
[post]689222[/post] להלחם עם אקסליבר ולקבל כוחות - זה מגניב. להלחם עם חרב ולקבל כוחות מהנדן של אקסילבר, זה אנטי-קלימטי.

אבל זה רכיב די משמעותי באגדה הארתוריאנית. יש אפילו שיחה בין מרלין לארתור שבה מרלין שואל אותו מה חזק יותר באקסקליבר- החרב או הנדן? ארתור כמובן מסביר שהחרב, ומרלין מסביר לו שהוא טועה. מאוחר יותר הנדן אובד לארתור ובעקיפין זה מה שמביא למותו בקרב - למרות שאקסקליבר עדיין בידיו כרגיל.

אפשר ליצור את הנדן כחפץ קסם שמפחית עד מבטל נזק חותך ודוקר וגם מוסיף לדירוג השריון. אפשר גם לחדד ולומר שהנדן עובד רק עבור מי שנושא על גופו/מכוונן לאקסקליבר ובלעדיה אין לו השפעה.

נקסטורל:
גאלאטין:
בהתחלה תכננתי לעשות את זה התעלמות משריון טבעי, אבל זה נשמע לי הרבה יותר מידי חזק... ובמחשבה שנייה באמת גם זה לא ממש מצוין בדרג"ש של מפלצות.
אני מחפש עבורה כוח שייצג את העובדה שהיא חתכה דרך דברים כמו חמאה... ערכתי, אשמח לביקורת

קורטאנה:
נערך

קלרנט:
התוסף הזה נועד לייצג את העובדה שמורדרד בגד בארתור, אבל אתה צודק, ערכתי את היכולת, אשמח לביקורת

אקסקליבר:
בתכל'ס הכוח היחיד שיש לאקסקליבר זה זה שהיא יכולה לחתוך דרך דברים, ולכן היכולת של ההתעלמות מחסינות לנזק

נערך

המפקד:
נכון, אבל במבוכים ודרקונים, בייחוד גירסא 4, זה פשוט לא חפצ"ק שמתאים לאווירה של המשחק...

Hell lord אמר/ה:
[post]689244[/post] נכון, אבל במבוכים ודרקונים, בייחוד גירסא 4, זה פשוט לא חפצ"ק שמתאים לאווירה של המשחק...

למה? אין שם חפצי קסם שמפחיתים נזק ? אין שם חגורות קסומות? זה משהו שמשלב את שני הקונספטים.

הנדן של אקסקליבר בהחלט יכול לעבוד כחפץ פלא ב-slot של חגורה.
בכל זאת, החרב עצמה היא שמסמלת את המלוכה והיא מתוארת כמסוגלת לחתוך דרך מתכות אחרות. כשהוא גוסס, ארתור מחזיר את החרב לאגם. זה הגיוני שתכונות העתק שייכות לחרב, אם כי זה יכול לעבוד אולי כסט של שני חפצים שמידת שיתוף הפעולה שלהם עם הדמות זהה (כך שהתכונות של שני החפצים מתעצמות אם הדמות עומדת בדרישות שלהם).

חזרה