• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

נפילת האבירים-ד, היסטורי]-נסגר.

סטטוס
נעול לתגובות.
מה דעתך שהאב שלו נסע למסע לשחרר את ז'אן וולא חזר משם. והאדמה שלו התחלקה לבנים כפי שהיה כתוב בירושה

אלמוג
אוקיי, מעולה. בנוגע לשם העיר-יפה, הייתי משנה לטולוסה (השם העתיק של העיר) כדי להימנע מכפל-ערים.
ובכן, חיילים! יש לך 1000 נקודות לחלק.
מעולה. אם ככה, חיילים. יש לך 1000 נקודות לחלק.

אביר: בן אצולה זוטר שהתאמן משחר לידתו בלחימה. הוא חמוש בחרב וברומח פרשים ארוך, ומוגן בשריון לוחות כבד ויקר ובמגן ועליו מתנוסס סמל בית האצולה שלו או אדונו. 10 נקודות לאחד. אסור יותר מ-150.
נושא כלים: נער או גבר צעיר, המתלמד לאבירות אצל אביר. נלחם לצד אבירו, חמוש בחרב, ומוגן בשריון שרשראות, מגן עם סמל אבירו וקסדה. עולה 7 נקודות ל-1, מספרם חייב להיות שווה למספר האבירים.
איכר-לוחם: חקלאי פשוט, שמעולם לא עבר הכשרה כלשהי בלחימה. חמוש בקילשון או כלי חקלאי דומה (נתונים של חנית) ומוגן בשריון בד. עולה נקודה 1.
קשת: איכר צעיר שמתאמן לעתים בקשת, ושמתגייס לקריאת אדונו עם קשתו. חמוש בקשת ולא מוגן כלל. עולה 2 נקודות.
נושא קשת-מוצלבת: עירוני לרוב, שחמוש בקשת האטית והקטלנית ולא ממוגן בשריון כלשהו. עולה 4 נקודות.
משמר העיר: עירוני, שבעבר שירת במשמר הקבוע והמאומן של העיר. חמוש ברומח ארוך ומוגן בשריון לוחות. עולה 6 נקודות.
לוחם עירוני: עירוני, המשרת במילואים להגנת עירו. מוגן בשריון עור וחמוש ברומח ארוך, עולה 3 נקודות.

אביר - 19
נושא כלים - 19
איכר-לוחם : 60
קשת - 60
נושא קשת מצולבת - 40
משמר העיר36
לוחם עירוני - 40

אלמוג-שים בדפ''ד.
סניטריה זה הניקיון, וככל שהיא גבוהה יותר קטן הסיכוי למחלות. 20- פירושו מגיפה.

0, ואתה מחסר משם לפי כמות התושבים (כל 100 איש מורידים 1 סניטריה).

ח'אן, סליחה, אני חושב שאני מתחיל לקפוץ על קצת יותר מדי הרפתקאות בבת אחת ובכדי למנוע משחק לא מהנה לי ולך כאחד אני חושב שאפרוש.
אני מאוד מצטער שאני צריך לפרוש מהמשחק עוד לפני שהוא התחיל, אבל המחסור שלי בידע היסטורי גדול מכדי שאבין יותר מחלק מהמתרחש.

סליחה. :(

מבטיח שאעקוב אחרי המשחק.

חובב מוד.

אתה צודק. הודעת פתיחה עכשיו. הרביעי יצטרף אחר כך.

ינואר 1357

נאוטי
ז׳אן עומד על ראש הגבעה של מחנהו, מביט על הנוף הצרפתי היפה, מתכנן כיצד לבזוז את הכפרים. צהלות סוסים נשמעות כשהסיירים חוזרים, יחד עם פרש נוסף-לבוש בבגדי כרוז אנגלי, והוא מושיט מכתב חתום בחותם המלך לצרפתי, שמתאמץ לקרוא את הכתוב:
מהמלך אדוארד השלישי והנסיך אדוארד מווילס לסר ז׳אן.
השליח המלכותי שובר את החותם ומקריא את תוכן המכתב. ״הוד מעלתו המלך אדוארד מצווה עליך לבזוז 5 ערים צרפתיות; הוא מבטיח לך תגמול הולם של 5000 מטבעות כסף״. הוא עולה על סוסו, ורוכב משם.
זאב
שארל השני עולה לחלון מבצרו, משקיף על הנוף ועל עירו, כשנער שליח מגיע אליו. ״אדוני הוד מעלתו!״, הוא קורא, מתנשף. ״חבורת שודדים בני בליעל מתקרבת לנחלותיך! הם אומרים כי יעזבו רק בתמורה לכופר של 30 אוכל ו-3000 זהב!״.
אלמוג
שארל מביט ממגדל טירתו אל נחלותיו ואל העיר טולוסה, כשהוא מבחין בנחיל לוחמים מתקרב לאחד הכפרים. הוא מבין כי שודדים בני בליעל מתקרבים כדי לבזוז את ארצו.

חאן
שארל צועק "מה?!" הוא מייד פונה למרגלים ואומר:"שודדים דורשים מאיתנו כופר לכו לרגל ותראו כמה חיילים יש להם". לאחר מכן פונה לחקלאים ואומר להם:"מעכשיו אתם מביאים את האוכל שלכם לתושבים כל פעם שאתם יכולים".
ריגול-[dice seed=11338 secure=892309da_0]2d6[/dice]

חאן
שארל מסתכל בכעס על השודדים ומיד פונה אל אחד ממשרתיו.
הוא אומר לו לשלוח כ40חיילים שינסו לעצור את השודדים הרעים לפני שיספיקו לבזוז אותו

חה, 5,000 מטבעות כסף בשביל 5 ערים צרפתיות חושב ז'אן זה לא שווה את המחיר, ועדיין, מלך הוא מלך ופקודה היא פקודה אבל, עדיף לכבוש כמה כפרים קודם ולהגדיל את הצבא.
------
ז'אן קורא לג'ורג' ולהנרי, חבריו הטובים, ואומר להם: "החלטתי לתקוף את אז'נקור וטראמקור ולכבוש את כל השטח מקאלה עד הכפרים האלו, מה דעתכם חבריי?"
------
אני שולח סייר לכפרים לבדוק מה גודל הצבא והביצורים של הכפרים
ריגול[dice seed=15935 secure=5fcc770f_0]2d6[/dice]
------
אני שולח סייר נוסף שיטייל ברחבי צרפת ויחפש פושעים, שודדים ובוזזים שירצו להתגייס לצבא שלי(זאת לא אמורה להיות משימה קשה במיוחד)
חיפוש:[dice seed=34325 secure=923bd77a_1]2d6[/dice]
-----
אני מחפש ברחבי העיר נפח שיסכים לייצר לי תותחים
לחיפוש:[dice seed=20075 secure=bc945723_2]2d6[/dice]

פברואר 1357

פיאודלים-אתם לא בונים משהו בהתחלה?...

זאב
Out
אממ... אתה כנראה לא מבין איך עבדה המערכת בימי הביניים... החקלאים היו האריסים (כמעט עבדים, למעשה) של האדון, והביאו לו את האוכל, והוא חילק אותו מחדש... אגב, החקלאים הם חלק מהתושבים...
נ.ב.: אין לך מרגלים, אני מניח שהתכוונת סיירים.
In
הסיירים רוכבים בשלג לעבר מחנה השודדים, ומגלים שיש להם בערך 130 חיילים, חלקם פרשים.
---
באותו הזמן, קבוצת פרשים, מתוכם אחד אביר, רוכבת בשלג לעבר הטירה. ''אני הוא האביר פיליפ מדוכסות בורגונדיה'', הוא קורא, ומציג את דגל בורגונדיה. ''באתי למטרות דיפלומטיות ומסחריות''.
אלמוג
''אין זה מתפקידי לפקד על החיילים, הוד מעלתו'', אומר המשרת בחשש מה. ''זהו תפקידך, אדוני. ו-40 חיילים הם לא מעט מדיי?...''
נאוטי
Out
המלך הביא בחשבון את הרווחים שלך מהביזה עצמה...
In
''לדעתי זו תכנית מעולה'', אומר ג'ורג'. ''אבל מה נעשה עם הכפרים? נבזוז אותם, או נכבוש אותם ללא פגע? נאלץ להחרים אוכל ובהמות מהכפריים, הרי, וביזה תוכל לתחזק את משאבי צבאנו''.
---
הכפרים לא מבוצרים היטב-בכל זאת הם כפרים, אך אז'נקור מוקף בסוללת עפר בגובה של 2 וחצי מטרים.
---
הסייר מוצא שני דברים חשובים.
חבורת עריקים צרפתיים, הכוללת 100 לוחמים בערך עם כמה אבירים, מסתובבת באיזור ליל (בשטחה של דוכסות בורגונדיה). ליל עצמה מבוצרת בחומות אבן, ויש בה משמר של כאלף לוחמים, רובם במילואים.
---
לא נמצא נפח כזה.
להזכירך, זו המאה ה-14. אבק שריפה זה משהו נדיר שעולה הון תועפות, תותח זה משהו מוזר ומסוכן לך לא פחות מלאויב, וזה גם יפגע לך להחריד בניידות.

חאן
שארל שולח את זא'ן וכל החיילים ללכת לעבר השודדים ולצעוק "תכנעו או שתמותו!"
---
שארל שואל את האביר "מה יש לכם להציע?"
---
שארל שולח סיירים לארבעת רוחות השמיים
צפון- [dice seed=48472 secure=b962f340_0]2d6[/dice]
דרום- [dice seed=1394 secure=57fc995d_1]2d6[/dice]
מערב- [dice seed=52492 secure=8ddf74a7_2]2d6[/dice]
מזרח- [dice seed=38182 secure=b83d3c38_3]2d6[/dice]

אז תקרא אלי למפקד הצבא אני מבקש ממנו לשלוח כ500 חיילים
ותשלח אלי גם את אחד הבניינים יש לי משהו שאני רוצה לבקש

הסייר פונה אל מנהיג חבורת הבוזזים ואומר לו:"שלום, המנהיג שלי מעוניין לשכור את חבורת החיילים שלך, מה המחיר שתרצה?"
------
ז'אן אומר לג'ורג' ולהנרי: "שלחתי מרגל לכפרים, הכפרים לא מוגנים פרט לסללת עפר בגובה 2.5 מטר. יש לכם רעיון איך לפרוץ אותה?"

סטטוס
נעול לתגובות.
חזרה