נותר שבוע לרישום המנחים לדרקוניקון 2019
אוהבים להנחות? רוצים להריץ משחק חדש או לנסות הרפתקה או עולם שכתבתם? בואו להנחות בכנס המשחקים של הפונדק - דרקוניקון 2019 יתקיים ב 29-30 באוגוסט בתל-אביב. מנחים מקבלים כניסה חינם ועוד כרטיס לאירוע. הרישום באתר - www.dragoncon.co.il/dm-login.aspx

דמויות רעות מעניינות=פגם פנימי

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
מרתוס
יצירת קשר:

שליחה על ידי מרתוס » 23 אוקטובר 2017, 21:55

אני מסכים עם המפקד האלומני שדמות עגולה ומורכבת לאו דווקא תהיה מעניינת, אביר הקודש שמכר את נשמתו לכוחות האופל והפך לאביר טומאה כדי להציל את אהובתו, כמעט חוזר לטוב אחרי שהוא מגלה כי העסקה שלו גרמה למות אהובתו ובסוף נשאר מרושע כי הוא לא מסוגל לקבל את הגבהים מהם נפל ולכן הוא מאשים את המסדר המקורי ממנו הוא בא, יכול בקלות להיות פחות מעניין מהגנב שפשוט רוצה להיות עשיר ולא לעבוד קשה.

לדעתי, דמות מעניינת תלויה בעיקר בטעם של הקורא וביכולת הכתיבה של הסופר, וברגע שהדמות יכולה להסביר למה היא עושה את מה שהיא עושה זה כבר לא משנה כל כך אם היא עוברת שינויים או כמה מסובך ההסבר שלה.

ובמה שנוגע לרע/טוב-גם זה תלוי בכותב ואיך שהוא מציג את המצב, דמות שהרגו את המשפחה שלה ולכן לוקחת את החוק לידיים והורגת את כל מי שעובר על החוק יכולה להיות נבל או גיבור בהתאם לזווית ההסתכלות עליו.
ככל הנראה רוב ההרפתקנים ה"קלאסיים" במו"ד יכולים להיות מוצגים כמו פסיכופתים צמאי דם שרוצחים כל מה שעומד בדרכם.
בארני כתב:קוראים בפורום הם כמו ילדים קטנים: הם מחכים כל הזמן שיביאו להם את ה- kinder בארוחה, כי זה מה שטעים. אם הארוחה מתמשכת ומתמשכת והקינדר רק מובטח בסוף הארוחה כל הזמן מתי שהוא הם מתחילים לבכות.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 24 אוקטובר 2017, 16:02

מרתוס כתב: אביר הקודש שמכר את נשמתו לכוחות האופל והפך לאביר טומאה כדי להציל את אהובתו, כמעט חוזר לטוב אחרי שהוא מגלה כי העסקה שלו גרמה למות אהובתו ובסוף נשאר מרושע כי הוא לא מסוגל לקבל את הגבהים מהם נפל ולכן הוא מאשים את המסדר המקורי ממנו הוא בא
ויידר הוא דווקא דמות מאוד מעניינת.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 6

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 24 אוקטובר 2017, 22:01

ויידר לבוש כולו בשחור ולכן אנחנו חושבים שהוא מגניב וכלי. אם הוא היה מתלבש בסתם מדים רגילים של האימפריה אף אחד לא היה שם עליו.

אגב - מסתבר בגיגול מהיר שיש לפחות שני דפי נתונים שלו כמפלצת למו"ד5:

תמונה

תמונה
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
liorgonen3
תשובות: 22

שליחה על ידי liorgonen3 » 24 אוקטובר 2017, 22:12

ויידר מגניב (לפחות לדעתי, ולדעת הרבה אוהדי SW) בעיקר בגלל הסיפור שלו, הוא דמות טרגית לכל דבר, הוא "חזק" הוא היה גיבור פעם והוא סרח בשם האהבה, הוא נאלץ לבגוד בכל מה שהיה לו, ולבסוף הושחת עד לרמה שלא באמת היה לו אכפת מהבן שלו עצמו, ואז הוא זגם זכה להזדמנות לגאול את עצמו, והוכיח שלא משנה כמה עמוק אתה בבוץ, תמיד נשאר בך משהו. הרבה יגידו שהוא יותר קורבן מאשר נבל. (אבל זה כבר נושא אחר)

העניין הוא, שבתור "נבל" או דמות רעה, יש לנו פה מקרה שהוא לא "אני שונא דרדסים" הוא עבר לצד האפל בגלל שהוא האמין שזה היה הדבר הנכון לעשות, (ובוא נהיה כנים, זה שטנועת המרד נשמעת מגניב, בכל זאת מדובר בחבורת טרטיסטים אנרכיסטים שפעלו נגד שלטון החוק) והוא הוצב בהרה סוגיות "מוסריות" שבהן היינו רוצים להעמיד דמוית עמוקות. (האם המטרה מקדשת את האמצעים? האם מותר לו לפגוע באחרים בשביל אלו שהוא אוהב?), למעשה. ווידר הוא סוג של הוכחה שגם הבחור הנורמטבי ביותר מסוגל להגיע לשפל המדרגה במידה והנסיבות מובילות אותו לזה. אם היית מכניס חבורת שחקנים למשחק בעולם של מלחמת הכוכבים, שבהם הם לא יודעים מה קרה בפרקים 1-3, ומבחינתם ווידר הוא "גיבור" אשר מטהר את הגלקסיה ממכשפים מוסכנים ועתיקים שמנסים לשבש את הסדר הקיים, הם גם היו רואים בו דמות טובה.

לדעתי זה מה שהפוך נבל לנבל טוב, לא שהוא מר "רשע מרושע" שהורג חפים מפשע לאורחת בוקר, שורף משרתים ששפכו עליו אוכל, ובכללי עוסק בהכחדה של כלבלבים, אלא שיש בו עומק כלשהו, שהסיפור של הנפילה שלו כן מרגיש נכון, ושאפשר להבין את הזעם שלו.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
המגדל הבודד
מיקום: (*קול של חרב אור נדלקת קרוב אליך*) אני חושב שאתה יודע איפה אני

שליחה על ידי המגדל הבודד » 24 אוקטובר 2017, 22:21

ויידר הוא מהדמויות המגניבות ביותר של מלחמת הכוכבים,והזדהיתי איתו בהרבה מקומות(בכללי אני מזדהה עם הצד האפל יותר מהג'די,אבל זה משהו אחר).
זה שהוא לבוש בשחור רק מוסיף למסתורין שלו ולאימה שהוא משרה.הרבה יותר קשה לך לבטוח במישהו שאתה לא רואה את העיניים שלו.
ובנוגע למורדים-הם לא בדיוק טרוריסטים,כי הם לא פוגעים באזרחים חפים מפשע.אבל הם בהחלט אנארכיסטיים שכל המטרה שלהם זה רק לשלוט בגלקסייה,לאו דווקא בגלל שהאימפריה כזאת רעה.

יהיה ממש מגניב להילחם מול ויידר בגרסת הפנטזיה שלו, בעיקר אם משחקים דמויות שלא מבינות מאיפה זה נחת עליהן.
.It's time for the jedi,to end
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 24 אוקטובר 2017, 22:32

המגדל הבודד כתב: ובנוגע למורדים-הם לא בדיוק טרוריסטים,כי הם לא פוגעים באזרחים חפים מפשע.אבל הם בהחלט אנארכיסטיים שכל המטרה שלהם זה רק לשלוט בגלקסייה,לאו דווקא בגלל שהאימפריה כזאת רעה.
את רוג אחת ראית? על saw gerrera שמעת? הוא היה אחד מהמורדים שלקח את הרעיון לקיצון ולא בדיוק פעל בדרכים "הומניות".

ברור שהאימפריה מוצגת בסרטים/סדרות בתור החברה הרעים והמורדים בתור טובים, אבל הוצגו הרבה נקדות מבט בספרות המרחיבה, ולא תמיד מדובר באמת במצב הזה.

האמת שיש גישה שמציגה את הקיסר בתור בחור טוב, שעשה את הדבר הקשה והנכון כדי לאחד את כל העולם פחות או יותר (ותוסיף לזה שבספורת הישנה, כמה עשרות שנים אחרי זה, כל העולם המוכר מותקף על ידי גזע לא ידוע שהגיע מעולם אחר [פחות או יותר] ופתאום כולם שמחים שהעולם היה מאוחד, וחבל שאין איזה סופר נשק בלתי מנוצח שיכול להרוס אפילו כוכבים שלמים).

SW מעלה שאלה חברתית מאוד גדולה, כי ההיסטרויה זוכרת הרבה פעמים מחתרות בתור "גיבורים" אבל לא נעים להודות שלא תמיד מדובר בכאלה, אבל זה חרגיה מהנושא, וזה יכול להגיע מהר לפוליטקה, אז אני פשוט רוצה שוב להדגיש את הנקודה שאם תשים שחקן בSW מבלי שהוא מכיר את ההיסטוריה של העולם, ומבחיתנו בדיוק נגמרה מלחמת המשובטים הנוראית (פחות או יותר מלחמת העולם ה2 על סטרואידים) שכל הרעיון שלה היה שהג'די לא הסכימו לתתי קבוצות לפרוש מהרפובליקה (והם הענישו בכוח את כל מי שהתנגד להם) אז פתאום ווידר הוא בחור מאוד נחמד, מלחיץ, אבל הוא כמו מפקד אגדי של navy seals, שמנצח לבדו את האויבים הכי מסוכנים, ומחזיר את השקט לגלקסיה.
(אני זוכר איזה סיפור שהיה גם מקומות שפחות או יותר הסתדרו טוב עם האימפריה, לא בכל מקום כולם היו אנשים רעים ובזויים) ואז כל ההרפתקאה שלך הופכת למשחק מוסרי, ואני בכיף רואה חבורת דמוית טובות משתפות פעולה עם האימפריה כדי לצוד אביר ג'די סורר שאסף לו קבוצת מורדים. (לא לשווא במשחק הקרוב שיצא לSW, אתה משחק חיילת עלית של האימפריה.)
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
סמל אישי של משתמש
המגדל הבודד
מיקום: (*קול של חרב אור נדלקת קרוב אליך*) אני חושב שאתה יודע איפה אני

שליחה על ידי המגדל הבודד » 24 אוקטובר 2017, 22:46

אכן ראיתי את רוג אחת.זה באמת התלבטות מוסרית של הריגת אזרח,אבל זה בגלל שהוא עבד עם האימפריה(למרות שהוא העביר להם מידע חשוב והם פשוט התעלמו מזה).
סו גררה הוא לא חלק מברית המורדים הרשמית,והוא הרבה יותר קיצוני.
ובנוגע למלחמת המשובטים והבדלנים-לדעתי הבדלנים התקיפו אותם,ולא הג'דיי פתחו בלחימה(למרות שלחימה בעזרת משובטים זה לא הומני בעליל)
.It's time for the jedi,to end
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 24 אוקטובר 2017, 22:49

מנוקדת מבט של כל אימרפאלי, הוא חלק מברית המורדים, גם אם הוא (והמרודים) לא רואים את זה ככה, זה כמו שאזרח אמריקאי יגדיר שככל מחבל מוסלמי הוא חייל דעא"ש. ואני בכוונה מציג את הגרסה כמו "שמכרו" אותה לאזרחים של SW, כדי להראות שלפעמים הנבל יכול להרגיש לך כגיבור, והגיבור כנבל.

אבל אני חושב שאם רוצים להמשיך לעשות דיון על SW או להשוות, רצוי לפצל את העץ לשם כך. כי חרגנו לחלטוין מההקשר.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 25 אוקטובר 2017, 21:24

כתבה משכנעת שמצאתי פעם בנושא:
http://mida.org.il/2015/12/24/האימפריה- ... -כתב-הגנה/

ויידר הוא אכן אחד מהדמויות שאני הכי מזדהה איתן. הוא התחיל כטוב, למען אהובתו וילדיו החליט לעבור לצד האפל, וכשקלט שהיא מתה הוא... נהרס מזה. האמת שאני אפילו מרחם עליו.

מגדל-אממ... הסית׳ בכל זאת מושתתים על זעם, פחד ושנאה... אני לא רואה פה משהו להזדהות איתו...
בסופו של דבר, אם יש ״דרך קלה״ ו״דרך נכונה״, הסית׳ הוא הדרך הקלה. במקום להתמודד עם הפחדים, לרסן את הזעם ולהתגבר על השנאה פשוט להיכנע להם. ולדעתי זה משהו גרוע.

בסופו של דבר, אני חושב שהאימפריה היא רעה. לא שהיא עצמה רעה, אבל עצם קיומו של מוסד כל-גלקטי ששולט ביד רמה על העולם הוא רע. למה? זה בדיוק הסיפור שקרה עם רומא. אולי לטווח הקצר זה טוב, אבל לטווח הארוך לקחת את הדמוקרטיה והחופש מהעם הוא דבר רע שלא עובד. אני לא אומר שהקיסר רע או שהמורדים טובים (הם בהחלט אנרכיסטים תאבי כוח, ואני יודע שאני סותר פה את עצמי), אבל עצם קיום האימפריה רע.

נ.ב.: מבחינתי שיפצלו, הייתי חייב להגיב פה.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 26 אוקטובר 2017, 09:51

האמת שאם נוגעים בזה, בעולם המורחב של SW הראו שאין דרך להיות באמת "אחד עם הכוח" מבלי לגעת בו בשני הצדדים שלו, ואני חושב שיש בזה משהו, מו"ד לדורותיה לימדה אותנו שפאלדין הוא התגלמות הטוב, הוא פועל רק בשם הצדק והאמת, אבל האם יש באמת דבר כזה? האם זה לא קלישאה שוגה באשליות?

אם לחזור לדוגמה של SW, לוק נחשב לג'די הכי חזק שהיה בעולם (בעולם המורחב, אני די בטוח שדיסני יבטלו את זה...) אבל אחד מהשלבים שהוא עבר כדי להגיע לזה, הייתה תקופה שהוא היה תחת השפעת הכוח האפל, גם בשובו של הג'די - לוק מצליח לגבור על אביו רק כאשר הוא נכנע לזעם שלו (כשזה מאיים על ליאה) אבל הוא מצליח למצוא את עצמו ולחזור לצד הטוב.

זו תופעה שבעולם של SW יצרה את המונח ג'די אפור, מין צד ג' במערכה אשר מאמין באיזון, הקוד שלהם מורכב משילוב של קוד הג'די ותורת הסית', והם שולטים בשני הצדדים של הכוח, מבלי לתת לאף צד לגבור על השני.

דוגמה לכך היא Galen Marek המוכר קצת יותר, אבל דוגמה הרבה יותר טובה לכך שפשוט אי אפשר טוב ללא רע היא darth revan, ללא ספק הבחור שהחליף הכי הרבה צדדים (האמת שאני חושב שאפילו הנשמה שלו התפצלה פעם לשני אספקטים של הכוח, אבל אל תתפסו אותי במילה) בעולם של SW, והיה גם איום על העולם, וגם הציל אותו כמה וכמה פעמיים.

אז זו בעצם שאלה קצת אחרת, האם נבל מוצלח הוא נבל שיש בו גם וגם? האם דמות גיבור צריכה שיהיה בה קצת "צד-רע"?

תקראו לי מתנשא, אבל אני חושב שדמוית רעות/טובות שטוחות-בעלות רק פן אחד ואמונה רק בצד אחד, הן קצת משעממות, ונראה שכרגע ברוח התקופה זה גם תקף על הספרות, כאשר אנחנו רואים יותר ויותר נבלים עמוקים יותר. [נמנע מלפרט בגלל שזה יהיה גוש ענק של ספוילרים, וחבל]
סמל אישי של משתמש
העוג הברברי
תשובות: 33
יצירת קשר:

שליחה על ידי העוג הברברי » 26 אוקטובר 2017, 18:40

אני לא יודע על מה אתם מדברים- נבל לא צריך להיות עגול בשביל להיות מעניין, הוא יכול להיות נבל טוב בהרבה דרכים אחרית. לדוגמה, מלך הערפדים הוא בין הנבלים הטובים ביותר לדעתי שהיו במוות עגום, והוא לא היה צריך להיות עגול בשביל זה. הוא רצה לשתות את דמם של בני האדם ולא היה אכפת לו מהחיים שלהם. הוא ידע שהמעשים שלו מרושעים, ולא רק שהוא לא התעניין בכך- הוא אהב את זה. העולם היה הבמה שלו והוא נלחם באלגנטיות ובזלזול מוחלט באויבים שלו, והוא היה *מדהים*. ניגוד מוחלט לדמויות שלנו, והקרב איתו היה פשוט הנאה צרופה- בתיאורים ובמכאניקה, ואין לו בדיוק צדדים מעבר לרוע שלו.
הסקייפ שלי: or_ben_abu_gsb
ניצחון! ועוד ניצחון!
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 26 אוקטובר 2017, 20:19

הח׳אן הטטרי כתב:כתבה משכנעת שמצאתי פעם בנושא:
http://mida.org.il/2015/12/24/האימפריה- ... -כתב-הגנה/
מאמר קצת בעייתי... הוא תרגום של משהו שנכתב לפני שיצא הסרט השלישי, שבו האימפריה לא ממש יוצאת טוב.
חוץ מזה שהוא מוכיח שהדפקטים של "מידה" יתמכו בכל רודנות וזוועה בתנאי שנדמה להם שהיא בעד קפיטליזם או במינימום שונאת זרים - זה הרי האתר שפרסם במשך תקופה לא קצרה מאמרים אוהדים למפלגות ואישים ניאו-נאציים באירופה, עד שהתגלה שמי שחיבר אותם הוא נוכל ומתחזה.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 26 אוקטובר 2017, 20:43

liorgonen3 כתב: SW מעלה שאלה חברתית מאוד גדולה, כי ההיסטרויה זוכרת הרבה פעמים מחתרות בתור "גיבורים" אבל לא נעים להודות שלא תמיד מדובר בכאלה,
מאיזה סרט/קומיקס בא הציטוט המפורסם "או שאתה מת גיבור, או שאתה חי מספיק זמן כדי להפוך לנבל?"

מצד שני - גם ההיפך קורה לא מעט, וההיסטוריה מלאה באנשים שהיו די מעפנים ואפילו רעים - ואז עשו משהו שבזכותו זוכרים אותם ממש לטובה.
דוגמא שבערך קולעת לכיוון - צ'רצ'יל. עד מלחמת העולם השניה הוא נחשב לפוליטיקאי כושל שחתום על כמה אסונות במלחמת העולם הראשונה (גליפולי למשל) וכטרחן מעיק באופן כללי. הוא גם סבל מדיכאון כרוני, שתה ועישן המון וכדי לצאת מהדיכאון אהב לפנטז על עצמו כגיבור שמציל את אנגליה.

המציאות נתנה לו הזדמנות לחיות את הפנטזיה - ואז איך שהמלחמה נגמרה הוא הפסיד בבחירות, בעיקר בגלל המצע הכלכלי שלו. היום עדיין זוכרים אותו כאיש מגניב בסה"כ.

להבדיל צ'מברליין - כולם זוכרים אותו כאיש פתי שהקריב את צ'כוסלובקיה בשביל חתיכת נייר מהיטלר וקרא לזה הסכם שלום - אבל יש יותר מידי ראיות לכך שהוא הקריב את צ'כוסלובקיה כדי להרוויח זמן עד שלבריטניה יהיו מספיק ספיטפיירים, והעביר המון תקציבים לפיתוח מטוסי קרב להגנה אווירית - בניגוד לאמונה הרווחת שאין שום דרך לעצור מפציצים ביעילות (מצד שני אז לא ידעו שגרמניה ממש מחפפת בפיתוח מפציצים אסטרטגיים - תחום שהיא הייתה די מחורבנת בו לאורך כל המלחמה).
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 26 אוקטובר 2017, 21:17

המפקד האלמוני כתב: היום עדיין זוכרים אותו כאיש מגניב בסה"כ.
הוא אכן היה טיפוס מגניב עם מלא חוש הומור... בנוסף לזה שהוא היה כריזמטי, חכם ופרו-ציוני.
liorgonen3 כתב: אז זו בעצם שאלה קצת אחרת, האם נבל מוצלח הוא נבל שיש בו גם וגם? האם דמות גיבור צריכה שיהיה בה קצת "צד-רע"?
בהחלט. נבל עם ''סטיות'' קטנות מדי פעם לצד הטוב וגיבור עם ''סטיות'' לצד הרע הם מעניינים בהרבה. כמובן, כשזה עשוי טוב.
liorgonen3 כתב: תקראו לי מתנשא, אבל אני חושב שדמוית רעות/טובות שטוחות-בעלות רק פן אחד ואמונה רק בצד אחד, הן קצת משעממות, ונראה שכרגע ברוח התקופה זה גם תקף על הספרות, כאשר אנחנו רואים יותר ויותר נבלים עמוקים יותר.
בהחלט משעממות, אך לא מסכים לגבי האמונה-אביר טוב שתורם צדקה נדיבה לאלמנות ויתומים, עוזר לעניים ונלחם למען האל הוא גם לוחם רצחני שטובח ב''כופרים'' ללא הבדל גיל, גזע ומין.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 26 אוקטובר 2017, 21:42

בהקשר הזה - שווה לקרוא את טרילוגיית "החוק הראשון", הדמויות הטובות שם לא ממש טובות או נחמדות - אינקוויזיטור עם גוף מרוסק שמענה אנשים אבל בסופו של דבר מציל את המצב כמה פעמים, קוסם שרייסטלין כנראה היה משתין בגלימותיו אם הוא היה פוגש אותו בסמטה אפלה, והברברי והבחורה - שתי דמויות די מופרעות (סצנות שכרון הקרב של הברברי מתוארות בצורה מעולה ומרמזות שהוא סובל מהפרעה נפשית כלשהי) שאף מספקות "סצנת אהבה" שהיא אנטיתזה לכל סצנות הרומנטיקה שיש בהרבה ספרי פנטזיה או להבדיל, האלימות המינית המעצבנת שגרר מרטין דוחף כל כמה עמודים (בקיצור ובצינזור: שני אנשים לא יפים במיוחד עושים סקס גרוע כי אין להם משהו יותר טוב לעשות באותו רגע ויש ביניהם כימיה סבירה בסה"כ).

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה