ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

דמויות רעות מעניינות=פגם פנימי

דיונים שנוגעים לכל משחקי התפקידים וכל השיטות, תוכלו למצוא כאן המלצות על ספרים ושיטות, עולמות ותוכן מקוריים, תיאוריה של משחקי תפקידים, עצות לכתיבת תוכן משלכם, טיפים למנחה ועוד.
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 23 אוקטובר 2017, 15:08

אחת הבעיות הכי נפוצות במשחקי תפקידים זה שהרעים נעשים "שטוחים" וחסרי אישיות.
לרעים שאני בונה אין את זה לרוב בגלל שאני מוציא זמן כדי לבנות להם אישיות, אבל אם אני קצר בזמן אני משתמש בטריק "הפגם" משהו שמונע מהרע להיות מושלם, למשל אחות קטנה וחמודה שהוא יגן עליה בכול מחיר, קוד כל שהוא שהוא לא ישבור בשום פנים ואופן .
מה הטריק שלכם?
כדאי להכות ראשון אבל תמיד עדיף להכות אחרון.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 23 אוקטובר 2017, 15:46

הכותרת סותרת את הנאמר...
ולנושא-אין לי הרבה ניסיון בהנחיית מ''ת, אבל בסיפורים לדוגמה אני פשוט דואג לכך שאין ממש ''רעים'' ו''טובים''-הפרש ההוני הוא מצד אחד רוצח, אנס, בוזז ולוחם חסר רחמים, אבל הוא גם יגן על משפחתו וחבריו בכל מחיר.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
אורי ט

שליחה על ידי אורי ט » 23 אוקטובר 2017, 15:56

אצלי נבלים עשויים להיות דב"שים, ולהפך. כלומר שהקבוצה לומדת להכיר דב"ש מסוים ולאהוב אותו, ואז בנסיבות כאלו ואחרות הוא נוטש אותה והופך ליריב. זה נותן ממד אישי למאבק נגדו ועל הדרך מאניש את דמות הנבל. כמובן שגם ההפך הוא אפשרי - הנבל מצטרף לקבוצה להרפתקה מסוימת והיא לומדת להכיר אותו אישית.
סמל אישי של משתמש
חובב מוד
יצירת קשר:

שליחה על ידי חובב מוד » 23 אוקטובר 2017, 16:03

אני חושב ש"רעים" זה כינוי מאוד מעליב.
חשבתם לרגע מה הרשע חושב כשמסווגים אותו בצד של ה"רעים"?
זה ממש פוגע כשאומרים לך בפנים "אתה רע".
זה לא רשעות, זו פשוט תפיסת עולם קצת שונה...
לגנוב רעיון מאדם אחד זה פשע, אבל לגנוב רעיון ממספר אנשים זה מחקר :wink:
סמל אישי של משתמש
Adran

שליחה על ידי Adran » 23 אוקטובר 2017, 16:07

בהחלט יש אנשים שניתן להגדיר כרעים חובב. שבטים שבוזזים למחייתם וחברי כת השואפים לזמן נחש שיבלע את העולם נכנסים לקטגוריה, מה גם שקצת קשה להיפגע כשאתה דמות דמיונית. אבל הדמות לא חייבת להיות רעה באופן מיוחד בשביל להיחשב כאויב, אלישע. תחשוב מה הדמויות שואפות להשיג, ותמציא מישהו עם אינטרס למנוע את זה.
"גם אם אני לא אוהב את התוספות ששמת על הפיצה שהזמנתי, אוותר לך כי אנחנו צריכים לחסל את הטבעת האחת ביחד."
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 23 אוקטובר 2017, 16:10

רוב האנשים שמסווגים ''רעים'' הם באמת מרושעים, ולרובם יש כל כך מעט רגש שאפילו לא אכפת להם מזה... איש רשע בד''כ הוא לא מישהו עם תפיסת עולם שונה משל הדמויות, הוא רע באמת-רוצח, בוגד, שודד או כל דבר אחר. הוא לא סתם ''מאמין באל X ולא באל Y''.
כמו כן, לפעמים יש הבדלה בין סוגי רצח או פשע אחר-רצח ואונס בעת ביזת עיר האויב שונים בעיני חלק מהתרבויות מלארוב בסמטה חשוכה לחפים מפשע אקראיים, לשדוד אותם ולרצוח אותם.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 23 אוקטובר 2017, 16:25

ההגדרה שלי ל"רע" היא משהו שעושה דברים רעים וחש סיפוק מזה, למשל רוצח שמתיחס לרציחה כעבודה בלבד הוא נטרלי אבל רוצח שנהנה מהרציחות או שרואה את האנשים סביבו כ"הזדמנויות" הוא רע.
כדאי להכות ראשון אבל תמיד עדיף להכות אחרון.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 23 אוקטובר 2017, 16:32

הממ... אני לא מסכים איתך פה...
ההגדרה שלי לרע היא מישהו שעושה דברים רעים ולא חש עליהם חרטה-רוצח שנהנה מהרצח אך אחריו מרגיש ייסורי מצפון עזים הוא לא כזה גרוע כמו רוצח שאולי מתייחס לרצח קורבנות כעבודה בלבד אך חלא חש שום חרטה על מעשיו.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 23 אוקטובר 2017, 16:35

אני חושב שצריך לעשות הפרדה בין נבל לרע.

מגנטו מוגדר כנבל בעולם הXMAN, הוא לא מעניק חשיבות לחיי אדם, הוא לא בוחל באמצעים להשיג את מטרתו...

מצד שני, הוא ניצול שואה שכבר ראה איך העולם מתייחס לשונה, וכל מה שהוא רוצה זה לוודא שהוא ושאר המוטנטים יהיו מוגנים/יעזבו אותם במנוחה.

"רע" זה סאורון משר הטבעות, לא חושב שצריך להסביר למה.

כהגדרה אני תמיד מנסה שהאויב אצלי יהיה נבל ולא סתם בחור רע שרוצה להרוס את העולם כי היום יום שני, אני פחות רוצה את הפגם שtkhag1 מציע, ויותר להראות שיש בו אנושיות, אבל הוא פשוט לא רואה דברים באותה צורה כמו שאנחנו נחשיב "כטוב".

סתם לדוגמה, illidan מwarcraft, הוא נחשב לאויב הציבור מס 1, הוא מכר את נשמתו לאיזה אדון שדים כזה או אחר, וכולם שונאים אותו.
מצד שני, הוא בעצם מוביל בעצמו את החזית נגד "הליגיון הבוער" צבא שדים שמנסה לכבוש את כל הכוכבים בעולם, וכל מה שהוא עשה, הוא עשה לטובת אזורת' (ה"כוכב" שלהם).
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 23 אוקטובר 2017, 16:43

יש פה משהו...
סאורון רוצה להחריב את העולם, הקיסר הגלקטי רוצה לשלוט בשקט ובסדר באימפריה בלי שהמורדים יציקו לו, וולדמורט רוצה להכרית את כל המוגלגים, הבוצדמים והבוגדמים ולשלוט עם טהורי הדם עולם...
ג'ינגיס ח'אן היה כנראה נבל (ויש מי שיתווכחו), סטלין והיטלר רשעים-ומצד שני הם הרי היו בני אדם (גם אם *&%$#@), ובני אדם ידועים במורכבותם.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage

שליחה על ידי פלאפי » 23 אוקטובר 2017, 19:59

דמות מעניינת זה דמות מורכבת ועגולה, לא משנה אם זה רע או טוב. גם טובים מוחלטים הם משעממים בדיוק באותה מידה כמו ארכי-נבלים שטוחים. לכל דמות צריכים להיות רצונות וסיבות לעשות מה שהם עושים.

למרות שלפעמים אין לי ממש כוח להשקיע בנבל מתוסבך, אז אני פשוט עושה אותו ממש ממש מניאק ומתרץ את זה בנימוק כלשהו. בתכלס לא כל דמות בעולם צריכה להיות סופר מעניינת, כי אם כולם מיוחדים אז אף אחד לא מיוחד.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
yellow_acid

שליחה על ידי yellow_acid » 23 אוקטובר 2017, 21:05

מה הכוונה דמות עגולה? את מה שלמדתי בשיעורי ספרות שחכתי לפני כמה שנים טובות.
אני חושב שהנבל הכי מוצלח שזרקת עלינו אי פעם היה ארוקטורס, תסכים לספר עליו?
If he's trying to do a weird strategy. Or in fact, if he's trying to do almost any strategy. One of the best counters is to just go fucking kill him
[Day[9-
~♥~Flash~♥~Innovation~♥~Maru~♥~Parting~♥~
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 23 אוקטובר 2017, 21:06

לכל נבל יש איזו סיבה למה הוא כזה - אכלו לו, שתו לו, עלו לפורד ונסעו לו...

אצל חלקם זה פשוט אינטרסים שמנוגדים לאלה של הדמויות. הם לא חייבים להיות רעים בהתנהגות שלהם וגם לא לבצע כל מיני מעשים אכזריים ומגעילים - פשוט לרצות בדיוק מה שהדמויות רוצות ולהיות מוכנים להרוג אותן בשביל להשיג את זה.

רוצח שכיר ש"זה המקצוע שלו" והוא אדיש למעשיו ורק סופר את הכסף, נשמע כמו טיפוס הרבה יותר מתועב ממישהו שרוצח בגלל אידאולוגיה או נקמה אישית.

וכמובן, יש נבלים שהם פשוט טיפוסים מזופתים שעושים נזק סתם.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 23 אוקטובר 2017, 21:07

דמות עגולה זו דמות שעוברת שינוי כלשהו במהלך הסיפור, הקמצן שהופך לנדיב, הזקן הזעפן שלומד להתחבר לשכנים שלו... זה גם דברים פשוטים יותר, אבל בכללי, דמות שעברה איזו דרך בסיפור, והיא לא נשארה באותה נקודה כמו שאותה היא התחילה. (פחות או יותר)
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 23 אוקטובר 2017, 21:19

דמות עגולה לא בהכרח מעניינת ומורכבת יותר. דרדסית היא דמות עגולה (מתחילה בתור רעה והופכת לטובה) אם אנחנו מפסיקים לצפות בסדרה אחרי הפרק הראשון.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה