• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עידן המתכת-המשחק נגמר, תודה לשחקנים ולכולם!

הל
למה ייבשתם את הנהר?! הוא זה ששומר על הקשר שלנו עם משובותינו!" מגיע שליח בהול שמוסר את המסר הנ"ל.
"אם לא תהיה לנו ברירה,נפסיק את המסחר איתכם,מכיוון שאנחנו לא יכולים להעביר את הירקן שלכם לעירנו".
Out
אבל ח'אן,יש הבדל גדול בין תגבורת שלוקח לה שנה להגיע(הל),לבין תגבורת עצומה שמגיעה משום מקום.
ח'אן
לא ח'אן,יש בעיה גדולה אחת.כל פעם שאני מביא תגבורת מסויימת(חובב מביא 500,הל מביא כרגע 400-600) אתה זורק עליי אחת יותר גדולה.אני לא יודע איזה שחקן חזק אתה תופס ממני,אבל אני רק עם צבא של 700 לוחמים,עיר אחת ושתי מושבות,מול סרמיגוסטה שיש לה 1700 רק בעיר הזאת,עוד כמה וכמה ערים,היא מספיק עשירה כדי לשכור את כל שכירי החרב בסביבה(שלפי המחירים שהבאת מקודם על שכירי חרב הם לא זולים בכלל),היא בברית עם שבט עצום שיכול לספק 1100 חיילים(משמע יש לו לפחות 4400 אזרחים).
זה כאילו אתה בכוונה מנסה למנוע ממני לנצח.אין לי בעיה עם התגבורות הקודמות(1700 חיילים זה מספר מכובד,שגם הקואליציה של בעלי הברית שלי בלי חובב והל לא מגיעה אליו),אבל לזרוק עליי עוד 1100 לוחמים מאומנים(לא מיליציה) זה מוגזם.
כשאתה בכוונה מנסה לפגוע בשחקנים שלך זה מוציא את הכיף מהמשחק.אנחנו עדיין די בהתחלה,זאת לא מלחמה מול אימפריה.זאת מלחמה מול ממלכה עם כמה ערים,וזה הכל.
אני יודע שאתה מנסה "לאזן" את הקרב או משהו כזה,אבל זה לא ככה.אני מצליח לקבץ כמות חיילים כזאת רק אחרי שכירת שכירי חרב,שתי ערים בעלות ברית,עוד חיילים מערי מסחר ועוד שני שחקנים,בזמן שהוא מעמיד לבד כוח שמכסח לקואליציה הראשונית של את הצורה,ואז כשהקואליציה השנייה בדרך עוד צבא,בערך בגודל של הקואליציה השנייה,מגיע.
In
"מה יקרה לצד המפסיד?" צועק מרהון.
"ואם נילחם,זה יהיה בלי נשקים קסומים או קסמים שיוטלו עלינו".
-----
"נסכים למסחר,אך הבינו שברית כרגע חיונית לנו מאוד.גם אם לא תרצו,נסכים למסחר.מה יש לכם להציע? לנו יש הרבה דברים,מתכשיטים עד צמר,ומצבע תכלת ועד תבלינים".
-----
מהמושבה סרקינה נחפרת תעלה גדולה,שתחבר את הנהר שעליו היא יושבת לנהר דארמין.פרוייקט כזה גדול הוא יקר,אך הכרחי.
-----
ההיפוגריפים מורבים באופן קבוע,ומאמנים 50 לוחמים שיהיו עליהם עם קשתות.
-----
"עכשיו,אחרי שהתאקלמתם מעט,נרצה שתעזרו לנו.האם אתם מוכנים לשרת בצבאנו,או שאתם מעדיפים להתאקלם בעיר עוד עונה,ואז להצטרף לצבא? אנחנו לא נכריח אתכם אם עדיין אינכם מרגישים לחלוטין חלק בעיר".
ניצן
"אותו השבט הוא שבט של בוגדים.הם ביקשו מאיתנו מסחר הוגן,ואז פשוט שיקרו לנו וניסו לבזוז את שיירת המסחר.מכיוון שהמסחר הוא הכלכלה שלנו,זהו מעשה חמור ביותר.אם אתם רוצים להגן עליהם,קחו בחשבון שזאת ברית עם בוגדים,וגם בכם הם לא יהססו לבגוד"

OUT
ליתר ביטחון, כי אני בטוח שאתה עומד להתחכם, קיסר שווה גם לעיר אחרת שהם שייכים אליה או בני ברית עוצמתיים או שום דבר אחר.
אני לא חוסם את הנהר! אני רק בונה שם סכר, ומווסת קצת את המים כדי שהיער לא יוצף
IN
העיר מורכבת מהבניינים, כשבמרכז המחסנים, הנמל, ממנו יש גישה לנהר, וחומת אבן מסביב

מגדל
בניתי סכר, אבל אני לא חוסם כלום או שום דבר כזה, רק מנקז את המים קצת כדי שהיער שלי לא יהיה ביצה, זה לא אמור לפגוע בכם או לשנות כלום

מגדל
אההה... לא. אני חי בג'ונגל טרופי, אז זה לא ממש הגיוני שיהיה אצלי שלג, לכן מה שקרה לי זה שהגשמים הפכו את הג'ונגל לביצה, ולכן אני קצת מווסת את המים כדי שהם לא יציפו את היער וכך הוא יתייבש ויחזור להיות ג'ונגל

11 לספירת עה''ם, סתיו

הל ומגדל
אה... טעות שלי.
הל
Out
אתה כתבת שאתה מנטרל את דרכי התעבורה של הגמדים, יענו-מייבש את הנהר והם לא יכולים להפליג...
לשם שינוי, לא התכוונתי להתחכם :)
ואיך קוראים לעיר?...
מגדל
Out
הממ... כשאתה מציג את זה ככה, יש משהו בדבריך. אני לא סגור אם הקאי הם שבט אחד או כמה שבטים מאותו מוצא, אבל זה נכון...
טוב... צודק. אז... נשכח מהתגבורת של ה-1100?... היא לא הייתה ולא נבראה...
אגב, סרמיסגטוסה כשלעצמה חזקה קצת יותר ממך (עיר אחת יותר).
In
''אם אתם תפסידו, אתם תסתלקו מהעיר ותשלמו לנו כופר'', אומר בורביסטה. ''אם אנחנו נפסיד, ניתן לכם עיר אחת מערינו''.
בורביסטה עולה על החומה, זקנו קלוע בצמות. הקסדה המסורתית מגינה על ראשו, ושריון קשקשים על גופו. הוא אוחז בשתי ידיו חרב-מגל כבדה, ועל ידו השמאלית יש מגן קטן. הקוסמים של שני הצדדים מקימים הגנות סביב אזור הקרב, והחיילים זזים אחורה. כשהזירה מוכנה לבסוף, מתכוננים שני הצדדים להסתערות.
נראה שבורביסטה מהיר יותר, והוא מסתער על מרהון ראשון, מכה עם חרבו, השקולה לגרזן בעוצמתה ובשימושה, מאלץ אותו להתגונן.
מכות חרבו של בורביסטה חודרות מעט את המגן של מרהון בכמה מקומות, אך לא פוגעת.

יוזמה (ד''ק 6)
[dice seed=52135 secure=8bd1583e_0]2d6[/dice]
התקפה:
[dice seed=32287 secure=b4f8e52b_1]2d6[/dice]
הגנה:
[dice seed=46689 secure=76396924_2]2d6[/dice]
---
''אנחנו מציעים לכם קפה, מוצרי חלב וצמר, גבינת גמל, צאן וגמלים''.
---
10+ היפוגריפים ליום.
50 הקשתים המעופפים מאומנים (50- זהב, 30- נחושת, 20- בדיל, 10- טיט, 40- עץ). אני מניח שהם משוריינים...
---
אף שרבע מרגישים שהתאקלמו (יש 250 גברים ו-250 נשים), הרוב עדיין מרגישים כבני האיים המרוחקים, ואפילו שמרו על המבטא.
Out
שאלה: אתה מדמיין את דארמין כפוליס יוונית גרסת פנטזיה?...

OUT
תראה את ההודעה הפרטית, וקח בחשבון שאני אשקר לשחקנים אחרים עוד מלא כדי להשיג יתרונות, בבקשה אל תצטט אותי או שום דבר כזה, אני יודע מה רשמתי.
IN
"אם כך, מסרו לידינו את הכפר, הצטרפתם כעת לניאמר."
---
העיר נקראית 'דארוין', "אחות הנהר"

הל
Out
הממ... נערך.
In
''נראה לכם, לטאות יהירות, שאנחנו נחבור אליכם?! תחלמו. אנחנו עצמאיים, ונישאר כאלה!''. לוחמים אוזקים את המשלחת, ועורפים את ראשי חבריה בזה אחר זה.
---
העיר דארווין נחנכת בהדר. 1000- אוכלוסיה בניאמר, 1000+ אוכלוסיה בדארווין, 70- אבן, 70- עץ, 70- טיט, 40- נחושת, 40- בדיל, 40- ענבר, 40- ירקן, 40- אבני חן, 20- אבני חן יקרות.

Out
מילאתי את המשימה של הרוחות, לא?
אני מייבש עוד מלח (+6 כל יום)
In
שליח על גב סוס ניגש אל הכפר, ויורה חץ שאליו קשורה מגילת קלף, ובה רשום "תמסרו לידינו את העיר, אתם תקבלו רק דברים טובים, אתם תחברו לעיר רבת עוצמה ובעלת השפעה. האפשרות השנייה היא שזה יעשה בכוח, אנחנו נבוא עם צבאנו ונמחק אתכם מעל פני האדמה, נשותיכם ובנותכם ימכרו כשפחות ובעליכם וילדכם כעבדים, בעוד רכושכם נבזז ובתיכם נשרפים עד אפר. יש לנו כוח צבאי גדול יותר מכל אנשי הכפר שלכם ביחד."
לאחר מכן השליח סובב את העיר כמה פעמים, משגר עוד חיצים, כדי לוודא שגם אנשי הכפר רואים את המסר ולא רק המנהיגים, ואז חוזר לניאמר.

ח'אן
"מוסכם" אומר מרהון,עולה גם הוא לזירה.
הוא חמוש בקרדום אימתני ומגן מחוזק,לבוש בשריון שרשראות ועם קסדה קורינתית על ראשו.כידון תלוי על גבו,מוכן להטלה.
יוזמה-[dice seed=18765 secure=a2fe1fce_0]2d6[/dice]
מרהון מתגונן מפני המכות,ואז מכה בחוזקה בקרדומו ביד של בורביסטה.גם אם הוא לא יגרום נזק רציני יותר מחבורה כואבת,הגמד יתקשה להשתמש בנשקו ביעילות.
התקפה-[dice seed=61799 secure=0c39d64c_1]2d6[/dice]
הגנה-[dice seed=14617 secure=8c20abfa_2]2d6[/dice]
-----
"קפה? מה זה? אנחנו נהיה מעוניינים בגמלים,אם תרצו בסחר קבוע,בתמורה לתכלת,פרווה,ענבר ותבלינים".
-----
כן,הם משוריינים.החצים שלהם כוללים שלושה סוגים:
חץ רגיל,לירי מדוייק יותר.
חץ משונן,שיגרום כאב בכניסה וביציאה שלו.
חץ משוח בשמן,לירי חצים בוערים.
Out
זה לא אמור לעלות דפאטים/דארקנים?
-----
הם נשאלים מה יעזור להם להתאקלם.נסה לעזור להם כמה שאפשר.
-----
השוק הגדול שפתחתי עוזר מאוד להפצת המטבעות שלי,נכון?
Out
סוג של.במבנה ובסגנון כן,אבל בשיטת הממשל ומדיניות החוץ דווקא כמו קרתגו.
-----
הנהר המלאכותי עדיין נחפר.
הל
זה לא מקובל,ואני דורש שתסיר את הסכר.
נטרול הדרך הימית שלי לא ימנע ממני להחזיק במושבות שלי,כן?

חאן ומגדל
OUT
טוב, התגבורת הגיעה אם אני לא טועה, אז אפשר בבקשה תיאור של זירת הקרב, מספר חיילים, ודברים כאלה כדי שאוכל לפעול בלי לעשות מעצמי מטומטם?

ח'אן
שמת לב כמה חולשות יש לאורקים? אני מצאתי עד עכשיו שלוש:
1. יש לאורקים-2 להמצאה.
2. מרפאים אורקיים מקבלים מחסר-1 לגלגולים כי הם "חסרי רחמים".
3. חיות נרתעות מאורקים כי מראם מאיים.
ומנגד, יש להם תוסף אחד:
1. אויבים מקבלים מחסר 2 לכל גלגולי ההגנה נגד התקפות אורקים.
אם הייתי יודע כמה המחסרים והתוספים לא מאוזנים, בכלל לא בטוח שהייתי משחק אותם.
IN
עוד 20 פרשי וורגים מאומנים, וגם עוד 20 פרשי דובים.
חובב מוד אמר/ה:
[post]684458[/post] עוד קטפולטה נבנית, לא נשלחת למגדל ובמקום זאות מוצבת על החומה(שהיא ברוחב שישה מטרים, אז אני מניח שאפשר)
אבני חן[dice seed=58264 secure=8052640e_0]2D6[/dice]
בל'[dice seed=23474 secure=b6cc54c6_1]2D6-2[/dice]

ח'אן
הסכר באמת לא פוגע בנהר?
הל
"כרגע הוא חוסם את המעבר שלנו מדארמין למושבות".
חובב
תחכה קצת.כרגע יש דו קרב שיכריע על הניצחון בקרב,אז אל תעשו כרגע שום דבר.

מגדל
אתה רציני?!
כל כך חיכיתי לבחון את הכוח הקרבי של הצבא שלי! אוף, לא יכולת לחכות סיבוב אחד? רק כדי שהחיילים שלי יוכלו לחסל להם כמה לוחמים? [רטינה]טוב, לא משנה, נצפה בכם מהצד.[רטינה]
---
ומה מונע מכם לתקוף גם אם תפסידו בקרב? חוץ מזה שזו הפרה מוחלטת של כל קוד אמון שקיים בינכם...

סליחה שלא כתבתי הייתי עסוק

אני שולח 75 מהחניתאים שלי להסתערות עליהם
[dice seed=37496 secure=5ead797e_0]2d6+5[/dice]
בנוסף הקוסמים שולחים מטח נוסף של כדורי אש
[dice seed=10834 secure=49e84890_1]2D6+5[/dice]

מגדל
Out
אמ... לא, הוא לא. כל מה שהוא עושה זה לנתב את המים כדי שהיער לא יהיה ביצה. מה שמזכיר לי, האם אני מתנהל שוב כרגיל בזכות הסכר?
In
"איננו זקוקים עוד למסחר איתכם בנוגע למלח, האם יש משהו אחר שתרצו לסחור איתנו עליו?"

מגדל
Out
אז מדובר בחוסר הבנה ביננו
In
"פרוות? איזה פרוות? אבל אלא אם הן נעימות באופן יוצא דופן במיוחד או יפות מאוד, אין לנו שימוש בהן כי כבר יש לנו פרוות, תכלת יש לנו, דבש וארז לא מעניינים אותנו, אז זה משאיר רק תבלינים, נכון? גם לנו יש דברים חדשים לסחור בהם, יש לנו עורות יפיפיים של אינספור חיות, כמו גם של נחשים יפים, ושל נמרים וזאבים, סוגי טורפים, שלא לדבר על עור של חיה מיוחדת, מעין לטאה גדולה שחיה גם במים, והעוטה את עורה יכול לעלות באש ולא להרגיש דבר"

מגדל
איש הלטאה שמול הנציג שלכם מביט בבלבול.
"עורות הסלמנדרות? בדיוק להפך, כמה תבלינים אתם נותנים לנו על עור? עורות הזאבים אנחנו מציעים 2 עורות על תבלין ונמרים זה אחד על אחד"

חזרה