• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עידן המתכת-המשחק נגמר, תודה לשחקנים ולכולם!

מגדל
"אם כך אז החיות יועברו לרשותינו בתום הקרב, כמו גם רבע מהמכרות והמשאבים, ואנחנו ניתן לכם זוג מכל אחת מהחיות שנשיג, מוסכם?"

חאן
Out
לאחר מחקר קצר גיליתי משהו, האם הוא תקף על החיות שהיו לי פעם כאלה או לא?
הקטע הוא שצריך בערך 40 חיות כדי שלא יהיה גילוי עריות בתוך החיות, מה שיגרום למחלות קשות שסביר להניח שיהרגו את החיות... (איידס זו דוגמא למחלה כזאת, לפי הבנתי)
כי אם זה תקף אז בתכל'ס אין לי סלמנדרות או סוסי ים או סוסים או כל מיני דברים אחרים... לפחות אני יכול להתעודד שגם אצל שחקנים אחרים זה ככה.

מגדל
OUT
אשמח לקבל עדכון על מצב הקרב - כמה פרוצים השערים, איך נראים פני השטח, כמה צבא יש בערך כל צד וכו'
IN
מבין העצים יוצאים 200 לוחמים, חמושים במגינים גדולים וחרבות קצרות, כמו גם שריונות שחורים כלילה, מסודרים ב10 קבוצות מאוחדות של 5 חיילים לרוחב על 4 חיילים לאורך, כשהמגינים והשריונות הופכים אותם לחסינים כמעט לחלוטין מקשתות או כלי טווח.
אחריהם יוצאים מבין העצים 5 קבוצות של 4 קטפולטות, שמתפזרות בשדה הקרב, משגרות מטחים של סלעים על השערים (או העיר, במקרה שהשערים כבר נפרצו).
אחרונים, במהירות אדירה - שוטפים את שדה הקרב בגשם של מוות, יוצאים 200 קשתים לוחמים רכובים על לטאות ענק, משגרים מטחים של חיצים בעודם זזים במהירות סביב שדה הקרב.
META
הרגלים והמגלניות תוקפים בהנחה שיש לאויב חיילים מחוץ לחומות,אם אין אז הם פשוט נשארים מחוץ לטווח האש של החומות.
יש לי את הפלוסים הבאים - 2 של הגזע בגלל שהייתי מוסתר עד עכשיו, 1 ללחימה בקפא"פ בגלל להבים בקצה הזנבות, ו1 להסתערות חיל רגלים בזכות תחרויות.
קטפולטות
הקטפולטות מסתדרות ב5 קבוצות של 4 סביב העיר של האויב, ומשגרות מטחים של סלעים על השערים כדי לפרוץ אותם, או, במקרה והם כבר נפרצו, יורים על העיר עצמה כדי לזרוע כאוס.
[dice seed=63309 secure=d5b151d9_0]2d6+2[/dice]

לוחמים רגליים
הלוחמים נעמדים ב10 קבוצות של 5 על 4, בחומת מגינים, נצמדים אל האויב ומונעים ממנו להלחם עם הנשקים ארוכי הטווח שלו (חרבות, חניתות, וכו') בעודם משספים את האויב עם החרבות הקצרות שלהם.
[dice seed=20327 secure=5cb28586_1]2d6+4[/dice]

רוכבי מגלניות
רוכבי המגלניות מתרוצצים בשדה הקרב, משגרים מטחים של חיצים איפה שאפשר, בעוד המגלניות והלהבים של הזנב שלהם מרטשים כל מי שמגיע קרוב מידי.
[dice seed=34585 secure=0480b278_2]2d6+4[/dice]

הל
המצב הוא כזה:הצבא שלי על החומות נאבק בצבא האויב,כשיש לי אילי ניגוח ופרשים שמנסים לפרוץ את השערים.האויב נמצא ברובו(אם לא כולו) על החומה.
עצה שלי-זוכר את הדרך הנסתרת ממקודם? תסתער דרך שם.
IN
חיילי דארמין ובעלי בריתם צועקים בשמחה למראה התגבורת,ושופרי המלחמה תוקעים שוב,גורמים לאויב לרעוד מפחד.

מגדל
אם כך, אז הצבא שלי מתקדם והורג את האויב שם, מנסה לפלס דרך אל תוך העיר דרך הדרך הנסתרת, בעוד חצי מהקטפולטות מנסות למוטט חלקים מהחומה שתחת שליטת האויב, רבע ממוטטות את השערות, והרבע האחרות זוע כאוס בתוך העיר

11 לספירת עה''ם, סתיו

כולם: הודות להל שערך מחקר קצר בנושא, אם יש לכם פחות מ-40 חיות מאיזשהו סוג אתם לא יכולים להרביע אותן כי זה יגרום לגילוי עריות והבעיות שבאות בעקבותיו. החדשות הטובות הן שזה רק לגבי חיות חדשות, הישנות נשארות.
ועוד משהו: סקר.
אתם נהנים? כן? לא? למה? משהו שאתם אוהבים ויש מעט? משהו שאתם לא אוהבים ויש הרבה? אחר?

הל ומגדל
Out
לא, לא, לא. היחיד שאומר מתי החיילים מגיעים הוא אני. הל, אם נראה לך שאפשר להגיח מהשיחים (שאין) בדרך קסם כך סתם, אתה טועה. ולכן גם הגלגולים לא נחשבים.
החיילים שלך יגיעו עוד 4 ימים, הל. ואתה לא מגיח בדרך קסם בואדי, אתה צריך לטפס לשם מהגבעות, כי אין לך מושג על דרכים בהרים.
הל
Out
income זה הכנסה אם אני לא טועה.
רגע, רגע, רגע... איפה התגלה המגנזיום כנשק קטלני?... כל מה שיודעים אנשי ניאמר על המגנזיום הוא שמדובר במתכת שמצטברת כאבקה בסוף הניסויים המתאימים.
ואם אתה חושב שאני לא יודע לאן אתה חותר עם המגנזיום והאשלגן החנקתי, אתה טועה. חומרי נפץ.
In
''אדוני, החציבה והייבוש הורחבו''; 5+ גופרית ליום, 5+ מלח ליום.
---
''החיות טופחו, אדוני!'', אומר שליח לנירקין. ''הסוסים חזקים ומהירים יותר, העקרבים בעלי כיטין עבה יותר והעכבישים בעלי יותר ארס''; 2+ ארס ליום.
---
השליחים מוצאים במרגלותיהם הצפוניות של ההרים, בגדה המערבית של הנהר, מערה של דרקון. ''מי אתם, זרים, שתעזו להפר את מנוחתו של זמיי גריניץ' הגדול?'', שואלים שלושה קולות זהים בו זמנית. השליחים מגלים בלב המערה מלאת האוצר דרקון אדיר בעל 3 ראשים, ששלושתם נועצים בו עיניים מפחידות.
חמ''ג
אמרתי לעצמי לסתום את הפה... אתם תגלו בקרוב.
מגדל
Out
יש לאויב (כרגע) 1700 לוחמים בערך.
אתה זוכר שהלוחמים במגדלי המצור ו8אילי הניגוח שנהרסים מתים, נכון?...
In
הם מביאים חלב, צמר ובשר. והם שורדים בשלג, בניגוד לביזונים שמספרם והרבייתם הצטמצמו בחצי.
---
חצי מהגבינה מומרת לאוכל (525- גבינה, 500+ אוכל). היות וגבינה לא כזו מזינה לבדה היא שווה כאוכל פחות.
---
האויב מאבד 16 לוחמים, אך לא מתיאש ולא מפחד. הוא שב ומסתער, מבקע קסדות, מגנים ועצמות. חצים וכידונים שורקים בעודם ננעצים בלוחמיך, המכונות יורות על מגדלי המצור ואילי הניגוח. הקוסמים של האויב ממטירים אבנים על ראשי לוחמיך, מעלפים חלקם ומסיחים את דעת השאר מהקרב, מספיק כדי שיהרגו ברגעי חוסר שימת הלב שלהם. ולפתע, קול תרועה עולה מהעיר, ולחומות עולים 1100 לוחמים, בני אנוש בעלי עור חום-אדמדם. ''אנו בני הקאי!'', קוראים מאות גרזינאים, חניתאים, קשתים ונושאי חרב, ומסתערים על לוחמיך. בינתיים, רוח רעה פושה בקרב לוחמיך. ''איפה מרהון, העצלן הפחדן?'', קורא חייל אחד עם לשון משוחררת מדי. ''איפה הוא?'', צועקים אחרים. ''אנחנו נלחמים כאן, והם יושבים בנחת!''. ''איפה מצביאינו?'', צועקים גם בני הברית. המוראל יורד, בזמן שהגנרלים כלל לא נלחמים.
מחסר 1- לכל היחידות.

קפא''פ:
[dice seed=6827 secure=8116e4e2_0]2d6+3[/dice]
הגנה:
[dice seed=41601 secure=73aa2af7_1]2d6+2[/dice]
הגנת מבורכים:
[dice seed=27391 secure=0dafc6c8_2]2d6+4[/dice]
טווח:
[dice seed=13013 secure=60752158_3]2d6[/dice]
הגנה:
[dice seed=64003 secure=354c24fe_4]2d6+2[/dice]
מכונות:
[dice seed=33401 secure=0e2a03e6_5]2d6[/dice]
קסם:
[dice seed=19031 secure=e6929d83_6]2d6+2[/dice]

האויב הורג 21 מלוחמיך. לפתע, קול גדול מדבר אל לוחמיך, קולו של המלך בורביסטה.
''לוחמי דארמין! אתם עומדים כעת על חומות עירי ונלחמים נגד אנשי למען גאוותה הפגועה של מועצת עירכם. אתם הולכים להפסיד. לוחמי ימותו למען משפחותיהם. אתם פלשתם לעירי, ולא רק שזה למען כלום, אתם גם לא מצליחים לכובשה, ואפילו מצביאכם נטש אותכם. איפה הוא? למה הוא לא נלחם? הוא מפחד. אני מציע כעת חנינה לכל מי שייכנע. לא נפגע בו. כל השאר-דמכם בראשכם!''.
מיותר לציין שבורביסטה השתמש בקסמי הגברת קול ושכנוע.

לנאום:
[dice seed=11011 secure=803e444b_7]2d6[/dice]
התנגדות:
[dice seed=58229 secure=9e47804f_8]2d6[/dice]

נאומו של בורביסטה לא היה הטוב ביותר שיכל לומר, אך נראה שרוחם של לוחמי דארמין מתערערת. הם מתחילים לשאול את עצמם, ''למה אנחנו נלחמים פה? למען מי? למען ביטחון עירנו?... לא, אנחנו התקפנו... ואיפה מרהון?...''. 20 פלנגיטים, 30 גרזינאים ו-40 מטילי כידון מרימים ידיים, ונמלטים. השד יודע לאן.
---
המשלחת מסיירת במדבר היבש, החם, הקטלני, ולפתע נתקלת בשבט נוודים, בני אדם בעלי עור חום בהיר.

המשחק כיף, אני בעיקר מרוצה מזה שאתה מצליח לשלב דברים מעניינים לעשות כשאין לי רעיונות.

OUT
לא... אני ניהלתי משחק מאוד דומה להזכירך, אני כבר הבנתי שלא תאשר חומר נפץ, כמו גם שככל הידוע לי מגנזיום הוא לא מרכיב... פשוט תיתן לי מגנזיום ואז תחכה ותראה :devil:
IN
השליח ניגש אל הדרקון, רועד, ומושיט לו שקים של אבני חן (10 ענבר, 10 ג'ייד, 10 אבני חן ו5 אבני חן יקרות)
"אני בן שבט ניאמר, אנחנו שבט אנשי לטאה שחיים בג'ונגל, ורצינו להציע לך להצטרף לשבטינו... נוכל להציע לך ארמון תענוגות, עם ממשרתים שימלאו את כל רצונותיך, כמו גם שנוכל להעביר את אוצרותיך ולהוסיף עליהם, אנחנו שבט עשיר..."

מגדל
הנחתי שמיוער (פשוט נראה לי הגיוני), ודי ציינתי במפורש שמה שעשיתי היה לפלס לעצמי דרך לכיוון הואדי...
כמו כן, בבקשה לידע אותי כשאני מגיע, כי אני לא יודע באיזה מונחים 4 ימים וכו'...

המשחק כיף,אבל מפריע לי שאתה "מסנדל" אותי פעמים רבות ומתקל אותי כשיש לי סיכויים לנצח...

ח'אן
מה לעזאזל?! מאיפה הם הגיעו עכשיו?! תעשה לי טובה,ח'אן...
ודרך אגב,איך יותר משלושת אלפים חיילים על החומות? זה לא הגיוני...אם כבר היינו רואים חלק מהם עולים.
בכללי לא יכול להיות שאלף ושבע מאות חיילים מקודם היו על החומות...זאת לא חזית כזאת ארוכה.
כן,הלוחמים האלו היו ברובם שכירי החרב שלי.
ותגיד,איך האויב מאבד כל כך מעט חיילים בכל סיבוב? הרי זה לא קרב של כמה עשרות או מאות בודדות...
ומעניין מאוד שכשלי יוצא תוצאות כאלו נמוכות לא קורה כמעט כלום,אבל שלהם אלו התוצאות פתאום מאה לוחמים פשוט בורחים.זה כבר ממש לא הגיוני.
IN
"מי קרא לי פחדן?!" שומעים את מרהון צועק.הוא אוחז בידו קרדום ובידו השנייה מגן.
"אני פחדן? פחדן מי שלא מעז לומר לי זאת בפנים! ראו עכשיו אם אני פחדן!" הוא צועק,מנחית את קרדומו על ראש אחד מחיילי האויב.הוא תופס כידון שהושלך,מטיל אותו על לוחם אחר ושואג שאגת קרב:"אם תפסידו כאן,תגרמו למשפחותיכם למות ותבוישו לנצח! חיילי דארמין לעולם לא נכנעים!".
התקפה:
קפא"פ-[dice seed=56929 secure=7d5b4471_0]2d6+2[/dice]
קפא"פ מבורכים-[dice seed=26187 secure=98ad75e3_1]2d6+4[/dice]
הגנת אויב-[dice seed=44597 secure=94110547_2]2d6+3[/dice]
טווח-[dice seed=63007 secure=7a4a9f32_3]2d6[/dice]
הגנת אויב-[dice seed=16073 secure=e0ccf530_4]2d6+3[/dice]
קוסמים-[dice seed=18099 secure=c0a367d7_5]2d6+2[/dice]
שיקוי-[dice seed=36509 secure=f84c7a7e_6]2d6[/dice]
סקורפיונים-[dice seed=55111 secure=086c70a2_7]2d6+1[/dice]
אילי ניגוח-[dice seed=7985 secure=45932cc5_8]2d6[/dice]
"מדבר המלך שנטש את לוחמיו לאחר לחימה קצרה? חה! אומנם לא הייתי כאן עד עכשיו,אך באתי" אומר מרהון.
-----
"שלום לכם,זרים.אנו שליחים מהעיר דארמין,ובאנו להציע לכם ברית" השליחים אומרים.
-----
בעיר מרבים את ההיפוגריפים,ומתחילים לאמן קשתים שירכבו עליהם ויוכלו לירות על האויב מלמעלה.
אל העבדים ניגש נציג מהמועצה,ואומר:"שלום לכם,אנשים.אתם אמנם נקניתם כעבדים,אבל כאן זה משתנה.אתם משוחררים ותהפכו לאזרחים של עירנו.אבל תצטרכו להוכיח נאמנות.תוכלו לעסוק בכל דבר שתרצו,מסוחרים עד חקלאים ולוחמים.בקרוב תצטרכו גם לשאת נשק למען דארמין,אבל לא עכשיו.ניתן לכם זמן של כמה חודשים להתאקלמות בעיר".
הל
תביא המוני חיילים.משום מקום פשוט צצו עוד 1100 אנשים(שזה לא הגיוני בעליל,אבל כה אמר השה"ם וכו')

בנוגע לסקר, המשחק די טוב, הדבר היחיד שמפריע לי הוא כל הסקרים שאתה עושה גדי לבדוק כמה המשחק טוב (כן, אני יודע שהיו עד עכשיו רק שניים, אבל זה עדיין מעצבן)

ח'אן
איילי מלחמה נותנים +1 לקפא''פ, הבונוס תקף גם כשרוכבים אליהם? עם כן, 50 פרשי איילים חמושים ברמחים מאומנים ונשלחים גם הם למגדל, וגם עוד חמישים גרזינאים.
------
אני יכול לקבל את עור חדי-הקרן, את בשר חדי הקרן, את חלב עיזי האלוהים ואת הבושם על בסיס יומי?
החלב נהפך לגבינה אלוהית.
------
בערך 20 קוסמים.
-----
חיפוש מכרות אבני חן:[dice seed=24684 secure=57d33ccc_0]2D6[/dice]
ב'[dice seed=55366 secure=35375fc4_1]2D6-2[/dice]

חמ''ג
יש לי הרגשה שההפתעה היא יריבות עתיקה בין שני הדרקונים מסיבה זו או אחרת... כל כך נדוש ח'אן, כל כך נדוש...
אבל בלי קשר ל"הפתעה", כמה זמן יקח עד שהלוחמים שלי יגיעו, שניים או שלושה ימים?

חובב-אוקיי... תשמע, אני מנסה להשתפר. אם עוד שחקנים יתעצבנו אפסיק.
מגדל-הממ... אתה מביא במהלך הקרב תגבורות. למה שהאויב לא יביא גם?

חמ''ג
הייתי אומר אם אתה צודק או טועה, אבל זו הפתעה, אז אני סותם את הפה.
2 ימים.
חובב
Out
אכן כן.
In
50+ פרשי איילים עם רמחים ושריון, 50+ גרזינאים עם שריון, 30- נחושת, 30- בדיל, 30- עץ, 30- זהב, 10- טיט.
---
כן.
5- חלב, 5+ גבינה.
---
הם מאומנים (20- זהב, 5- נחושת, 5- בדיל, 5- טיט).
---
המשלחות מסיירות ימים ארוכים... וחוזרות בידיים ריקות.
מגדל
Out
עושה לך טובה... מאיפה הם הגיעו? מאיפה החיילים של חובב והל יגיעו? אתה מזמן במהלך הקרב תגבורות, וכך גם האויב. אם זה מפריע לך, נעשה כלל אצבע שברגע שקרב מתחיל אי אפשר לזמן תגבורות. אם לא, אז זה מה שיהיה. problems?
איך? שאלה לעניין. 1700 הלוחמים שלך גם הם היו על החומה, או לפחות רובם המכריע. או שבעצם הקרב הוא בין כמה מאות... והמבורכים כלל לא עלו לחומה...
מתי יצאו לך תוצאות נמוכות?... אני חישבתי ככה: לאויב יצא 6. לך יצא פי 2 פחות...
In
רוח הקרב חוזרת ללוחמים, ולו מפחד. (המינוס נעלם). האויב מאבד 21 לוחמים.
''אתה טועה, מרהון, טיפש שכמוך'', מהדהד קולו של בורביסטה. ''אני כאן, אך אתה ואנשיך עיוורים מכדי לראותי. אם אתה גבר, בוא, והילחם מולי. קרב של אחד על אחד, בלי שאר הלוחמים. וכך נכריע את הקרב''.
Out
תגיד אם מרהון עונה. אם לא, אז אתה לא מבצע פעולה אלא האויב.
In
''ברית?...'', שואל המנהיג, שראשו מוסתר בקסדה וטורבן. ''רק הרגע פגשנו אתכם... אולי תעדיפו מסחר?...''
---
500+ בני אדם אוכלוסיה.
הל ומגדל
כן כן, כה אמר השה''ם, אבל להביא 1100 לוחמים תגבורת משחקן אחר זה הגיוני.

עריכה: הל, שכחתי מהתגובה שלך כי היא בעמוד הקודם הנה:
זמיי גאריניץ' מהרהר. ''אני מסכים'', הוא אומר לבסוף.

Out
מה עם ייצור המגנזיום?
אני מכפיל את מה שאני מקבל מסדריד? אם כן, האם אני יכול במקום 2 עורות כל 4 ימים עור כל יומיים?
In
"זה כבוד רב עבורינו... נבנה תכף ומיד בית גדול ומפואר עבורך, ונדאג להעביר את אוצרותיך"
---
"צאו וחפשו שבטים קטנים וחלשים יחסית"
---
"חפשו משאבים מיוחדים"
---
הכוהנים אוכלים פטריות הזיה ומבקשים הדרכה מהרוחות (במציאות אנשי דת שאכלו פטריות הזיה סיפרו שהם חוו חוויה רוחנית חזקה מאוד)

מגדל
שליח אנושי מגיע אליך, משבטי.
"שלום לך, זר," הוא שואל. "שבט גמדים זה בא לבקש ממני עזרה בהצלת ממלכתו, ורצינו לדעת מה רצונכם מהם.
אחרי הכל, אנו סוחרים. אנו הולכים בדרך הרווחית ביותר."

ח'אן
הצבא עוד לא מתקיף.
אני גוזז את צמר האיילים, וחולב את חלבם. בנוסף, אני מקים חווה שמרבה אותם אוטומטית.

11 לספירת עה''ם, קיץ

ניצן
אממ... תזכור שאם כאדון אתה לא מגן על הווסאלים שלך, אתה נחשב בוגד. חוץ מזה שאחרים יירתעו מדיפלומטיה איתך, אין להם שום מחויבות כלפיך. תשקול מחדש את הצעדים שלך... נראה לי שסרמיסגטוסה היא מדינה שאתה רוצה כווסאלית.
---
5+ צמר, 5+ גבינה. 10+ איילים ליום.
---
מה עם הסקר?...
הל
3+ מגנזיום ליום.
כן, עור כל יומיים.
In
''אדוני'', אומר שליח לדרקון, ''הבית המפואר נבנה ואוצרותיך הועברו''; 30- ענבר, 30- ירקן, 30- אבני חן, 30- אבני חן יקרות מאוד, 40- עץ, 40- אבן, 40- טיט, 20- זהב, 30- נחושת, 30- בדיל.
---
מדרום לערבה נמצאת ארץ גבעות מיוערת מעט, ויש בה כפר של מתיישבים בני אדם.
---
(30- פטריות הזיה)
''אנו מצוות עליכם לבנות צי גדול, ולהקים עיר ומושבה מסחרית במעלה הנהר הנוצץ, במורד הנהר שמדרומה לו או על הנהר של הגמדים''; פרס 20 נק''ן מובטח.

Out
אני מכפיל את ייצור המגנזיום והאשלגן, ומייבש עוד מלח
הנהר הנוצץ זה הנהר הגדול של היער, נכון? זה שנשפך לים
In
שליח נשלח לבני האדם, "אנו בני שבט ניאמר, וברצונינו לדעת אם אתם חברים באימפריה גדולה יותר" (לא אחזור על אותה הטעות!)
---
ארנוק מחייך. הז'ארקין נתנו לו משימה, ועכשיו עליו להבין איך הוא יוצא ממנה כשיש לו יתרון על פני אחרים.
רעיון עולה במוחו. "נסו שוב להמציא את הסכר, ואם אתם נכשלים, נסו שוב ושוב. כשאתם מצליחים תבנו אחד על הנהר של הגמדים, וכך נשיג 3 דברים, הראשון הוא זה שנוכל לנטרל את דרכי המעבר הימיות של הגמדים, השני הוא שנוכל לווסת את המים וכך להוריד את מפלס המין בביצה, השלישי הוא שנעמוד במשימה שנתנו לנו הרוחות בכך שנבנה שם גם עיר!"

ח'אן
נבנה בית ספר ללחימה! וכל הלוחמים עוברים שם הכשרה בנוגע לאסטרטגיות קרביות, טקטיקות ללחימת המונים, תכסיסים קרביים וכ''ו בכדי לשפר את כישוריהם הקרביים.
ונחפר חפיר סביב החומה בכדי למנוע מאויבים להתקרב יותר מידי.
עוד קטפולטה נבנית, לא נשלחת למגדל ובמקום זאות מוצבת על החומה(שהיא ברוחב ארבעה מטרים, אז אני מניח שאפשר)
בליסטראות[dice seed=24684 secure=aafbd60e_0]2D6-2[/dice]
----
מכרות אבני חן[dice seed=48803 secure=d6b27bec_1]2D6[/dice]
----
קוסמי הזימון מזמנים חיות רכיבה מעופפות בכדי לרכב אליהם ולהמטיר מעליהן חצים.
----
החומה מורחבת ומוגבהת(אני חייב לעשות משהו עם כל האבן שיש לי)

ניצן
אז כל יום...
---
''אנשי סרמיסגטוסה נשבעו לכם אמונים כווסאלים. מחובתכם כאדונים להילחם למענם. אנו לא אוהבים בוגדים!...''
חובב
בית הספר ללחימה נבנה, והחיילים-רובם אגב לא יודעים לקרוא-עוברים שם הכשרה קרבית קפדנית ומחשלת. 1+ לגלגולי קרב.
---
מכרות אבני חן לא נמצאים, והבליסטראות לא מומצאות.
---
החומה מעובת ומוגבת-חומת אבן אימתנית בגובה 6 מטר ובעובי 8 מטר, מוקפת חפיר עד גובה הכתף. 30- אבן, 30- עץ, 30- טיט, 15- נחושת, 15- בדיל, 20- זהב.
---
הקוסמים מזמנים 30 גריפונים, אך הלה נרתעים מהאורקים ומסרבים לתת להם לרכב על גבם.
הל
4+ מלח ליום, 8+ אשלגן ליום, 6+ מגנזיום ליום, 20- מלח ליום, 4- גופרית ליום.
כן, ולידו נמצא הנהר שמקשר בין דארמין למושבותיה, שנשפך לנהר הגדול של דארמין.
הממ... מהלך מעניין... מעניין איך מגדל יגיב...
In
''מאז ומעולם היינו עצמאיים'', אומר ראש הכפר, ''ולא נכנענו לאף קיסר עריץ!''.
---
[dice seed=50330 secure=35152a1f_0]2d6+1[/dice]
''הצלחנו להמציא סכר!'', צועק בשמחה ליאוק.
כעבור כמה חודשים...
סכר גדול נבנה על הנהר השני, עוצר את זרימת המים שלו ומזרים אותם לנהר הנוצץ. מפלס הביצה יורד, והנהר הישן מתייבש והופך לעמק, בו נבנית העיר (תפרט).
30- אבן, 20- נחושת, 20- בדיל.
מגדל
אנשי סרקינה רואים שהלטאישים של הל בנו סכר על הנהר שנשפך לנהר דארמין, מייבש את הנהר והביצה, ומנתק את קו הקשר הימי של דארמין עם מושבותיה.

חזרה