• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עידן המתכת-המשחק נגמר, תודה לשחקנים ולכולם!

10 לספירת עה״ם, סתיו

הודעה לכולם: בפורום המשוב אולדמן הסביר לי מה זה ה״invalid״ שמופיע בגלגולים-הגלגול הועתק ממקום אחר, התוצאה (הגבוהה, אלא אם מישהו ממש מוזר) ידועה מראש. מי שאראה אצלו בגלגולים מעכשיו ״אינוואליד״ כזה יצטרך לגלגל מחדש, וזה גם לא נותן לו נקודות זכות, בלשון המעטה, אחד השחקנים כבר התוודה על כך, ואני אפקח על כך.

ניצן
Out
dragonitzan אמר/ה:
[post]684094[/post] ניחוש פרוע - יוסף?
מה?
ומה עם שליחת החיילים לווסאלים שלך?...
שאלתי, כשכתבת ״אני״, למי התכוונת?...
In
הסיירים מסיירים כמה ימים ביער, ולבסוף, הם מוצאים את המתנה מהאלים. בלב היער הם מוצאים עדר של חיות יפהפיות רועות. הן נראות כאיילים, בגודל של סוסים קטנים. הם בעלי פרווה רכה, עבה ונעימה, שצבעה חום-קרמל יפהפה. קרני הזכרים הן קרני יעל שחורות ומבריקות, ולגורים ולנקבות יש קרניים קצרות וישרות, שחורות ומבריקות. חלב החיות עשיר, טעים ובריא כמעט כחלב אם, בשרן טעים ומזין, הן יכולות לשמש כחיות רכיבה, ומעיניהם מופרש מעין בושם במקום דמעות.
מגדל
המשלחת מסיירת כמה ימים, ולבסוף מוצאת את הבהמאל. הוא נראה כתאו בעל פרווה שחורה עבה ורכה, מפוספסת בכמה פסים אפורים. קרניו גדולות מאוד ומזדקרת קדימה, אפורות ומבריקות. חלבו טעים, עשיר ומזין מחלב הביזון, ובשרו דומה, אך טעים יותר. הוא יכול לשמש לרכיבה.
---
כמה היפוגריפים מתפתים למלכודת. 6+ היפוגריפים, חצי זכרים וחצי נקבות.
---
״יש לנו 3 נשלים, כיוון שאנחנו לא אוגרים אותם. אנו דורשים עליהם 20 תכשיטים ו-20 כלי שנהב״.
---
הסתערות הקפא״פ צולחת, ומולה נופלים חלל 11 לוחמים. מתקפת הטווח מצליחה פחות, מפילה 2 לוחמים בלבד. הסקורפיונים הורגים 3 לוחמים, והקוסמים... לאן הם מכוונים.
אך האויב מגן על ביתו, ולוחמיו מוכנים למות למען משפחותיהם. הוא ממשיך להסתער, כשלוחמי הטווח מכוונים היטב את חציהם וכידוניהם. מכונות המלחמה שלו יורות על מגדלי המצור, והקוסמים ממטירים על לוחמים אבנים מהשמיים-לא רציניות, סתם מציקות, אבל מספיק מסיחות דעת.

קפא״פ:
[dice seed=32184 secure=4b4fc641_0]2d6+3[/dice]
הגנה:
[dice seed=50578 secure=18cd9e75_1]2d6+3[/dice]
הגנת מבורכים:
[dice seed=3564 secure=d573fb52_2]2d6+5[/dice]
טווח:
[dice seed=21958 secure=1cf2d037_3]2d6[/dice]
הגנה:
[dice seed=40208 secure=d226afd4_4]2d6+3[/dice]
קסם:
[dice seed=58730 secure=6c30375c_5]2d6+2[/dice]
מכונות:
[dice seed=11588 secure=be436e16_6]2d6[/dice]

האויב נכשל בחציו ובכידוניו, אך מתקפת הקפא״פ, מגובה בהסחת הדעת, קוטלת 17 מלוחמיך. המכונות משמידות מגדל נוסף.
---
שיקוי התבערה מוכן. 30- חדי קרן, 20- זהב, 20- ענבר, 10+ שיקוי תבערה נגד חומרים חיים.
---
9+ גריפונים (6 נקבות). זה כל נקבה המליטה 3... זה די הרבה.
---
״החרמשים מועילים לקפא״פ, והם מגבים את לוחמת החרבות והגרזנים של רוכבי המרכבות. ובנוגע לשריון, יש לנו שריונות קשקשים. ברגעים אלה נבנות 10 טרירמות עם סקורפיונים.
הל
אני מניח שכיטין חזק קצת פחות מברונזה מחושלת... הוא מגן היטב מחצים, באופן בינוני מחרבות, כידונים וחניתות וברמה נמוכה נגד גרזנים, אלות ופטישים.
אגב, רעיון-מה עם להכין מגן לזנב מזנב העקרב?... אני מתאר איך זה יראה.
שריון מלא עולה 2 כיטין. אתה יכול לשריין 415 לוחמים.
In
״הרוח לא תתנכל לנו״, אומר ראש הכורים, ״אך ההר הפעיל עדיין הפכפך. עם זאת, פקודה היא פקודה״. 2+ גופרית, 2+ זכוכית געשית.
---
האי עשיר במכרות ומרבצי זהב (5+ ליום). יש בו גם נחשים ארסיים כמו פתנים ושרפים, צבועים, ועיטים... תבוניים.
---
ארנוק צועד בגאווה במגרשי האימונים, בין הלוחמים המתאמנים, העטויים שריונות שחורים מאיימים עשויים שריון עקרב מכף רגל וקצה הזנב עד הראש.
כל הלוחמים מניאמר משוריינים, מלבד הציידים.
חובב
אתה לא צריך להטיל לזה...
וצודק... לפרשים יש 2+ לקפא״פ.
In
פטריות הרעל נאספות; 5+ פטריות רעל, 5+ אוכל.
18 חדי קרן ו-21 ביזונים נלכדים.
---
3+ יין כל יום.
אני מדמיין את זה כבגד בד עבה, שבחזה שלו יש לוח ברונזה שמכסה את החזה והבטן, ובשאר הגוף תפורות פיסות ברונזה... אני מניח שאתה משריין את כל החיילים (אם כן, אז 30- נחושת, 20- בדיל ו-2+ להגנה מטווח ומקפא״פ).
---
המהנדס הראשי רץ אל זקן השבט, מטורף למחצה מרוב שמחה. ״אדוני! אדוני! אדוני!... המצאתי קטפולטה!״.
ברכותי.
---
הדרקון מקדם את פניהם בנהימה, ולאחר מכן בשאלה. ״מי אתם, זרים, להעז להיכנס למאורתי?״.
בחורבות הסיירים מוצאים אוצר קטן (4+ זהב, 3+ אבני חן), ומגדל נעול.
---
האיש, נער צעיר, לא נראה מוטרד מזל זולו של ראש השבט. ״רוצה הוכחה, ספקן זקן? אתה תקבל, ורופוס יעניש אותך על טיפשותך ועל זלזולך בכוחו״. הוא מרים את ידיו מעל למטה ראש הדוב. ״כה אמר רופוס!״, הוא קורא, כשהמטה הופך לדוב, שנוגס בידו הימנית של זקן השבט, ואז חוזר לצורתו המקורית. ״רופוס אמר לי שחורף גדול, ארוך וקשה מתקרב, אך בהרים נמצא דבר שיעזור לנו להתמודד עמו".

ח'אן
ממה עשויים הבתים בעיר?
In
הסקורפיונים יורים שוב,אבל הפעם גבוה מעל ראשי האויב-הישר אל העיר.הכידונים הבוערים מציתים דליקות בכל מקום,והאויב רואה את ביתו נשרף.
החיילים ממשיכים להילחם,בזמן שמסר נשלח אל מלכת קנולהירנה ומלכי לורנאן:"אנחנו צריכים עוד לוחמים.זאת תהיה דרישה לא הוגנת אם נדרוש מכם לוחמים נוספים לעזרה בלא תמורה,אז הנה-אם תסכימו,נשלח לכם 30 ברונזה(30 נחושת ו30 בדיל) ו30 עץ,כדי שתאמנו עוד לוחמים.אם אתם לא רוצים,זאת זכותכם המלאה".
הקוסמים מכוונים כדורי אנרגיה על חיילי האויב...
התקפה:
קפא"פ-[dice seed=47072 secure=cc1973b4_0]2d6+3[/dice]
קפא"פ מבורכים-[dice seed=4042 secure=94a77bbd_1]2d6+5[/dice]
הגנת אויב-[dice seed=51124 secure=aa25665d_2]2d6+3[/dice]
טווח-[dice seed=40862 secure=71f0ddaf_3]2d6+1[/dice]
הגנת אויב-[dice seed=22344 secure=13533700_4]2d6+3[/dice]
קוסמים-[dice seed=12082 secure=3bd4ad65_5]2d6+3[/dice]
סקורפיונים-[dice seed=59164 secure=a4773f0f_6]2d6+1[/dice]
אילי ניגוח-[dice seed=48838 secure=da0ea1fd_7]2d6[/dice]
לפתע,כמה פרשים מגיעים אל מול השער,ושולפים בקבוקונים.הם מטילים כמה מהם על השער ועוד כמה הם מחברים לכידוני הסקורפיונים שנורים.
שיקוי תבערה(לשער,כי לסקורפיונים כבר הטלתי)-[dice seed=30384 secure=108fe0f5_8]2d6+1[/dice]
-----
כל הבהמאלים שנמצאים נאספים ומורבים בעיר,במכלאות טובות.
את ההיפוגריפים ואת הגריפונים מרבים שוב,ומתחילים לנסות לאלף אותם.
-----
התכשיטים והכלים מובאים לדרקונים,והם נשאלים:"האם תרצו סחר קבוע? אם לא,אנחנו עוזבים אתכם.בהצלחה בהמשך דרככם".
(יש שכירי חרב בערבות האלו? שבטים לוחמניים אמורים להוליד הרבה כאלו)
-----
יונה נשלחת אל דינגאנאר:
שלום לך,השליט דינגאנאר הנכבד.
ברצוננו לדעת אם תרצה לסחור עימנו בכלי שנהב רבים שיש לנו,תמורת מוצרי ממלכתך.
בברכ,מועצת דארמין.

-----
חומה שנייה נבנית מסביב לדארמין,מאבן,והחומות של שתי המושבות עוברות הסבה לאבן.
שוק גדול נפתח בדארמין,פתוח לכל העוברים והשבים.הוא מציע את מוצריה של דארמין,ונותן הזדמנות לאנשים רבים להכיר את תושבי העיר,את מוצריה ואת תרבותה.האופי העשיר של השוק מושך הרבה נוודים,שיהרהרו שוב אם לא כדאי להם להתיישב בעיר.

Out
הרוח שולטת בהר, ובאם הוא יתפרץ...
החיות בגודל מיוחד?
כיטין זה חומר חזק... ממש חזק, תבדוק באינטרנט אם אתה לא מאמין לי לגבי העוצמה שלו
מה עם העזרה לקראת החורף?
In
שליחים נשלחים את החיות, להציע להן שיצטרפו אלינו
---
"חפשו על האי עוד מכרות זהב, כמו גם חומרים מיוחדים"
---
"בנו סכרים כדי להסיט את מי הגשמים של החורף אל הים או כדי לאגור אותם לקראת בצורת"

ח'אן
גם לי היו לי כמה "שגיאות" כאלה בעבר, אבל אני חייב לציין שתשעים אחוז מהן
היו בגלל ששכתי להוריד את המינוס לגלגולי המצאה.
ועכשיו, לאושר!
המצאתי קטפולטה! באמת המצאתי קטפולטה!!! כל הכבוד לי! :clap: :clap: :clap:
וכך, בשמחה וצהלה, נבנות 15 הקטפולטות הראשונות ומצטרפות לצבא ברוב פאר והדר.
מקדש לרופוס נבנה באמצע העיר, וחצי מהביזונים נשחתים כמנחות, או נאכלים על ידי העם, חדי-הקרן נשחתים גם הם, והקוסמים מנסים לברר עם יש להם תכונות קסומות.
משלחת יוצאת לכיוון ההרים, לחפש את מה שיציל אותם מהחורף.[dice seed=32530 secure=06f8c176_0]2D6[/dice]
----
"אנחנו אורקים משבט רובאגוג, בנו הנה כדי לחלוק לך כבוד ולהביא לך מנחות צנועות אלו," חמישה עשר אורקים חסונים סוחבים את תשעת הביזונים שנותרו ומביאים אותם כמנחה לדרקון, וכן שישה מטילי זהב(כלומר, שלוש זהב).
ומלבד זאת בכדי להגיע איתך לעסקה, בכל עונה אנו נביא לך מנחות, הכוללות מזון וזהב, ובתמורה אתה תגן עלינו, ותעזור לנו בכמה התקפות שאנחנו מתכננים לתקוף בקרוב."

מגדל
"הזכרת עזרה צבאית? הצבא שלנו מיומן משוריין ואימתני, נשמח מאוד לברית צבאית עם עיר חזקה כמוכם.
בינתיים נוכל לתרום לכם חיילים,קוסמים, כלי מצור וחיות רכיבה אימתניות.
אבל אנחנו רוצים רבע מהשלל, ושבועה שלעולם לא תאיימו על רובאגוג בשום דרך.

אתם זוכרים את גידולי האוכלוסין, נכון?...

חובב
Out
סתם מתוך התעניינות, איך נראה המקדש?
אורקים סוחבים ביזונים?! אתה יודע כמה הבהמה הזו שוקלת?!
אגב, התקפות... מה אתה מתכנן?...
In
הקטפולטות נבנות, ומצורפות לצבא בגאווה. 75- עץ, 35- בדיל, 40- נחושת, 40- זהב, 10- טיט.
---
המקדש המפואר לרופוס נבנה (30- אבן, 20- עץ, 15- נחושת, 15- בדיל, 20- זהב, 20- טיט, 2+ שביעות רצון).
הביזונים נשחטים בטקסיות (1+ שביעות רצון, 2+ אוכל).
מקרן חדי הקרן אפשר להכין שיקויים והיא מטהרת רעלים חלשים, בשרם מזין ונשמר לאורך זמן, לצמר שלהם יש תכונות קסם חלשות (כשעוטפים בו עץ העץ עמיד יותר לאש (אחרי חצי שעה באש ענף יהיה חרוך אבל לא יישרף); כשעוטפים בו חומרים דוממים הם מפיצים זוהר, שלא מאיר אבל בולט בחשכה; כשעוטפים בו חומרים מהחי שאינם בשר הם הופכים לקשים וגמישים יותר; שעוטפים בו בשר הוא נשמר ליותר זמן (נרקב כעבור ארבעה ימים אמיתיים)). כמה חבל שבקושי תוכל להשתמש בהם כי רצחת את כולם...
21- ביזונים, 19- חדי קרן.
---
בהרים הסיירים מוצאים עדר רועה של עזים מיוחדות-הן בגודל סוס קטן, קרניהן השחורות והמבריקות מסולסלות, פרוותן הרכה והעבה היא בצבע אפור כעננים, חלבן טעים ומזין ובשרן טעים ומזין גם הוא, ובפטמה הימנית התחתונה של כל אחת יש בלוטה שמוציאה מעין חומר מבשם במקום חלב.
---
הדרקון מקבל בברכה את המנחות. ''תודה'', הוא אומר, ''אכרות איתכם ברית''.
הל
Out
הרי געש הם הפכפכים... וכך גם רוחותיהם. היא יכולה להתפרץ בפתאומיות. כנראה שזה לא יקרה, אבל...
לא, גודל רגיל.
מכת חרב מברונזה מחושלת, או חזק יותר, מכת גרזן... גם שריון רגיל יתקשה לעמוד בזעזוע. חוץ מזה, יש לי גם דרישות Out...
In
''למה שנצטרף אליכם?'', שואלים העיטים.
---
על האי נמצא עוד מכרה זהב (2+ ליום), אבל אין חומרים מיוחדים. דינגאנאר לא היה מספיק פראייר לוותר עליהם (אל תשאל כמה זהב יש לבנאדם).
---
תתאר... אני לא מצליח לדמיין אחד כזה...
---
נירקין מכנס את המועצה. ''הז'ארקין הודיעו לי בחלום על הדבר שיעזור לנו בחורף. חפשו ביער עץ גבוה ואדום גזע בעל עלים גדולים וירוקים ופירות גדולים ואדומים''.
המשלחת מוצאת את העץ. יש בו הרבה שרף דליק, וענפיו הם חומר בערה מעולה. פירותיו מתוקים, ובתוכם יש אגוזים מזינים. העלים יכולים לשמש למטריות ולדברים נגד מים. וכמובן שאפשר לבנות עם העץ...
מגדל
Out
הבתים עשויים אבן עם גגות קש, חלקם עם רעפים. חלקם עשויים עץ, אבל לא הרבה.
In
כמה מהבתים אכן מתחילים להישרף... אך הנשים של האויב ימותו למען ילדיהן, והן מתחילות בכיבוי נמרץ של השריפה.
בינתיים, ההסתערות נתקלת במגנים חזקים לא פחות, ומתקפת הטווח בכלל נכשלה. הקוסמים מצליחים בקסמיהם, ואילי הניגוח גורמים לכמה לבנים להתבקע.
נהרגו לאויב 16 איש.
אך האויב לא יכנע, לא כשגורל משפחתו עומד על כף המאזניים, והוא שב ומסתער, יורה ומכשף.

קפא''פ:
[dice seed=59267 secure=4c87064e_0]2d6+3[/dice]
הגנה:
[dice seed=24489 secure=febd9253_1]2d6+3[/dice]
הגנת מבורכים:
[dice seed=38871 secure=88a83613_2]2d6+5[/dice]
טווח:
[dice seed=53245 secure=bbc8f6b5_3]2d6[/dice]
הגנה:
[dice seed=1835 secure=3c79f5c7_4]2d6+3[/dice]
קסם:
[dice seed=32593 secure=1418695b_5]2d6+2[/dice]
מכונות:
[dice seed=46975 secure=d3e1b1e4_6]2d6[/dice]

גם אם האויב נכשל בקפא''פ, לוחמי הטווח שלו מצליחים להרוג 14 מלוחמיך, וזה בלי לדבר על מגדל המצור ואיל הניגוח שחרבו בקסם ובקליע.
---
''לא. אנחנו צריכים חיילים לשמור על עיר הנמל ממרידות'', אומרת ראדוסטה. ''לא, ממילא עירנו כמעט ריקה מלוחמים'', אומרים מלכי לורנאן.
---
20+ בהמאלים, 20+ היפוגריפים.. אי אפשר להרבות כל כך הרבה ביום אחד... אז אי אפשר להרבות את הגריפונים.
חצי מהגריפונים וכל ההיפוגריפים מאולפים. להזכירך, גריפונים לוקחים אוכל.
---
''איננו חפצים בסחר קבוע, תודה''.
בערבות יש 30 קשתים רכובים ו-20 פרשים קלים עם גרזנים שמציעים עצמם, במחיר של 10 זהב, 10 עץ, 10 נחושת ו-10 בדיל ל-10 לוחמים, וכן משכורת קבועה של 15 זהב ל-10 לוחמים. הם מבטיחים ביצועים מעולים.
---
אשמח לסחור אתכם בכלי השנהב תמורת טורקיז, זהב רב, עבדים, דבש, ענבר וכן אלמוגים.
---
2 חומות?... למה?...
In
חומות האבן נחנכות. הן יגנו היטב על הערים גם מצבאות מאורגנים. 90- אבן, 60- עץ, 80000- דפאט, 20000- דארקן, 60- טיט, 10- אוכל, 2+ שביעות רצון.
השוק נפתח, ומתמלא כמעט מייד בסחורות ססגוניות ואנשים... ססגוניים לא פחות. 5%+ גידול אוכלוסין כל חורף, תוריד בחצי את הסחורות ואת ייצורן, 10000+ דפאט ביום, 50000+ דארקן ביום, 1- שביעות רצון (כל מני חבר'ה... פחות רצויים מסתובבים גם הם).

Out
סכרים? תחפש באינטרנט סכר...
איזה דרישות אאוט?
מטריות?.. בקיצור זה דוחה מים...
In
נירקין עומד לפני העץ, וקורא בגאון "העץ יקרא ניאטיל, מתנת היער, ושדות עצומים שלו ישתלו" (אני שותל שדות נרחבים, תגיד לי מה זה נותן לי...)
---
"אנחנו אדוני האי החדשים, האפשרויות שלכם פשוטות - בואו ותצטרפו אלינו, תקבלו אוכל, פריון וטיפולים כמה שתרצו, או שנמחק אתכם מעל פני האדמה"

ראש העיר פונה אל הנער האלפי ואומר לו:"הסר דאגה מלבך, אנו נשלח שליחים שיחקרו את ההרים"
-------
אני שולח שליחים להרים ממערב, לחקור,
למפות ולחפש את המטמון שצריך להגן עלינו.
------
אני גם מכן על מחסני המזון מפני חולדות עם המלכודות שלי ומעביר הכל עמוק לתוך האדמה
-------
מפקד הצבא פונה אל הגנרלים שלו ושואל: "מישהו לא מסכים? לא? אם כך אני רוצה עד החורף הבא עוד 500 פגסוסים ופרשים מאומנים שיוכלו לכבוש את החומות, עכשיו לכו ועשו את דבריי!!!"
-------
ראש השבט פונה אליהם ואומר להם: "מצויין, כך נוכל להאיר את כל המכרות שלנו ולהגדיל את קצב הכרייה"
-------
המנורות משומשות להארת המכרות
-------
ראש השבט נפגש עם מנהל המחקר הצבאי באוניברסיטה ושואל: "האם יש לך איזשהו נשק חדש שיכול לעזור לצבא? אני זקוק לך שתעבוד ותפתח בשבילי כלי נשק, גורל העיר תלוי בזה!!! אני רוצה מחקר שוטף, כסף הוא לא בעיה, אני רוצה לשמוע על נשק חדש, או לפחות על התקדמות משמעותית, עד סוף החורף הבא, זה מובן?!"
--------
בסוף הפגישה עם ראש המחקר הצבאי באוניברסיטה ראש השבט נפגש עם ראש המחקר הקוסמי ואומר לו: "תקשיב, אני זקוק לדרך לצפות בחזיונות ולדרך להתעתק, מעכשיו אני רוצה שתחקור את זה, תודיע לי על כל התקדמות, ברור?"
חובב
נשמח לסחור בגופרית בתמורה למזון ויהלומים, מה דעתך שעל כל 2 גופרית אני מקבל 1 מזון ו1 יהלומים ובנוסף אלמד אותך איך ליצור מהגופרית נשק מסוכן?

חאן
ניחוש לרפרנס של אותו מישהו מסתורי שהגיע פתאום...
כמה איילי אלים יש לי?
אני שולח את כל הצבא שלי איתם.
כתבתי 'אני' כי לא היה לי כח לכתוב 'הסיירים', 'השליט' וכאלה.

11 לספירת עה''ם, חורף

החורף הנורא והארוך עליו דיברו כל השליחים האלוהיים הגיע. שלג רב יורד, שדות קופאים וחיות מתות.
הורידו בחצי את ייצור האוכל והיבולים האחרים (שמן זית, יין...), את כמות החיות ה''מאכילות'' ואת הרבייתן.

נאוטי
Out
אולי תערוך את הדפ''ד?...
שלחתי לך ה''פ...
In
בהרים הסיירים מוצאים עדר רועה של עזים מיוחדות-הן בגודל סוס קטן, קרניהן השחורות והמבריקות מסולסלות, פרוותן הרכה והעבה היא בצבע אפור כעננים, חלבן טעים ומזין ובשרן טעים ומזין גם הוא, ובפטמה הימנית התחתונה של כל אחת יש בלוטה שמוציאה מעין חומר מבשם במקום חלב.
---
5- טיט ליום, 5- שמן זית ליום, 5+ ליום מכל מתכת שנכרת.
---
ראש הפיתוח הצבאי ניגש לראש השבט במהרה. ''המצאנו מערך אווירי של פגסוסים-קפא''פניקים, שיכול להבקיע בקלות חיל רגלים. שאבנו השרה ממערך הטיסה של הציפורים הנודדות. מדובר במעין מערך V, שמאחוריו נמצאים עוד מערכים כאלה שמרכיבים טריז אחד גדול, שחלקים ממנו יכולים להתפרק ולתקוף כטריזים עצמאיים את האויב או לאגף בזמן שהטריז הראשי מסתער. הנה, ככה:
ATTACH]

---
ראש המחקר הקוסמי ניגש לראש השבט. ''אנו המצאנו דרך לצפות בחזיונות, בתנאי ואתה מביט בדבר שכבר ראית ונמצא בטווח של 10 ק''מ''.
הל
אני יודע, אבל איך ואיפה הוא בנוי... על גדות הנהר? בלב היער?... וכו'... וזרוק להמצאת הסכר.
אממ... כשכל השחקנים נאבקים להמציא שריון קשקשים אתה מקבל שריון לוחות מלא חזק יותר מברונזה... לא, אני לא מגזים. נראה לי שהגנה ברמה הזו מספיקה בהחלט... תוכל אחר כך להשביח את שריונות הכיטין של העקרבים.
זה חסין למים...
In
שדות הניאטיל נשתלים. הם ללא ספק יועילו לשבט כשגידולי הקרקע שלו יינזקו. 20+ אוכל (נרקב). כמו כן, אפשר לכרות אותו, להשתמש בשרף שלו וכו'.
---
''אוכל?... לא. נהפוך כך למפונקים וחלשים. אבל... כן, נצטרף''. ציין שתושבי האי הם 20 עיטים תבוניים שלוקחים אוכל.
---
כשכל העולם קופא בשלג, בניאמר המצב שונה לחלוטין.
גשמי זעף יורדים בלי הפסקה, מציפים את היער והופכים את קרקעיתו, הכוללת את שדות הבטטה והשעועית, לביצה גדולה, ורק כמה שדות ניצלים (השפעות כמו בהודעה לכולם).
ניצן
20+ איילי אלים. מה אתה עושה איתם?
---
כעבור ימים רבים של צעידה בשלג, מגיע הצבא לעיר סרמיסגטוסה. על חומותיה נאבקים מגיניה העזים של העיר, הווסאלים שלך, בצבא המורכב ברובו מגמדים העולה על חומותיה, יורה בסקורפיונים ומטיל קסמים (מגדל). ''הנה האויב!'', קורא הגמד, מצביע על כוחותיו של מגדל. ''עזרו לנו להציל את בתינו, אדונינו!''.

Out
המינוס ביצור הוא קבוע או רק למשך החורף?
שריון קשקשים הרבה יותר יעיל משריון לוחות - הוא מאפשר גמישות רבה יותר וההבדל בהגנה נמוך מאוד
הם בכל זאת חיות, אוכל כן יפתה אותם... אבל בסדר
יש רק 20 על אי שלם... אוקי...
לאחר כל כך הרבה זמן שבו הם תחת שלטון שלי והם מרוצים מאוד (12), הצ'יאניץ' לא עולים לדרגת שביעות הרצון של שאר השבט?
האם אני מקבל יותר אבני חן בגלל הגשמים?
In
סכרים (אם אני מצליח הם נבנים בקיץ, אז תשנה את ההשפעות בהתאם, והם בנויים בנהרות) - [dice seed=7147 secure=1f96a2a5_0]2d6+1[/dice]

תזכור שסכר זה רעיון ממש ממש פשוט, חומה עם פתח שאפשר לפתוח ולסגור
---
ליאוק מצווה על יצירת מעילים לכולם שעשויים מהעלים של הניאטיל, וכך ליצור מעילים דוחי מים, האם יש עוד תכונות שעושה הניאטיל (אם מטבילים אותו במים או שורפים אותו וכו')
---
ארנוק מביט בהמצאתו של ליאוק, ומצווה שבגלל החורף הקשה ייצור הנרות יוכפל בארבע כדי שיהיו מספיק נרות גם לחימום.

ח'אן
אני אמרתי בפירוש, 15 אורקים סוחבים 9 ביזונים, ואורקים הם חזקים, מאוד חזקים.
עם היית בצ'כיה כנראה אתה יכול לתאר לעצמך איך נראה המקדש, קח כנסיה מפוארת אקראית, תשנה את העיטורים לעיטורים יותר קרביים
שמתארים קרבות עתיקים, גופות ודם, ותוסיף פסלי רופוס לידה, עם הצלחת לדמין את זה אז יש לך מושג לא רע איך הוא נראה...
ולגבי ההתקפות, יש את המלחמה של מגדל, את העיר האלפית כמעט חסרת החיילים, ויכול להיות שהתקפה על שחקן אחר שאני לא אנקוב בשמו למקרה שיציץ בספוילר הזה.
IN
העיזים נלקחות ומושמות במכלאה בתנאים מעולים.
אופס, לא לקתי את זה בחשבון, כנראה צריך לתפוס עוד חדי-קרן.[dice seed=63649 secure=56f8af11_0]2D6[/dice]
-------
75 עץ ו40 נחושת!!! ק' זוללות משאבים ממש! ואני חשבתי שלשריין את כל החיילים אמור לקחת לי את כל המשאבים...
-------
ב'[dice seed=33199 secure=e0cb1178_9]2D6[/dice]
------
אוקי, אני ממש חייב בדיל ונחושת!!!
שמונה משלחות לכל שמונת הכיוונים, מכרות של בדיל ונחושת, איפה אתם?!
[dice seed=16523 secure=23bef023_1]2D6[/dice]
[dice seed=35061 secure=b709542e_2]2D6[/dice]
[dice seed=53471 secure=979d490c_3]2D6[/dice]
[dice seed=6153 secure=e5fa2976_4]2D6[/dice]
[dice seed=24691 secure=06bcbc2c_5]2D6[/dice]
[dice seed=43101 secure=0e4e415e_6]2D6[/dice]
[dice seed=61831 secure=cbdd4091_7]2D6[/dice]
[dice seed=14833 secure=1503b75c_8]2D6[/dice]

נאוטי
נראה לי שאתה ממעיט בערכם של היהלומים, אולי 1 מזון ו1יהלומים ליום תמורת 3 גופרית ליום והנשק?

דרגון
כל חורף האוכלוסיה שלך גודלת ב-10%.
זכור שהחניתות הן מאבן....
In
הקוסמים מאומנים (20- זהב, 20- אבן, 5- טיט, 20- עץ).
---
הצבא מגיע לפאתי הכפר, שחניתאים וגרזינאים עם נשקי ברונזה נקבצים בפתחו. ''אתם בחרתם להתקיף אותנו'', אומר מפקד האויב, רימגאר. מטח קשתים מקדם את פני צבאך.
[dice seed=52191 secure=b7e049d3_0]2d6[/dice]
נאוטי
מערך טריז משוכלל.png
---
המדענים מגלים שלחיות יש... פרווה, פרסות, קרניים ועיניים. ברצינות, מה יש לחקור אצלן?
מכל מקום, הן צמחוניות, ואוכלות עשב וטחב, ומסוגלות לחפור בשלג לעשב וכן לשרוד בשלג.
חובב ונאוטי
נאוטי, שכחת להגיד לחובב על הנשק... ולא, אין לכם אבק שריפה ולא יהיה בזמן הקרוב.
חובב
מממ... נאוטי?... ואם שחקן אחר יציץ פה, הוא מועף ממילא...
אורקים הם חזקים, אבל הם לא עד כדי כך. ביזון שוקל בערך טונה... נראה אורק מרים את זה. אורק יכול להרים אולי 80 קילו, לא 8000 קילו. גם לא יחד עם מישהו. קל בהרבה פשוט לגרור אותם בחבל כשמאחוריהם יש נוגש...
In
אתה מרבה אותן?... משתמש בהן?...
---
נלכדים 2 חדי קרן, ובמזל הם זכר ונקבה. החלטתי להיות נחמד...
---
קטפולטה אחת עולה 5 עץ. כפול 15... וכן הלאה. אוי... שכחתי משריון הצבא...
2+ להגנה מחצים ומקפא''פ, 30- נחושת, 30- בדיל. אני מניח שהקשתים וחיות הרכיבה לא שוריינו...
---
ו...נכשלת.
---
נמצאים כמה מכרות הבדיל ונחושת (6+ ליום).
הל
Out
החורף הארוך... עד סוף החורף, אני אגיד מתי הוא מסתיים. השנה הוא ארוך מאוד...
אממ... לא. שריון קשקשים הוא לא גמיש במיוחד (תאמין לי, לבשתי כזה פעם... בגלל שהוא לא גמיש אי אפשר להגן איתו על כל הגוף, רק על החזה... וכמובן שהוא כבד בהרבה מכיטין. אי אפשר להכין ''חולצת קשקשים'', אבל בכיטין יש מפרקים...
שכחתי מזה... הם עולים.
כן, 20 על אי אחד, שהוא כל כך קטן ו... עלוב, שהמלך ויתר עליו ''ככה''.
לא, להפך, אתה מקבל רק חצי כמות כי הביצה מקשה מאוד על הגישה.
In
ליאוק ניגש באכזבה למועצת השבט. 'נכשלתי'', הוא אומר, ''בהמצאת הסכר. אני גם חושש שהוא לא יועיל... אולי כדאי שננסה תעלות שיביאו את עודפי המים בנהר העולה על גדותיו לים או להשקיה?... וממילא, בגשמים הארורים האלה אי אפשר לבנות דבר''.
---
''המעילים נוצרו, אדוני!''; (1+ שביעות רצון)
אין לו עוד תכונות, אך גזעו דליק מאוד. לא שזה רלוונטי מאוד בגשם הזה...
---
''ייצור הנרות הורבע, אדוני!''; תכפיל ב-4 את בזבוז השמן והטיט, 1+ שביעות רצון.

5 קוסמים זורקים 5 כדורי אש
[dice seed=48420 secure=6f859853_0]2d6+5[/dice]
[dice seed=1294 secure=8eb30415_1]2d6+5[/dice]
[dice seed=52592 secure=64c2f009_2]2d6+5[/dice]
[dice seed=38234 secure=5a8cf28c_3]2d6+5[/dice]
[dice seed=23948 secure=7bddef01_4]2d6+5[/dice]
בכפר שולחים משלחת להראתסטון לראות מה מצבם שם.
הים קפוא?

טוב, ממילא אין שום דבר חשוב שרשמתי שם, אבל להבא בבקשה תזכור לשים בספויילר...
Out
אבל הוא בהחלט לא כבד ומסורבל כמו לוחות
עדיין... 20 זה באמת כמות אפסית, אני מתקשה להאמין שהם לא היו נכחדים אם היו רק 20...
20 שביעות רצון!
מכיוון שזה קוץ בתחת לחשב כל הזמן את המשאבים שלי בחורף הזה, אפשר פשוט לא לעדכן את הדפ"ד בחורף? אני לא מרוויח שום משאבים ספייר מזה...
In
"רעיון טוב, חפרו תעלות רבות שינוקזו אל השדות והים"

דרגון
כדורי האש פוגעים היטב, הורגים 13 חניתאים, בזמן שמטח החצים קוטל 8 מהגרזינאים שלך. הקשתים יורים עוד מטח חצים.
[dice seed=53638 secure=88c7f981_0]2d6[/dice]
---
המצב בהארתסטון בסדר. כיוון שהאיזור שלכם ים תיכוני, קר מאוד ויש כפור, אבל הים והנחל לא קפאו (עדיין...) ואפשר לדוג.
הל-סליחה, באמת סליחה, לא שמתי לב, סליחה... תוקן.
שריון כיטין גם לא נשמע כזה כבד. ושריון לוחות הוא לא מסורבל כמו שנהוג לחשוב, יש בו מפרקים כדי לאפשר תנועה נוחה והוא מגן טוב בהרבה.
צודק... 40.
In
''התעלות נחפרו, אדוני, והן מקילות על הצפות הגשמים''; 10+ אוכל משדות (גם עכשיו), 30- אבן, 30- עץ, 10- ירקן, 10- ענבר, 10- אבני חן.

Out
מכיוון שזה קוץ בתחת לחשב כל הזמן את המשאבים שלי בחורף הזה, אפשר פשוט לא לעדכן את הדפ"ד בחורף? אני לא מרוויח שום משאבים ספייר מזה...
יש איזהשהו בונוס על 20 שביעות רצון? כי ב20- אמרת שנפתח מרד גלוי
In
"יסודנים, לכו למישורי הבית שלכם ותביאו משם חיות מיוחדות ולא תבונתיות שיוכלו לשמש אותנו"

אני מנסה להמציא את הרפסודה
[dice seed=44797 secure=0395da93_0]2d6[/dice]

20 מהגרזינאים שלי רצים אל האויב
[dice seed=5847 secure=5979025f_1]2d6+5[/dice]
[dice seed=57001 secure=c9c5d330_2]2d6+5[/dice]
[dice seed=34435 secure=2f5475af_3]2d6+5[/dice]
[dice seed=20053 secure=76744fb2_4]2d6+5[/dice]
[dice seed=13871 secure=63a0b45e_5]2d6+5[/dice]
[dice seed=65025 secure=737b8fad_6]2d6+5[/dice]
[dice seed=42971 secure=71a3c66a_7]2d6+5[/dice]
[dice seed=28589 secure=db599415_8]2d6+5[/dice]
[dice seed=55175 secure=af5b21a2_9]2d6+5[/dice]