• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עידן המתכת-המשחק נגמר, תודה לשחקנים ולכולם!

Out
טוב, אני לא גאון טקטי, אבל אני מציאותי. בטווח קרוב כל כך שאתה יכול לנשק את היריב, אין לו אפשרות להניף או אפילו לדקור עם כלי נשק ארוכים יותר מחרב קצרה, זאת המציאות...
הם לא טעימים באופן מיוחד, אבל אנשים אוכלים אותם...
הוא דורש 40 מכל משאב בסיס? קיבל
אני דורש אי קטן ומפלצות ים שיעזרו לי
טוב, זה ממש הגיוני שהכוהנים, שבאותה ההזדמנות הם המדענים שלי יטעמו... כמו גם שפטריות הזיה לא ממכרות.
הוא אלפבית שמבוסס על אברי המגלניות, אות אחת נראית כמו ניב קדמי, אות שנייה כמו ניב אחורי, אות שלישית כמו כף רגל קדמית פרושה וכו'
תחשוב אבל אם יש לך 3 ידיים, זה שונה מ2 ידיים. כן זה דורש מעט אימון, כמו לחימה ב2 ידיים, אבל זה לא מסובך יותר מזה...
אני יכול להשתמש בג'ייד/ענבר במקום באבני חן? יש להם ערך של אבני חן, הן מופרדות רק בגלל שהשבט שלי רואה בהן ערך פחות.
יש לי בעיה עם האירוע. נירקין הוא שליח הז'ארקין עלי האדמות... זה לא ממש הגיוני שדברים ממש חשובים יאמרו למישהו אחר ולא לו... אני אביא דוגמא מהתנ"ך - זה כאילו מי שיביא את לוחות הברית זה סתם אחד מבני ישראל ולא משה...
In
יש רוח להר הגעש? משלחת לטאישים נושאת מנחות הולכת אל הרוח, לשוחח איתה.
---
"חפשו עוד מכרות רבים, מה שיש לנו אינו מספיק..."
---
ליאוק מביט בעניין בבית הספר, ורושם לעצמו את ההתקדמות שלהם מהדור הישן יותר, ואז קובע החלטה, התלמידים ילמדו גם את תורת הלחימה ואת תורת הסיירים.
---
"חפשו לאורך החוף מכרות מלח, והרבה, אנחנו לא רוצים להיות תלויים באיש! אנחנו יכולים להעזר בגמדים, אבל אנחנו לא רוצים להיות תלויים בהם במסחר המלח, כמו גם שצריכים להיות לנו הרבה יותר מכרות, מאחר ואנחנו חיים ליד הים והם לא."
---
"נרצה בתמורה לפטריות נקבות של כרישים, ואצות של אור ושל ריפוי, מה דעתכם על מסחר של 100 פטריות כל עונה בתמורה ל2 יחידות של כל סוג אצות ו10 כרישים?"

ח'אן
"מה המסר?" המועצה שואלת.
-----
"תנו לי לפתור את הבעיה" אומר המהנדס.
הוא עובד בנפחייה זמן רב,יוצר דגמי שריונות ללא הרף,אבל כולם נכשלים.כל לוחות המתכת שהוא מנסה לחבר לא עומדים מול כלי נשק,וגם שילוב עם עור לא עוזר.
רגע לפני שהוא מתייאש,המהנדס יוצר טבעת ברונזה ומחבר אותה לעוד ארבע טבעות.
"עוד ניסיון אחד לא יזיק" הוא אומר לעצמו,ומתחיל לחבר עוד ועוד טבעות,כשלכל טבעת מחוברות ארבע אחרות.לבסוף,יש בידו חליפת שריון עשויה מטבעות.כמעט בשעמום הוא מכה עם חרב על המתכת,בטוח שהיא לא תחזיק.אבל להפתעתו,הי עוצרת את המכה.הוא מתחיל לירות חצים על השריון,ליידות אבנים וכידונים ולהכות בגרזן בשריון.השריון עומד יפה במכות,אבל מתחיל להישחק.
"נצטרך טבעות מעט יותר עבות,אבל זה יעבוד.שריון חדש ויעיל לצבא שלנו" הוא אומר,מתחיל לעבוד על עוד כאלו.
להמצאה:[dice seed=22580 secure=e6e2c9c0_0]2d6+1[/dice]
-----
כל השליחים עונים למנהיגי השבטים:"אנחנו לא זקוקים לאף סחורה שהצעתם,משום שאת כולם יש לנו.אם יש לכם שכירי חרב נשכור אותם בשמחה,אבל אם לא,היו שלום".
שליחים נשלחים עם מזון אל ההיפוגריפים,בוחנים כמה יש שם ועד כמה הם פראיים.שליחים נוספים נשלחים עם תכשיטים,כלי שנהב וזהב אל הגריפונים והדרקונים,במטרה לדבר איתם.
-----
100 לוחמים נוספים מגוייסים,חצי מהם מטילי כידון וחצי נושאי קרדומים,חמושים במגן החדש ובשריון החדש.
טקס הדם של אנאטי מבוצע,מול חמישים לוחמים מתוך המאתיים הקודמים(נושאי קרדום).על המזבח מוקרבים 500 ביזונים,ככה שהטקס אמור להיות חזק,וכל החמישים מבורכים.
-----
הכוהנים בודקים אם החזיר תבוני,ואם כן הם מדברים איתו ושואלים לשלומו.
בוחנים את המתכת הזהובה לבנה בזהירות רבה.
-----
הלוחמים ממשיכים בלחימה,כשהתגבורת החדשה מגיעה.כידונים מושלכים בעיקר על הקוסמים,והסקורפיונים יורים על מכונות המלחמה.הקוסמות מטילות כדורי אנרגיה באויב בעוצמה.מגדלי המצור משמשים עמדה לקשתים ולמטילי הכידונים,כך שיש להם זווית טובה יותר.הלוחמים המבורכים עדיין לא נכנסים לקרב,מחכים להזדמנות.הפרשים מתחילים ליידות כידונים בוערים בשער,ולזרוק עליו לפידים.ככה השער ייחרך ויישרף בכמה מקומות,ויהיה יותר פגיע:
אילי ניגוח-[dice seed=57374 secure=b77f0616_1]2d6[/dice]
קוסמות-[dice seed=10336 secure=64b6e2af_2]2d6+2[/dice]
קפא"פ-[dice seed=28746 secure=ec67f858_3]2d6+4[/dice]
טווח-[dice seed=47260 secure=df3fa1e1_4]2d6+2[/dice]
לפידים-[dice seed=49382 secure=1bdfee57_5]2d6+2[/dice]
סקורפיונים-[dice seed=2248 secure=8eef4fc9_6]2d6+1[/dice]
הגנת קפא"פ של האויב-[dice seed=20754 secure=a5825c3f_7]2d6+2[/dice]
הגנת טווח של האויב-[dice seed=39268 secure=05d2392d_8]2d6+2[/dice]
-----
אתה הטלת בשביל הקסמים,ויצא 9...
ואני מאמן 63 קוסמים נוספים עם מטות.
עוד ספינה מושקת,הפעם כולה מארז וחזקה יותר.המפרשים עשויים מצמר חדי קרן,והיא ספינת הדגל של דארמין,אדה.
הספינה היא כמו תלת חתרית,רק עם שני חותרים ליד כל משוט,כך שהיא מהירה יותר וגדולה יותר.

ח'אן
אני שולח מרגלים לעיר בני האדם ומטרתם היא לנסות להצית את חומת העצים
למרגלים
[dice seed=27599 secure=51d95816_0]2d6[/dice]
לניסיון הצתת האש
[dice seed=54245 secure=33bcf5c5_1]2d6[/dice]
בכפר ראש המועצה פונה אל האיש ואומר לו "שלום לך וברוך הבא לכפרנו שמענו שאתה טוען שקיבלת אותות מהמלאכים נשמח שתספר לנו מהמלאכים סיפר לך אך תדע אם תשקר לנו אנו נקריב אותך לאלים כי על שקרים כאלו אנו לא שולחים"

10 לספירת עה''ם, אביב

דרגון
המרגלים נכשלים במשימתם, נלכדים, ומובאים בפני מנהיג הכפר, שחוקר אותם ומגלה מי הם.
שליח בן אנוש מהכפר מגיע לעירך. ''למה ניסיתם לשרוף את החומות שמגינות עלינו מחיות טרף ושודדים?'', הוא שואל. הוא מלווה בשומר ראש, ושניהם עוטים שריון עור.
---
האיש הוא ניאנדרטל שעורו לבן לגמרי, שיערו זהוב, והוא קורן בהילה עמומה. ''אני הוא רוחו של יורגן העתיק'', הוא אומר. ''באתי מהאלים, להזהיר מפני כישוף כלשהו של השטנים. אנו לא יודעים מה הוא יהיה, אבל הוא יבוא בקרוב, ויהיה קשה ואכזרי. והוא יכלול חורף... האלים מביאים לכם משהו שיעזור לכם להתמודד איתו'', והוא מראה לשבט חיה מוזרה-אייל בגודל סוס קטן בעל צמר עבה, ארוך ורך, נעים למגע ובעל גוון חום-קרמל יפהפה. יש לו שתי קרני יעל ארוכות, שחורות ומבריקות. ''הוא מתאים לרכיבה, חלבו טעים ומזין וכך גם הגבינה והחמאה שניתן להפיק ממנו. בשרו טעים ועשיר, השומן שלו טעים וגם דליק, הצמר שלו יפה, נעים ומחמם. מדמעותיו, להן מופרש נוזל ריחני בעיניו, ניתן להכין בושם ריחני ויקר. הוא מסוגל לחיות גם על מים וטחב לבדם, וכל עשבים ועלים מתאים לו. זוהי מתנת האלים לכם, בהמת האלים, ה'בהמאל' (Behemel)''.
מגדל
השליח(ה) היא גמדה בעלת עיניים כחולות, שיער אדום ועור שנהב קורן-יש הילה זהובה מסביב לגופה. ''אני שליחתה של מילקיר'', היא אומרת. ''אתם ביצעתם טקס שאין עליו כפרה-כפרתם באלי דארמין''. קולה מתעצם ומהדהד בחדר המועצה, גורם אפילו לנציגי הצבא, גנרלים מנוסים, לרעוד. ''אתם הקרבתם 500 ביזונים לאלה אנאטי, אלילתם של ערי הסוחרים! אתם בגדתם באלי עירכם! האלים יענישו אתכם... עקרות ומוות יפגעו בביזוניכם, מכרותיכם יתדלדלו... עד אשר תכפרו על חטאכם! חורף ארוך, קור בא לעולם... אך אם תכפרו על חטאכם, נביא לכם דבר היעזור לכם בו''. הנרות נכבים ורוח סופה פורצת בחדר, ונגמרת כשהשליחה יוצאת מחדר המועצה ונעלמת.
---
Out
מזל טוב! המצאת שריון נורמלי! אמנם לדעתי שריון קשקשים יותר מתאים לעידן הברונזה, אבל היי-מי אני שאגיד לכם מה לעשות...
In
המנדס מציג בגאווה את השריון לפני המועצה, כולם מוחאים כפיים, אפילו הקצין הזקן ההוא, אף שגם אמר-בצדק-שגרזנים, במיוחד כאלו כבדים או מתעופפים-ינתצו את השריון או לפחות ישברו את העצמות שמתחתיו.
---
איזה מזון?... זה חשוב.
In
הגריפונים חומסים את הזהב והכלים, ונוהמים על המשלחת שתלך. הם לא תבוניים... 40- כלי שנהב, 20- תכשיטי ענבר ועצם.
שני דרקונים חיים בהרים, דרקון וויברן אפור כגרניט ודרקון לבן אדום עיניים.
''מה אתם רוצים?'', שואל האפור.
''מי אתם ומה אתם רוצים?'', שואל הלבן.
---
50+ גרזינאים עם סקוטום ושריון שרשראות, 50+ מטילי כידון עם סקוטום ושריון שרשראות, 20- נחושת, 20- בדיל, 30- עץ, 20- זהב, 5- טיט.
המזבח נבנה, הרונות נחרתות, 500 ביזונים מוקרבים... האלה אנאטי שמחה, והיא מברכת את הלוחמים בכוח ועוצמה לקרב הזה.
5- אבן, 500- ביזונים.
2+ ליחידות משוריינות להגנה, 2+ לגרזינאים המבורכים להתקפה. כמובן שבונוס היין לא חל עליהם...
---
החזיר הוא חזיר בר רגיל, קצת גדול. אולי אפשר לרכוב עליו, אפשר לאכול אותו, השיער, העור והשומן שלו שימושיים.
המתכת היא למעשה אור צרוף. היא ממיסה כל חומר למעט אדמה, ומסוכן מאוד להתעסק בה.
---
ההסתערות מצליחה, ו-19 לוחמי אויב שוכבים מתים. עם זאת, לא הכל מושלם-הקוסמים הדפו את הכידונים שנורו לעברם. איל הניגוח עושה יותר נזק-סדקים נובעים בחומה, והלפידים חורכים את השער, אך הוא לח למדי, ולא נשרף.
אך האויב לא נשבר. מטח חצים וכידונים נורה לעבר לוחמיך, כשמכונות המלחמה מנסות למוטט את המגדלים. הקוסמים ממשיכים להטיל כשפים, הפעם נגד המגדלים. בקפא''פ, האויב ממשיך להילחם בעוז, בעוד מקרה מצער קורה לאנשי דארמין-השפעת היין תמה (תוסף 3+).

קפא''פ:
[dice seed=2050 secure=3a8b9f8d_0]2d6+3[/dice]
הגנה:
[dice seed=45096 secure=e73a2124_1]2d6+3[/dice]
טווח:
[dice seed=30806 secure=e8694055_2]2d6[/dice]
הגנה:
[dice seed=8316 secure=96cebb2b_3]2d6+2[/dice]
קסמים:
[dice seed=59562 secure=864c4be0_4]2d6+2[/dice]
מכונות:
[dice seed=37072 secure=25d84b47_5]2d6[/dice]

התקפת הקפא''פ נהדפת, אך החצים והכידונים מפילים 14 מלוחמיך. הקסמים והמכונות ממוטטים 2 מגדלים, הורגים את הלוחמים שבהם והורסים 2 סקורפיונים.
---
אה...
In
ראש הקוסמים בא אל המועצה, עם מחברת קלף עמוסה רשימות. ''הצלחנו להמציא שיקוי קסום'', הוא אומר, ''שרכיביו הינם אבקת קרן חד קרן, זהב טחון, דם חד קרן, ואבקת ענבר-זהו שיקוי החריכה, שבמגע עם עץ או עצם או עור חורך אותם או שורף אותם, תלוי כמות.''
---
50- זהב, 20- עץ, 10- נחושת, 10- בדיל.
---
הממ... מעניינת, אבל חוץ מריבוי חותרים אני לא רואה מה הופך אותה למיוחדת...
In
70- ארז, 30- נחושת, 30- בדיל, 5- טיט, 5000- דפאט, 10,000- דארקן.
הל
Out
איזו סיבה יש ללוחם אויב להיכנס לטווח הזה?... חנית או גרזן, והלוחם חסום...
זה כן מסובך... קשה להחריד להילחם עם שתי ידיים, זה דורש ריכוז והתמקדות בשתיהן...
אהה... אני אתן לך אירוע משלך.
In
המשלחת מגיעה אל הרוח, שמתגלמת כאישה ערטילאית בעלת שיער אדום. ''שלום'', היא אומרת. ''באמת הגיע הזמן להביא לי מנחות כתשלום על כך שאתם חורצים את עורי ותולשים ממני גופרית... אני דורשת מכם קורבנות קבועים, או שגורלכם... נחרץ''.
10- ענבר.
---
[dice seed=19537 secure=49fa2b5c_6]2d6[/dice]
---
Out
תתבייש!... מעודד אלימות בבית הספר!...
סתם...
In
יש לאוך החוף כמה מכרות (3+ ליום), ואפשר להכין ממי המלח מלח...
---
''מסכים... אבל לגבי הכרישים, 2 בכל עונה. 10 זה יותר מדי''.
חובב
לא, כי אם אחד קיים השניים האחרים לא...
זאבים חמושים ברמחים?...?!
נאוטי כתב לך משהו...
In
ואתה... נכשל.
שריונות-זה לא על ההתחלה, אתה צריך להמציא. אתה כן יכול לעשות ''חזיות'' ממתכת, ויש לך קסדות. ובנוגע לשריון (שבהמצאתו נכשלת), תפרט איך בנוי השריון.
---
לאיזה כיוון?...

Out
אז מייבשים מלח על בסיס קבוע, והרבה...
השאלה היא לא איזה סיבה, כשגל של לוחמים מתקרב אליך אין לך ממש ברירה אחרת חוץ מלסגת, ושני הדרכים ממלאות את המטרה שלי...
בדיוק! אז זה מסובך כמו לחימה ב2 ידיים...
In
"לא ידענו שיש פטרונית להר... סלחי לנו בבקשה... אם תוכלי לתת לנו עוד מאוצרותיך יותר מנשמח לתת לך את כל מה שיש לנו להציע."
---
"4 בכל עונה", ו60 פטריות

10 לספירת עה״ם, קיץ

הל
אוקיי.
הממ... יש ברירה: להדוף את גל הלוחמים עם חניתות ככה שהוא בכלל לא יכול להגיע לטווח חרבות...
בדיוק! אז זה מסובך וקשה!
In
שליח ניגש לנירקין. ״אדוני, התחלנו בייבוש המלח״; 4+ ליום.
---
נירקין מכנס בדחיפות את המועצה. ״יש לי שתי בשורות״, הוא אומר. ״הראשונה... האלים הראו לי חיזיון, חיזיון רע. חורף ארוך קרב ובא-גשמים ומן בונים יציפו את היער, יהפכו אותו לביצה... כמובן שגם לא נוכל לאסוף אבני חן... אך אם נמלא את המשימה שהציבו לנו הם גם ייתנו לנו דבר שיעזור לנו מאוד להתמודד עם החורף הזה״. הוא שולף מכתב כתוב על קלף. ״והנה הבשורה השניה... שוב ממלכת סקאנדזה המתנשאת...״.

מועצת ניאמר שלום.
הצבנו לכם את התנאי לשלום-פיצוי חומרי, בשווי של 20 זהב, 20 אבני חן, 20 ענבר, 20 ירקן, 10 אבני חן יקרות, 20 בדיל, 20 נחושת, 20 עץ, 2 מגלניות-זכר ונקבה.
אתם לא עניתם אפילו-אתם מפחדים? אתם חוששים ממלכת סקאנדזה?
אני דורש מכם את הפיצוי הזה, עכשיו, או שאפתח במלחמה.

המלך דינגאנאר מסקאנדזה

---
״לתת?״, שואלת רוח הר הגעש. ״מה אני יכולה לתת לכם, מלבד לבה ואפר? אתם הקמתם מכרה בהר שלי. אתם צריכים לכרות גופרית וזכוכית בעצמכם. אני יכולה לתת לכם את חייכם, שלא תמותו בלבה, בעשן ובאפר... תמורת הקרבת קורבנות קבועה״.
---
״80 פטריות, ומוסכם לגבי הכרישים... אבל נקבות בלבד.״

Out
בונים עןשים בדיוק להפך מיצירת ביצות... ומה המשימה שהם נותנים לי?
זה מסובך וקשה, אבל עם הרבה אימונים זה אפשרי!
בשביל מה יש מגינים אם לא כדי להדוף את החניתות והחרבות וכו'?
In
"תוכלי להעשיר את האדמות בחומרים שאנו מחפשים... מה תרצי?"
---
"חפשו עד מכרות זהב וחומרים מיוחדים"
---
"נקבות בלבד. מוסכם"
---
ארנוק נאנח לשמע ההצעה המגוכחת של האידיוט.
"למה נראה לו שהוא יכול לקבל מגלניות? תשלחו לו שנשמח לתת לו חומרים רבים, אבל אם הוא רוצה את העסקה הזאת שיתן גם לנו 2 מילדיו, יש להם אם אותה החשיבות בעיניו שיש למגלניות בעינינו"
---
"הקריבו במקדשים אוכל רב עבור הז'ארקין (60)"
---
"הכינו כמה רשתות גדולות"
---
"תשביחו את האיילים, הסוסים, המגלניות, הנמרים והזאבים שיהיו גדולים, מהירים וחזקים יותר"

ח'אן
"מה עשינו?! בטיפשותנו חטאנו וכפרנו באלים! עלינו לכפר על כך! אנחנו חייבים לבנות פסלים מפוארים מהחומרים היקרים ביותר שלנו לאלים,ולהקריב להם 600 ביזונים,זה יכפר על כך!" צועקים הכוהנים,וכולם מסכימים עמם.
-----
בשר חי,לא מבושל.
-----
אז מנסים ללכוד חלק מהגריפונים בעזרת מלכודות מזון:
[dice seed=23128 secure=417c13c5_5]2d6[/dice]
השליחים פונים אל הדרקונים:"אנחנו רק מעוניינים בקשר איתך,דרקון נכבד.אתה חזק מאוד,ובעל ברית כמוך יטיל אימה באויביו בלי שום בעיה.אנחנו צריכים את עזרתך במלחמה,ונשמח אם תצטרף אלינו.מעמד כבוד יוענק לך בעירנו ונוכל לבנות לך מקום מפואר שאתה וצאצאיך תחיו בו.גם שלל המלחמה תקבל".
-----
אבל לא נוכל לעשות איתו כלום כי הוא רק אחד...באסה.
-----
"תכינו מיד כמות נכבדה של שיקויים כאלו,זה יעזור מאוד".
-----
הלוחמים ממשיכים להילחם בעוז,כשמטילי הכידונים ממשיכים לירות על הקוסמים ועל שומרי הראש של בורביסטה-ככל שאלו יהיו עסוקים בהגנה על עצמם הם לא יוכלו להתקיף:
קפא"פ-[dice seed=31392 secure=6504e743_1]2d6+3[/dice]
לפידים-[dice seed=45790 secure=d8be987b_2]2d6+1[/dice]
טווח-[dice seed=23128 secure=417c13c5_5]2d6+1[/dice]
אילי ניגוח-[dice seed=23128 secure=417c13c5_5]2d6[/dice]
קוסמים-[dice seed=23128 secure=417c13c5_5]2d6+2[/dice]
סקרפיונים-[dice seed=9568 secure=5b63a2a0_8]2d6+1[/dice]
הגנת אויב מקפא"פ-[dice seed=46284 secure=07397a77_6]2d6+2[/dice]
הגנת אויב מטווח-[dice seed=60694 secure=0ad2ed1a_7]2d6+2[/dice]
-----
היא מהירה יותר וגדולה יותר...זאת חמש חתרית.

ח'אן
מנהיג הכפר מורה על אנשי הכפר להכין עוד שדות, ולכרות ולשתול עוד עצים בשביל החורף הזה, בנוסף הוא מורה לבנות משכן מכובד לבהמאל, הוא שלוח שליחים הארתסטון להודיע להם על החורף המוזר, את האיש משכנים בבית היפה ביותר בכפר.
המנהיג פונה אל השליח מן הכפר של בני האנוש ואומר לו "המלאכים אמרו לנו שיש כאן רוע, ואנו חושבים שהוא בא מכם לכן או שתגיד לנו מאיפה הרוע או שנתקיף אם תוכיחו לנו שיש מקום אחר שהוא הרוע נכרות אתכם ברית ונשתף במידע שיש לנו."

ח'אן
לא זאבי אימים פרשים, פרשים אורקיים שרכובים על זאבי אימים.
IN
אז נעשות "חזיות" מתכת לכל החיילים, ומה בנוגע לזימון?
-----
טוב, די נמאס לי לכתוב קטפולטות בכל הודעה, אז מעכשיו הן ק' ושריונות הם ש'.
ק'[dice seed=22000 secure=9d2fe502_0]2D6-2[/dice]
ש'[dice seed=60890 secure=c221c699_1]2D6-2[/dice]
ושריונות, אתה יודע, חליפת עור שמחוזקת בברזל בכל האיברים החיוניים, קסדה ו"חזיית" מתכת.

נאוטי
"רגע מה? אתה מזמין אותי לכרות מכרות בשטחים שלך ואז מסלק אותי!? זה ממש לא הוגן, וככל הידוע לי, אתה נמצא במלחמה כרגע, משמע, החיילים שלך עסוקים בינתיים. אז בינתיים, אתה לא נמצא במצב לאיומים, אם אתה צריך עזרה במלחמה מהצבא המיומן שלנו רק תגיד, עם אתה זקוק למסחר, אתה יכול להגיד, אבל לגרש אותנו מהמכרות האלה, זו ממש חוצפה! אני יודע שזה חלק מהשטח שלכם והכל,אבל הגופרית שלכם מבססת אותנו מעוד ואין לך שום זכות לקחת אותה מאיתנו!"

חובב ונאוטי
אני לא אכנס לשאלה אם מותר או אסור לנאוטי לגרש אותך מהשטח שלו, אבל הוא לא הזמין אותך, אתה פשוט מצאת את הרי הגעש ולמרות שידעת מי גר לידם (אני אמרתי לך את זה...) כרית בכל מקרה. ציטוט:
חובב מוד אמר/ה:
[post]682239[/post] טוב, עם נאוטי אני אחכה קצת, אבל זה לא מונע ממני לכרות גופרית באחד מהרי הגעש, אז כורתים גופרית באחד מהרי הגעש.
חובב
אהה...
אין לך ברזל, יש ברונזה... ויש לך קסדות.
In
10+ פרשים עם רמחים וחזיות מתכת על זאבי בלהות, 2- בדיל, 3- נחושת, 4- עץ, 5- זהב, 1- טיט.
---
המהנדס הראשי של רובאגוג ניגש לזקן השבט בריצה, עטוי ב... חולצת עור מוזרה עליה תפורים במרווחים קשקשי ברונזה, כשעל חזהו ובטנו תפור לשריון לוח ברונזה גדול. ''נכשלתי בהמצאת הקטפולטה'', הוא אומר, ''אך הצלחתי להמציא שריון!''
---
אני אניח שהמשלחות הן לדרום, למזרח ולמערב.
In
המשלחת הדרומית מסיירת ביער האינסופי, עוקפת את עיר האלפים כמעט-חסרת-החיילים, ולאחר ימים רבים, בהן היא מוצאת פטריות מאכל, פטריות רעל, צמחי מרפא, פירות יער מהם אפשר להכין יין והרבה חיות יער, היא מגיעה לסופו. במזרח ההרים מנמיכים ונגמרים, ורוח לחה נושבת משם. במערב, לייד הנהר, נמצאת עיר גמדים (מגדל). בדרום זוהי ארץ גבעות, ויש בה ביזונים, חדי קרן וחורבות של עיר ריקה.
---
המשלחת המזרחית מסיירת בהרי הגעש של נאוטי, ביניהם נמצאות גבעות פוריות, ומגיעה לנחל שזורם בקרבתן. הנחל זורם דרומה, וסביבו יש ארץ גבעות עם מעט חורשות, כמה שבטי בני אדם רועים, ומערה שעשן מסתלסל ממנה. אך הנחל ממשיך דרומה, משם נושבת רוח לחה.
---
המשלחת המערבית עולה להרים, שם יש עיר גמדים מוקפת טרסות ומבוצרת בחומות עץ ואבן, ושמה אפולה. בהרים יש עזי הרים, גפנים, ווארגים.
דרגון
רוחו של יורגן מתריסה. ''הבהמאל הוא רק חיה'', הוא אומר, ''ואני לא אשאר, אני חוזר לגן העדן, אל המלאכים. אני מאחל לכם שפע והצלחה, ילדיי''. ואז הוא מתפוגג.
---
השליח לא יודע איך להגיב. ''על סמך קולות ששמעו הכוהנים שלכם החלטתם שאנחנו מרושעים ובאתם לשרוף אותנו? אנחנו לא רוצים ברית עם אנשים כאלו. לא. רוצים מלחמה? אתם תקבלו אותה''. והוא הולך עם השומר.
מגדל
פסלי האלים נחנכים בפאר, והביזונים מוקרבים. הם סלחו לעם, והעם שמח מכך שהאלים שבו אליו. 10- ארז, 50- זהב, 40- שנהב, 30- ענבר, 40- בזלת, 40- צמר חדי קרן, 40- פרווה, 600- ביזונים, 2+ נאמנות, ציין בדפ''ד פסלים מפוארים לאלים.
---
המשלחת מתקרבת להיפוגריפים, אך הם דוהרים ממנה, נרתעים מהבשר. הם צמחוניים...
---
נלכדות 3 גריפוניות וגריפון זכר אחד, חסר כנפיים. אתה בטוח שלא ערכת את תוצאת הקוביה?... אני זוכר משום-מה שהיה שם 5...
---
הדרקונים מהרהרים. ''לא. טוב לנו כאן, ולא נצא להילחם למענכם כשיש לנו כל כך הרבה ערים פוטנציאליות לבזוז''.
---
Out
יש להם תוסף 3...
In
ההסתערות מצליחה, ו-13 לוחמי אויב נהרגים. 3 קוסמים נהרגים מהכידונים, כשלפתע... הם מתפוגגים. כעבור כמה דקות, מתחילים מגדלי המצור להיסדק שוב בקסם, כשהקוסמים מסתתרים איפשהו... כנראה.
בינתיים, לוחמי האויב שבים ומכים בלוחמיך, מבקעים קסדות ומגנים, קורעים בשר ועור, שוברים עצמות. לוחמי הטווח שלו יורים ומטילים לעבר אנשיך, ומכונות המלחמה שבות ויורות על המגדלים.

קפא''פ:
[dice seed=27490 secure=869f70e2_0]2d6+3[/dice]
הגנה:
[dice seed=54088 secure=a94e6361_1]2d6+3[/dice]
טווח:
[dice seed=6966 secure=2757abf1_2]2d6[/dice]
הגנה:
[dice seed=17180 secure=a8140674_3]2d6+3[/dice]
קסם:
[dice seed=35786 secure=7183f72a_4]2d6+2[/dice]
מכונות:
[dice seed=62384 secure=a9d66a3b_5]2d6[/dice]

מתקפת הקפא''פ לא צולחת מאוד אך הורגת 9 לוחמים, הטווח הורג 11, והמכונות ממוטטות מגדל.
---
אבל גם כבדה יותר... אבל אני לא מומחה אז אני אניח שהיא כן מהירה יותר.
הל
שגיאת הקלדה כיוון שנאלצתי להקליד מהטלפון (''נאלצתי''... שיחקתי במחשב), התכוונתי ''רבים''.
טוב... נניח... יש להם 1+ לקפא''פ.
מגנים כן, אבל החניתות פשוט חוסמות אותם... אגב, בטווח נשיקה אולי פגיון יעיל.
In
''להעשיר?... תמורת מה?... וכמנחה קבועה, שתבטיח את בטיחותם של הכורים...'', היא נעצרת, מחייכת חיוך זדוני-במקצת, ''10 אוכל ו-10 זהב''.
---
[dice seed=15262 secure=63ad249d_6]2d6[/dice]

שליח מגיע למועצה. ''מצאנו מכרה זהב, וכן בערבה מצאנו מקום אדיר קבור... בית קברות לפילים קדמונים, עם הרבה שנהב...''
3+ זהב כל יום, 20+ שנהב.
---
80- פטריות הזיה (וכן בכל עונה), 4+ כרישות (וכן בכל עונה), 2+ אצות אור (וכן כל עונה), 2+ אצות ריפוי (וכן כל עונה).
''מוסכם'', אומר בן הים, לובש מעין מסיכת נינג'ה שאליה מחוברת פיסת אלמוג קסום, וחוזר לים.
---
אידיוט?... לא, הוא סתם בור שלא יודע מה מעמד הלטאות הענקיות בעירך.
In
מכתב חוזר במהרה.

הכופר בתמורה לשלום הוא 30 זהב, 30 אבני חן, 30 ענבר, 30 ירקן, 20 אבני חן יקרות, 30 בדיל, 30 נחושת, 30 עץ.
המלך דינגאנאר מסקאנדזה

---
אוכל רב מוקרב לז'ארקין, והעם מרגיש שהרוחות והז'ארקין איתו (60- אוכל, 2+ נאמנות בכל עיר).
---
הסוסים מהירים יותר; האיילים בגודל סוסים ובעלי קרניים גדולות יותר; המגלניות באורך 8 מטר, יכולות לשאת 6 פרשים; הנמרים באורך 3 מטר; הזאבים בגודל דני ענק.

OUT
ברור לי שהוא לא אידיוט, אבל אם מישהו שלא יודע חשבון ידבר איתך, הוא ירגיש לך אידיוט, גםאם הוא מעולם לא למד חשבון...
יש הבדל גדול בין האורך של פגיון לשל חרב קצרה
כי אין לי ממש כוח לשלוח את זה בכל פעולה שלי במשך חודשיים, אז אני אסכם את זה ככה - אני רוצה שיהיה לי ייצור זהב של 45, כרגע יש לי של 23...
רגע, בני הים לא יכולים לנשום מתחת למים? הם לא האנשים המוזרים עם הזימים וזנבות דגים?
לתת לך טיפ? במקום להשתמש בקוביות של הפונדק, פשוט תיקח 2ק6 אמיתיים, ברוב משחקי הקופסא יש כאלו. כמו כן גם באינטרנט יש מליון מגלגלי קוביות.
IN
"ניתן לך 20 אוכל במקום ה10 זהב, משום שיש לנו צורך רב יותר בו... האם תרצי כדי להעשיר את מקומות החציבה שניתן לך חד פעמית תכשיטים מהאיכות הגבוהה ביותר? (10 יחידות)"
---
מכתב התשובה למלך אומר "ניתן לך כמות כפולה מזו אם גם תיתן לנו שליטה באי כלשהו"
---
"אמנו את הזאבים, הפכו אותם לחיות מעקב שיזהו כל חומר שניתן להם להריח, ותדאגו לזה שהם יהיו מאולפים טוב טוב, ושלא יפחדו יותר מידי מיצורים תבונתיים כדי שיוכלו לשמש למלחמה, אבל שלא יתקפו אותנו... ותנסו לטפח אותם להיות אפילו גדולים וחזקים יותר"

חאן
"הישבעו אמונים עכשיו," אני דורש, "ואז נצא להגן עליכם מכיוון שאתם וואסלים שלנו. לא להפך.
---
"כלי מתכת... נוכל לתת לכם חניתות וחרבות תמורת אותו... קפה. כמה תרצו?"
---
אותו אדם מהאירוע נשלח לתחקור אצל הכהנים הראשיים, שמוודאים שהוא דובר אמת.
OUT
המקדשים... מבנים פשוטים יחסית, עשויים מעץ. בכל מקדש שני מגדלים וחלל תפילה, במגדל אחד מעלים קורבנות ובשני גרים הכהנים.

ניצן
אתה?...
In
הגמד רוטן מעט, אך לבסוף כורע ברך, ונשבע:
''אני, דרומיהטה בן רמקסוס, נישבע בשמו של מלכי האדיר בורביסטה מסרמיסגטוסה, בהן צדקי, בעצמותיו של אבי, בעיניה של אמי, בכבודה של אשתי ובאונו של בני שאני, מלכי וארצי נהיה הווסאלים הנאמנים של רונאקה, ונספק לה מסים וחיילים כשתדרוש.
כעת, תביאו לוחמים לעזור לנו... או שבקרוב לא נהיה ווסאלים שלכם, לא נהיה בכלל קיימים...''
---
''2 קפה על 5 חרבות ו-5 חניתות''.
---
האיש הוא נער אנושי בעל עיניים חכמות אך... מעט מטרידות. ''אני הנער אירגאר מקרנואה, בנו של תורוואלד. אני קיבלתי חזיונות מהאלים... בחלומותי... הם אמרו לי שחורף גדול מתקרב, חורף ארוך וקשה, בו השלג והקור יקשו מאוד על החקלאות, החיות והחיים. אך האלים גם אמרו לי שאם נחפש היטב ביער, נמצא דבר שיעזור לנו מאוד לשרוד את החורף''.
הל
Out
בדיוק... בכל אופן, הם נשמעים כמו חיילים טובים, אבל לא כמו שאתה מדמיין לעצמך, במיוחד כי מלבד קסדה ומגן אין להם שריון (אין לך טכנולוגיה לזה, רק לחזיות מתכת ושריונות כיטין).
אממ... אלה אנשים עם זנב דג במים. לא, כי הצאתי אותם בשביל עיר האלמוגים מייצרי החמצן שאני וחבר שלי המצאנו בגיל... 9?
תודה!
In
''כן'', אומרת הרוח. ''כוריכם בטוחים מרע''. 20- אוכל, 10- תכשיטים.
---
מכתב תשובה מגיע:
אתם אנשים חכמים, למרות הכל, ובחרתם בשלום איתי. אתם מקבלים את האי איילין-ברידייאן, שממילא אין לי צורך בו.
במפה מסומן האי, אי קטן ולא מיושב בדרום הארכיפלג, שיש בו גבעות, חורשות ומעט עזי בר וזאבים.
15+ נק''ן, 60- זהב, 60- אבני חן, 60- ענבר, 60- ירקן, 40- אבני חן יקרות, 60- בדיל, 60- נחושת, 60- עץ.
---
''הזאבים כבר לא מפחדים מיצורים תבוניים כיוון ששהו לידם מספיק זמן, והם אומנו להיות זאבי מלחמה וגישוש כפקודתך''; הם זאבי גישוש ומלחמה.
---
יצא 7.
נמצא מכרה זהב אחד (4+ ליום).

ח'אן
אז הם נותנים לנו את העצה איך להימנע מהחורף הארוך?
-----
לפי מה אתה הולך? כי גם בהארי ךוטר וגם במיתוסים הרגילים הם אוכלים בשר...
-----
לא,אני לא חושב שיצא חמש...
-----
"טוב,אם כך.היו שלום"(דרקונים באמת מתלוננים על מרחק כשהם יכולים לעוף?)
-----
מטילי הכידונים ממשיכים לירות על המקום שבו היו הקוסמים,והלוחמים ממשיכים לפלס דרך לבורביסטה.כמה עוד נשארו מסביבו?
קפא"פ-[dice seed=58992 secure=bee42dc1_0]2d6+3[/dice]
הגנה מקפא"פ לאויב-[dice seed=52750 secure=531192b6_3]2d6+3[/dice]
טווח-[dice seed=61270 secure=f877e51b_7]2d6+1[/dice]
הגנה מטווח לאויב-[dice seed=52750 secure=531192b6_3]2d6+3[/dice]
אילי ניגוח-[dice seed=1752 secure=f99857e3_4]2d6[/dice]
סקורפיונים-[dice seed=32418 secure=69722a5f_5]2d6+1[/dice]
קוסמות-[dice seed=46732 secure=c6a5d91f_6]2d6+3[/dice]
לפידים-[dice seed=61270 secure=f877e51b_7]2d6+1[/dice]
------
היא יותר מהירה,אבל היא ספינת מלחמה נטו,ולא יכולה לשמש גם למסחר,כי אין לה מקום לסחורות.
-----
הדיג בנהר מוגדל,וגם בים.עוד סירות דיג נבנות לשם כך ועוד רשתות מצמר נוצרות.
-----
כמה ספינות מלחמה יש לערי הסוחרים?
וכתבת כשפירטת את הצבא שלהם שיש להם מרכבות עץ,ארד וזהב.מה ההבדל ביניהן?

חובב
אין לי בעיה לסחור איתך בגופרית אבל אני שומר בקנאות על מכרות הגופרית שלי
חאן
ראש השבט מגיע אל האלף שטוען שחווה התגלות ושואל אותו: "מה רצונך? שמעתי שחווית התגלות, תוכל בבקשה לתאר לי אותה?"
בינתיים מפקד הצבא קורא לכל הגנרלים שלו ואומר להם:"המצור כל הרטלויה לא הולך טוב, גנרלים שלי, האם יש למישהו מכם רעיון כיצד ניתן לכבוש את העיר?"
אני מטיל על ראש מחלקת הקסם באקדמיה לפתח כלי תאורה אפקטיביים[dice seed=30227 secure=3dc48df1_0]2d6+1[/dice]

נאוטי
''האלים נגלו אלי בחלום'', אומר נער אלפי. ''הם הזהירו אותי שסכנה, חורף ארוך וקשה מתקרב, חורף שיביא הרבה כפור ושלג שיפגעו בלוחמינו, בחקלאות ובעם... אך הם אומרים שבהרים ממערב נמצא את הדבר שיעזור לנו להינצל''.
---
אחד הקצינים הזוטרים יותר, אלף צעיר ושמו קלוולה, פוצה את פיו. ''זה כי יש לנו מעט לוחמים, וכולם קשתים. אנחנו צריכים פרשי קפא''פ על פגסוסים שיוכלו לנחות על החומות ולכבוש אותן''.
---
הקוסמים מראים לראש השבט כמה דברים. ''זה הנר, זה הלפיד... וזה נר השמן''.
חובב ונאוטי
אז... חובב גורש? חובב, תמחק את אספקת הגופרית שלך.
מגדל
בלילה, התעורר בתחושה שמחה אחד הכוהנים, ומיהר לכנס את המועצה, שרוב חבריה היו נרגנים למדי מהיעדר שינה. ''האלים דיברו אלי בחלום, ואמרו לי היכן נמצא הדבר שיעזור לנו להתמודד עם החורף... בגבעות שמדרום לעיר נמצא בעל חיים מופלא, בהמת האלים, הבהמאל...''.
---
לפי ספר שקראתי בו הם צמחוניים ונרתעים מבשר, במיוחד מבשר סוס.
---
תעופה זה נחמד, אבל לעוף משם עד לסרמיסגטוסה זה לא כזה קל... דרקון הוא לא מטוס, עם כל הכבוד...
---
סביב בורביסטה נשארו כנראה 27.
In
מטילי הכידונים זורקים... והכידונים ננעצים באדמה. כנראה שבורביסטה ולוחמיו רצו למקום נסתר כשהיו מוסתרים. התקפת הקפא''פ העוצמתית נתקלת במגננה עוצמתית לא פחות, ורק 6 לוחמים נהרגים. האויב ממשיך בהסתערות ובירי החצים, כשבורביסטה-איפה שלא יהיה-וקוסמיו, יחד עם מכונות המלחמה, ממשיכים לירות על המגדלים.

קפא''פ:
[dice seed=4133 secure=d0f80a67_0]2d6+3[/dice]
הגנה:
[dice seed=43023 secure=11aa921a_1]2d6+3[/dice]
טווח:
[dice seed=24689 secure=45a144a0_2]2d6[/dice]
הגנה:
[dice seed=14427 secure=6739821f_3]2d6+3[/dice]
קסם:
[dice seed=61581 secure=3de07cdc_4]2d6+2[/dice]
מכונות:
[dice seed=35063 secure=b2eedfc5_5]2d6[/dice]

בטווח הקצר, הסתערות האויב נהדפת בהצלחה בידי לוחמיך, ורק 3 נהרגים. בטווח הארוך, נהרגים 6 מאנשיך. המכונות נכשלות, אך הקסמים סודקים בצורה רצינית מגדל אחד.
---
6+ אוכל ליום, 6- מלח ליום.
---
מרכבת עץ היא מרכבה קלה עם קשת ונהג (כמו המצרית), מרכבת ארד היא מרכבה מעץ מלא וכבד מצופה ארד, עם חרמשים, נהג ולוחם קפא''פ עם גרזן/חרב וכידוני הטלה, ומרכבת זהב היא פשוט מפוארת ובשביל המלכים ושומרי ראשם.
יש להם סה''כ 23 ספינות: 17 טרירמות, 4 המיולות (כמו טרירמה אבל קטן יותר ופחות חזק ומקושט) ו-3 ספינות נהר (קצת כמו ספינה ויקינגית, אבל בלי דרקונים ופחות מתוחכמת).

נאוטי
אופס, כנראה ההטדעה שכתבתי לא נשלחה...
אז אני אכתוב בקיצור את מה שהיה כתוב בה:
נשמח מאוד לסחור איתכם בגבינה, עצם,ירקן, אודם, ויהלומים. וגם לשלוח כמה חיילים לעזור לכם במלחמה.
ואם תרשו לנו להמשיך לכרות כאן גופרית, נוכל לשלם לכם בהספקה קבועה של זהב, מזון, גבינה או יין.

מגדל
חבורה של כעשרה אורקים, חלקם חמושים, מגיעה לכפרך.
ראש המסחר, בורגר שמו, מחייך לשומריך חיוך מלא בשיניים רקובות, "שלום, אנחנו נציגי שבט רובאגוג, ועוד קשר מסחרי אף פעם לא יזיק, אם כך, אתם מעוניינים? ואם כן מה יש לכם להציע?".

ח'אן
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]684047[/post] מוצאת פטריות מאכל, פטריות רעל, צמחי מרפא, פירות יער מהם אפשר להכין יין והרבה חיות יער
זאת אומרת, אפשר לאסוף אותן, נכון?[dice seed=4148 secure=4df732ac_0]2D6[/dice]
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]684047[/post] ביזונים, חדי קרן
לתפיסת חיות:[dice seed=43038 secure=14c7fd9f_1]2D6[/dice]
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]684047[/post] גפנים
יש! לוקחים ענבים וזרעי ענבים כדי לגדל יין!
---------
ק'[dice seed=24672 secure=b486962f_2]2D6-2[/dice]
ב'(בליסטרה, כן אני אף פעם לא אוותר)[dice seed=14410 secure=5fe4d7a7_3]2D6-2[/dice]
------------
חבורת לוחמים הולכת בזהירות למערה עם העשן(אני משאר שזה דרקון).
וחבורה אחרת חוקרת את החורבות.
------------
כל החיילים חוץ מהקשתים והקשתים הרכובים מצוידים בשריונות, למרות שלא חשבתי על זה כ"חליפת עור מוזרה שתקועים לה במרווחים קשקשי ברונזה" אלה "חליפת עור מוזרה שתקועים לה במרווחים לוחות ברונזה"
-----------
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]684047[/post] 10+ פרשים עם רמחים וחזיות מתכת על זאבי בלהות
אה אה! ראית, גם כשהם חיות רכיבה הם לא נותנים בנוסים מיוחדים, זה פשוט, "חיות רכיבה רגילות כמו ווארגים שלוקחים לי שמינית מהשבויים"
---------
קיבלת אות מהאלים אה? שואל זקן השבט, כן, איזה אות נתן לך האל הגדול הדגול המהולל והחזק רופוס, הוא שואל בנימת לעג."

עריכה: ח'אן, לא ראית את ההודעה הבאה שנשלחה בנושא.
שלחת אותה בזמן שהקלדתי.

Out
כיטין זה אחד מהחומרים היותר חזקים בטבע, זה בעצם סוכרים שקשורים זה לזה בהמון חיבורים, מה שהופך את הכיטין לחומר קשיח ברמות קיצוניות... שריון מכיטין חזק לפחות כמו שריון מברזל, אם לא יותר...
In
"כעת כשכורינו בטוחים בהר הגעש, הרחיבו את החציבות, כדי שיהיו לנו כמויות גדולות של המשאבים האלו"
---
"צאו אל האי שקיבלנו וחפשו בו מכרות, לכדו את העיזים וחפשו חיות אחרות שאיננו מכירים"
---
כעת, כשיש לי כמויות כיטין מוגזמות... "שריינו את כל הצבא בשריונות כיטין מלאים!" (מזכיר שחלק מהצבא כבר משוריין, כמו גם שבגלל ההשבחה הערך של כל יחידת כיטין גדולה יותר)

חובב
Out
כתבת כפר.בוא אראה לך שאתה טועה...
In
חבורת האורקים מתקרבת לעיר,שמוקפת בחומות אבן חזקות ושערים נעולים.
מרחוק אפשר לראות את גודל העיר,ואת המקדשים המפוארים שבה.אפילו אצטדיון גדול בנוי שמה,והכל משאר אווירה של פאר והדר.
את המשלחת מכניסים דרך השערים,והם עוברים ברחובות המרוצפים,וגם רואים מעט אורקים ברחובות.
הם מוכנסים להיכל יפה ומפואר,ושם מוגשים להם דגים,לחם,פשטידות בשר וגבינה ויין נמזג להם.לאחר שהם אוכלים לשובע מקבל אותם גמד מזוקן(דה!) וחסון,לבוש בבגד צבוע בצבע תכלת יפהפה.
"ובכן,השאלה מה לכם יש להציע? לנו יש המון-שנהב,כלי שנהב,פרווה,תכלת,צמר,גבינה,תכשיטים,צמר חדי קרן,כלי שנהב ושריונות צבים,שמן זית ועוד.אנחנו כרגע זקוקים יותר מכל לעזרה צבאית,ואם תציעו לנו אותה לפעם חד פעמית,או שאולי תרצו ברית,אתם תרוויחו יפה מכך".
ח'אן
משלחת נשלחת למצוא את הבהמאל.
-----
אז הפעם נשלחת משלחת עם מזון צמחוני.
-----
אז השליחים,רגע לפני שהם הולכים,אומרים:"אז נוכל לקנות מכם את הנשלים שלכם? נשלם תמורת סחר עונתי תכשיטים וכלי שנהב,או דברים אחרים אם תרצו.אם לא תרצו סחר קבוע,נרצה לקנות את כל הנשלים שיש לכם כרגע".
-----
הצבא ממשיך להסתער,ועכשיו מצטרפים אליו הלוחמים המשוריינים(תזכור להוסיף להם +2 להגנה) והמבורכים שחיכו:
קפא"פ-[dice seed=27998 secure=7fb2e433_0]2d6+3[/dice]
קפא"פ מבורכים-[dice seed=54644 secure=141c647d_1]2d6+5[/dice]
הגנת אויב-[dice seed=7434 secure=187d58b2_2]2d6+3[/dice]
טווח-[dice seed=17696 secure=e4e1266c_3]2d6+1[/dice]
הגנת אויב-[dice seed=36342 secure=a5d09788_4]2d6+3[/dice]
קוסמים-[dice seed=62860 secure=d244880c_5]2d6+3[/dice]
סקורפיונים-[dice seed=15778 secure=c237099d_6]2d6+1[/dice]
אילי ניגוח-[dice seed=25720 secure=98df8abb_7]2d6[/dice]
לפידים-[dice seed=44046 secure=8d9f6667_8]2d6+1[/dice]
-----
מה עם השיקויים שהורינו להכין? שיקויי הבערה?
והגריפונים מורבים מאוד.
-----
"כדאי לכם להסיר את החרמשים מהמרכבות,כי הם לא יעילים.האויב פשוט יכול לזוז ולברוח.
ואתם צריכים לבנות עוד ספינות קרב,מצויידות בסקורפיונים.
וגם,אם חסר לכם שריונות טובים,נוכל לתת לכם את הידע להכין שריונות שרשראות טובים".

חזרה