• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

על נקודות קסם

הבחור החדש

פונדקאי מהשורה
שלום, אני לא מזמן עברתי את המשקח הראשון שהעברתי לחברים שלי בגרסה 5 ואני ממש הסתבכתי על כל הקטע של הנקודות קסם.
יש לי שחקן שהוא קוסם רמה 1 עם WIS של 16 ובינתיים נתתי לו 2 נקודות קסם לקסמים של רמה 1 שלו אבל אני לא יודע מתי יהיה לו עוד נקודות קסם וכמה. אם מישהו יכול להסביר לי את זה בגרסה הקצרה לטיפשים אני אשמח D:
תודה.

אני מניח שאתה מדבר על spell slots. זה די פשוט. אני מצרף את לוח ההתקדמות לאשף (וויזארד) שפורסם בחוקים הבסיסיים באינטרנט:
http://prntscr.com/gu2113
בדרגה ראשונה, אשף מתחיל עם 3 לחשונים (cantrips) שאותם הוא יכול להטיל לפי רצון. בנוסף, יש לו שני סלוטס לדרגה 1, מה שאומר שהוא יכול להטיל שני לחשים בדרגה 1 ביום. בדרגה 2, הוא מקבל סלוט נוסף לדרגה 1, מה שאומר שיש לו 3 לחשים דרג 1 ביום.
בדרגה 3, הוא מקבל 2 סלוטס של דרג 2, מה שאומר שיש לו שלושה לחשים דרג 1, ושני לחשים דרג 2. רשום כמה סלוטים יש בכל רמה בתמונה ששלחתי.

Nextorl אמר/ה:
אני מניח שאתה מדבר על spell slots. זה די פשוט. אני מצרף את לוח ההתקדמות לאשף (וויזארד) שפורסם בחוקים הבסיסיים באינטרנט:
http://prntscr.com/gu2113
בדרגה ראשונה, אשף מתחיל עם 3 לחשונים (cantrips) שאותם הוא יכול להטיל לפי רצון. בנוסף, יש לו שני סלוטס לדרגה 1, מה שאומר שהוא יכול להטיל שני לחשים בדרגה 1 ביום. בדרגה 2, הוא מקבל סלוט נוסף לדרגה 1, מה שאומר שיש לו 3 לחשים דרג 1 ביום.
בדרגה 3, הוא מקבל 2 סלוטס של דרג 2, מה שאומר שיש לו שלושה לחשים דרג 1, ושני לחשים דרג 2. רשום כמה סלוטים יש בכל רמה בתמונה ששלחתי.

אוקיי, אבל הכמות פעמים שהוא יכול לכשף קסם ברמה מסויימת שווה לכמה קסמים יש לו ברמה ההיא? זאת אומרת שאם הוא רמה 1 ויש לו 2 קסמים של רמה 1 הוא יכול לכשף רק פעמיים ואז הוא צריך מנוחה ארוכה בשביל שהוא יוכל לכשף שוב?

צודק.
מה שכן, אפשר להטיל לחשים בדרג נמוך יותר עם סלוט בדרג גבוה יותר.

כהערה כללית, לרוב הם אמורים לעלות לדרגה השנייה אחרי הפגישה הראשונה, ולדרגה השלישית אחרי עוד פגישה או שתיים. העלייה בדרגות בהתחלה היא מאוד מהירה, זה יותר כמו דרך ללמוד את היכולות של הדמות בהדרגה.

The oldman אמר/ה:
צודק.
מה שכן, אפשר להטיל לחשים בדרג נמוך יותר עם סלוט בדרג גבוה יותר.

כהערה כללית, לרוב הם אמורים לעלות לדרגה השנייה אחרי הפגישה הראשונה, ולדרגה השלישית אחרי עוד פגישה או שתיים. העלייה בדרגות בהתחלה היא מאוד מהירה, זה יותר כמו דרך ללמוד את היכולות של הדמות בהדרגה.

חחחח הבעיה הייתה שכשהיינו קבוצה של 5-6 ולקח לפחות חצי מהמפגש בשביל ליצור לכולם את הדמות כי אני הייתי היחיד שמבין מה עושים וכל אחד שואל שאלה שמישהו אחר כבר שאל... אבל תודה על ההערה, אני אקח לצומת ליבי :)

Nextorl אמר/ה:
למען האמת, האשף מתחיל את המשחק עם 6 לחשים דרג 1 שהוא יודע. וכל דרגה הוא מקבל שני לחשים נוספים מדרגות שיש לו סלוטים להטיל אותם.

אבל לפי הטבלה ששלחת מקודם ברמה אחת יש לו 3 לחשנים ו2 קסמים רמה 1.
ואתה יכול להסביר לי מה כתבת בחלק השני של ההודעה שלך? שכל דרגה הוא מקבל 2 לחשים נוספים מדרגות שיש לו סלוטים להטיל אותם, לא כל כך הבנתי למה התכוונת...

לאשף יש slots שאומרים כמה לחשים מאילו דרגות הוא יכול להטיל ביום. זה לא קשור לכמות הלחשים שהוא מכיר. אני ממליץ לך פשוט לקרוא מחדש את החוקים של המקצוע, יש אותם באינטרנט באופן חוקי. אם יש דברים שאתה עדיין לא מבין, אז תשאל ואסביר.

Nextorl אמר/ה:
לאשף יש slots שאומרים כמה לחשים מאילו דרגות הוא יכול להטיל ביום. זה לא קשור לכמות הלחשים שהוא מכיר. אני ממליץ לך פשוט לקרוא מחדש את החוקים של המקצוע, יש אותם באינטרנט באופן חוקי. אם יש דברים שאתה עדיין לא מבין, אז תשאל ואסביר.

עברתי על החלק של הספר של האשף ולפי מה שהבנתי הספר כשפים מוסיף 6 קסמים מאיזה סוג שאתה רוצה כל עוד אתה ברמה המתאימה להם, נכון?

אז ככה. בדרגה 1, בספר הלחשים של האשף יש שישה לחשים בדרג 1, ושלושה לחשונים (cantrips).
עכשיו, כל פעם שהוא עולה דרגה, 2 לחשים מתווספים לספר הלחשים שלו, אבל הם חייבים להיות מדרג שהוא יודע להטיל. זאת אומרת שאשף שעולה לדרגה 2 לא יכול להוסיף לספר הלחשים שלו לחשים מדרג 5, אלא רק מדרג 1. כשהוא עולה לדרגה 3, ומקבל 2 סלוטים של דרג 2, הוא יכול להוסיף לחשים דרג 2 לספר שלו, כי הוא יכול להטיל אותם.
רשימת הלחשים ממנה הוא יכול לבחור נמצאת בתחילת הפרק על הלחשים.

בכל יום בבוקר, האשף צריך להכין לחשים. שזה אומר לבחור מספר לחשים מהספר שלו ששווה למתאם התבונה (Int) ועוד דרגתו כאשף. לדוגמה, אשף בדרגה 3 עם תבונה 16 צריך לבחור שישה לחשים מדרג 1 ו-2, באיזה שילוב שהוא רוצה.

עכשיו הכל ברור?

Nextorl אמר/ה:
אז ככה. בדרגה 1, בספר הלחשים של האשף יש שישה לחשים בדרג 1, ושלושה לחשונים (cantrips).
עכשיו, כל פעם שהוא עולה דרגה, 2 לחשים מתווספים לספר הלחשים שלו, אבל הם חייבים להיות מדרג שהוא יודע להטיל. זאת אומרת שאשף שעולה לדרגה 2 לא יכול להוסיף לספר הלחשים שלו לחשים מדרג 5, אלא רק מדרג 1. כשהוא עולה לדרגה 3, ומקבל 2 סלוטים של דרג 2, הוא יכול להוסיף לחשים דרג 2 לספר שלו, כי הוא יכול להטיל אותם.
רשימת הלחשים ממנה הוא יכול לבחור נמצאת בתחילת הפרק על הלחשים.

בכל יום בבוקר, האשף צריך להכין לחשים. שזה אומר לבחור מספר לחשים מהספר שלו ששווה למתאם התבונה (Int) ועוד דרגתו כאשף. לדוגמה, אשף בדרגה 3 עם תבונה 16 צריך לבחור שישה לחשים מדרג 1 ו-2, באיזה שילוב שהוא רוצה.

עכשיו הכל ברור?

תגיד לי אם הבנתי, יש לאשף את ספר הלחשים שלו ששם הוא רושם את כל הלחשים שהוא יודע, כל רמה מתווסף לו עוד 2 מקומות והוא יכול להוסיף אותם כל עוד הם ברמה שהוא יכול לכשף אותם. בשביל להשתמש בהם הוא צריך לבחור כל בוקר מספר לחשים מהספר שלו ששווה למתאם התבונה שלו פלוס הרמה והוא מחלק את זה איך שהוא רוצה בין כל הרמות לחשים שהוא יכול לחשף. הבנתי נכון?

חזרה