• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

עידן המתכת-המשחק נגמר, תודה לשחקנים ולכולם!

9 לספירת עה''ם ,חורף

מגדל-כן, יועיל. תודה.

מגדל
האלף המלוכסן מהרהר, ולבסוף אומר:
''אנשי הם לא המגן שלך, אחרי שהקודם נשבר תחת גרזן האויב. ביזה ושלל יש בהרבה מקומות, ואין סיבה שנרכב מרחק רב כשאנחנו יכולים לבזוז ערים עשירות קרובות יותר. כמו גם, זה ידוע שגמדים הם חמדנים... מה הסיבה שאתם טובים מאויביכם? כעת, לכו, ותכירו תודה על היחס הטוב שאנו נותנים לדיפלומטים...''
---
הלוחמים הם כדי שהשליחים לא יוכלו לעבור. והשליחים חייבים להירתע מעט... לא?
In
''אבל אנחנו צריכים להתגונן גם מהפולשים מהמדבר והמלך המכשף שלהם. זה כל מה שנוכל לשלוח... בעצם, נוכל להוסיף... 50 קלעים. אבל המסע יהיה ארוך''.
---
הגנה בקפא''פ:
[dice seed=49293 secure=c54c0683_0]2d6+2[/dice]
הגנה מנשקי הטלה:
[dice seed=30887 secure=da11f735_1]2d6+2[/dice]

לוחמיך נלחמים היטב, אך יריביהם לא נופלים מהם, ורק 5 נהרגים. איל הניגוח לא מנגח הרבה. בני סרמיסגטוסה ממשיכים להילחם, בעוד חצים נורים מהעיר על לוחמיך, וכמאתיים לוחמים מגיעים מהעיר לקרב-חמושים בחרבות מפצחות השריון.

קפא''פ:
[dice seed=47920 secure=1d865ce9_2]2d6+2[/dice]
הגנה:
[dice seed=58138 secure=5e69aeb7_3]2d6+2[/dice]
חצים:
[dice seed=11212 secure=228cf282_4]2d6[/dice]
הגנה:
[dice seed=21430 secure=436c227d_5]2d6+2[/dice]

הקרב ממשיך בסערה. האויב קוטל 8 מלוחמיך.
---
20- נחושת, 20- בדיל, 30- עץ, 50- קני סוף, 30- זהב.
---
הכנענים? פירטתי איפשהו במהלך המו''מ.
---
אתה לא יודע איפה אקינק... רק שהיא איפשהו בצפון...
In
נמצאת העיר אפולה, עיר מבוצרת (אך לא כמו סרמיסגטוסה) ממערב לבירה.
נאוטי
אז אתה מנסה לגרום לי להביא לך רעיונות... מתוחכם.
הממ... אתה מצליח להמציא מלכודת, אבל תסביר לי איך היא עובדת.
קשתים באילי הניגוח?... הם ממילא מתחת לגג, קשה לירות ככה...
וסתם שאלה: אתה לא משחק דמות. מי זה ה''אני'' שאתה מדבר עליו?...
In
הקשתים יורים, קוטלים 13 לוחמים, אך אילי הניגוח לא מצליחים במשימתם.
דרגון
7- אבן, 10- עץ.
התפילה נישאת, ואז הלוחמים יוצאים לעבר הכפר. כשהם מגיעים, ראש הכפר, גבר חסון ומזוקן, מגיע אליהם עטור פרוות ראש דוב. ''מי אתם ומה אתם רוצים?''
---
ראש שבט הדייגים, איש זקן האוחז מטה מגולף, נפגש איתם. ''שלום! מי אתם, ומה באתם להציע לנו?''
חובב
אני יכול להישבע לך בה', בישו, באללה ובמוחמד שליחו שהוספת את זה בעריכה אחרי שכתבתי את התגובה!
ולא, הם לא חלשים מדי, בהתחשב בכך שאין להם מגן מחצים או נשק מתכת לקפא''פ. בכללי, אני רמזתי לך שהיעוד שלהם הוא חיית רכיבה, אבל... אתה מוזמן להקריב אותם כבשר תותחים.
In
אתה נכשל. ממילא לכולם אין...
גם המצאת הקטפולטות נכשלת.
---
המנסרה מוקמת (4+ עץ ליום), ונמצאים מכרות טיט, אבן וזהב (3+ ליום מכל אחד).
המרפאים מאומנים (כומתה צהובה?). עםזאת, היות והאורקים הם לוחמניים ואכזריים, יש להם מחסר 1 לגלגולים. 5- זהב, 3- עץ, 1- נחושת, 1- בדיל.
ניצן
''אנו יכולים להציע מסחר במגוון סחורות אקזוטיות, ברית, הסכמי הגנה ואף נישואים פוליטיים. נוכל לספק לכם מחצבים, אבנים ופרוות מיוחדות מההרים, טכנולוגיות, וחלק משלל הביזה.''
---
''הוא מעורר מאוד, ויכול לעורר מלומדים שלומדים בלילה וכן זקיפים''.
הל
מה אתה דורש ממנו?...
מה אלה מסעות ארוכי טווח בדיוק?... תפרט...
כן, אבל למה שירצה את זה? מתי יצא לו להשתמש בזה?... כמו שאני יודע מה עוזר שכפ''ץ, אני לא צריך אותו...
כן, זה מעט מאוד. לא הגדרת רמת כוח ביסודנים... אגב, טעמת פעם מי עין גדי הישר מעין גדי? זה טעים!
In
נסיך האש מזמן 2 יסודנים, לא חזקים מאוד אבל בהחלט לא חלשלושים. שני היצורים הם בגובה 2 מטר, הם מוקפים בערה, עורם אדום או שחור ועיניהם כגחלים. ''הם יכולים לחולל שריפה, לירות פרצי אש ולשלוט מעט בלבה, אך הם לא יעזו להתקרב לים''.
---
''אני נסיך האדמה, כל חומרי האדמה עומדים לרשותי'', הוא אומר בלעג. ''3, הצעה סופית''.
---
''אין לייד הים מכרות מלח, אך מימיו מלוחים''.
---
''בערבות אין הרי געש ומעולם לא היו. האיזור שם שטוח לחלוטין, וליד הים אין''.
---
''ברית?'', שואל הצלופח, ''איתי? מה אתם חושבים שאני אעשה למענכם, אחשמל דגים?''
''איזו ברית?... ולמה שנעזור לכם?... תפרטו'', אומר בקול גלי בן הים.

היום אביב (אם אתמול היה חורף...)
OUT
מה הוא מציע לי? אני רוצה שטח ועוצמה בים
זה עור של בריית קסם עוצמתית, מלכים לא זקוקים לתכשיטים, אבל הם תצוגה של עוצמתם...
לבה היא אדמה מותכת, לא אש נוזלית... (למה אני מציין את זה?)
מסעות ארוכי טווח זה אומר שהם יוצאים עם מספיק מזון כדי לכלכל אותם לעונה (די והותר זמן...)
מכרות מלח זה פשוט אזור שהים נסג ממנו ולכן יש בו ריכוזי מלח שאפשר לכרות...
לא יודע, מה חבורת אנשי אבן, אוויר ואש יכולים לרצות חוץ מעורות מגניבים?
IN
ארנוק אומר בכבוד לנסיך האש "נשמח להחליף איתך 2 עורות דרקון תמורת 2 זוגות (4) מאנשיך, כמו אלה"
---
"אז מוסכם, 3, אבל מאחר וכבר רימו אותנו בעסקאות דומות, אנחנו מבקשים, לא, חס וחלילה,כדי לפגוע בכבודך, אלא מאמצעי זהירות בלבד, שתראה לנו את אנשיך ותוכיח שהם עומדים בתנאי העסקה..."
---
לצלופח: "אתה ממעיט בערכך, אולי לבדך אתה לא מסוגל להרוג יצורים גדולים, אבל יחד עם תמיכתנו נוכל ביחד להרוג מפלצות ים אדירות, בעוד אתה משתק אותן ואנחנו הורגים אותן"
לבן הים: "יש לנו דברים רבים לסחור איתם בתמורה לעזרתכם, ונשמח לעזור לכם ושבתמורה אולי אפילו נוכל באיזשהו שלב לפרוש עליכם חסות, יש לנו גם כוח צבאי רב, ומאחר וברצוננו להתרחב אל הים, אנו זקוקים לעזרת אלו שהיו שם קודם,ומכירים את הים טוב מכל."

ח'אן
"מה הסיבה שאנחנו טובים יותר?
כי אנחנו לא מפרים הבטחות כמוהם" מטיח השליח.השליחים ממשיכים לחפש שכירי חרב:
[dice seed=45961 secure=fd348cce_1]2d6[/dice]
-----
"זה ייקח עונה אחת,לערך.אל דאגה.בינתיים תבצרו יותר את עריכם ותכינו קווי הגנה חזקים."
-----
מה עם המרגלים? בכל מקרה,אחד מהם חודר לאפולה ובודק מה מצבה הצבאי,הביצורים שלה והאספקה.תזכור שבסרמיגוסטה יש חיילים מהערים האחרות שלהם,אז פה אמור להיות משמר מצומצם...
הסתננות:
[dice seed=45961 secure=fd348cce_1]2d6[/dice]
מתחילים להרבות חדי קרן באופן קבוע.
בדארמין מתחילים לעבוד על מגילות קסמים חזקות ולמצוא עוד קסמים,ובמקביל בונים מקדש גדול ומפואר לששת האלים.
-----
הצבא ממשיך להילחם ככה,באותה מתכונת כמו מקודם:
קפא"פ-[dice seed=9181 secure=eb994c20_3]2d6+4[/dice]
טווח-[dice seed=9181 secure=eb994c20_3]2d6[/dice]
אילי ניגוח-[dice seed=60171 secure=39694235_4]2d6[/dice]
הסקורפיונים כבר הגיעו?
והעלויות זה כולל את הספינה החדשה?

ח'אן
אחד ממפקדי החיילים שמו אנראק פונה אל המנהיג ואומר לו, "המאלכים שבשמיים אמרו לנו שיש כאן רוע והם פנו אלינו בבקשה לגרש אותו מהעולם הזה כדי שלא נפסיד בקרב הגדול שעומד לבוא", בזמן הזה אני שולח שני מרגלים לתוך העיר כדי שיראו כמה צבא יש שם ומה היתרונות שלהם.
הקבוצה שנמצאת בעיר הדייגים-
המנהיג של הקבוצה פונה אל ראש הכפר ואומר לו שלחנו סיירים שיראו את סביבה ושהם ראו אותכם מצליחים להוציא את חיות המים מה שאנחנו לא מצליחים לעשות ובנוסף ראינו שאתם אוכלים את זה לכן אני מציע הצעה כזאת אנחנו נתרום לכם חיילים מתי שתצטרכו, ואתם בתמורה תביעו לנו בכל עונה חלק מחיות המים שלכם.

9 לספירת עה''ם, אביב

אם אני לא מגיב ביום כלשהו הוא לא נספר.
גמר חתימה טובה לכולם!

דרגון
''רוע?'', שואל מנהיג הכפר, מופתע. ''אנחנו כפר חקלאים פשוט, איזה רוע יש פה בדיוק?...''
[dice seed=29603 secure=a740d593_0]2d6[/dice]
---
אתה יכול לדוג...
In
האדם הזקן מהנהן בהסכמה. ''מה דעתכם על 3 דגים (אוכל, נרקב תוך יום אם לא אוכלים אותו) ליום תמורת ההגנה שלכם עלינו?''
מגדל
ספינה? אה... עכשיו ראיתי. הוספת את זה בעריכה כשכבר כתבתי את התגובה שלי.
וגם לא ראיתי את אילי הניגוח ומגדלי המצור.
הממ... תיאמת... אלת הבראשית הבבלית (סתם, כרגיל אלת מו''ד)...
עוד לא-זה יצור איטי...
In
אילי הניגוח ומגדלי המצור נבנים (10- נחושת, 10- בדיל, 15- עץ, 1500 דפאט).
---
הקרוולה ''תיאמת'' נבנית, בנויה היטב למסע בים האכזרי. 10- צמר, 20- נחושת, 20- בדיל, 40- עץ, 3000 דארקן, 1500 דפאט.
---
הגנה מקפא''פ:
[dice seed=52105 secure=492a548a_1]2d6+2[/dice]
הגנה מטווח:
[dice seed=1015 secure=23ab1b05_2]2d6+2[/dice]
קפא''פ אויב:
[dice seed=23517 secure=807a9002_3]2d6+2[/dice]
הגנה:
[dice seed=37643 secure=fec5991f_4]2d6+4[/dice]
טווח אויב:
[dice seed=60273 secure=25020655_5]2d6[/dice]
הגנה:
[dice seed=9055 secure=bc3e7374_6]2d6+2[/dice]
סקורפיון אויב:
[dice seed=31365 secure=537afa1a_7]2d6[/dice]
---
3+ חדי קרן ליום.
---
לקסם:
[dice seed=45811 secure=959715ba_8]2d6[/dice]
---
מקדש ששת האלים נחנך בפאר רב-אכן מקום ראוי לפולחן האלים. 10- זהב ליום, 10- אוכל ליום (מנחות), 50- זהב, 50- עץ, 50- אבן, 30- נחושת, 30- בדיל, 60- טיט, 20- שנהב, 20- בזלת, 20- ארז, 100- פרווה, 100- צמר, 4+ שביעות רצון.
---
באפולה יש כ-300 חיילים, אך היא מבוצרת טוב. ויש לה מילואימניקים רבים.
הל
נכון שלבה היא אדמה מותכת, אבל זה מרגיש קשור יותר לאש...
מי אמר שהים נסג?...
In
ממזרח להצ'יאניץ' יש הרים גבוהים שחוסמים את הערבה.
ממערב יש הרים וכן ארץ עם ערי סוחרים.
ובדרום יש ארץ גבעות עם הר געש... פעיל.
---
נסיך האש מהרהר בהצעה. ''כן'', הוא אומר לבסוף.
---
נסיך האוויר מזמן 3 יסודני אוויר, גבוהים ובעלי עור אפור/לבן. סופה קטנה מסתובבת סביבם. ''הם יכולים לגרום לרוח קלה או בינונית ולגלים באגם''.
---
''מה לסחור?'', שואל בן הים. ''לנו יש דגים מיוחדים, חיות מים, אלמוגים, פנינים רבות ואף סוג אלמוגים קסום...''
---
''ומה אתם מציעים לי?...'', שואל הצלופח.

OUT
אממ... השינוי הכי קטן ליד החוף יכול לגרום לפני השטח שליד הים להשתנות...
IN
משלחות ניגשות להר הגעש ובונות בו מושבת כרייה קטנה, שכורה זכוכית געשית, בזלת, וגופרית.
---
"אנחנו מציעים לך אוכל - כל יום אתה ובני משפחתך תקבלו בשר שיספיק לכם כדי שלא תאלצו עוד לצוד, ואנחנו מציעים לכם פריון - שתוכלו להפוך לכוח גדול, ואנחנו מציעים לכם ריפוי - הפצע הקטן ביותר שלכם ירופא במהרה"
---
"האם הם יכולים לשלוט במזג האוויר?"
---
"יש ברשותנו רעלים מסוכנים, כמו גם את אוצרות האדמה, אבנים שנראות כמו פנינים אבל בצבעים רבים ויפים יותר"

ח'אן
החיילים הם המילואימניקים,או שזה הכוח הרגיל שלה בלי המילואימניקים?
בכל מקרה,מרגלים נוספים נשלחים כדי למצוא את אקינק ועוד ערים:
[dice seed=17368 secure=2cf0f878_7]2d6[/dice]
המרגל באפולה מתחיל להרעיל את האספקה,באמצעות בשר רקוב,גללים וכו':
[dice seed=62164 secure=8953bfdc_1]2d6[/dice]
-----
גם תיאמת נשלחת אל ערי הסוחרים,יחד עם שאר הספינות.
-----
הכוהנים מתפללים אל האלים,שיעזרו להם במלחמה נגד השקרנים מסרמיגוסטה:
[dice seed=62164 secure=8953bfdc_1]2d6[/dice]
מקדשים נבנים גם במאלגה ובסרקינה,קטנים יותר אבל עדיין מפוארים.
ייצור הדפאטים מוגדל בעוד 3 ירקן ליום(+600 ליום) וגם הדארקנים,בעוד 6 זהב ליום(+1200 ליום).
-----
הצבא ממשיך בלחימה,דוחף עוד ועוד את האויב,כשהוא מעודד מהצלחתו בהגנה אל מול האויב:
קפא"פ-[dice seed=25216 secure=ccbb23a6_3]2d6+4[/dice]
טווח-[dice seed=43606 secure=138d59e5_4]2d6[/dice]
סקורפיונים(ישנים,לא החדשים)-[dice seed=53804 secure=b8950042_5]2d6[/dice]
אילי ניגוח-[dice seed=6658 secure=737325df_6]2d6[/dice]
-----
הספינה דסטריס מפליגה בשפך הנהר שמאחורי העיר שהפיראטים כבשו,ממשיכה אחרי הערבות:
[dice seed=17368 secure=2cf0f878_7]2d6[/dice]
-----
נערכים חיפושים אחרי שבטים ניאנדרטליים,באזור שבו היה פעם השבט שנלחם נגדנו:
[dice seed=35758 secure=bf1686a7_8]2d6[/dice]
יונה נשלחת לדינגאנאר:
מלך סקאנדזה האדיר,ברכות.
האם אתם עדיין מצויים במלחמה עם הלטאישים? אם לא,האם תוכלו לשלוח לנו תגבורת חיילים למלחמה שלנו? אנחנו צריכים תגבורת באופן דחוף.בתמורה למחווה הנדיבה שלכם תקבלו כלי שנהב יפים,תכשיטי ענבר ותכשיטי שנהב ושריונות צבים.
בברכה,מועצת דארמין.

1. בשביל מה גלגלת לי?
2. אונואר המנהיג פונה לראש כפר הדייגים ואומר לו "אני חושב שכדי שמעכשיו נהיה בברית כי אתם חכמים אבל פחות חזקים מאתנו ואנחנו חזקים אך פחות מבינים את העולם מכם לכן אני מציע לך שנכרת ברית אחד עם השני"
3.לא אמרת לי מה גילו המרגלים בעיר בני האדם

9 לספירת עה''ם, קיץ

אני מודיע-ביום שלישי אני טס לצ'כיה ל-4-5 ימים, אז יש סיכוי גבוה שלא אגיב.

דרגון
בשביל המרגלים...
לא אמרת שלמנהיג קוראים אוגנור?...
לא אמרת מה עושה המשלחת בכפר האנושי...
In
המרגלים מגלים שהכפר מבוצר בגדרות עץ עבות, ויש בו בעת צרה כ-200 לוחמים, רובם עם גרזנים וחניתות.
---
''אנו מסכימים''; ציין בדפ''ד-ברית עם כפר הדייגים האנושי הארתסטון, 3+ אוכל ליום (נרקב אם לא אוכלים אותו).
מגדל
כוח רגיל.
In
המרגלים מוצאים שתי ערים:
-אקינק, עיר מבוצרת בחומת אבן ועץ, ניצבת בראש הר גבוה המוקף הרים וואדיות, וכן טרסות חקלאיות. יש כ-100 חיילים, לא כולל מילואים.
-מאלווה, עיר מבוצרת בחומות עץ ועפר עבות וחזקות, ניצבת בראש הר גבוה בחלקם המערבי של ההרים ומחוברת לרכס הראשי ב''אוכף'' צר ותלול. חולשת על דרכי מסחר ולמרגלותיה שטחים חקלאיים. יש בה כ-150 חיילים, לא כולל מילואים.
---
מורעלים חיילים מעטים (11), אך התרמית נחשפת במהרה-בשר רקוב הוא לא דבר שקל להסוות באוכל.
---
הכוהנים באים לאסיפת העיר. ''האלים תומכים בנו'', הם אומרים, ''אך הם רוצים שנוכיח את עצמנו כחזקים באמת''-1+ מוראל (תוסף לקוביה) לקרב הזה, ללוחמים שהתוסף שלהם נמוך מ-2.
---
המקדשים לאלים נבנים במושבות-2+ שביעות רצון בכל אחת מהן.
60- בדיל, 60- נחושת, 120- אבן, 120- זהב, 120- טיט, 40- שנהב, 60- פרווה, 150- צמר, 30- צמר חדי קרן.
---
הגנה מקפא''פ:
[dice seed=32137 secure=3cc1612f_0]2d6+2[/dice]
הגנה מטווח:
[dice seed=50595 secure=a076281c_1]2d6[/dice]
קפא''פ:
[dice seed=3549 secure=ee601ca8_2]2d6+2[/dice]
הגנה:
[dice seed=22007 secure=1e8f243b_3]2d6+4[/dice]
טווח:
[dice seed=40225 secure=77247bb0_4]2d6[/dice]
הגנה:
[dice seed=58715 secure=9c3689f5_5]2d6+2[/dice]
---
הנהר ממשיך, וממשיך, אל תוך ארץ זרה ומוזרה.
ממערב, ממשיכות עד אינסוף הערבות, מלאות שבטי נוודים. עם זאת, הסיירים מגלים שיש באיזור גם מעין ממלכת נוודים חזקה, עם מחנה אוהלים מבוצר המשמש כבירה. שוכני הארץ הם בני אנוש ברובם ואלפים במיעוטם, כהי שיער, צהבהבי עור ומלוכסנים. לגדות הנהר יש כפרי חקלאים ודייגים המשלמים לנוודים שכנים מס עובד.
ממזרח, מעבר לגדות הפוריות של הנהר משתרע מדבר.
והנהר ממשיך.
---
אין הרבה שבטי ניאנדרטלים בהרים-נראה שהרוב נדדו או נעלמו.
---
יונה חוזרת.

ברכות.
אנו עדיין מתכוננים למלחמה, ולא נוכל לסייע לכם.

דינגאנאר מסקאנדזה
הל
''אדוני!'', בא שליח לנירקין. ''המושבה נוסדה, ונכרים בה משאבי ההר הבוער. אך הוא פועם, והכורים חוששים שיתפרץ''.
2+ בזלת ליום, 1+ גופרית ליום, 1+ זכוכית געשית ליום.
---
''ואז נהפוך לשמנים ועצלנים והדג העלוב ביותר יוכל להרוג אותנו. לא'', אומר הצלופח. ''אני מסרב''.
''אין יפות מן הפנינים'', אומר בנימה מזדחלת של כעס בן הים, ''מלבד כמובן בנות הים. אך נסכים לקבל רעלים ואבנים... איזה מסחר אתם רוצים?''

נירקין ניגש אל המחצבה ובוהה בה בעניין.
"מה דעתכם לבנות חופות אבן שיגנו על האנשים מלבה במקרה שההר יתפרץ?"
---
"לא הייתה לנו כוונה להעליב אתכם. נרצה לסחור בתמורה לחיות וצמחים וחומרים מיוחדים ואקזוטיים"
---
"התחילו בהרבייה קבועה של המגלניות, +50 כל עונה, ואני רוצה שבנוסף תרבו באותו האופן את האיילים והסוסים"
---
ליאוק מביט בעניין באחד מספרי ה'תנ"ך' של השבט, והחליט להפיץ את הידע איך לקרוא אותו וללמוד איך לדבר ולהבין אותו בין האנשים, כדי שיוכלו להשתמש בכתב גם לשימושם האישי.
---
ארנוק עובר במחסנים, ובטעות מפיל עם זנבו בקבוק מעור, שמכיל בתוכו חלב.
הבקבוק נחבט עשרות פעמים, ולבסוף אף יוצא החוצה, ונוחת על קרקע היער.
ארנוק יורד, ואוסף את החלב, וכאשר הוא בודק שהחלב לא נפגע, הוא מגלה לתדהמתו שהחלב נעשה לחומר אחר, מוצק למדי, שיכול לשמש להמון דברים!
ואם חלב הסוסים הוא אכיל וטוב, מה לגבי חלב האיילים? חליבת האיילין מתחילה גם היא.
וזה גם מעלה לארנוק עוד רעיון בראש. הוא נותן פקודה לחשל לכל אנשי הלטאה בצבא להבי ארד שניתן לשים בקצה הזנב, וכך להפוך את הזנב לנשק מסוכן בקפא"פ

ח'אן
הצבא החדש מאומן לרמה מקצועית,יותר מסתם חיילי מילואים(200 חיילים).הלוחמים מצוידים במגנים חדשים,שטובי המהנדסים עבדו עליהם ימים כלילות,כדי לנסות למצוא את המגן המושלם והקל ביותר.והם הצליחו.
שלוש שכבות עץ,די דקות,מוטבלות בשרף חומרו ביחד למגן,מחוזקות בברונזה בצדדים וקצת עור.המגן המעולה הזה ישרת רבות את הצבא(מגן רומי,שהוכח לא פעם יעיל מאוד ומשקלו תרם לניידות):
להמצאה-[dice seed=49274 secure=370aac76_2]2d6+1[/dice]
-----
השליחים הגמדים מבקשים לפנות אל שבטי הנוודים הקרובים ביותר,וביניהם גם אל ממלכת הנוודים,בבקשה לדבר.כשי קטן,בשביל להראות ידידות,הם מביאים לכל שבט שמסכים לקבל אותם 2 תכשיטי ענבר.
-----
בהם? אנחנו מצרים על כך,אבל אם אין בידנו להניא אתכם מלעשות כך לא נוכל לעשות כלום.
פשוט,הבינו אותנו.הם סוחרים איתנו בירקן,שחשוב לנו מאוד.

-----
באזור ערי הסוחרים,מפקד הצי מילראן מכנס את מפקדי הציים והצבאות של הערים ושואל אותם:"ובכן,עלינו לדעת מה סדר הכוחות העומד לרשותנו.אנחנו הבאנו 10 ספינות,רובן טרירמות,שטובות לניגוח,אבל גם כמה מדגם אחר שטובות לקרב רחוק.
הצבא שלנו עדיין לא יכול לבוא,אבל בינתיים נאמן את הצבא שלכם.נוכל לספק לכם עכשיו עוד 100 סוסים לפרשים או למרכבות שלכם,וגם,מה עשיתם עם הבדיל והנחושת שסיפקנו לכם? הכשרתם חיילים?"
-----
מה עם חיפוש הקסמים?
-----
אילי הניגוח לא עשו כלום?
אני מניח שהסקורפיונים והתגבורת מערי המדינה הגיעו,כי כבר עברו שתי עונות,לכן:
לוחמי הקפא"פ על החומה ממשיכים לדחוק את יריביהם,בזמן שמטח של אבני קלע,כידונים וחצים פוגע באויב.אבל לפתע,נשמעות קרנות מלחמה מאחורי הגבעות.צבא חדש מתקרב,מורכב מכמאתיים לוחמים רעננים.צבאנו המאוחד שואג בשמחה,כשהאויב מתמלא בפחד.לוחמינו נלחמים בכוח מחודש,כשהתגבורת מגיעה,ממטירה אבנים על האויב ועולה במגדל כדי להצטרף ללוחמים על החומה.גם הסקורפיונים החדשים יורים במטחים חזקים,מפילים אויבים.
קפא"פ-[dice seed=6658 secure=737325df_6]2d6+4[/dice]
קפא"פ חדש(+1 בגלל הפלוס למורל ממקודם)-[dice seed=49274 secure=370aac76_2]2d6+1[/dice]
טווח-[dice seed=38992 secure=c8db981c_3]2d6+1[/dice]
טווח חדש-[dice seed=20614 secure=344f704d_4]2d6+1[/dice]
אילי ניגוח-[dice seed=10492 secure=7b77c6d8_5]2d6[/dice]
סקורפיונים חדשים-[dice seed=57554 secure=3f3af8ac_6]2d6+1[/dice]
-----
פיסות מבשר רקוב אפשר בהחלט להסתיר,כל עוד הן קטנות.גם אם הן קטנות הן יעשו נזק שיתבטא בבחילה והקאות,וגם מוות.

חאן
"אם כך, מה תרצו על ה...קפה, הזה?"
---
"אתם תעזרו לנו, ובתמורה נקיים דיפלומטיה, זה לא מה שאנו מחפשים. רוצים עזרה? תהפכו להיות וואסלים שלנו.

חאן
כשאני מדבר על האני לרוב אני מתכוון לדמות הפיקודית באזור, כמו הגנרל או מפקד הצבא, אבל אתה צודק שהחל מעכשיו כדאי שאסביר במי מדובר
In
הגנרל העליון טולהוולה צועק לקשתים, המשיכו לירות חצים על צבאם, אנו עומדים לכבוש את העיר הזאת, איילי ניגוח, נסו שוב
קשתים[dice seed=18721 secure=8b44903b_0]2d6+3[/dice]
איילי ניגוח[dice seed=61707 secure=9911a655_1]2d6[/dice]
חובב
מה בנוגע לעסקים? אני רוצה שתיסוגו ממכרות הגופרית שלכם הנמצאים בשטח שלנו, אנו מוכנים למכור לכם את הגופרית ולסחור ביין בתמורה למשאבים אחרים

ח'אן
למפקד החיילים שנמצא בעיר קוראים אוגרון, ולראש השבט קוראים עוגנור (עכשיו אם ע') שנמצא בכפר הדייגים,
השבט שלי יודע מה זה אש ואיך יוצרים את זה?, בכפר הדייגים עוגנור נפרד בשלום ונותן בתור מתנה לכפר 10 ביזונים ולאחר מיכן הוא וכל הפמליה הולכים

9 לספירת עה״ם, סתיו

הצלחתי להתחבר לאינטרנט בחו״ל, אז הנה, חזרתי!

דרגון
Out
מה עם המשלחת בכפר האנושי?... אתה מתעלם מזה בכוונה?...
כן, השבט שלך יודע מה זו אש.
10- ביזונים.
נאוטי
הקשתים נוסקים מעל לאויב, מטחי החצים שלהם מחוררים 13 לוחמים. אך לצערו של טולהוולה, אילי הניגוח נכשלים.
ניצן
״נרצה... כלי מתכת. ואולי גם יין וסחורות אחרות, אך בעיקר בעיקר כלי מתכת, רצוי כלי נשק״.
---
השליח מהרהר זמן רב, ואז מתלחשש עם עמיתיו בשפתם המוזרה. ״אנו מסכימים״, הוא אומר לבסוף. ״אך תחילה, שלחו את צבאכם לעזור לנו... אחרי הניצחון נישבע לכם אמונים, ואז גם נבצע חלוקת שלל ואת שאר העניינים.״
Out
התעניינות כללית ויותר מדי מקדשים (כנסיות) שראיתי בפראג גרמו לי לשאול: איך נראה המקדש לאלים ברונאקה? סתם התעניינתי...
מגדל
המהנדס הראשי של הפרויקט, מלאדן, נכנס לכינוס המועצה, מציג בגאווה את המגן המשוכלל. חברי המועצה מתפעלים, אך אז קם זווזדאן, אחד מנציגי הצבא במועצה וקצין מנוסה. ״המגן הזה מעולה לחניתאים״, הוא אומר, ״וגם לגרזינאים בגרסה קטנה יותר, בקוטר זרוע וחצי בערך... אבל הוא פשוט לא מתאים לנושאי הרומח. הם צריכים מגן קטן, שלא יפריע בנשיאת הרומח. ויחד עם המיגון הקל יחסית שלהם והצפיפות של המערך הם פשוט מטרה מושלמת לחצי האויב.״
---
כמה שבטי נוודים מקבלים את השליחים (8- ענבר).
״שלום, זרים״, אומר ראש אחד השבטים, מגיש להם קערה מלאה במשקה מוזר. ״מי אתם, ולמה באתם?״.
״שלום!״, אומרת מנהיגת שבט אחר. ״דברו ברור ובלי שקר. מי אתם ולמה באתם?״.
״אלי שבשמיים״, אומר ראש שבט נוסף, נדהם ממראה הזרים. ״טוב, מי אתם, ומה אתם רוצים מאנשי?״.
השליחים שנשלחים אל המלל מגיעים למחנה מוקף חומות עץ ועפר, עם מגדלי שמירה. רועים מתפרסים סביבו. מלך הנוודים מקבל אותם, ומגיש להם משקה מוזר ובעל ריח... לא שגרתי באוהל מפואר. ״שלום, זרים״, אומר לבסוף המלך הזקן, ״מי אתם, מאיפה באתם ולשם מה באתם?״
---
״חלקו שומש לאימון חיילים וחלקו לשיפור הביצורים״, אומר דובר הערים. ״תודה רבה על הסוסים, נשתמש בהם למרכבותינו. עם זאת, אנחנו שבים ומזהירים שהפולשים מהמדבר הם בעלי מלך קוסם ועוצמתי...״
---
?...
---
הגנה מקפא״פ:
[dice seed=18599 secure=c2f6bdd4_0]2d6+2[/dice]
הגנה מטווח:
[dice seed=61581 secure=fc59c244_1]2d6+2[/dice]
קפא״פ אויב:
[dice seed=14579 secure=73cfaf1e_2]2d6+2[/dice]
הסתערות בני האדם:
[dice seed=24793 secure=1c5c2903_3]2d6+3[/dice]
קוסמים:
[dice seed=43023 secure=5eab89c2_4]2d6+2[/dice]
הגנה מקפא״פ:
[dice seed=53365 secure=96611a5a_5]2d6+4[/dice]
טווח:
[dice seed=6235 secure=a5a3e286_6]2d6[/dice]
הגנה מטווח:
[dice seed=16769 secure=069fe247_7]2d6+2[/dice]
הפלוסים הלא צפויים הם כי לא רק אתה מאמן חיילים שיהיו טובים יותר.

האויב מופתע-אך לא מתמלא בפחד, כשמגיעות תגבורות נוספות: גמדים אוחזי גרזנים וחרבות מגל, קשתים ומטילי כידון, וגרזינאים בני אדם. אף שהוא מאבד 12 לוחמים, הוא מתקיף ביתר שאת. הלוחמים החדשים מטילים גרזני הטלה. גרזני ההטלה, חרבות מגל כבדות וגרזני יד ושתי ידיים מבקעים מגנים וחורצים קסדות. חצים מתעופפים, ומעבר לכל אלה, מופיע בקרב האויב יחידה חדשה. המלך בורביסטה, מוקף גמדים ושאמאנים ניאנדרטלים, מגיע. הקוסמים לבושים שריונות מתכת וחמושים בחרבות ומגנים, אך נשקם העיקרי הוא מטה העץ המגולף, איתו הם מטילים כשפי קרב נוראיים-עיטים נוסקים מהשמיים לעבר צבאך, עוקרים עיניים ושורטים כל איבר חשוף, וכדורי אנרגיה נורים.
נהרגים לך 17 לוחמים.
Out
סתם מתוך סקרנות, איך נראים המקדשים לאלים? תוצר לוואי של יותר מדי ביקור במקדשים (כנסיות) בפראג.
הל
״אני בספק אם זה יעבוד״, אומר ראש הכורים מורקון. ״כשההר מתפרץ, האפר והאש הנוזלית הורסים הכל, הכל. והלבה לא יוצאת רק מהלוע, אלא גם מחורים בהר עצמו.״
---
״אני מבין״, אומר בן הים. ״יש לנו כרישים, דגי חרב, אצות מאכל, אלמוגים, וגם סוג אלמוג מיוחד המפריש חמצן, בעזרתו אנו נושמים מתחת לפני הים, אך אנו נמכור אותו ביוקר רב. וכן, נמכור לכם דגי חרב וכרישים ממין אחד בלבד-זכרים או נקבות״.
---
״זה נעשה״; 30- זהב כל עונה.
---
״כיצד נעשה זאת?״, שואל מלך טרוקמר במועצה.
---
יוגורט! או חמאה?
5+ יוגורט/ חמאה כל עונה.
---
״אני לא חושב שזה יעבוד״, אומר מהנדס הנשק לארנוק. ״זה יהיה קשה ומסובך להילחם עם חרב, מגן וזנב בו זמנית״.

OUT
שכחתי לציין שאני אוסף בשר גם מהסוסים.
שוב-מה טמטואה נותן לי בתמורה לכל הדברים האלו?
רגע, זה הר געש של גז או של לבה? כאלה של לבה די פעילים כל הזמן, פשוט צריך לבנות לא צמוד לנהרות הלבה שנוטפים במורד ההר... תסתכל על מאונה לואה לדוגמא, הר הגעש הכי מפורסם+- בגלל כמה שהוא פעיל (הוא דוגמא של לבה), ולדוגמא של גז תסתכל על ההתפרצות של הר וזוב.
איזה סוג כרישים אלה?
הזנב הוא כמו עוד יד... יהיה לך יותר מסובך להלחם עם 3 ידיים?
IN
"חפשו מכרות זהב, הקצב שבו אנחנו מנצלים אותו גדל, ולכן אנחנו צריכים עוד ממנו"
---
"נשמח לסחור איתכם תמורת האלמוגים שיוצרים אוויר מתחת למים, האם יש לכם אצות עם השפעה מיוחדת? שכחנו לציין חומר נוסף שיש ברשותינו, אבל הוא יהיה יקר יותר... אלו מעין פטריות שכאשר שואפים או אוכלים אותן אתה הוזה הזיות, וכוהנינו שאכלו אותה סיפרו לנו שהם הרגישו התעלות אלוהית ושהם דיברו עם רוחות הז'ארקים, אלוהינו"
---
"אלו מאיתנו שיודעים קרוא וכתוב ילמדו את האחרים, נבנה גם בניינים יעודיים שכל מטרתם ללמד את הצעירים כל מה שיצטרכו בשביל עבודותיהם העתידיות"
---
ארנוק מביט בשיירת נמלים, כיצד הן צועדות, והורגות עכביש שעבר בדרכן.
זה מעלה לו רעיון לראש, "גייסו 200 לוחמים, תנו להם מגינים גדולים וחרבות קצרות, ואמנו אותם להלחם בשורת מגנים בלתי חדירה, כשכשאחד נופל זה שמאחוריו תופס את מקומו מיד, ובעצם אויבים שיש להם כלי נשק ארוכים יותר מחרבות קצרות יהיו חסרי תועלת בטווח צמוד כמו זה"

ח'אן
"אם כך,נוכל למגן אותם בכבדות בעסרת שריון מלא יותר,ולא רק שריון חזה.
ובנוגע לחצים:דווקא בגלל המערך הצפוף כל אחד מגן על השני,והרמחים חוסמים חלקית את החצים בגלל צפיפותם,ונוכל גם למרוח את המגנים בשמן,כדי שהחצים יחליקו עליהם ולא יינעצו ויפגעו במגן(דרך אגב,ככה זה היה באמת.הרמחים סיפקו הגנה מסויימת מחצים ואבני קלע,ופעמים רבות המגנים נמרחו בשמן)".
-----
שבט ראשון:
"שלום,אדוני הנכבד.אנחנו שליחים מהעיר דארמין,ובאנו לכאן כדי לחפש שותפים למסחר,ובעלי ברית.אנחנו נמצאים במלחמה,ונצטרך כל עזרה אפשרית".
שבט שני:
"אנחנו שליחים מהעיר דארמין,ובאנו לחפש בעלי ברית ושותפים למסחר".
שבט שלישי:
"אנחנו גמדים מהעיר דארמין,ובאנו לבקש את עזרתכם במלחמה.אנחנו גם מעוניינים בפיתוח מסחר איתכם".
ממלכה:
"אנחנו גמדים מהעיר דארמין,הוד מעלתך.באנו כדי לקשור קשרים עם ממלכתך,ואנחנו מעוניינים בעיקר בבריתות ובמסחר.יש לנו דברים רבים להציע בתמורה".
----
"אנחנו עובדים על הכשרת קוסמים.כם אתם,אספו כל מידע שיש לכם על קסם בעריכם כדי שתוכלו לאמן קוסמים,ומסרו לנו אותו כדי שנוכל לחזק את שלנו.נמסור לכם את הידע הקיים אצלנו".
-----
גלגלתי למציאת קסמים,ויצא 9 אבל לא ענית לי על זה...
אני גם מאמן עוד קוסמים עם מטות.
-----
שים לב שלא גלגלת נכון את ההגנה מקפא"פ...כתבת 2d+4...
In
הצבא ממשיך בלחימה,אילי הניגוח(שלא כתבת מה הם עשו לשער,למרות שפעם קודמת יצא להם 12) ממשיכים לנגח את השער,ולפתע,עוד תקיעות שופר נשמעות.
עוד צבא מופיע,מצוייד באילי ניגוח ובמגדלי מצור.חצי מהסקורפיונים נמצאים איתו,והוא נושא את דגל דארמין.חיילינו צועקים בשמחה,בזמן שהלוחמים החדשים מסתערים לקרב:
קפא"פ(גם שלנו,גם של לורנאן,שכירי החרב והפיראטים,וגם של לוחמי צבא ערי החוף):
[dice seed=19850 secure=27e6f677_0]2d6+4[/dice]
טווח:[dice seed=62880 secure=82bb8136_1]2d6+1[/dice]
סקורפיונים:[dice seed=15838 secure=72cd2135_2]2d6+1[/dice]
אילי ניגוח:[dice seed=26100 secure=364c0e4a_3]2d6[/dice]
-----
הדיג מוגבר,באמצעות רשתות יעילות יותר מצמר.
עוד ספינה,קאראוול,נבנית ונשלחת להגנת קו החוף של הערים.שמה הוא לולת',והיא בנויה בחצייה מארז.
-----
Out
המקדשים בנויים בסגנון רומאי/יווני,עם הרבה עמודי שיש מעוטרים,מזבחות קטנים בכל מיני מקומות מזהב וארד,ומזבח מרכזי באמצע.יש כל מיני חדרי תפילה קטנים יותר מסביב.
-----
הכוהנים יושבים במקדש הגדול של דארמין,מדקלמים טקסט מקודש שנמצא לאחרונה-לחש זימון עתיק,שניתן לראשוני הגמדים מאת ששת האלים.הם מקווים שהוא יעבוד והם יצליחו לזמן דברים מועילים:
[dice seed=6658 secure=737325df_6]2d6[/dice]
-----
ניסויים נערכים בכמה קרניים של חדי קרן ובדמם,ואפילו בבשרם,לראות אם יש בהם סגולות קסם.

10 לספירת עה''ם, חורף

נחתתי!
ולהלן המאורע שלא נתתי: למועצת העיר או למלך מגיע אדם, הטוען שקיבל אותות מהאלים.

מגדל
Out
לאף יחידה, אלא אם מצויין במפורש (גם אצל הדב''שים) אין מיגון מתכת, רק בד, עור או כלום.
ערכתי את תוצאות הגלגולים בהודעה הקודמת, ואילי הניגוח נכשלו. אגב, אולי תטיל אתה להגנה של האויב כדי לקצר תהליכים?... אני כבר אחשב את התוספים.
הממ... האמת שאני דמיינתי את העיר שלך יותר כסלאבים עתיקים (זקנים וגרזנים)... מעניין שאתה דווקא חשבת בכיוון של יוון ורומא.
אגב, 6 אלי דארמין מבוססים על אלי הגמדים מ''אראגון''?...
In
''הסיכוי שהחץ יפגע דווקא ברומח הוא נמוך, והמיגון שלהם הוא בכלל מיגון מעור ובד עם קסדה. כנראה שמיגון כבד הוא טוב... כמה חבל שאין לנו טכנולוגיה לשריונות מתכת''.
---
שבט ראשון:
הלוחם המלוכסן מהרהר מעט, מושך בשפמו השחור והארוך. ''לא ניכנס למלחמה במקום רחוק ולא מוכר בעד אנשים שרק הרגע פגשנו'', הוא אומר לבסוף. ''אך נשמח למסחר. לנו יש למסחר גבינה, קרן, עצם, שנהב, פרוות ממותה, צמר, סוסים, איילים, כבשים... מה יש לכם שעשוי לעניין אותנו?''
שבט שני:
''בעלי ברית?...'', שואלת המלכה המלוכסנת. ''אינני זקוקה לבני ברית, ולא אתערב במלחמות לא לי. מסחר... מה יש לכם להציע?''. היא מציעה את הסחורות שהציע הקודם, וכן אומרת שבערבות יש עדרי היפוגריפים, אך עד כה איש לא הצליח לאלפם.
שבט שלישי:
''לא'', אומר בהחלטיות המצביא המלוכסן. ''לא ניכנס למלחמות לא לנו עם אנשים שזה עתה פגשנו. מסחר?...'' (אותן הסחורות הנ''ל).
מלך הנוודים:
מלך הנוודים מהרהר. ''לא אכנס למלחמות לא לי'', הוא אומר, ''אך מסחר... מה אתם מציעים? אני מציע (הנ''ל), וכן... יש לי הרבה זהב ואבני אודם''. עם זאת, ב''עיר'' השליחים שומעים שמועות מועילות בהרבה-בהרים לייד חיים גריפונים ודרקונים ולהם זהב רב ועושר.
---
כעבור כשעה מובאת לנציגים רשימה של הקסמים שלהם:

לחשים
לחשי זימון בסיסיים (חפצים קטנים שלא נעולים)
לחשי זימון אקראיים (מזמנים דברים אקראיים)
לחשי קרב בסיסיים (כדורי אנרגיה, אש)
טקסים מכושפים
טקס אל האש: טקס נורא. הקרבת ילד קטן מזמנת את כוחו של אל האש באופן זמני אך בכמות אדירה, שאם תיספג אל תוך 3 איש או פחות האנרגיה תהרוג אותם. יכול לשמש ליצירת בערות, אש, ברקים, כוח על טבעי, ולעתים אף שליטה בלבה שעל פני האדמה וקרובה. גורמת לאנשים להתמוטט כעבור 6 שעות.
טקס הפוריות של אסתורה: שרטוט מעגל כשפים בלב שדה או שטח טבעי, וגידור האיזור עליו מבוצע הלחש בגדר מעץ ארז המשוח בדם של פרה. מקריבים בלב המעגל חיה, וכך מזמנים את כוחה של אסתורה אלת הפריון. ככל שהשטח המגודר גדול יותר, פחות פריון אלוהי יספג בכל חלק ממנו. הטקס פשוט למדי, ומעלה את פוריות האדמה לכשנה (1+ אוכל משדות לשנה).
טקס הדם של אנאטי: טקס אכזרי ועקוב מדם המשמש לזימון כוחה של אלת המלחמה והציד אנאטי. בטקס מקימים גל אבנים לא מסותתות שעליו מניחים קערת חרס גדולה, וסביבו מציירים מעגל וחורטים את הרונות ᚢᚦᚠ בצפון, מזרח וכיוון השמש. על המזבח שוחטים כמה שיותר חיות ואף יצורים תבוניים בעזרת סכין טקסית, והדם אמור למלא את הקערה. ככל שיש יותר דם, הטקס יעבוד טוב יותר. כשנגמר הדם יש להניח את הקערה על הקרקע ולנפץ אותה בפטיש טקסי, וכשהדם מסיים לחלחל לאדמה עורך הטקס קורא בשמות המבורכים (ככל שיש יותר הברכה חלשה יותר), שמקבלים חיזוק בכוח וברוח הקרב.
שיקויים
שיקוי אהבה: רכיבים-צמחי מרפא, פירות יער, קרן חד קרן. השפעה: התאהבות זמנית עוצמתית כלפי נותן השיקוי. שימושי בעיקר בתככים פוליטיים ואצל אנשים בודדים.
שיקוי פריון: רכיבים-צמחי מרפא, שמן זית, מעט אדמת בר. השפעה: פריון מואץ אצל שותה השיקוי. שימושי בעיקר לענייני מדינה (יורש עצר וכו') וכן לאנשים פרטיים ועקרים.
מרקחת אש: רכיבים-דם דרקון, דם קורבן מתנדב ותבוני, פחם עץ, שמן. השפעה: תערובת דליקה ביותר שכל נגיעה של חומר חי/חי לשעבר בה תצית אותה-גם עור, עץ וכו'.

(חפרתי, מה?...)
---
לא ראיתי איפה...
כמה?...
---
לא, יצא להם 2...
In
הגנה מקפא''פ:
[dice seed=62686 secure=7fc21768_0]2d6+3[/dice]
הגנה מטווח:
[dice seed=19700 secure=e56ff27d_1]2d6+2[/dice]
קפא''פ אויב:
[dice seed=33930 secure=b522bf02_2]2d6+3[/dice]
הגנה:
[dice seed=56480 secure=76eccf4e_3]2d6+4[/dice]
טווח אויב:
[dice seed=5238 secure=19b058d2_4]2d6[/dice]
הגנה:
[dice seed=27660 secure=b01c3b5c_5]2d6+2[/dice]
קסמי אויב:
[dice seed=42018 secure=7081477c_6]2d6+2[/dice]
מכונות אויב:
[dice seed=65016 secure=5ba69655_7]2d6[/dice]

המתקפה של לוחמי הקואליציה נבלמת בהצלחה בידי אנשי בורביסטה, ורק 7 מתים. חיל הרגלים שלהם שב ומכה, גרזנים וחרבות חודרות-שריון על מגנים וקסדות. גרזני הטלה מעטים מושלכים, וחצים נורים. בורביסטה ומכשפיו ממשיכים בקסמי הקרב על לוחמיך, כשלגגות העיר מועלות כ-20 מכונות מלחמה, סקורפיונים וקטפולטות, שיורות לעבר לוחמיך.
איבדת 13 איש.
---
ה''לולת' '' מושקת, בנויה לתלפיות מעצים מיובאים. 20- ארז, 20- עץ, 20- נחושת, 20- בדיל, 4000- דפאט, 5- טיט.
---
לפתע, עשן מופיע במרכז המקדש, וממנו יוצאים חזיר בר גדול, וכן גוש של מתכת זהובה-לבנה המפיצה אור עז.
---
לקרני חד הקרן יש שימוש בשיקויים מסוימים, וכן אבקה העשויה מהן מטהרת אוכל מריקבון קל ורעלים חלשים.
דם חד הקרן משמש בשיקויים מסוימים, וכן הוא מפתה עלמות ונשים (מבוסס על זה שעלמות מפתות חדי קרן).
בשר חד הקרן הוא בעל טעם... מוזר מאוד (כמו טעם של בשר סוס-יצא לי לטעום פעם, לא טעים במיוחד... למרות שבצרפת אוהבים אותו), ומשתמר היטב למשך כשנה, ואז נרקב.
הל
Out
אתה בטוח?... יצא לי לטעום בשר סוס, זה לא כזה טעים, הם הרי חיות רכיבה קשות-שרירים... ובלי קשר זה לא טעים...
מה אתה דורש?... אה, ומה עם הדרישה שהציב מלך סקאנדזה כערובה לשלום?...
אין לי מושג בגיאולוגיה... גז, אני מניח, אבל רוח ההר שולטת בו.
קצת יותר קטנים וחלשים מעמלץ לבן.
להילחם עם חרב ביד אחת וחרב ביד שניה זה כן מסובך... אז כן.
מתי הכוהנים שלך הפכו לנרקומנים?!...
אגב, איך נראה האלפבית של הלטאישים?... סתם התעניינתי...
למה נראה לך ששום נשק חוץ מחרב קצרה לא יהיה יעיל בטווח כזה?... דווקא גרזן, במיוחד דו ידני, יהיה יעיל מאוד... וכך גם אלות וחרבות.
In
נמצא מכרה קטן (2+ ליום).
---
''יש לנו אצה זוהרת בה אנחנו משתמשים לתאורה מיוחדת ולשיקויים, וכן אצות ריפוי. רוצים חלק מהאלמוגים הקסומים... 10 יחידות אבני חן על יחידה אחת של אלמוג קסום. פטריות... מה אתם רוצים בעדן?''
---
''בתי הספר נבנו, אדוני, ומלמדים שם קרוא, כתוב, חשבון ודת''; 1+ לגלגולי המצאה, 30- עץ, 30- אבן, 15- נחושת, 15- בדיל, 30- טיט, 30- זהב.
---
''הלוחמים (לגיונרים?... רק זכור שאין להם שריון מלבד קסדה) גויסו, אדוני, והם מאמנים ברגעים אלה''; 200+ לוחמים עם מגנים גדולים וחרבות קצרות המאומנים במערך חומת מגנים, 10- נחושת, 10- בדיל, 20- עץ, 20- אבני חן.

וגם אני נחתתי! ייאי!
אוף, עלית עלי, אבל להגנתי יאמר שזו הייתה הכוונה, גם במילא זה מה שכתוב עכשיו בהודעה...
ואם היית טועה היית חוטף חתיכת זעם האלים על השבועה הזאת...
-----------
בסדר, בוא נראה עם הם יותר טובים מווארגים כחיות רכיבה.
10 פרשי זאבי בלהות חמושים ברמחים מאומנים.
אני לא יכול לוותר עד שאני אצליח להמציא אותן, קטפולטות:[dice seed=233 secure=8f4fe2f3_0]2D6-2[/dice]
ושריונות הם פשוט לא לעידן שלנו או שהגלגול לא היה מספיק טוב? עם זו התשובה השנייה אז:[dice seed=47299 secure=b4a02b4a_1]2D6[/dice]
ועוד משלחות יוצאות לחפש דברים מעניינים
[dice seed=28861 secure=d10bad14_2]2D6[/dice]
[dice seed=10391 secure=d83418b5_3]2D6[/dice]
[dice seed=57409 secure=b11c07e7_4]2D6[/dice]

חזרה