• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הפולשים מהמזרח-[ניהול, שליטה בדמות יחיד, היסטורי, חופשיטה] סנדבוקס][2/4] המשחק נסגר

סטטוס
נעול לתגובות.
ילו
תשמע, ילו, אם אתה חושב שהמצאתי אותם ככה שהם הקאונטר המושלם למה שיש לך, אתה טועה. ברוסיה עברו כל-כך הרבה פלישות של עמי ערבה, שהם פשוט אימצו את המיגון והנשק המושלמים נגד טיפוסים מסוגך.

ליד קייב יש מישורים די גדולים שיאכילו את סוסיך ושתוכל להילחם בהם בחופשיות.
ולדימיר מוקפת ביערות ובביצות, ואפילו קייב כבשה אותה רק במאה ה-11 (מאז האימפריה הקייבית התפרקה).
רוצה להילחם? אם אתה לא רוצה להיחשב שקרן ובוגד לפי המוסר המונגולי אתה מוזמן להתקיף את ולדימיר, מוקפת ביערות ובביצות, מבוצרת ויש בה בערך 2000 חיילים.
למעשה, הקרב שבו המונגולים הכריעו את רוסיה התנהל במישור, והם ניצחו רק כשהם הציעו לאויביהם הפסקת אש ושיתנו לרוסים ללכת, וכשהרוסים פתחו את שערי מחנם המבוצר המונגולים הסתערו עליהם.

במוסר המונגולי מותר לסגת מהקרב (ולירות אחורה על אויביך), אבל אסור להפסיד במלחמה, כי אז אתה לוזר ועלוב. מותר לשקר ולרמות אויבים (שיודעים שהם אויביך), אבל אסור סתם לשקר ולרצוח, אחרת תגמור בהוצאה להורג. כלומר, מה שעשית עם יורי בנסיון הראשון לפגישה (הכרחת אותו לזרוק את הנשק וכיוונת עליו קשתות) או שאתה רוצה לעשות בקרב על קייב, זו הפרה חמורה של המוסר המונגולי: אסור בתכלית האיסור לשקר ולרמות, רק את מי שכרזת עליהם מלחמה/הם הכריזו עליך. מונגולים הם לא התרבות הפרסית-ערבית שדוגלת בלשקר לכל מי שלא מהחמולה שלך.

"השיריון שלהם חסין לחרבות שלך, המגינים שלהם חסינים לחצים שלך, ונשקים שלהם מחסלים את הסוסים שלך, אה ויש להם פי 2 חיילים מהצבא המשולב שלך של חיידר ושל הבוגרים"
אני לא מבין גדול בלחימת חרבות וסידרי גודל, אבל משהו כאן לא מסתדר לי...

הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]679296[/post] והם ניצחו רק כשהם הציעו לאויביהם הפסקת אש ושיתנו לרוסים ללכת, וכשהרוסים פתחו את שערי מחנם המבוצר המונגולים הסתערו עליהם.
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]679296[/post] אסור בתכלית האיסור לשקר ולרמות,
הא?
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
[post]679296[/post] כלומר, מה שעשית עם יורי בנסיון הראשון לפגישה (הכרחת אותו לזרוק את הנשק וכיוונת עליו קשתות)
לי זה נשמע כמו להיות זהיר... למונגולי אסור להיות זהיר?

ילו
תשמע.
אתה הגעת לרוסים לשטח הביתי שלהם: יערות, ביצות ונהרות. יש להםה הרבה חיילים, והם תמיד יכולים לגייס עוד.
תחשוב על הצד החיובי: יש לך קטפולטות, אתה נייד ויש לך יותר חצים.
ההבדל הוא שיורי לא אויב שלך, בקרב שהזכרתי הם היו אויבים.
ואחר כך אמרת (גם אם באופן עקיף) שבכוונתך להרוג אותו. חוץ מזה, זה לא להיות זהיר, זה יותר דומה מהצד של יורי לכניעה או מאסר.
אין לך מה להאשים אותי: לא אני תיכננתי את החיילים הרוסיים וחימושם; לא אני תיכננתי את הגיאוגרפיה של רוסיה ואת המיקום של ולדימיר; לא אני קבעתי שהמונגולים הם עם סוסים; לא אני תיכננתי את המוסר המונגולי.
רוצה להילחם? תכריז מלחמה ותתקיף.

ליד העיר יש שדות וכפרים לא מוגנים.

כרגע אני סוג של ממתין לנאוטי גם ככה. בכל אופן, אין לי קטפולטות כי תיכננתי לבנות כאלו בשדה הקרב במקום לקנות מראש, ואז כשניסיתי לעשות את זה אמרת לי שאני אמור לגייס מהנדסים, מה שלא עשיתי כי זה לא הופיע
בדף ההרשמה.
לא אמרתי שאני רוצה להרוג אותו, בשניה שלא נתתי לאדם חמוש להכנס לי למחנה ודרשתי ממנו להוריד נשק לפני שהוא פוגש אותי, החיילים שלי התחילו להשתפן. אני מבין שאני אמור לפגוש כל אחד ופשוט להמר על זה שהוא לא ינסה להרוג אותי?
בכל אופן, אני עדיין רוצה הסבר לקטע שאסור לשקר מצד אחד, אבל מצד שני בשביל לנצח את הרוסים הכריזו על הפסקת אש ושחטו אותם בזמן שהם פתחו את השערים, כי זה לא כל כך מסתדר.
ואני לא מאמין שלרוסים היה שיריון חסין חרבות ומגן חסין חצים, כי אז הם היו כובשים את העולם.

ילו
המיגון שלהם לא חסין, הוא פשוט מעולה נגד טיפוסים מסוגך, אחרי כמעט 1500 שנים של מלחמה בעמי הערבה. והם לא היו כובשים, כי איומי להם מה לחפש במונגוליה לוץ מעשב. במילים אחרות, יש לך מחסר 3 נגד רוסים משוריינים.
מותר לשקר לאויבים. יורי הוא לא אויב שלך, כי אתם לא במצב מלחמה מוכרזת. בקרב ההוא הייתה מלחמה רשמית ומוכרזת.
לא ציינתי כי כמעט בנאלי לקנות קטפולטות מראש.

אז אם אני אגיד לו שאני רוצה להלחם נגדו וככה ניהיה אויבים, ואחרי שניה אגיד לו שאני מתחרט ורוצה לעשות הפסקת אש זה מותר?
זה אידיוטי לקנות קטפולטות כשהכוח של הצבא שלך הוא ניידות, קטפולטות הן ההפך המוחלט מנידות והדבר הכי הגיוני הוא לבנות אותן כשמקיימים מצור, ולא לגרור אותן איתך ממונגוליה.

ילו
זה לא אידיוטי. נו טוב, תתמודד.
למה שהוא יאמין? אויבים, אז אויבים. אתה יכול בעיקרון. יאללה, גומרים עם ה-Out?

שה"ם
להתמודד עם מה, שלא אמרת שאפשר\צריך לקנות מהנדסים?

IN
"תן לי מספר ימים לחשוב על זה." קגיו מבקש. "בנתיים אדאג שאף אחד מחיילי לא ינסה לשרוף לך שוב את היערות, או כל צעד התקפי אחר כנגדך. אם תסכים להתחיבות דומה, שליח יגיע אליך עם תשובה בימים הקרובים."

ילו
חשבתי שזה בנאלי לקנות מלכתחילה, מה גם שקטפולטות מועילות גם בקרבות שטח פתוח.
In
יורי יורד מסוסו, לוקח את נשקו, עולה עליו חזרה, והרוסים נעלמים ביער. הערב יורד, והאוויר מתקרר מאוד.
שאלה לכולם: מי באמת נהנה מהמשחק?

ני נהנה, אם כי אתה/האויב/דב"שים מעט קטנוניים לפעמים. חוץ מזה אתה לא מוכן לקבל דעות של אחרים, חושב שחיילים אוהבים רק להרוג ולטבוח כל היום, ועוד כמה דברים מעצבנים.

אבל המשחק עצמו כיף.

עצה:
מה דעתך להכניס עלילה לסיפור? אויב גדול שכובש מכיוון אחר, ג'ינג'יס ח'אן נרצח והאימפריה מתרסקת...
זה יוסיף מאוד. המשחק קצת יבש כשהוא בתבנית
מתקיפים - כובשים - הורגים

ניל
נאוטי אמר שהוא הולך לקייב, אתה בדיפלומטיה בולדימיר.

אולי הגשם היה הסללה, כי אני לא אתן לך לנצח קרב בעיר גדולה וחזקה כמו ולדימיר בכזו קלות. רוצה קרב? אני מביא לך אותו על מגש כסף, בולדימיר או קייב.

לא אני המצאתי את המוסר המונגולי או החימוש של הרוסים בימי הביניים.
ניצן
מעניין...

תשמע, חייל בימי הביניים הוא אדם מאוד פשוט: לא משכיל מאוד, ונלחם בעיקר בשביל ביזה שתביא לו ולמשפחתו כסף. הטבח משחרר יצרי סדיסטיות וה... מעשים האחרים, משחררים... יצרים אחרים.
עלילה? אדאג לזה בקרוב...
נאוטי
הגעת לקייב, עיר מבוצרת בחומת עץ ואדמה, מצפונה יערות וביצות ומדרומה מישורים.

ניל
תגיד לי אתה רציני, אמרת שאתה בא לעזור לי ואני כבר שבוע מחכה לך, בסוף הלכת לקייב.
מה הקטע?
לא משנה, פרשתי.
שה"ם
אז עכשיו אסור לי לשרוף יערות כי זה דרך לעקוף את השיריון הבילתי מנוצח שנתת לרוסים? יאללה ביי.

טוב, זהו. 3 שחקנים כבר פרשו (דרגוניאן בגלל לוח זמנים עמוס, מגדל בגלל ליקויי ההנחיה שלי וילו כי לא היה לו נוח עם השריון ש''נתתי'' לרוסים, המוסר ש''נתתי'' למונגולים ואי הבנה כלשהי עם נאוטי).
המשחק נסגר.
נאוטי וניצן, אני באמת מצטער, אבל אני לא יכול להנחות לשני שחקנים. אין ספק שמהמשחק הזה יש לי הרבה מה ללמוד, ושעכשיו יש לי הרבה יותר ניסיון בהנחיה. מי ייתן ואיישם את לקחי המשחק בחוכמה!

היה שלום, הפולשים מהמזרח... :(

מצטער, אבל אי אפשר לשהם לשניים...
למען האמת, מאז שמגדל פרש ראיתי את הסוף של המשחק, ועבדתי באינטנסיביות על עמים ומפלצות ל''עידן המתכת''. ילו היה הקש ששבר את גב המשחק.

שמע, אתה הסללת כל כך חזק במשחק הזה, שעברתי אחורה על ההודעות שלך עם נאוטי ואפילו שכל הזמן דיברנו אחד עם השני שנפגשים, והוא אמר שהוא בא אלי, אתה שלחת אותו לקייב.
אל תכניס לי מילים לפה, תודה.

סטטוס
נעול לתגובות.
חזרה