• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הפולשים מהמזרח-[ניהול, שליטה בדמות יחיד, היסטורי, חופשיטה] סנדבוקס][2/4] המשחק נסגר

סטטוס
נעול לתגובות.
נאוטי
הכריות לא עוזרות.
נתעלם מזה שאפילו בימי הביניים זה היה נחשב לחוסר מוסריות משווע לגייס ילד כלוחם... אין לך ילדים בצבא.
על במה במרכז המחנה, עולה אדם זקן ולבוש תלבושת טקסית-זהו השאמאן של המחנה שלכם, אורולוק החכם. כל החיילים עושים אזנם כאפרכסת.
''המפקד שלנו'', הוא אומר, ''מנסה לשלוח אנשים לעוף. אבל האלים מעבירים לו מסרים שוב, ושוב, והוא לא קולט אותם, ואנשינו משלמים על שיגעון הגדלות שלו! האלים מעבירים לך, צ'ה לין צ'ואר, אות שמימי: השמים הם מקומם של האלים ושל העופות! שוב ושוב הם מנסים להראות לך זאת, אך אתה בשיגעון הגדלות שלך לא מקשיב! הכדורים מתרסקים שוב ושוב! רק לאלים ולעופות הוא הרקיע!''
החיילים משתכנעים מהחכם במהרה. שביעות הרצון יורדת למינוס 5, והם לא מסכימים לעלות על הכדורים.
Out
תשמע, נאוטי, לפני הרבה זמן הייתי צריך לעשות איתך את השיחה הזו, אבל עם כל עניין הכדורים הפורחים אתה צריך לעשות הבדלה בין מה שאתה יודע למה שצ׳ה לין צ׳ואר, גנרל סיני מונגולי מימי הביניים יודע. חוץ מזה שאין שום סיבה שגנרל (יהיה מוצאו אשר יהיה) לייד הוולגה ישלח שליח עד לסין ויתעניין מאוד במנורות. שום סיבה. חוץ מזה, תסביר לי איך הכדור עובד, ממה הוא עשוי, ואיך אפשר לנהוג בו (כי במציאות זה בלתי אפשרי, רק בצפלינים).

ניל
אני הבנתי שכן, לא נראה לי שאני אסתדר איתו לבד. הוא מבוצר כהגון, תנאי השטח לטובתו, והוא מחזיק בצבא עצום.

שה"ם
"אלף זאת כמות גדולה." קגיו מהרהר, ומתעלם לבנתיים מבקשתו לשליטה על הערים.
"מה תעשה אם תותקף בזמן הזה? אם מישהו מרוסיה ינצל את זה שאתה מצתרף לכוח זר, וינסה לפלוש לאדמות שלך, נצתרך לנוס בבהלה חזרה לכאן?

ילו
''אני מתכנן להביא כוח נכבד, אבל אשאיר כמות גדולה של חיילים להגן על אדמותיי'', אומר יורי.
ניל
והוא רוצה לעזור לכם נגד נסיכות יריבה...

ילו
זה מלך רוסי חזק שבא לעזור לך נגד עיר חזקה אחרת. קצת טיפשי לסרב להצעת עזרה כזו נדיבה...
ואתה מזלזל ברוסים, שיעדיפו כנראה ללכת ביער שישבור לסוסיך את הרגליים. והם לוחמים אמיצים וחזקים מאוד גופנית.

אבל ג'ינג'ס חאן שלח אותי לכבוש את רוסיה, לא לעזור לאיזה רוסי לכבוש ערים אחרות ולעשות איתו שלום, לא?
ולא זילזלתי, ההפך, אני כל הזמן אומר שלא נראה לי שאני אסתדר נגדו לבד.
זה גם מתחיל להרגיש מגוחך שיהיו לי בצבא, מונגולים מוסלמים ונוצרים. יש גבול לרב-תרבותיות שצבא יכול להכיל לפני שריבים פנימיים יהרסו אותו

ילו
המונגולים היו מאוד סובלניים כלפי בני דתות אחרות, והרוסים יביאו לך חיל רגלים מעולה, בנוסף לפרשים המעולים. רק תזכור שאתם לא החמושים היחידים בפגישה הזו. ושאתה עצמך זרקת את הנשק לקרקע.

אני ממשיך בניסויים, אבל הפעם באזורים שוממים במדבר ובמקום אנשים משתמשים בבובות מלאות אורז. עורכי הניסויים הם מוסלמים.
אני שולח אותם לחקור האם ניסו לעשות משהו דומה ובודק מידע בספריה שלי
אני אומר לאורלוק: "מדוע לא הזהרת אותי קודם אם האלים אכן סימנו לי פעמים רבות מראש? טוב, לא נורא, החל מעכשיו הניסויים פוסקים רשמית ואולי אתה צודק, אולי יש לי שיגעון גדולות אבל אני מעדיף לקרוא לו חזון. מטרתי היא לכבוש את רוסיה! וחבל לי על כל לוחם מונגולי, איש, אישה וילד שימותו. ניסיתי לפתח את הכדורים במטרה לעקוף את החומות. לעוף מעליהן! ותארו לכם שהייתי מצליח! לא עוד מלחמות על החומות! לא עוד מצור! כל הערים הרוסיות היו נופלות במהירות ללא קרב! אבל לא אמשיך ללא ברכת האלים. אם הם לא נותנים לי את ברכתי לא אמשיך!"

נאוטי
הם לא, וגם להם יש מאגר אמונות טפלות בנושא... ואין לך מדבר.

ילו
מאיים? מי מאיים?... מזכיר, למקרה שתנסה להתקיף אותם (בהנחה ואני נכנס לראש של גנרל מונגולי משוגע וצמא דם).

ילו
ואז מה זה יעזור לך? תותקף גם בידי הולדימירים וגם בידי הקייבים, החזקים לא פחות. אתה מדבר כאילו הרוסים לא ישחטו לך על הדרך את כל הצבא שלך...
נאוטי
עוד 3 ימים.

כי רוב הצבא שלי זה קשתים אז אני יכול בקלות לתמרן אותו להיות בחזית מול קייב ולהבטיח חיפוי אווירי ואז לתקוף אותו בהפתעה מאחורה כשהוא לא מוכן לזה, והקיייבים ישמידו אותו מקדימה בזמן שאני אתקוף מאחורה. אני אפילו יכול לסכם את זה מראש עם האנשים מקייב.
ואז אני מוחק לו די בקלות חלק גדול מהצבא, ויהיה לי יותר קל לכבוש אותו... למה שהם יצליחו לשחוט לי את כל הצבא אם יש לי את יתרון ההפתעה והצבא שלי גם בסדר גודל כמו שלו.

אתה יודע מה, אני מרגיש שאתה ממש רוצה שאני אעשה איתו את ההסכם הזה...

ילו
ברור, אני רוסי... סתם בצחוק :)
In
אין לך מושג איך נראה האיזור לייד קייב... רוסיה וצפון אוקראינה זה יערות, ביצות, יערות, נהרות ענק ועוד יערות. יהיה לך קשה מאוד להילחם שם.

פעם שלישית שאני שואל: לפי חוקי המונגולים, מותר לי לעשות איתו ברית ואז לבגוד בו ולהרוג לו את כל החיילים שהוא שלח, או שאם אני עושה את זה החיילים שלי יגידו שאני לא מוסרי ויבגדו בי?
תודה.

ילו
לא, אלא אם הוא מתקיף ראשון אותך. לפי המוסר המונגולי מותר לברוח מהקרב, אבל לא לשקר או לבגוד.
בוא נעשה את הסיבות שלך לבגוד בו או לא:

למה לא?
1) הרוסים טובים בהרבה ממך בלוחמה או אפילו סתם צעידה ושינה ברוסיה, ארץ מיוערת וביצתית. הם יהיו מורי דרך מעולים.
2) הוא מספק לך חיל רגלים חזק, עם שריון איכותי ומגן גדול: המיגון האולטימטיבי נגד עמי הערבה (אתה לא הראשון שפולש לרוסיה מהמזרח). יחד עם הפרשים החזקים שלך השילוב כמעט בלתי מנוצח.
3) החיילים שלו ממוגנים במיוחד נגד חיילים כמו שלך, ויש סיכוי שהוא יגבור עליך אם תבגוד בו. החייל הרוסי מצויד ב:
שריון שרשראות, גמיש ומעולה נגד מכות חרב של פרש.
מגן גדול ומלבני/אליפטי, מעולה נגד חצים.
קסדת מתכת לראשו
קשת של רגלים (בעלת טווח זהה לטווח שלך, כי שלך קטנות יותר) וחצים.
חרב, חנית או גרזן, לשיפוד וקיצוץ של הסוס שלך, או להפלתך מהסוס.
4) זה אסור על פי חוקי המוסר המונגולי.

למה כן?
1) אתה חושב שתנצח, ואז יהיה לך ''קל'' לכבוש עיר מבוצרת בלב יער וביצות עם עוד 1000 חיילים.

למה כן:
כי אני אמור לכבוש את רוסיה, לא לעשות איתם שלום ואז לכבוש בשביל בן הברית שלי ערים
למה לא:
כי השה"ם לא רוצה שאני אעשה את זה, אז הוא בנה את הרוסים כך שהם הקאונטר המושלם למה שיש לי.

סטטוס
נעול לתגובות.
חזרה