ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

עדכון 11.8.17 במלסטרה: שתי מפלצות חדשות - שאגאט ו-אור טרוגו

דיונים על עולם המערכה קלדאריה. בעבר שימש את המגדל הלבן, אתר פאנפיקים של טולקין ופנטזיה.
סמל אישי של משתמש
Envinyatar
The White Archmage
הודעות: 4968
הצטרף: 05 פברואר 2003, 07:53
מיקום: The Sepphire Tower of Tylanor
יצירת קשר:

עדכון 11.8.17 במלסטרה: שתי מפלצות חדשות - שאגאט ו-אור טרוגו

שליחה על ידי Envinyatar » 11 אוגוסט 2017, 13:41

הציביליזציה העתיקה והברוטאלית של העוגים מצפון-מערב מלסטרה, ריתקה תמיד את הדמיון במבנים העצומים שהותירה; באגדות על מלכים מכשפים ועל אלי כישוף פראי ועוד כהנה כהנה.
אולם, העוגים לא חיו ביערות העצומים של אור-נאארום לבדם; והעדכון הנוכחי מביא שני יצורים מפלצתיים מאותו חלק של העולם - וחופן איזכורים של אגדות ואפוסים עוגיים הקשורים בהם; מהאגדה על הקיסר היהיר שניסה לרמות את אלת הנחש השמימית של הכישוף ושילם מחיר נורא על עזות פניו; ועד הנסיכה-הקוסמת שלחמה בשלושת אחיה על ירושת הכס, ובזעמה על האורח בו התעלמו מכשרונה, ניסתה לייצר לעצמה חיילות רבות-עוצמה בכדי להשיב לאחיה מנה אחת אפיים - אולם התאכזה מרה מן התוצאות.
העדכון מכיל תיאורים מפורטים של היצורים מאור-נאארום, שכיום, כעת, לאחר ההתנפצות הגדולה והתמוטטות הקיסרות האנ'מירית, התפשטו גם לארצות בני-האדם: טורפים ערמומיים שמחזור חייהם קשור למחזור האנרגיות המאגיות; ואנושואידים צווחניים, פגועים ומלאי שנאה, שלחמו בעוגים במשך מאות שנים - ונכשלו; אולם תהפוכות הגורל והאנרגיות הפראיות שהתפרצו אל העולם לאחר החורבן הגדול, עשוי להפוך את הקערה....

קישורים לשני היצורים החדשים:

שאגאט (שאג זאג'אור): http://members.pundak.co.il/world/kelda ... hagat.html

אור טרוגו (Ur Trugu)
http://members.pundak.co.il/world/kelda ... trugu.html

תהנו :-)
קבצים מצורפים
foggy tree.jpg
foggy tree.jpg (70.3 KiB) נצפה 640 פעמים
אָיְן רִינְג זִי צוּ קְנֶכְטֶן,
זִי אָלֶה צוּ פִינְדֶן,
אִינְס דוּנְקֶל צוּ טְרָיְבֶּן
אוּנְד אֶבִיש צוּ בִּינְדֶן
הלדין
הודעות: 3063
הצטרף: 23 מאי 2003, 23:53

עדכון 11.8.17 במלסטרה: שתי מפלצות חדשות - שאגאט ו-אור טרוגו

שליחה על ידי הלדין » 11 אוגוסט 2017, 18:02

עדכון מעניין. עכשיו רק חסרות מפלצות שהגיעו מעבר לים ביחד עם אורגי הערפל עם או בלי ידיעתם של האחרונים והסקירה תהיה שלמה.

לגבי השאגאט, הם מאד מזכירים את בני הקיץ בריטואל האיחוד שלהם אף על פי שהם חסרים את הזדוניות שלהם (פרט לשאגאט השחור שמזכיר באורחותיו את הדובלין מהמדריך למפלצות של פאת'פיינדר.) ונראה לי שהם יותר מתאימים להגדרה של 'חיית פלא'. חשבת לעשות את רעיון "אנחנו רסיסיו של האחד" לקונספט יסוד של אמונה בקלדאריה או במלסטרה?

לגבי האור-טורוגו, הן נשמעות כמו הכלאה בין אורקים טולקינאיים ("הם שונאים אחד את השני אבל אותנו הם שונאים יותר") לבין דארקירי לעניים. גם יחסית למפלצות שחזו את קצן, נשמע שהן החזיקו יפה עד עכשיו. הן אכן עונות להגדרה מפלצת...

מהתיאור של אור טורוגו, הבנתי שהעוגים בעצם נראים כמו גרסה גבוהה יותר של הפאר'ליל כלומר שני הגזעים בעל מבנה גוף עגלגל באופן מולד (אף על פי שאין ביניהם שום דמיון אחר). האם יש קשר ביניהם או שמדובר בדמיון מקרי?

לגבי העוגים, אני מניח שהם גזע הענקים היחיד במלסטרה. וכמובן, התרבות שלהם די מעניינת מהמעט שהוצג. לעניין אחד, מה הייתה הבעיה של הלורד המכשף עם בתו? האם משום שהיא הייתה עוגית או משום שהיא לא כיבדה אותו כמו שלושת בניו?

האם יש סיכוי לראות ערך מורחב על העוגים?

לאור מוטיב הנחשים החוזר באלי הכישוף של העוגים, האם הנחש בסמלם של בני אבאריל מייצג את אחד מאלי העוגים?
פלדריק
הודעות: 6603
הצטרף: 14 ינואר 2008, 17:13

עדכון 11.8.17 במלסטרה: שתי מפלצות חדשות - שאגאט ו-אור טרוגו

שליחה על ידי פלדריק » 17 אוגוסט 2017, 13:56

מפלצות מגניבות, התרבות העוגית מוצאת חן בעיני.

האור טרוגו נשמעות קצת כמו פארודיה פוגענית על טבעוניות. אבל הן נשמעות כמו גזע מעניין, במיוחד אם יחזיר לעצמו את כוחות העבר. האם בעבר היו להן כוחות רבי עוצמה באמת, או שגם בשיאן הן לא היו מוצלחות במיוחד?

אני אוהב את הקונספט של חלקיקים שמתאחדים. האם יש התקדמות כלשהיא בפרויקט הזה של השאטאגאט להתאחד לאורך הדורות? האם העוגים מייחלים לזה או מפחדים מזה?
פלדריק היה השם של הדב''ש הראשי בהרפתקה הריאשונה שלי

שנים לאחר שהכנתי את המשתמש התגלו ממצאים שהוכיחו שהשם היה פלריק...
סמל אישי של משתמש
Envinyatar
The White Archmage
הודעות: 4968
הצטרף: 05 פברואר 2003, 07:53
מיקום: The Sepphire Tower of Tylanor
יצירת קשר:

עדכון 11.8.17 במלסטרה: שתי מפלצות חדשות - שאגאט ו-אור טרוגו

שליחה על ידי Envinyatar » 18 אוגוסט 2017, 11:18

תודה על התגובות :-)

אין שום קשר בין העוגים לפאר'ליל - האחרונים הם גזע של בני-אדם, שבאורח ממוצע נחשבים קצת יותר מעוגלים ונמוכים מהאנ'מירים. אבל מעבר לדמיון מאד שטחי ומאד קטן, אין להם שום זכר מהפיזיולוגיה של העוגים, כולל מבנה הלסת והקרן שיש לחלק מהזכרים של העוגים.

וממש לא אמרתי שהעוגים הם גזע הענקים היחיד במלסטרה. יתכן מאד שיש עוד ענקים, אבל אולי בלי ציביליזציה מורכבת ועתיקה מאחוריהם.

תמיד יש סיכוי לעוד ערכים מורחבים - אבל קודם כל אני צריך להשלים את ההרצה לדרקוניקון...

ולא נראה לי שבני אבאריל היו שמחים לשמוע את ההשוואה הזו שעשית בין הסמל שלהם לאלים של העוגים :-)

-------------

פלדריק:
האור-טרוגו במודע כוללות לעג לפעילי ופעילות שמאל רדיקלי מסוג מסויים, על פולחן "המרחב הבטוח" והפוביות ההולכות ומתרחבות שלהן מכל מה ש"פוגעני" (כאשר ההגדרה פוגעני הולכת ומתרחבת עם הזמן), וגם לעוינות הפראית של פעילות פמיניסטיות רדיקליות לפעילות הפמיניסטיות הקלאסיות-ליברליות, שנתפסות בעיניהן כחשוכות ואויבות של "המאבק".
גם בשיאן הן לא היו מוצלחות מאד - לכן היוצרת שלהן התאכזבה ורצתה להחזיר אותן להיות דיבשה דוממת (והן מצידה ניסו להרוג אותה), אבל הן היו ללא ספק מוצלחות יותר מאשר היום, לאחר מאות שנים של הדלדלות וקנאות הולכת וגוברת שגרמה להן להוציא מהכתב שלהן הרבה מאד רונות, ולהדרדר בכל התחומים המנטרליים.

פרוייקט ההתאחדות זו אגדה - העוגים ספק מתעניינים וספק מפחדים, כי הקייסר ההוא נחשב לעריץ אכזרי ומסוכן, ומצד שני בעל יכולת כשפים עצומה שבזמנו העוגים היו חזקים בהרבה מאשר כיום.
אם וכאשר השאגאט מצליחים, לפי האגדה הם יוצרים שאגאט מלכותי בעל עוצמה אדירה בהרבה מהפרטים הרגילים. אולי כדי לקדם את זה עוד צריך להרבות פרטים כאלו בינם לבין עצמם, אבל משום-מה זה מעולם לא נעשה (מה גם שהם סופר נדירים, אם קיימים בכלל, כך שאחד כל כמה דורות זה המון מבחינה זו).

לפי ההשקפה הדתית, הריטואלים נועדו בסופו של דבר להכשל - וזה חלק מהעונש שקיבל הקיסר ההוא.
אָיְן רִינְג זִי צוּ קְנֶכְטֶן,
זִי אָלֶה צוּ פִינְדֶן,
אִינְס דוּנְקֶל צוּ טְרָיְבֶּן
אוּנְד אֶבִיש צוּ בִּינְדֶן

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה