• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שלל וחוויות משבוע הספר

אתמול ביקרתי בשבוע הספר, וכרגיל היה כיף. כמה חוויות על רגל אחת:
- בדוכן אופוס לא היה יותר ספרים ב-25 ש"ח או 10 ש"ח... מאכזב. זו תמיד הייתה הזדמנות טובה למציאות.
- היה לאגודה למד"ב דוכן ובהמון מקומות היו שלטים עם המועמדים לפרס גפן. ממש מגניב.
IMG_20170611_190843895.jpg
- שמחתי לגלות שתרגמו לא אחד, אלא שני ספרים חדשים בסדרה של תיקי דרזדן (את מספר 3 ו-4). זה אומר שזה מצליח, שזה מצוין. קניתי את שניהם.
- השנה לא מצאתי לא משחקי לוח ולא משחקי תפקידים בשום דוכן בשבוע הספר. אולי לא חיפשתי מספיק טוב.
- ההצגה לילדים צפופה מדי. אטרקציה חמודה, אבל לא באמת אפקטיבי.
- אחרי ההמלצות כאן: https://www.pundak.co.il/forums/threads/38659 רכשתי את שני החלקים הראשונים של הקומיקס שתורגמו לעברית. ברפרוף מהיר, זה גם נראה טוב לילדים. קריאה משותפת Here we come.
לקינוח, תמונה של השלל. איך היה שבוע הספר שלכם?
IMG_20170612_213156506.jpg

מחלקת הפנטזיה תמיד מקופחת בשבוע הספר.

אני בעיקר התפתתי לקנות את הספר של טראמפ, שלמרות שבדרך כלל, אני מעדיף ספרי סיפורת, דוקא סיקרן אותי ברפרוף מהיר.
זה היה במבצע ב2 ב100 אבל לא מצאתי ספר שני מעניין מספיק.

תהנו עם הקומיקסי אוואטאר. הם נפלאים

היה שבוע ספר מוצלח למדי. רוב הספרים באו מאופוס+כתר, שה-3 במאה המאוחד שלהם היה מאוד מפתה. בעיקר קניתי ספרים שאני רוצה על המדף שלי - בשורות טובות, לעולם-לא-עולם ואני, רובוט. קניתי גם את הרוזן ממונטה כריסטו כי שני הכרכים נחשבו כספר אחד וזה היה מפתה מדי, ואת קול היד האחת, ספר של קואני זן שנראה מעניין (אני מחבב קואני זן).
ואח שלי קנה את הקומיקסים של אווטאר, אז אני בהחלט מצפה ללקרוא אותם.

חוץ מזה היה נחמד, תמיד כיף להסתובב בין כל הספרים. היו כמה ספרים שרציתי ולא מצאתי, אבל מצד שני הייתה הפתעה לחלוטין לא צפויה ונהדרת - תרגום חדש של מודן ל"המגדל הפורח באוויר", הפעם תחת השם "מיילו בארץ החוכמה". זה ספר נהדר שמזכיר את אליס אבל יותר הרפתקני, ולא קניתי אותו רק כי כבר יש לי אותו. אבל אם עוד לא קראתם, אני ממליץ לנסות.

דרגוניאן: ילד שמקבל חבילה שלוקחת אותו לעולם אחר ושם הוא יוצא להרפתקה להציל שתי נסיכות. אני יודע שזה נשמע בנאלי, אבל הדגש הוא על כל הדברים שהוא רואה בדרך (שוב, די דומה לאליס) - כמו שליש ילד (מהממוצע של שני ילדים ושליש למשפחה), מדען מטורף שאוסף ורוקח רעשים, וקפיצה למסקנות שמילולית זורקת אותך לאי בשם "מסקנות".
זה לא שיש לו עלילה סוחפת או יחסים מורכבים בין דמויות, פשוט כמעט אין שום דבר דומה לו.

הרגיש קטן יחסית לשנים קודמות.. לא יודע אם באמת הצטמצם או שזאת רק התחושה שנוצרה לי. סה"כ נהנתי, למרות שיצאתי קצת בתחושת פספוס

קניתי את שני הספרים הראשונים בסדרת "תשעה נסיכים לאמבר", כי אף פעם לא קראתי אותם ואני מחבב מאוד את זלאזני. היה מבצע משונה שאם אתה קונה שני ספרים אתה מקבל שלישי.. רק שהאופציות לספר השלישי לא היו על הדוכן והמוכר לא ידע להגיד לנו אפילו שמות. בסוף לקחתי את "צעיף הפשתן", ספר אגדות סיני?
ובגלל שאי אפשר ללכת לשבוע הספר רק בשביל ספרים מתורגמים, קניתי גם את "הקבוע היחידי" מהדוכן של ספרי פרס גפן.

לא היה *רע*, אבל הדוכן של עם עובד היה די אומלל עם מוכר שלא כל כך רצה להיות שם, וגם בדוכנים אחרים כשניסיתי לשאול על ספרים לא ענו לי ממש. אני חושב שאם הייתי מגיע כשאני יודע בערך מה אני מחפש היה מוצלח יותר

קיוויתי לקנות בזול את אוגדן המפלצות של פאת'פיינדר, אבל ההוצאה לא מספיק מוכרת בשביל שיהיה לה דוכן משלה לצערי...נאלצתי ''להסתפק'' במסע אל בטן האדמה במהדורה העברית ובשני ספרי היסטוריה בנושא התקופה היוונית והרומית. שלל נחמד סהכ. הרגיש פחות מושקע משנים קודמות אבל עדיין....היה נחמד.

ת'ור אמר/ה:
דרגוניאן: ילד שמקבל חבילה שלוקחת אותו לעולם אחר ושם הוא יוצא להרפתקה להציל שתי נסיכות. אני יודע שזה נשמע בנאלי, אבל הדגש הוא על כל הדברים שהוא רואה בדרך (שוב, די דומה לאליס) - כמו שליש ילד (מהממוצע של שני ילדים ושליש למשפחה), מדען מטורף שאוסף ורוקח רעשים, וקפיצה למסקנות שמילולית זורקת אותך לאי בשם "מסקנות".
זה לא שיש לו עלילה סוחפת או יחסים מורכבים בין דמויות, פשוט כמעט אין שום דבר דומה לו.
עע.
אין באמת עלילות חדשות בעולם. נראה לי זה בערך לא אפשרי מדעית.
אם הכתיבה כיפית וזורמת, למה לא?

חזרה