• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פאת'פיינדר 1 חמישה הבדלים בין סטארפיינדר לפאת'פיינדר

לפי הבלוג של פאיזו:
1. במקום רק נק"פ, לכל דמות יהיה נק"פ, שמייצג נזק לדמות, נקודות כושר (stamina points) שמייצגות עייפות ולבסוף נקודות נחישות (Resolve points) שמאפשרות לדמות לעשות מהלכים מיוחדים, להשתמש ביכולות מקצוע מסוימות ועוד.
נק"פ ונק"כ עולים עם העלייה בדרגות.
לטעמי זה שינוי מאוד מעניין, השאלה היא היישום. קצת מזכיר לי את STAR WARS SAGA אאז"נ, ויכול לפתור את אחת מהסוגיות ה"מעיקות" בייחוד במשחק מודרני שבו דמות סופגת תריסר קליעים ועדיין נלחמת.

2. במקום דרג"ש אחיד, יש שני דרג"שים - אחד לנשקי אנרגיה והשני להתקפות קינטיות. התקפות שגורמות נזק אנרגיה, כגון רובי לייזר, הם כנגד הדרג"ש EAC, בעוד התקפות קינטיות כגון רובי קליעים או אלות הן כנגד KAC
שינוי מגניב, שמתאים מאוד לת'מה. לא אמור לסבך יתר על המידה - לדעתי שווה.

3. מספר ההתקפות הוא קבוע, ללא קשר לדרגה או למקצוע. אפשר לבצע התקפה בודדת בסיבוב, או בפעולה מלאה לבצע שתי התקפות ולקבל מחסר 4-.
לא בטוח לגבי האיזון, אבל זה פישוט שלדעתי רק יכול להועיל, אם זה מאוזן נכון. שאלה נוספת, איך ההתייחסות לנשק דו-ידני (וכהערה, גם במו"ד 5 אין ממש ריבוי התקפות). נשקים אזוריים עדיין פוגעים במספר יצורים בהתקפה בודדת.

4. התקפות מזדמנות מתעוררות רק מהטלת לחש, התקפת טווח או יציאה משטח מאוים. סבבה.

5. הקסם הוא אחיד, אין חלוקה לקדושה/מאגיה/אחרים, אלא המכאניקה זהה לכולם. זה דווקא פגיעה בפלאף לדעתי, למרות שחלוקה לסוגי קסם שונים במשחק מד"ב היא בעייתית.
זה הקישור: http://paizo.com/paizo/blog/v5748dyo5ljv8?Five-Differences-Between-Starfinder-Rules-and

וכטיזר, הנה שתי הצצות אל תוך הספר:
star-2.jpg
star-1.jpg

פלאפי אמר/ה:
הסבר קצר על מה זה סטארפיינדר למי ששכח..? ורגע, זה גם מד"ב וגם קסם?
העולם של גולאריון- שהוא העולם הקלאסי של פאת'פיינדר, מאות שנים לעתיד עם חלליות ומד"ב בנוסף לקסם. ביום בהיר אחד, הכוכב גולאריון (שעליו רוב המערכה מתנהלת ונמצאות כול הממלכות הידועות של העולם) נעלם וכול זיכרון לו נמחק. רוב הממלכות הגדולות של גולאריון כרגע עובדות מתחנות החלל שהן בנו ולא נעלמו, לדוגמה תחנת החלל הענקית של אבשלום (על שם העיר במרכז העולם לשעבר, שהייתה על כוכב גולאריון).

עכשיו, אני חושב שמילה על הדמויות האייקוניות של סטארפיינדר מגיעה להן, כן הן בהחלט מקוריות:
יש לנו אשת לטאה שכירת חרב שאוהבת מוזיקת דאנס-פופ.
ופיראטית חלל לסבית קומוניסטית.

Nextorl אמר/ה:
זה... נשמע מסובך יתר על המידה. ועם זאת, נותן הרגשה של שיטת מד"ב, אני לא בטוח אם זה טוב או רע.
למה מסובך? פיצול הנק"פ קיים גם כחוק חלופי במו"ד 3.5 והוא עובד. הפיצול לשני דרג"ש בא במקום דרג"שי נטוע במקומו ומגע וכבר ראינו במו"ד 4 שהוא עובד. מספר ההתקפות הקבוע יעשה פחות כאב ראש איזוני והוא בדיוק אותו פתרון שראינו במו"ד 4 ובמו"ד 5.

לי נראה שזה בדיוק הספר למי שרוצה לשחק ק20 של מדע בדיוני. הוא בטח יעשה עבודה טובה יותר מ-d20 future.

כהערת אגב, השיטה תושק בג'נקון בקיץ הזה והשמועות מספרות שאגודת מגלי הארצות הישראלית מחפשת מנחים בסטארפיינדר לדרקוניקון ולאייקון.

the Nerubian אמר/ה:
[post]672062[/post] הפיצול לשני דרג"ש בא במקום דרג"שי נטוע במקומו ומגע וכבר ראינו במו"ד 4 שהוא עובד.
יש 2 דרג"ש במו"ד 4?

המפקד האלמוני אמר/ה:
[post]672241[/post] הכוהנת הכושיה
כושית. זה ממש בפרשת השבוע.

חזרה