• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

בואו נשחק גורל מואץ! (עץ הרשמה וכתיבת דמויות)

גור:
אני דווקא בעד ששחקנים יכירו את הדמויות של עמיתיהם.
לא הבנתי את האספקט המרכזי שלך. אספקט צריך להיות ברור כדי שיהיה אפשר להשתמש בו. שאר האספקטים כתובים היטב. הפעלול גם הוא כתוב בצורה ברורה אבל שים לב שהתקפה נעשית לעתים נדירות "בחוכמה", בדרך כלל היא עניין של כוחניות.
אני לא מבין את התירוץ של דיסגרפיה/דיסלקציה, תעביר את הטקסטים שאתה כותב בוורד, ותתקן את השגיאות. העברתי את מה שכתבת בוורד והוא זיהה את כל שגיאות הכתיב. מה הבעיה לעשות זאת? טקסט זה המדיום שבו מתנהל המשחק וטקסט רצוף שגיאות הוא בלתי נעים לקריאה, אני מצפה שכשם שאני עושה הגהה למה שאני כותב, אחרים יגיהו את מה שהם כותבים.

זרתוסטרה:
שלב בניית העולם הסתיים אך אתה בהחלט מוזמן להציע את הדמות שלך (אחרי שתגמור לקרוא את החוקים, ובבקשה קרא אותם יותר מפעם אחת לפני תחילת המשחק).

נאוטי:
אין בעיה.

אני אכתוב את דף הדמות שלי שלי בקרוב, הייתי כותב אותו אחשב אבל יש לי בגרות בספרות מחר.
נ.ב. אפשר נימוק על יצורי הצל? אני יכול ליצור דמות שמבוססת עליהם? (אני אבנה אותה באופן יותר ספציפי כשאני אבין את טבעם של הצללים)

אני מעוניין להצטרף למשחק. כתבתי דף דמות של פיה

דפ"ד
שם: טאלון
גזע: פיה
דת: שאמאנית

רקע: טאלון, פי יתום, היה גנב בצעירותו. כאשר הוא נתפס ונאסר, חברי כנופיית הפיות הבטיחו להוציא אותו בתנאי שהוא יצטרף אליהם למען הרס הטכנולוגיה - הטכנולוגיה, לדעתם, הייתה הסיבה לליקוי המאורות העתיד להיות. הוא הצטרף כדי להינצל, וגם כי הוא האמין, כמוהם, שקיום הטכנולוגיה איים על כל היער.
אבל במהרה הוא מצא שהחיים כחבר כנופיה הם לא קלים כמו שהוא חשב, והוא עומד מול איומים תמידיים ממנהיגיה שיחזירו אותו לכלא אם הוא לא מצליח במשימותיו.

רעיון מרכזי
חיים חדשים כאיקונוקלאסט

צרה
אם לא אצליח, אני חוזר לכלא

אספקטים
אסיר לשעבר

גישות
כוחני +3
זריז +2
ערמומי +2
חכם +1
ראוותני +1
זהיר +0

פעלולים
כיוון שאני חבר כנופיית הפיות, אני יכול למצוא חבר אחר בכל היער.

גם אני כותב פיה!
שם: לונאיוס
גזע: פיה
דת: שאמאנית.

רקע: נולד לפני מאות שנים ביער, אך באחד מליקויי הירח נלכד בעולם הזה. שנים הוא פינזט על העולם שלו.
לילה אחד החליט לצאת לעבר היער. והלך בעקבות הירח הלא נכון.
הוא הגיע אל המצודה, ושם הוא גילה דברים איומים. עולם בלי חיות, בלי חיים, רק אוטומטונים.
באותו הרגע הוא הבין כמה חשובות לו החיות.
בלילה הוא חזר לעולם הזה, והחליט להשתקע כאן. הוא פגש בדת השאמאנית, והצטרף אל שורותיה, מתקדם בה לאט לאט עד היותו אחד מכוהניה הראשיים.
הוא שונא בכל נפשו את המצודה. ואוהב בכל נפשו חיות.
וכל רצונו לספק את רצונן.
הוא הקים פלג קיצוני של הדת, לפיו אין לפגוע בחיות לעולם, זהו פלג 'השאמאן הקיצוני'/'טבע האלים', כפי שהוא קורא לו.

רעיון מרכזי:
כוהן ראשי של הדת השאמאנית.

צרה:
מתעב כל פגיעה בחיות ואינו מסוגל לעשות זאת.

אספקטים:
יכול לשאוב כח מהיער לעולם הזה, וכך להטיל קסמים.

גישות
כוחני +0
זריז +2
ערמומי +2
חכם +3
ראוותני +1
זהיר +1

פעלולים:

• בגלל שאני חי זמן רב ויש לי חכמת חיים, אני מקבל 2+ כשאני יוצר יתרון בחכמה.
  • בגלל אדיקותי בדת והיותי בן פיות, פעם בהתקלות אני יכול לדבר עם חיות (אלים).

דפ"ד
(לא פיה,שיהיה קצת מעניין :p )
שם:לארוס 'מהיר-להב' (דיטמן)
מראה: נער בוגר\גבר צעיר (גיל 20). עור לבן, רזה, עיניים כחולות ושיער שחור אסוף לאחור (מגיע לו עד העורף).
גזע:אדם
דת: דת הספר (פיות מנודות מהאלים, לא אדוק)

רקע:
לארוס נולד למשפחת אצולה של אנשי דת מהזרם של דת הספר. בילדותו הוא בילה בעיקר בשעורי הדת הפרטיים שהיו לו ולאחיו. הוא תמיד התעניין בדת ובאמונה ובהיבט הפילוסופי שלה אך אף פעם לא יכל לסבול את המריבות ואת הקרבות השונים שהתנהלו בין הפלגים השונים של הדת-הוא תמיד האמין שכל הפלגים השונים הם אותו פרצוף של אותה דת ושהדקויות הקטנות בנוגע לפרטים הם חסרי משמעות.
כשהיה לנער לארוס החל לאט לאט להסתייג ממשפחתו ומהדת שלו עקב המריבות השונות שהיו לזרמים האחרים. כשאביו נפטר ואחיו הבוגר קיבל את הירושה ואת הנהגת הבית הוחלט שבשל דרכיו לארוס ישלח להיות נזיר בבית המקדש של דת הספר. כשלארוס שמע את הדבר הוא החליט לברוח- בכיסיו מעט זהב, שרשרת עם סמל ביתו על צווארו וחוכמתו בלבד בשביל לשרוד.
אחרי התגוררות של כמה חודשים באחד הכפרים ליד ביתו, כאשר לארוס מתקיים בעיקר מנדבות, מצא אותו סייף של המסדר הלבן, הוא החליט לקח אותו תחת חסותו וללמד אותו את אומנות החרב.
בלימודיו אצל המאסטר שלו הוא מצא בפעם הראשונה דרך לקבוע את גורלו בעצמו, ללא החלטת משפחתו או החלטה של זר האם להעניק לו מטבע זהב שיספק לו ארוחת ערב.
כשסיים את לימודיו החליט לארוס לצאת אל העולם הרחב ולקבוע את גורלו. הוא חמוש בחרב הסייף שלו,חוכמתו ושם הכינוי אותו העניק לו המאסטר שלו- לארוס 'מהיר הלהב'.

רעיון מרכזי:
סייף מהיר ושנון אך גאתוון של מסדר הסייפים 'המסדר הלבן'.

צרה:
נרדף אחרי אנשי אחיו בשל בגידה במשפחה.

אספקטים נוספים:
לא מפחד לקבוע את גורלו בעזרת חרבו. שונא את כוהני דת הספר. תמיד יסמוך על שנינותו שתציל אותו.

גישות:
חכם (3+)
מהיר וראוותני (+2)
זהיר וערמומי(+1)
כוחני(+0)

פעלולים:
-מכיוון שאני סייף שנון אני מקבל +2 כאשר אני מתקיף בחוכמה בקרב חרבות אחד על אחד.
-מכיוון שאני חבר במסדר הלבן אני זוכה לכבוד ועזרה מדב"ש אחד (פעם בכמה זמן שתחליט שראוי)

הדפ"ד
אם הדמות קומית מדי תודיע ואשנה
שם: פל יוסמית
גזע: אדם/תרנגול
דת: דרואידי מאז המפגש עם הכוהן דרואידי
רקע: בצעירותי חלומי היה להפוך לסייף הטוב ביותר בעולם. יום אחד בעודי מטייל ברחבי העיר נתקלתי בשד שהתחפש לאדם והציע להפוך אותי לסייף הטוב בעולם. הסכמתי כמובן, אבל אז התגלו פניו האמתיים והוא הפך אותי ל... תרנגול. כנראה ששעמם לו והוא החליט להשתעשע קצת. טיילתי לי ברחבי העיר עד שאיזה חקלאי דרואידי מצא אותי וניסה ללכוד אותי כדי לקבל מעט בשר. הוא התגנב אלי מאחורה אבל מאז המפגש עם השד נהייתי פרנואיד גדול מאד. שמתי לב אליו וקפצתי עליו בעודי מעופף עם הכנפיים. הוא נפל וניצלתי את ההזדמנות כדי לחטוף לו את החרב. הצלחתי. החזקתי אותה בעמדת הכן לקרב עם המקור. את החקלאי זה פחות שעשע. ואז איזה טיפש חשב שזה מצחיק לראות תרנגול ואיכר מסתייפים ולכן הוא זרק אליו חרב. הקרב היה מהיר מאוד ובסופו האיכר התחנן לרחמים. בסוף האיכר הציע לי ללכת איתו לכוהן פיה שהוא מכיר. הנהנתי בראשי והכנו יחד אל הכוהן. הוא סחב אותי. כשהגענו אל הפיה סימנתי לו שאני מנסה לדבר. בסוף הוא הבין והטיל עלי כישוף שאפשר לי לדבר. סיפרתי לו את סיפורי והוא הסכים לשחרר אותי בביתי.
אספקטים:
רעיון מרכזי: לעולם לא לחתום על הסכמים לפני שאתה מוודא מיהו הייצור שמולך ומה המטרה שלו. אחרת מצבך יהיה גרוע יותר ממצבי
צרה: מאוד מאוד מאוד פרנואידי
גישות:
זהיר:+3
זריז:+2
חכם: +2
כוחני:+1
ערמומי:+1
ראוותני:+0
רענון: 3
פעלולים: כיוון שאני נראה כמו תרנגול טיפשי ולא מסוכן פעם במפגש אני יכול לתקוף בהפתעה
כיוון ששד לימד אותי סייף אני מקבל +2 כשאני מתקיף בכוחניות/זריזות {איזה אחד לבחור?} כשאני בקרב סייף
נקודות גורל: 3
לחץ:
תוצאות:
קלה: (2)
בינונית: (4)
חמורה: (6)

tkhag1 אמר/ה:
אני אכתוב את דף הדמות שלי שלי בקרוב, הייתי כותב אותו אחשב אבל יש לי בגרות בספרות מחר.
נ.ב. אפשר נימוק על יצורי הצל? אני יכול ליצור דמות שמבוססת עליהם? (אני אבנה אותה באופן יותר ספציפי כשאני אבין את טבעם של הצללים)
מדי פעם, לאור החמה, הצללים מתארכים ודמותם משתנה והם מציעים לבני התמותה מתנות מוזרות בעבור מחיר בלתי ידוע. איש אינו יודע מאין באו הצללים ומה מטרתם.

צ'ואי - איקונוקלאסט הוא מנתץ אלילים - זה מה שהתכוונת?
האספקט השלישי שלך כבר מוכלל בתוך הצרה שלך.

דרקוניצן - סבבה בסך הכל, נסה לכתוב מחדש את הצרה ואת האקספט הנוסף. משהו בסגנון "מתעב כל פגיעה בחיות"; "מעיין בלתי נדלה של אבקת פיות". הפיות מגיעות בכל הגדלים והצורות.

נאוטי - לא.

SandChicken אמר/ה:
[post]672302[/post] צ'ואי - איקונוקלאסט הוא מנתץ אלילים - זה מה שהתכוונת?
האספקט השלישי שלך כבר מוכלל בתוך הצרה שלך.

הדמות אמורה להיות מנתצת טכנולוגיה, לא אלילים. רציתי לתת לאספקט את הקונוטציה של איקונוקלאסט, כי יש לו עניין מוסרי בניתוץ הטכנולוגיה, כי טכנולוגיה גורמת להרס היער (לפי דעתו). אם השם "איקונוקלאסט" לא מספיק ברור, אני יכול לשנות אותו.

והאספקט השלישי חופף קצת, אבל הצרה היא יותר כמו אסיר (פוטנציאלי) לעתיד, והאספקט לעבר. הצרה אומרת שאם הוא לא מצליח, הבוס שלו יחזיר אותו לכלא. האספקט אומר שמן הסתם הוא מכיר עוד אסירים, המשטרה עוינת אותו, וכדומה. אפשר להוסיף אספקט (במקום או בנוסף ל"אסיר לשעבר") כמו "חושש מטכנולוגיה", אבל זה כמובן גם חופף עם הרעיון המרכזי.

זרתוסטרה אמר/ה:
הדפ"ד שלי בסדר?
כן.
dragonian אמר/ה:
יש עדיין מקום?
כן.
צ'ואי אמר/ה:
הדמות אמורה להיות מנתצת טכנולוגיה, לא אלילים. רציתי לתת לאספקט את הקונוטציה של איקונוקלאסט, כי יש לו עניין מוסרי בניתוץ הטכנולוגיה, כי טכנולוגיה גורמת להרס היער (לפי דעתו). אם השם "איקונוקלאסט" לא מספיק ברור, אני יכול לשנות אותו.
נראה לי בסדר.
צ'ואי אמר/ה:
והאספקט השלישי חופף קצת, אבל הצרה היא יותר כמו אסיר (פוטנציאלי) לעתיד, והאספקט לעבר. הצרה אומרת שאם הוא לא מצליח, הבוס שלו יחזיר אותו לכלא. האספקט אומר שמן הסתם הוא מכיר עוד אסירים, המשטרה עוינת אותו, וכדומה. אפשר להוסיף אספקט (במקום או בנוסף ל"אסיר לשעבר") כמו "חושש מטכנולוגיה", אבל זה כמובן גם חופף עם הרעיון המרכזי.
האספקט השלישי לא מוסיף שום מידע שאין בצרה. אני לא רואה שום מצב שבו אפשר להפעיל את האספקט השלישי אבל לא את הצרה. אל תרגיש רע, זה אומר שאספקט הצרה כתוב היטב :D
הרעיון באספקט השלישי הוא שהוא מרחיב את הדמות עוד יותר, תוסיף אספקט שלא קשור לטכנולוגיה או לכלא.

שם: פיה 9.5
גזע: אנדרו-פיה
דת; "היוצרים"- האנדרו-פיה סוגדים ליוצרים שלהם?
רקע: מכינקן ומיסיטקן אחים, אדירים בשם רובריס וטורפיס במסגרת פרויקט להבנת הקסם, וגם נסיון נאיבי להשכין שלום בין פלגי דת הספר בעניין פולמוס הפיות, הם יצרו אנשי שעון (אנדרואיד( עם רסיסי נשמה של פיות פושעים שהם חטפו. כתוצאה מכך, נוצרו אנשי שעון מתוכנתים עם לוגיקה של פיות וקסם מכאני יחודי.
פיה 9.5 היה הנסיון התשיעי שגם שודרג ליצור חיקוי מכאני מושלם לפיות כמושא למחקר תיאולוגי. לרוע המזל, תיאולוגיה משעממת אותו והוא נמלט.

אספקט מרכזי: אנדרו-פיה נמלט ומשועמם.
צרה: באגים בתכנות הקסום שלו.

גישות:
זהיר:+0
זריז:+2
חכם: +1
כוחני:+2
ערמומי:+2
ראוותני:+3
רענון: 3
פעלולים:
בגלל שאני אנדרואיד אני מקבל +2 כשאני מנצל מכאניקה בצורה חכמה.
בגלל שאני דמוי פיה אני מקבל +2 כשאני מטיל קסמים בראוותנות.
בגלל שיש לי בברכיים מיתרי מיתריל אני יכול פעם בסצינה לרוץ ולדלג במהירות על טבעית לקצה טווח הראייה
[spoiler/]

SandChicken אמר/ה:
[post]672350[/post] האספקט השלישי לא מוסיף שום מידע שאין בצרה. אני לא רואה שום מצב שבו אפשר להפעיל את האספקט השלישי אבל לא את הצרה. אל תרגיש רע, זה אומר שאספקט הצרה כתוב היטב
הרעיון באספקט השלישי הוא שהוא מרחיב את הדמות עוד יותר, תוסיף אספקט שלא קשור לטכנולוגיה או לכלא.

אז מה אם אשנה את האספקט ל"פתי מאמין לכל דבר"? זה יכול לייצג את זה שהוא האמין לטענה שהטכנולוגיה היא מה שמסכנת את כולם, ואפשר, למשל, להפעיל אותו להיראות תמים, או לחייב אותו כשמנסים לרמות אותו.

מצטער, גם חשבתי שעוד שחקנים מעוניינים להגיש דמויות וגם בעצמי התעכבתי בתגובה. נראה שהמשחק יהיה בקצב איטי למדי, האם אתם רוצים להמשיך?
בינתיים קיבלתי את הדמויות של זרתוסתרה, צ'ואי (לאחר שינוי האספקט), דרגוניצן וגור.
אנא תאשרו המשך משחק ואני אפתח עץ הרפתקה.

חזרה