• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

משחקי פורום בשולחן העגול

אורי ט אמר/ה:
אני רוצה להתייחס לכך שמשחקי קהילה מושכים בעיקר משתמשים צעירים, שהם אמנם לא קהל היעד של האתר, אבל בסוף הופכים לרוח החיה שלו. אלה המשתמשים שעבורם הפורום הוא נקודת מפגש חשובה, יש להם יותר זמן פנוי והם פעילים ברוב הדיונים. עם הזמן הם מתבגרים ומפתחים תחושת שייכות לקהילת שחקני התפקידים המאורגנת ולדור העתיד שלה.

זה. ראיתי את פורום טרויאן דוחה משתמשים צעירים ומעדיף לשמר את הבוגרים והקהילה בו מתה בגלל זה, גם האורק סבל מדבר דומה (רצון של קבוצת הבוגרים לבודד את עצמם עד פירוק הקהילה). זה שלב, ואני לא אומר את זה בהתנשאות אלא מתוך הבנה - גם אני פרסמתי פעם הרפתקאות מה' 3.5 ו4 משולבות וחשבתי שככה משחקי תפקידים צריכים להיראות, גם אני פתחתי כמה משחקים וסגרתי אותם תוך כדי שהשתתפתי במספר משחקים אחרים ופרשתי מדי פעם, וגם אני פתחתי פעם שאלה על כל נושא קטן מבלי להבין שאפשר לרכז את הכל בהודעה אחת עם קצת סבלנות. הייתי הרבה זמן חלק מפורום טרויאן וגם שם עשיתי טעויות והייתי אחד מהצעירים - רק מעטים לא זלזלו אלא הבינו שזה שלב ובסופו של דבר מתבגרים, ואלו הם אותם האנשים שבסופו של דבר נלחמו על כך שהפורום ינמיך מעט את החשיבות העצמית שלו וידע לקבל גם קהל צעיר יותר, כדי שהוא ימשיך לחיות בעתיד. הם בני 8-13, אני לא מוצא כל בעיה בכך שהם יהנו בקצת משחקים שטותיים. לא מדובר בזילות הפורום, אלא בבניית דור העתיד של המשתמשים שלו. אפשר לשמש להם כשוטרים או דווקא כמורי דרך שרוצים לעזור, כי בסופו של דבר בעוד מספר שנים אני מקווה שהם יהיו אלה שיעמדו כאן וידונו מה לעשות עם חברים חדשים וצעירים יותר. זה המעגל הנכון בחיי קהילה, פורום או לא.

rui אמר/ה:
אורי ט אמר/ה:
אני רוצה להתייחס לכך שמשחקי קהילה מושכים בעיקר משתמשים צעירים, שהם אמנם לא קהל היעד של האתר, אבל בסוף הופכים לרוח החיה שלו. אלה המשתמשים שעבורם הפורום הוא נקודת מפגש חשובה, יש להם יותר זמן פנוי והם פעילים ברוב הדיונים. עם הזמן הם מתבגרים ומפתחים תחושת שייכות לקהילת שחקני התפקידים המאורגנת ולדור העתיד שלה.

זה. ראיתי את פורום טרויאן דוחה משתמשים צעירים ומעדיף לשמר את הבוגרים והקהילה בו מתה בגלל זה, גם האורק סבל מדבר דומה (רצון של קבוצת הבוגרים לבודד את עצמם עד פירוק הקהילה). זה שלב, ואני לא אומר את זה בהתנשאות אלא מתוך הבנה - גם אני פרסמתי פעם הרפתקאות מה' 3.5 ו4 משולבות וחשבתי שככה משחקי תפקידים צריכים להיראות, גם אני פתחתי כמה משחקים וסגרתי אותם תוך כדי שהשתתפתי במספר משחקים אחרים ופרשתי מדי פעם, וגם אני פתחתי פעם שאלה על כל נושא קטן מבלי להבין שאפשר לרכז את הכל בהודעה אחת עם קצת סבלנות. הייתי הרבה זמן חלק מפורום טרויאן וגם שם עשיתי טעויות והייתי אחד מהצעירים - רק מעטים לא זלזלו אלא הבינו שזה שלב ובסופו של דבר מתבגרים, ואלו הם אותם האנשים שבסופו של דבר נלחמו על כך שהפורום ינמיך מעט את החשיבות העצמית שלו וידע לקבל גם קהל צעיר יותר, כדי שהוא ימשיך לחיות בעתיד. הם בני 8-13, אני לא מוצא כל בעיה בכך שהם יהנו בקצת משחקים שטותיים. לא מדובר בזילות הפורום, אלא בבניית דור העתיד של המשתמשים שלו. אפשר לשמש להם כשוטרים או דווקא כמורי דרך שרוצים לעזור, כי בסופו של דבר בעוד מספר שנים אני מקווה שהם יהיו אלה שיעמדו כאן וידונו מה לעשות עם חברים חדשים וצעירים יותר. זה המעגל הנכון בחיי קהילה, פורום או לא.

אבל לא כולם צעירים. אני בוגר אני בן 18.

ואני מסכים עם מה שאתה כותב ב100%. אני נהנה גם לשחק בעצים אבל אני לא מספים.

ובאמת כדי שתיהיו פתוחים.

ariel127711 אמר/ה:
[post]659512[/post] אבל לא כולם צעירים. אני בוגר אני בן 18.
נראה לי רואי מתכוון צעירים לא דווקא בגיל אלא צעירים מבחינת חדשים יחסית בפורום\ קהילה, וצעירים לפי ההתנסות שלהם וההתנהגות שלהם בה.

Dr_RPG אמר/ה:
[post]659531[/post] אוקיי, נראה לי שהדיון סוכם סך הכול. אני אשתדל להבא להשקיע יותר בתשובות, ומקווה שגם אתם תעשו כך.
כן, גם אני מודה שכתבתי שם מספיק שטויות...

היי,
המדיניות החדשה היא כזו:
  • כל עץ משחק ייפתח באישור מנהל. העצים הקיימים יינעלו, למעט אלו שקיבלו אישור
  • בשלב ראשון, נאפשר שלושה עצי משחק, אם המצב ישתפר, נאשר להוסיף עוד (לא בחודש-חודשיים הראשונים)
  • אנחנו לא נשגיח באופן שוטף על העצים, אנחנו סומכים עליכם שהבנתם את המסר. עם זאת מדי פעם כן נכנס לראות. אם נראה שעץ משחק הדרדר לספאם כמו שפלאפי ציין בנושא זה, עץ המשחק פשוט יינעל.

The oldman אמר/ה:
[post]660022[/post] אנחנו לא נשגיח באופן שוטף על העצים, אנחנו סומכים עליכם שהבנתם את המסר. עם זאת מדי פעם כן נכנס לראות. אם נראה שעץ משחק הדרדר לספאם כמו שפלאפי ציין בנושא זה, עץ המשחק פשוט יינעל.

אפשר לשאול מה בדיוק אתם מגדירים ספאם?
אתה מתכוון להודעות שלא קשורות באופן ישיר לנושא או הודעות עם הומור מוגזם או שני הדברים?

נעלתם את העץ האיש שמתחתיי בגלל הודעת ספאם אחת. למה? הודעה אחת זה לא משחק שהתדרדר לספאם...
אולדמן כתב כמה הודעות לפני זה שהכל סבבה בינתיים, והודעה אחת ואתם נועלים?

לא, פלאפי צודק.
לא הסכמתי איתו לגבי הנעילה הקודמת של העצים, אבל עכשיו זה בהחלט נכון לנעול את העץ.
אוקי, שלחו הודעת ספאם אחת, כמעט מיד לאחר שהזהירו אותנו שהמשחק גולש לספאם, ואז פלאפי העיר על זה כדי שנתקן, אבל מה התגובה שלנו?
מעבר לכך שזה היה ספאם מוחלט, זו גם הייתה התחצפות וזה בהחלט דבר נכון לנעול את העץ, לצערי הרב

Hell lord אמר/ה:
לא, פלאפי צודק.
לא הסכמתי איתו לגבי הנעילה הקודמת של העצים, אבל עכשיו זה בהחלט נכון לנעול את העץ.
אוקי, שלחו הודעת ספאם אחת, כמעט מיד לאחר שהזהירו אותנו שהמשחק גולש לספאם, ואז פלאפי העיר על זה כדי שנתקן, אבל מה התגובה שלנו?
מעבר לכך שזה היה ספאם מוחלט, זו גם הייתה התחצפות וזה בהחלט דבר נכון לנעול את העץ, לצערי הרב

אבל למה צריך עונש קולקטיבי? בגלל שני משתמשים כולם צריכים לסבול? למה לא להעניש את השניים האלה במקום שכולם יסבלו? אני ועוד משתמשים לא הספנו ולא חטאנו לכן למה אנחנו צריכים להענש? איפה הצדק שמגיע לאלה שנענשים במקום אלה שהספימו?

תגיד לי, אתה אומר ברצינות שלשאול אנשים באקראי אם הם מכירים איזה איש מיוון העתיקה או אם הם מתבאסים שנגמר החופש זה לגיטימי? אתה יותר מכולם התייחסת לשולחן העגול כמו חדר הצ'אט הפרטי שלך ושאלת כל מיני אנשים זרים שאלות רנדומליות חסרות הקשר. כמות הספאם שאתה שפכת לשם היא הכי גדולה מכולם.
העץ הזה מזמן איבד כל רלוונטיות או מטרה, ולהחזיק אותו בחיים היה טעות מלכתחילה שעכשיו תוקנה. אני לא אתן לך ולא לאף אחד אחר להתייחס לפורום הזה כמו קבוצת וואטסאפ של ילדים קטנים. תתבגר.

זה לא ספאם. חוקי עץ לא הגדירו שאלות מסויימות לכן כל שאלה היא לגיטימית כי היא לא חייבת בכלל להיות קשורה לשאלה שאיש שמעליי רשם, המטרה של העץ זה לשאול אנשים באקרי ככה פועל המשחק, אני לא מתייחס אליו כקבוצת ווצאפ כי קבוצת ווצאפ היא הרבה הרבה יותר פעילה מהעץ הזה.

הטעות היחידה היא זה שאתה גורם לפונדק להכחד הגיעו כמות גדולה של משתמשים שהם אמורים להיות דור העתיד של הפונדק לא מפריע לי שהעץ נסגר, מפריע לי התוצאות שזה יביא על הפונק וילו ורוי יסכימו איתי והם הביאו דוגמאות שונות לכך מהעולם ומהאינטרנט.

חזרה