• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

משחקי פורום בשולחן העגול

Dr_RPG אמר/ה:
Hell lord אמר/ה:
בנוסף לכך, יש משהו במה שנאמר, העצים הללו אכן מוסיפים את רוב המתרחש בפורום הזה, וצריך לתת לו חיים חדשים, משום שהפורום ריק מתוכן שאינו המשחקים הללו, מלבד עצים שפותח אולדמן מפעם לפעם.

realy? לא משנה איך תסובב את זה, הפורום לא ריק מתוכן. מתי ביקרת בפעם האחרונה בתתי פורומים כמו מ"ת כללי, מו"ד ופאתפיינדר או משחקים מקוונים? יש עץ חדש כמעט כל יום. מבחינתי לפחות, זה לא נחשב ריק מתוכן.

Hell lord אמר/ה:
בנוסף לכך הייתי מציע לפתוח סקר מסוג כלשהו
popo reto אמר/ה:
אני מציע לעשות סקר ומה התוצאות יקבעו, רק תחשבו על האפשרויות בסקר שיתאימו לכל שחקני הפונדק.

אתם מאוד נאחזים ברעיון של סקר. וגם אם רוב הפורום יצביע בעד (ואני לא חושב שזה יקרה), אז? זה עדיין יפריע לאלו שנגד.

איך זה שכולכם מפספסים את הרעיון שלי? דבר ראשון, בפורום אני מתכוון לשולחן העגול, לא לפורום הפונדק בכללי, כי הוא ממש פעיל סך הכל.
הכוונה שלי בסקר זה פשוט כדי להראות למנהלים את דעת הקהל, כי כמו שפלאפי ציין - זה פורום שנשלט על ידי מנהלים, וסקר פשוט יעזור להם לסכם את הדעה של השחקנים במקום לקרוא מליון ואחד תגובות שחלקן מיותרות או שיש בהן כמה דעות לא החלטיות

פלאפי אמר/ה:
[post]659384[/post] והפורום הזה הוא לא דמוקרטיה ולא שוק פתוח,
גם ונצואלה לא היתה שוק פתוח, היא היתה מדינה מכובדת שבה המדינה פיקחה על מה עושים עם הכסף ואיזה עסקים נפתחים. הם אפילו בחרו את השילטון שעשה את זה באופן דמוקרטי.
היום האזרחים שם אוכלים חתולים שהם צדו ברחוב ואורז שהם קנו ב10 דולר בשוק השחור.

הנקודה שלי לא היתה שזה שוק חופשי אז אל תתערב כי דמוקרטיה, אלא שהדרך הנכונה שמשהו ילך בכיוון האידיאלי היא לתת לו לעשות את זה לבד, ואם אתה רואה שיש בפורום משחקי קהילה שהם ספאם, וזה לא משתנה, סימן שיש כאן קהל למשחקים כאלו. כואב, אבל זה המצב. בשלב מסוים הפורום ישפיע עליהם וזה יעלם מעצמו, כי הרמה הכללית של הפורום לא במשחקים כאלו, ועובדה שרוב מוחלט של המשתמשים הוותיקים לא נמצא שם.
כללו של דבר, לסגור עצים כי התוכן רדוד מידי באופן חד פעמי, לא יהפוך אותנו לונצואלה, אבל זה יכול להיות מידרון חלקלק, מלבד שאני מאמין בדרכים אחרות. ה"איכות" צריכה לבוא מהמשתמשים, לא מהרגולטור.

אממ.. האמת שבשלב מסוים עקבתי באופן חלקי מאוד אחרי המשחקים האלה...
הציטוטים של פלאפי שכנעו אותי לחלוטין...

םO
אולי כמו בדיחות כפית, צריך להיות השלב שלוקחים נשימה ארוכה ונרגעים...

עץ אחד יכול באמת לשמש את זה. אולי אפילו סוג של להגדיר "אחרי שבוע בלי תגובה על המשחק הקודם אפשר להתחיל משהו חדש"

אפשר גם לפתוח תת פורום בשולחן העגול ששמור למשחקים מהסוג הזה. הבעיה העיקרית שלי היא פחות בספאם ויותר בהצפה של מספר העצים עצמו, שדוחף למטה דברים מעניינים אחרים. אם יש תת פורום למשחקי מחשב וקונסולות שאף אחד לא משתמש בו, אני לא רואה סיבה לא ליצור תת פורום נוסף למשהו שכן משתמשים בו, גם אם מדובר באוכלוסייה צעירה יותר בפורום.

rui אמר/ה:
אפשר גם לפתוח תת פורום בשולחן העגול ששמור למשחקים מהסוג הזה. הבעיה העיקרית שלי היא פחות בספאם ויותר בהצפה של מספר העצים עצמו, שדוחף למטה דברים מעניינים אחרים. אם יש תת פורום למשחקי מחשב וקונסולות שאף אחד לא משתמש בו, אני לא רואה סיבה לא ליצור תת פורום נוסף למשהו שכן משתמשים בו, גם אם מדובר באוכלוסייה צעירה יותר בפורום.
זה בדיוק מה שאמרתי קודם

אה, מצטער. קראתי את ההודעות אבל הייתי צריך לצאת לפני שכתבתי את התגובה וכנראה שכחתי. בכל מקרה, אין אפשרות למחוק את ההודעה מכיוון שכבר ציטטת אותה... בשלב הזה אני חושב שכדאי שניתן למנהלים לקבל את החלטתם.

rui אמר/ה:
[post]659419[/post] אפשר גם לפתוח תת פורום בשולחן העגול ששמור למשחקים מהסוג הזה. הבעיה העיקרית שלי היא פחות בספאם ויותר בהצפה של מספר העצים עצמו, שדוחף למטה דברים מעניינים אחרים. אם יש תת פורום למשחקי מחשב וקונסולות שאף אחד לא משתמש בו, אני לא רואה סיבה לא ליצור תת פורום נוסף למשהו שכן משתמשים בו, גם אם מדובר באוכלוסייה צעירה יותר בפורום.

מסכים. ככה זה לא יזהם את השולחן העגול אבל מי שרוצה יוכל להמשיך לשחק בזה. לדעתי זהו הפיתרון הטוב ביותר.

טוב, שכנעתם אותי. הציטוטים האלו, הם די הבהירו לי את המצב פלאפי, באמת הארת את עיני, למען האמת. ואני לא כל כך אוהב להודות שטעיתי. אבל שכנעתם אותי. תהפכו את זה לעץ אחד, יחיד, וזהו. אבל תעשו סקר, למה לא? כדי לראות מהי דעת הרוב.

shachar2004 אמר/ה:
טוב, שכנעתם אותי. הציטוטים האלו, הם די הבהירו לי את המצב פלאפי, באמת הארת את עיני, למען האמת. ואני לא כל כך אוהב להודות שטעיתי. אבל שכנעתם אותי. תהפכו את זה לעץ אחד, יחיד, וזהו. אבל תעשו סקר, למה לא? כדי לראות מהי דעת הרוב.
אפשר לקרוא מה הדעות. ומעניינת יותר דעה של מישהו שאומר "אני חושב את זה כי" מאשר מישהו שמצביע בסקר "אני תומך".

rui אמר/ה:
אני נגד תת-פורום. אם אתה מקים תת-פורום, זאת אומרת שאתה מצפה שיהיו שם הרבה עצים, או לפחות כמות שמצדיקה תת-פורום. לעומת זאת, רוב האנשים כאן שנגד- כולל אני- הם העובדה שהעצים האלו לא מייצגים את הפורום ולא אמורים להיות חלק אינטגרלי בו, למרות שאין בעיה עם נגיד... עץ דביק אחד (שאגב אני ממליץ להגביל בזמן למשחק- נגיד חודשיים-ארבעה חודשים, ולא ב'כמה זמן לא הגיבו'), תת-פורום נותן לזה מקום משמעותי וחשוב.

העוג הברברי אמר/ה:
[post]659436[/post] אפשר לקרוא מה הדעות. ומעניינת יותר דעה של מישהו שאומר "אני חושב את זה כי" מאשר מישהו שמצביע בסקר "אני תומך".
כן, אבל ככה אפשר לראות את הנתונים המדויקים. אפשר לקרוא דעות, אבל לאסוף את כולן ביחד, כמו בסקר, זה יותר נוח.
העוג הברברי אמר/ה:
[post]659436[/post] אני נגד תת-פורום. אם אתה מקים תת-פורום, זאת אומרת שאתה מצפה שיהיו שם הרבה עצים, או לפחות כמות שמצדיקה תת-פורום. לעומת זאת, רוב האנשים כאן שנגד- כולל אני- הם העובדה שהעצים האלו לא מייצגים את הפורום ולא אמורים להיות חלק אינטגרלי בו, למרות שאין בעיה עם נגיד... עץ דביק אחד (שאגב אני ממליץ להגביל בזמן למשחק- נגיד חודשיים-ארבעה חודשים, ולא ב'כמה זמן לא הגיבו'), תת-פורום נותן לזה מקום משמעותי וחשוב.
לפתוח תת פורום בשביל 3-4 נושאים זה טיפשי.

dragonian אמר/ה:
אממ.. האמת שבשלב מסוים עקבתי באופן חלקי מאוד אחרי המשחקים האלה...
הציטוטים של פלאפי שכנעו אותי לחלוטין...

םO
אולי כמו בדיחות כפית, צריך להיות השלב שלוקחים נשימה ארוכה ונרגעים...

עץ אחד יכול באמת לשמש את זה. אולי אפילו סוג של להגדיר "אחרי שבוע בלי תגובה על המשחק הקודם אפשר להתחיל משהו חדש"

אי אפשר לאחד חמש משחקים שונים בעץ אחד. מה שאתם עושים הוא בלתי אפשרי וסתם מעצבן אותי ועוד כמה אנשים. לפחות תשאירו את העץ האיש שמתחתיי שהוא משחק קליל שברמת רק בעמודים האחרונים נכמס בו הספאם.

אני באמת לא מבין חמש משחקים שונים שלכל אחד יש חוקים שונים והם על נושאים שונים לעץ אחד? אני באמת קארתי הכל ועדיין אני לא מבין איך זה מפריע. לכם פשוט תתלעמו מהעצים האלה הפורום. עדיין איכותי וזה רק חמש עצים שכפי שאמרו נפתחים עצים כל יום אז איך חמש עצים מפריעים לכם?

עריכה: אני בעד גם לתת-פורום זה בהחלט פשרה שתשאיר את הפונדק במצב שהוא עכשיו ויעזור להגדיל אותו.

בקצרה, כי אחרי שעברתי על כל השירשור אין לי מצב רוח להכנס לויכוחים :
אתה לא יכול ליצור תוכן איכותי וחדש ע"י סגירה של תוכן ברמה נמוכה, התוצאה של העלמת תוכן ברמה סביר להניח שפשוט תגרום לאנשים להכנס פחות לאתר ולקרוא פחות, .

TheKnightWhosaidKnit אמר/ה:
[post]659461[/post] אתה לא יכול ליצור תוכן איכותי וחדש ע"י סגירה של תוכן ברמה נמוכה, התוצאה של העלמת תוכן ברמה סביר להניח שפשוט תגרום לאנשים להכנס פחות לאתר ולקרוא פחות, .
אני ממש מסכים ולדעתי הפתרון היחיד הוא תת פורום.

shachar2004 אמר/ה:
[post]659439[/post] לפתוח תת פורום בשביל 3-4 נושאים זה טיפשי.
כאן מצד אחד את הכייפיות וכמות האנשים ומצד שני האיכות של הפורום
זה טפשי לדעתך אבל זה גם משאיר את הפורום לא ממש משעמם וגם לא מפריע לאנשים שרוצים להשאיר את הפורום רציני ברובו אבל חלק קטן של משחקים קלילים לא אמור להפריע עם משחקים לפי הכללים ולא הופכים את זה לספאם.

Hell lord אמר/ה:
[post]659377[/post] בנוסף לכך, יש משהו במה שנאמר, העצים הללו אכן מוסיפים את רוב המתרחש בפורום הזה, וצריך לתת לו חיים חדשים, משום שהפורום ריק מתוכן שאינו המשחקים הללו, מלבד עצים שפותח אולדמן מפעם לפעם.
נכון, אבל ייתכן שחלק מזה גם נובע שמי שנכנס לשולחן העגול, רואה רק את העצים הללו ואת הרמה שלא תמיד גבוהה בהם ואז לא טורח לפרסם. קשה לדעת סיבה ותוצאה בדברים כאלו.

shachar2004 אמר/ה:
[post]659370[/post] בוא פלאפי, ותאיר את עיני, תסביר לי למה בדיוק משחקי הפורום הם רעים, וצריך לסגור אותם.
כמו ש Adran כתב, אין שום בעיה עם משחקי פורום - להפך, מה שאנשים נהנים ממנו זה מצוין. הבעיה מגיעה כשהתוכן בתוך העצים הללו גולשים לתוך ספאם. אם התוכן היה מפורסם במקום אחר, ההודעה הייתה נמחקה...

donVT אמר/ה:
[post]659374[/post] אולי אפשר לפתוח תת פורום (ככה זה נקרא?)
תת פורום דורש מסה קריטית ויכול להרוג דיונים...

לגבי ספאם, תקראו את הציטוטים של פלאפי. זה לב הבעיה. אין שום בעיה עם משחק שהוא "מה קרה שגלגלתם 1" (לדוגמא) אם אנשים משקיעים בתגובה שלהם. אם הם כותבים ספאם, זו בעיה. ולנו אין באמת רצון או זמן להיכנס לעצים כאלו ולנקות אותם... הפרסום בעצים כאלו דורש בגרות מהמשתמשים.

והערה לסיום: כרגע פתחתי באופן זמני את העצים מחדש. זה לא אומר שלא נסגור אותם עוד 8 שעות, שבוע או אף פעם. זה פשוט אומר שמכיוון שהרבה אנשים אמרו את דעתם, וקיבלנו פידבקים מהקהילה וגם אתם קיבלתם פידבק אחד מהשני, בזמן שנתייעץ ונחליט מה עושים, אין נזק שהעצים פתוחים.
אתם עדיין מוזמנים להגיב כאן, אני חושב שהדיון הפומבי היה מועיל ורוב הצדדים השמיעו דעה - נשמח לשמוע דעות חדשות אם יש.

אני נכנס מדי פעם לפורום השולחן העגול ומשחקי הקהילה לא מפריעים לי.
אני רוצה להתייחס לכך שמשחקי קהילה מושכים בעיקר משתמשים צעירים, שהם אמנם לא קהל היעד של האתר, אבל בסוף הופכים לרוח החיה שלו. אלה המשתמשים שעבורם הפורום הוא נקודת מפגש חשובה, יש להם יותר זמן פנוי והם פעילים ברוב הדיונים. עם הזמן הם מתבגרים ומפתחים תחושת שייכות לקהילת שחקני התפקידים המאורגנת ולדור העתיד שלה. לא אתפלא אם הרבה מהמתנדבים בכנסים היום, התחילו כמשתמשים צעירים בפונדק שננזפו בשעתם על ספאם.
חשוב להתייחס להעדפות של המשתמשים הללו. משחקי קהילה הם לא הטעם שלי אבל יש להם חשיבות, ואם הם ינעלו באופן שיותיר מסר מזלזל הקהילה תשלם מחיר. לכן ההצעה שלי היא להותיר את המצב על כנו אבל להוסיף קצת רגולציה לעתיד: בקשת אישור ממנהל לפני שפותחים משחק חדש, ורפרוף מזדמן של מנהלים על העצים הללו כדי לוודא שהם לא גולשים לספאם. כמו כן אני חושב שלפתוח את הנושא לדיון, ולהסביר למשתתפים שהגיע הזמן להעלות את האיכות של משחקי הקהילה זה רעיון מבורך. לדעתי, התוצאה הרצויה לדיון כזה היא לא נעילת העצים, אלא זניחה של העצים הפחות מוצלחים מצד המשתתפים וניסיון "לאתחל" את הרמה. לפי התגובות שהמשתתפים רשמו כאן, אני חושב שישנה נכונות לקבל את הביקורת ואפשר להגיע לפתרון כזה בהסכמה.

חזרה