• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

משחק רשת ע"ב שיר של אש ושל קרח, פרק ב' [הסתיים]

סטטוס
נעול לתגובות.
"אין לנו זמן למריבות המטופשות שלכם" הוא רוטן בכעס.
"תן לי את זה" הוא אומר לדזמונד והולך אל האובליסק עוצר אותו על "היורשת" ואז על "של" .
הוא ממלמל לעצמו "היורשת של מה?"

בעוד דזמונד מסיים את דבריו, ודיאנה (מהצד הבטוח של ראיניס) תוקעת בו מבט של 'חתולת רחוב' מקומרת, הוא חש רעד עובר בו... ושוב שומע את הקול בתוכו, ברור עוד יותר.

"בבקשה, הצילו..." לוחש לו קולה של סרסי "אני שונאת, שונאת המקום החשוך והקר הזה... בבקשה..."

"שימו לב לרעש. מה עשית שזה הרעיש?" אולריק שואל את סר האריס. "תעשה את זה עוד פעם.. תשחק עם זה"

הוא פונה אל ראיניס "אולי ננסה לנתח כל חלק בשיר. היורשת בטח בת טארגריין... בשביל זה נמצא הדרקון. הממלכה הנסתרת לא יכולה להיות ווסטרוז, כי ווסטרוז לא נסתרת. אבל אני לא מכיר ממלכה אחרת... הפלוגה האדומה נשמעת כמו חיל היורשת, ואני מאמין שאם נמצא מי היורשת נדע את טיבה של הפלוגה..." הוא שותק לרגע. "זה הכל כל כך מבלבל, למה בכלל המקום הזה נמצא כאן?"

"אדומה" היא אומרת "בטח לאניסטרים... הנסיכה עם הדרקון? נו טארגרינית, זה לא קשה. יורשות יש רק אצל הדורנים, בטח עירבוב מוזר של כל אלה. ממלכות נעלמות?" שטף הדיבור נעצר והיא מתחילה ללכת מיסביב לקירות מביטה עליהם בעיניין " ילדי יער או משהו כזה, טירות נעלמות..."
מבטה פוגע בדזמונד "אוי, למה לנו בכלל להתאמץ, הוא בטח פתר את זה כבר מזמן. ספר לנו מה הפירוש!" לאחר מכן היא מביטה בראיניס בחשש ומתרחק כמה צעדים משניהם, ומציינת "אולי כדאי שנבדוק את הקירות...", בתיקווה שההערה האחרונה לא תעורר הד.

ראיניס מחייכת.
"אני לא סבורה שהקירות יועילו לך, פרחחית לבית פרי" היא מעירה, ומחזירה מבטה אל הכתובת "מדוע המקום הזה כאן?" היא חוזרת על דברי אולריק "בכדי למנוע מכל נפש חיה לגלות את מה שהסתירה זו ששולטת במקום הזה. לא..." היא מוסיפה בקול חלש יותר "הפתרון הוא המילים... ישנו קוד, משפט שחבוי בתור השיר, ויש לבנות אותו מאור הירח, לפי הסדר הנכון".
היא שבה וממקדת את מבטה בקיר, מהורהרת.

"היורשת, ...."

ooc: מה שאתם צריכים לעשות הוא פשוט - לסדר את המילים המתאימות אחרי המילה "היורשת", ולקוות לטוב...

OOC: ברוכה השבה, Volkana.

IC: "אני חושב שאת המילה הבאה יש לנו, 'של'. עכשיו, מה בא אחרי זה?" הוא משפשף את מצחו.
"אה," הוא אומר, מחייך לכיוונה של דיאנה, "הפתרון שלך, הוא פשוט מעולה."

ooc חשוב: נראה לי שהטעיתי אותכם בלא-משים. התוצאה של הצבת המילה "של" אחרי היורשת לא רימזה על כך שזו תוצאה נכונה, להיפך, באשר האובליסק הסתובב מיד לאחור. האור החלוש שזהר סימן, לכל היותר, כי המילה "של" צריכה להופיע מאוחר יותר במשפט

ooc: תודה. :)
מתנצלת על הטעות, אני צריכה לתפוס שיעור בהבנת הנקרא.
ic

"עדיף מכלום לא?" היא אומרת כל הדבר הזה מתחיל לעצבן אותי, חידות אוף! היא מביטה בחבורה טוב נו, אם זה יסתיים מהר... דאינה ניגשת אל האובליסק ומסובבת אותו של המילה "האדומה". אבל כנראה שלא

לוחצת איך? אנא, תארי לאיזה מילים את מסובבת את קרן האור

"מתנגד מה?" היא מלמלת. "למישהו יש רעיונות?" היא אומרת בקול רם יותר למה שראיניס לא תנופף במטה שלה ונגמור עם הסיפור? היא מסובבת אותו אל 'למפקד' אני לא מתכוונת לעמוד כאן ולסובב אותו כל היום... למה היורשת הזו בכלל כזו חשובה?

פעם נוספת, כשלון.
הפעם, הקיר הצדדי רועד, ונדמה שהוא מתחיל להסדק. אדים מצחינים מתחילים להתמר מתוכו, ונדמה לכם שאתם שומעים קול לא סימפטי מאחוריו.

--- סר האריס קנינג ----

"כדאי שתפסיקי לנחש, פרחחית" אומר סר האריס בקול חמור-סבר "אני לא אוהב את הנהמה הזו... ונעשה קר כאן...
אחר-כך, הוא מעביר יד בזקנו, ורוכן על האובליסק.

"היורשת" הוא מטעים "עם פסיק לאחר המילה... לכן, האדומה או "למפקד" אינם במקום". צריך משהו אחר".

"קנאק" חורקני נוסף, רם יותר מהקודם, והסדק בקיר מתרחב. דזמונד כמעט מועף לאחור. הנהמה מתגברת, הופכת למשהו מחרחר, חולני... הקור גובר גם הוא. קור, עם ריח של מוות.

ראיניס נדרכת.
"חוששני, שהחדר לא יסבול עוד טעויות רבות מצידנו" היא אומרת "המילה הבאה אינה תאור של היורשת... הפסיק אחרי "היורשת" שולל את זה. יתכן והיא תאור של משהו אחר, מאוחר יותר. קודם אמרת משהו על אש וקרח" היא מוסיפה "אמנם, חוששני שאף אחד משניהם אינו מתאים כמילה שניה... אבל אולי הפתרון טמון שם".

"תפסיקו לסובב את זה" הוא רוטן בכעס
"תחשבו לפניי".
"לא תאור של היורשת...מעניין" הוא ממלמל לעצמו.
"בשיר מדובר על מפקד הפלוגה האדומה, אבל מה זה אומר?"
"מה עוד יכול לבוא אחרי זה?" ואז הוא ממקד את מבטו על המאזניים
"אולי?"
הוא הולך אל האובליסק ומסובב אותו על המילה "אדון".
אם זה מצליח הוא מסובב למילה "הקרח"

ooc: מתנתק לרגע מתיק מרגיז של קבלני כח-אדם... אני מתחיל לחשוש, כי נתתי משהו קשה מדי.

ic: האריס מועף לאחור ומחליק על הרצפה, מצליח לקום בקושי רב. הסדק בקיר רוחש, הופך לבקע מאיים; אור כחול חולני בוקע מאחוריו, ואתם כמעט בטוחים שאתם שומעים שריטות שקטות, מצמררות, מאחורי הקיר ההולך ומתפורר.

"איזה משמעות יכולה להיות ל"היורשת, אדון..." שואלת ראיניס "חוששני שמדובר במשפט מתוחכם, שהפך בין הנושא לנשוא, מה שמקובל למדי בלשון עתיקה"

ooc: זה היה רמז. הכוונה היא, שאם משפט רגיל היה אומר, למשל

"כתרה של הנסיכה הוא זהוב ויפה", ההגיה העתיקה תאמר "הנסיכה, כתרה הוא זהוב ויפה"

ועוד הערה: ה-prepositions במשפט, כגון ה' הידיעה, יכולים להטעות. למשל, אם בשיר מופיעה המילה "הקרח", הרי במשפט הנכון יכולה המילה להקרא כ"קרח" סתם.
(תוך התעלמות מה-ה').

ooc:
לנוחותכם, אני שם שוב את המשפט, והפעם עם תיקוני פרפוזישנס, כך שכל דבר מופיע שם באופן מדוייק:

שיר למפקד הפלוגה האדומה, אשר היה אדון למשמר היורשת של האיים הקדומים ושל הממלכה הנסתרת. הוא צעד בין להבות אש, בסערת החרבות ובשדות קרח, ובפיו שירה עתיקה ואדירת יומין

ראיניס מהנהנת בראשה.
"אכן" היא אומרת, ומטעימה "היורשת, שירה הוא שיר של אש ושל קרח"
"שנים רבות מאד עברו, מאז שמעתי את זה לאחרונה" היא מוסיפה בעצב, ומסובבת את האובליסק.
המילים נדלקות בלהבות זהובות בזו אחר זו. החדר כולו רועד, ורעם עמום נשמע, בא מכל הכיוונים בעת ובעונה אחת.
"אואואואואואואואואואואואואואואו" תוקע שופר מרוחק, עגום.
הקירות רועדים שוב, ופיסות אבן קטנות נופלות מהן. אזי, הרעם מתגבר, וחלק מהקיר מולכם שוקע באיטיות כלפי מטה, חושף גומחה אפלה. משהו נוצץ, זכוכיתי, קורן אליכם באור קר מתוכו.
"אואואואואואואואואואואואואואואו" מריע השופר הרחוק פעם שניה, מזכיר לאולריק ימים רחוקים.
הקיר מסיים לשקוע, חושף מעבר צר; צינה מבעיתה נושבת מתוכו; כעת אתם רואים טוב יותר את החפץ המונח שם... דומה באופן מוזר לארון בוהק.
"אואואואואואואואואואואואואואואו" מריע השופר פעם שלישית, רחוק ועמום יותר, ואז נדם.

"אז את זה את מסתירה כאן, אחות יקרה" ממלמלת ראיניס בתעוב, בעת שהיא מתחילה להתקדם בזהירות.

ooc: רבותי, תמה החידה. תגובות מפורטות מכולם, בבקשה

סטטוס
נעול לתגובות.
חזרה