• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[וו שו] וואן פיס שו! עץ OOC

קצת פחות מתאים לי... אם זה מה שכולם רוצים אני זורם, אבל אני תמיד מעדיף חופש ביצרת הרקע של הדמות שלי....
למרות שגם מתוך מה הרעיון הזה מצליחים לעלות לי לראש כמה רעיונות יפים...

אני חושב שאנחנו גם צריכים להחליט על רמת כוח...

אסירים שברחו מהכלא זה רעיון נחמד, רק צריך סיבה ללמה אנחנו נישאר ביחד לאחר שנברח.
מבחינת רמת כוח לדעתי עדיף כמו שאמרת, תחילת הסדרה בערך. יותר קשה להתמודד עם דברים ככה וזה הופך את זה למאוד מעניין.
דרך אגב יש משהו שצריך לשאול, האם אנחנו יכולים להתחיל עם פירות שטן? מה אנחנו מקבלים אם אנחנו לא מתחילים עם אחד? האם הצוות שווה מבחינת כוח או שזה תלוי במה כל שחקן החליט להתמחות?

לא חסרות סיבות ללמה נשארנו יחד עם ברחנו מהכלא, ברוח וואן פיס הייתי מציע על אוצר שכל הקבוצה שמעה עליו בכלא ויוצאת למצוא אותו יחד, או למצוא את מי שהפליל את הדמויות ולנקום בו.... האפשרויות לא מוגבלות.

בעד הקטע של רמת כוח זהה להתחלה, בעניין פירות שטן, בהנחה שמצליחים לקבוע מה מי שלא רוצה להתחיל עם כוח שטן מקבל, הייתי מציע שמי שיש לו כוח שטן קיבל אותו זמן קצר לפני שמתחילים את ההרפתקאה, ואז חוסר ניסיון בכוח יכול להוות משתנה לא קטן.

מניח שמבחינת רמות כוח של הצוות, זה שאלה של הכישורים והכוחות שבוחרים, אני שונא משחק בצורות קומוניזים (כולם שווים בכוח שלהם, ומי שחזק צריך להשוות את עצמו למי שחלש.)

מה גם שצריך לקבוע אם מכניסים עניין של מעמדות לקבוצה (אם אחד מהשחקנים הקפטן/נמצא גבוה יותר בדרגה/וכו')

נראה לי שאינטרס של מארין ופיראט יהיו שונים מאוד, ככה שלך אם בין כל מארין ופיראט ולדאוג שכולם יהיו 'באותו ראש' הרפתקאה שלמה זה חתיכת כאב ראש, אבל אני זורם (ואם תרצה, אקמול עליי; )) אבל יש עוד המון קבוצות בעולם הזה שלא פחות מגניב לשחק, למרות שיודעים על הם פחות, ציידי ראשים, שכירי חרב, סוכני ממשלה, שומרי ראש ומתנקשים ממדינה כזאת או אחרת וכ'ו... בקיצור, זה עולם עשיר, ככה שלא נראה לי שיהיו בעיות.
בקשר לרמת כוח- זה דיי מתבקש, לא? אחרי הכל, אי אפשר לדאוג שכולם יהיו באותה רמה כדי שאף אחד לא יעלה, הודות לכך שכולם פה אנשים בוגרים, נראה לי שכולם יסתדרו עם זה...
כנ"ל גם בקשר לדרגות (כל עוד הם לא משפיעות על כוח. בניגוד לסדרה, קפטן לא חייב להיות הכי חזק, ואחרי הכל, לא רק שזה יצור מאבק מוזר שישתקף בדפי דמות על מי יבחר להיות הקפטן, אלא גם זה יהיה מעניין אם הקפטן לא יהיה הכי חזק, לפחות לדעתי)

אוקי. נמשיך בקו מחשבה הזה.
אני מוכן לגיוון, אבל גיוון הגיוני. למשל- מהפכנים ופיראטים. (מסוג מסוים(
מארינס וציידי ראשים..

כשיש דמויות מספיק מענינות, אין צורך בלהוסיף מתחים כאלה..

לגבי רמת כוח- ובכן, מה שיפה בוושו, שהקוביות רק נועדו שהדברים יזוזו.
עלילתית- אנחנו קובעים הכול.
אז, כן. יש קפטן שהוא הכי חזק וכו'.
מבחינה מכאנית לא יהיה הבדל- אבל מבחינה תיאורית- כן.
אם תשחקו דמות "חלשה', אז תתנו תיאורים של לחימה יותר ערמומית- זה הכול. וכמ'ת, הדמןת שלכם תפחד להלחם נגד *הבוס* הגדול, ותקבל בוס מותאם לה.
)למשל, בסדרה לדעתי אוסופ קיבל קרבות מענינים(

ולכן גם הבעיה של הפרי לא קיימת מכאנית. סייפים ואומני לחימה יכולים להיות מפחידים לא פחות.
כמובן שאשמח אם לא תיקחו פרי שבור. (כמו פירות מזן לוגיה שהם בד'כ שבורים בהגדרה(
לגבי עלילה- אולי אסיר זקן מספר על אוצר שהוא השאיר? יש לי הרפתקה שהכנתי על אוצר, רק אצטרך להתאים את הרמת כוח.
אני לא חושב שחבורה בוואן פיס אמורה להיות מאוזנת מבחינת כוח...
אבל מבחינת עניין כן- למשל... אני לא בטוח שהקרבות של לופי מגניבים יותר משל זורו, למרות שהוא "רק" מספר 2.

יש דמויות שעושות דברים מסביב לקרב.

אני לא רואה בעיה בדרגות בקבוצה. קפטן נבחר על ידי הקבוצה, אם קפטן מנצל את כוחו לרעה הקבוצה יכולה להוריד אותו מתפקידו. הדברים היחידים שיכולים להפריע זה שמישהו ייקבל את התפקיד בעזרת שימוש בכוח, או ששני אנשים יירצו להיות הקפטנים ואז אם אחד ייבחר לשני תמיד תהיה בעיה עם זה.
אבל כמו שנאמר, כולם פה אנשים בוגרים, ואני בטוח שיהיה אפשר לעבור את הגשר הזה בקלות.

וכן, פירות לוגיה שבורים כמו לא יודע מה. לדעתי יהיה מעניין להיתקל באחד ולנסות להתמודד נגדו. אני חושב שההגבלה בקשר לפירות צריכה להיות פשוטה. זואן שהוא של חיה לא אגדית, לא לוגיה ופארמיסיה לא חזק מדי, עדיפות לאחד שמשפיע רק על עצמך(או במילים אחרות, בלי היכולת לעשות רעידות אדמה).

אני חושב שלא תהיה בעיה לאנשים ללמוד וו שו, אבל כן צריך לדעת איך השיטה עובדת. אז אם אפשר הסבר קצר אני אשמח.

לא יודע כמה ההסבר מקיף, אבל יש תרגום של וושו בפורטל של הפונדק.

לעניינו:
*בהנחה וכולם מסכימים, אז באמת צורך בעניין של דרגות, אולי חוץ מלהחליט עם הקפטן או אחד מהקבוצה, או דב"ש (בהנחה ויש מקום להכניס דבשי"ם)
* מבחינת כוח, כל עוד לא יוצרים מצב ששחקן אחד יכול לנגב את הרצפה בשחקן אחר אז עניין הכוח סגור, פשוט לוקחים בחשבון שדמות שהיא לא משתמת בפרי שטן יכולה להיות מסוכנת לא פחות מאחד שכן (בתוך גבולות הקבוצה.)

אני גם חושב שכדאי לקבל כיוון של ההרפתקאה כדי שנוכל להתחיל לחשוב על דמויות....

אוקי. למרות שהשיטה עצמה היא בערך 5 עמודים, אנסה איכשהו לתמצת את זה יותר.
אתה מתאר מה את עושה. לפי מספר התיאורים אתה מקבל ק6.
היכולת שלך נעה בין 1-5. קוביות שבהן יצא סכום שווה או זהה לדירוג יכולת הרלבנטית נחשב הצלחה.
יותר הצלחות יותר טוב.

ליותר מזה, תקראו בפורטל.

אז הכיוון שלי, הוא שאתם חבורת אסירים בנגיד... נורת' בלו.
אולי מיואשים, אבל אסיר זקן נותן לכם מוטיבציה, ובגלל שהוא רואה בכם פוטנציאל נותן לכם מפה של הכלא ושל האוצר שלו

לצורך העניין, אולי תהיה חבורת אסירים מרושעת יריבה.

טוב, הנה מידע ודפ"ד-

המשחק שלנו קורה בנורת' בלו/הים הצפוני. באי ששמו באגטו.
האי הזה, לכאורה יש שליו עם עיירה קטנה. אבל בעיירה שולט בשחיתות ורודנות השופט מאזריני, שמעלה מסים וקנסות כל הזמן ומי שלא עומד בהם נשלח לכלא והבית מעוקל לשמו של מאזריני.
מתנגדים מוצאים להורג במשפט מהיר.
אבל בכלא באסטיריה לא נמצאים רק אזרחים שלא הצליחו לעמוד במסי העושק, אלא גם פושעים אמיתיי. פיראטים ופושעים מרחבי נורת' בלו.
שם אתם מתחילים. אולי עשיתם פשע בקטנה עד עכשיו, אולי אתם תושב מיוחד מהעיר שלא עמד במסים. או מכל סיבה שהיא- אתם בכלא. כנראה לא הרבה זמן.

עכשיו.. סיכמנו על תפקידים.
אז אנחנו צריכים קפטן ונווט. אלו... חובה. כל השאר, לפי רצונכם-
רופא, טבח, תותחן, נגר. קצין ראשון(מספר 2 של הקפטן), הגאי, מוזיקאי(?!) ואולי תפקידים שתמציאו.

דפ"ד

[
b]שם:
מראה:
אופי מומלץ שיכלול איזושהי מוזרות. לעתים קרובות זאת גם חולשה- למשל חוסר מוחלט בחוש כיוון. זה מוסיף לאופי. אם יש לכם עקרונות מיוחדים- (למשל סירוב להלחם בנשים) זה גם המקום.
חלום: לכל פיראט יש חלום! להיות מלך הפיראטים? להיות הצלף האדיר בעולם? לגלות את מעיין מי הנעורים? זאת המוטיבציה שלכם!
רקע: בדרך כלל הרקע כולל התיחסות לחלום שלכם, ולעתים קרובות יש טראומה שדחפה אתכם ממש לעשות משהו עם החלום. עליכם לציין איך ולמה הגעתם לבסטיריה.
יכולות: סתם ככה כל יכולת מתחילה בדירוג 2. יש לכם 8 נקודות לחלק בין יכולות שמיוחדות לדמות שלכם. אך יכולת לא יכולה לעלות על 5.
חולשה: יכולת אחת שבה יש לכם 1. זה יכולה להיות חולשה שקשורה לאופי.
הערות בקשות או כל דבר שלא מתאים לקטגוריות האחרות

בבקשה תורידו ותקראו את וושו מכאן-
http://www.pundak.co.il/downloads/systems
שיטה של 5-6 עמודים..
אם יש שאלות..

תותחן
שם: סוט דאר קן, תותחן ומחשל נשק
מראה:נער צעיר ופרוע שער, שלובש חלוק חום ועבה, בעל עיינים אדומות בקצותיהן וקול צרוד כתוצאה משאיפה מתמדת של עשן בצעירותו, מסתובב עם פטיש ברזל כבד
אופי: שתקן, בעל מחשבה איטית אך נבונה (כלומר שאולי הוא לא יעלה על חידה או בדיחה כהרף עין, אבל כשהוא מגיע לפתרון, זה יהיה פתרון מבריק), קשוח, לא מפגין רגשות.
חלום: לחשל תותח שיהיה לאגדה
רקע: סוט היה בנו של אחד מהתותחנים ומחשלי התותחנים הדגולים ביותר ביחידות המארינס ששהו בבאגטו. יום אחד, הוא נשלח לבצע משימה ולהשמיד קבוצה של פיראטים בעזרת התותח הגדול ביותר שחישל אי פעם, אבל הוא ראה שהיו ילדים באזור, וזה גרם לו לסרב לירות. כתוצאה מכך, הוא נידון למאסר בכלא, אך הוא ברח, וסוט נכלא במקומו. סוט מאשים את אביו בכליאה שלו, והחליט לייצר את התותח הטוב בעולם כדי להתעלות על שמו של אביו.
יכולות:
שימוש בתותח-5
חישול כלי נשק חמים-4
לחימה בפטיש-3
חישול כלי נשק קרים-4
חולשה:רגיש לדם, ומקיאט כאשר הוא נמצא ליד כמות גדולה של דם (אחרי קרב קשה וכו'. שריטות וכדומה רק יגרמו לו להיות מעט ירקרק)-1
הערות בקשות או כל דבר שלא מתאים לקטגוריות האחרות

YDS
נראה טוב.
לגבי חישול, אתה כמובן יכול לעשות את זה מגניב ולמשל איכשהו לאלתר תותח מסירי מטבח שהלחמת ביחד. סומך עליך בעניין.
לגבי חישול נשק קר.. מתקשה לחשוב על רעיונות מגניבים לזה. אם יש לך- אסמוך עליך שתמצא לזה שימוש.
חולשה- כלומר שאם יורדים על המשפחה שלו, הוא נהיה חסר בטחון וחלש?
במה זה מתבטא?
למשל.. קפטן מארינס מצביע עליו:"הא! זה הבן של הבוגד החלשלוש, דאר קן!"

כתבתי משהו ארוך וזה הראה לי פוסט כפול ומחק את שניהם...
שם: השף אנטוניו (או בקיצור שף)
מראה: השף הוא אדם נמוך ושמן בעל שפם אפור וגדול
וקרחת. הוא לובש סינר מטבח לבן ועל גבו יש מיכלי גז שמתחברים ללהביור.
אופי: השף אוהב את החיים. בעל רגשות עזים הוא הפכפך ומסוגל לעבור משמחה לזעם בתוך שניות. בעל ניסיון רב בשיט לשף יש סיפורים רבים אותם הוא חולק בשמחה עם כל מי שרוצה (ולעיתים לא רוצה) לשמוע. כפיראט לשעבר השף מאמין בכל ליבו בחירות הפרט. מעטים הדברים שיכולים לדכא אותו לזמן רב, ואהבתו הגדולה ביותר (והדבר היחיד אותו הוא אוהב יותר מאוכל) היא אש וחומרי נפץ.
חלום: השף נטש מזמן חלומות לכסף או כוח. חלומו הוא להיות בעל המסעדה המפורסמת ביותר בעולם.
רקע:
השף היה פיראט בעברו והפליג במשך למעלה מ20 שנה על פני הימים כטבח ורוקח בספינות שונות. לפני 5 שנים השף יצא לגימלאות (בין היתר עקב "תאונה" שכללה עיר נמל שעלתה באש) והקים מסעדה מצליחה בבאגטו. השף נכלא לאחר שמתחרה הפליל אותו בקשירת קשר נגד השופט ומסעדתו הוחרמה.
יכולות:
לחימה 4 - לשף סגנון לחימה ייחודי הכולל שימוש בכלי מטבח כנשק: סכינים, מחבתות, סירים והנשק האהוב עליו מכל - ברנר אותו הוא שידרג ללהביור בעוצמה מלאה.
בישול 5 - בנוסף לכשרונו בבישול מזול, השף מומחה בבישול כימיקלים כדוגמת רעלים ותרופות והדבר האהוב עליו יותר מכל - חומרי נפץ.
שימוש בחומרי חבלה 5 - אהבתו הגדולה ביותר של השף היא לשרוף ולפוצץ דברים והוא מומחה בכל הדרכים שניתן לעשות זאת.
חולשה: השף הינו פירומן ולא יכול לעמוד בפיתוי לפוצץ או לשרוף משהו.

אני חושב שכל אחד גם צריך לציין איזה תפקיד הוא לוקח (מחוץ לספוילר...)

דרגוניין
שאלה, יש לי בינתיים 2 רעיונות, ואחד קצת חריג ורציתי לדעת אם תאשר לפני שאני כותב....

דמות שהיא חייל מחיל הים והוא חוקר סמוי שמתחזה לפיראט למען החקירה, עובד או שעדיף שלא?

דרגוניין
גם זה, למרות שחשבתי יותר בכיוון שהוא מאוד מסתגר בנוגע למשפחה, ואם מזכירים אותה הוא נכנס לזעם מטורף ולא יכול לחשוב בהגיון, ואלו בערך הפעמים היחידות בהן הוא לא מסתגר. פשט לא היה לי רעיון לחולשה טובה יותר, אם יש לך משהו טוב ותר אשמח לקבל הצעות לשיפור

ליאור צודק. בבקשה כתבו מחוץ לספוילר איזה תפקיד אתם לוקחים. אגב, מי שלוקח פרי שטן מקבל *עוד* חולשה כשהוא נופל לים.
פאדרון
אהבתי. אתה כמובן תוכל להוסיף פרטים מהעבר תוך כדי, ואולי אני אמציא לך. הוא עורר בי השראה לארק בפני עצמו.

ידס

עדיף משהו שיכול להיות מצחיק. למשל- הוא מסוגל ללכת לאיבוד במסדרון ישר. (זורו. שהוא דוקא badass(
ביישן ליד נשים, אלרגיה לנוצות... כדאי שזה יהיה משהו מעניין עלילתית. למשל בגלל שזורו הולך לאיבוד, הוא כל הזמן מגיע למקומות הלא נכונים בזמן הלא נכון. התמכרות, או קוד כבוד נןקשה.. דברים כאלה.

לעאור

יש בעקרון את הciper poll- הסוכנות חשאית של הממשלה העולמית שעושים דברים כאלה.
יכול לעבוד... אבל מה ימנע ממנו לפנןת נגד הקבוצה לפני הסוף?.הצעה שעלתה לי... שהמשימה שלו לחפש את האוצר של של קפטן לה גראנד, שיש שמועות שהוא נמצא בבסטיריה בעילום שם. אז הוא יצטרף לחבורה עד הרגע שבו ימצאו את האוצר- ואז ינסה לקחת אותו מהם.
Pvp בסוף בסוף.. סתם רעיון.יכול לעבוד,אבל צריך להזהר.

דרגו
יש לי רעיון לאיזה ילד שמנת מהמפקדה, שכל היום פינקו אותו ואיננו אותו, אבל הוא לא ראה קרב אמיתי, ובסוף הוא קרס בקרב, האשימו אותו בבגידה ו כל או אותו, הולך?

חזרה