• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

כדי להגדיל את קהילת האתר

the Nerubian אמר/ה:
נו, באמת, הסיבה היחידה ש-FXP עדיין קיים זה העובדה שהוא מרכז קישורים של תכנים פיראטיים או של העתקות פרסומים מאתרים אחרים ללא מתן קרדיט.

אגב כרגע אין שם פורום משחקי תפקידים, אבל פעם היה - 99% מהתוכן שלו היה דברים שפורסמו בפונדק, ומשתמשי FXP פשוט העתיקו ופרסמו. בחיי, שמרתי תיעוד.
מיותר לציין שלא היו דיונים רציניים סביב התוכן המפורסם, משום שכולם ידעו שהתוכן שייך ל"מישהו מפורום אחר".

תנסה לקרוא את החוקים שם הם כיום נותנים קרדיט זה בתוך החוקים שלהם.

אבל... למה?
אתה אומר שאתה רוצה להגדיל את קהילת האתר, ואתה נותן כדוגמה את FXP.
אחרי זה, אתה מצטרף לאלה שאומרים כמה FXP גרוע, וFXP גרוע באופן ישיר מהקהילה שלהם...

ועריכה: לפי חוקי הפורום, דאבל פוסטינג (וטריפל פוסטימג וקוורטר פוסטינג) אסורים. אז תכתוב הכל בהודעה אחת במקום לפצל אותה ל3 הודעות שונות, תודה.

nextorl אמר/ה:
אבל... למה?
אתה אומר שאתה רוצה להגדיל את קהילת האתר, ואתה נותן כדוגמה את FXP.
אחרי זה, אתה מצטרף לאלה שאומרים כמה FXP גרוע, וFXP גרוע באופן ישיר מהקהילה שלהם...

ועריכה: לפי חוקי הפורום, דאבל פוסטינג (וטריפל פוסטימג וקוורטר פוסטינג) אסורים. אז תכתוב הכל בהודעה אחת במקום לפצל אותה ל3 הודעות שונות, תודה.

אני נתתי את fxp בתור דוגמא לאתר שהעיצוב שלו טוב והכול שם מתעדכן ונראה חדשני. אם אמרתי שהוא טוב אז זה לא בכוונה או שהתכוונתי שהעיצוב שלו טוב ולכן אפשר לקחת ממנו דוגמא המשתמשים שם חד וחלק 70% שם מהאשכולות הם עם תגובת ספאם אחת לפחות אם לא יותר והנהלה ממש הנהלת דמיקולו אין מילים עד כמה הם גרועים ולא עומדים בחוקים. ברצינות כיאלו אם אמרתם אזהרה אדומה זה כולל גם מנהלים שעוברים על חוקים צריכים לקבל אזהרה. ובכול זאת יש כמה אנשיםשהם בסדר

ariel127711 אמר/ה:
[post]637259[/post] קומוניזם=כולם שווים כלכלית השלטון דואג לצרכים של האזרח יותר דואג למחירים טובים ושווים וכ'

קפיטליזם=השלטון פחות דואג לאזרח(מה שקורה גם בfxp) פחות דואג למחירים הוגנים וכו'
לא נראה לי שכדאי להפוך את זה לדיון כלכלי...

ariel127711 אמר/ה:
[post]637260[/post] התכוותי שכדי להפוך אותו לפורום שהוא דיי מודרני ויהיה פורום שיהיה ממש כיף כל בוקר להיכנס אליו.
אבל אתה לא מסביר מה לדעתך אפשר לשנות או לשפר, נסה להיות יותר ספציפי. חוץ מזה, כבר עכשיו הפורום הוא אחד שכיף להיכנס אליו כל בוקר. לא רק מבחינת עיצוב :)

Adran אמר/ה:
ariel127711 אמר/ה:
[post]637259[/post] קומוניזם=כולם שווים כלכלית השלטון דואג לצרכים של האזרח יותר דואג למחירים טובים ושווים וכ'

קפיטליזם=השלטון פחות דואג לאזרח(מה שקורה גם בfxp) פחות דואג למחירים הוגנים וכו'
לא נראה לי שכדאי להפוך את זה לדיון כלכלי...

ariel127711 אמר/ה:
[post]637260[/post] התכוותי שכדי להפוך אותו לפורום שהוא דיי מודרני ויהיה פורום שיהיה ממש כיף כל בוקר להיכנס אליו.
אבל אתה לא מסביר מה לדעתך אפשר לשנות או לשפר, נסה להיות יותר ספציפי. חוץ מזה, כבר עכשיו הפורום הוא אחד שכיף להיכנס אליו כל בוקר. לא רק מבחינת עיצוב :)

אני חושב שכדי להחליף את הסמיילים/אימוג'יים זה הדבר הראשון. הדבר השני זה האפור הזה כדי להחליף אותו בצבע אחר אני חושב כחול או צבע אחר. הדבר השלישי זה אולי לפרסם את כל החידושים בסרטונים בעמוד הפייסבוק וגם באתר אבל הכול זה משוב על האתר זה הכול ממטרה טובה ואני מקווה שזה לא נשמע כמו תלונות.....

nextorl אמר/ה:
אני באמת לא מבין מה הבעיה בעיצוב האתר. נראה מעולה לדעתי, בהחלט מודרני והפשטות הזו טובה.
כמו כן, העיצוב של FXP זוועתי...

יכול להיות שהוא זוועתי בעיינך אבל אנשים מקצועיים עבדו עליו(אני לא אומר שבפונדק הם לא מקצועיים)

נסה לזכור לא לעשות דאבל פוסטים.
ariel127711 אמר/ה:
[post]637269[/post] הדבר השני זה האפור הזה כדי להחליף אותו בצבע אחר אני חושב כחול או צבע אחר.
אני חולק עליך. ניסית פעם לקרוא על רקע שהוא לא לבן? כחול וצבעים אחרים בתור רקע מקשים על הקריאה, אפור עדיין נוח כי הוא יותר קרוב ללבן מהשאר.
ariel127711 אמר/ה:
[post]637269[/post] הכול זה משוב על האתר זה הכול ממטרה טובה ואני מקווה שזה לא נשמע כמו תלונות.....
בשם של הפורום יש "משוב" זה בסדר גמור :)
ariel127711 אמר/ה:
[post]637270[/post] יכול להיות שהוא זוועתי בעיינך אבל אנשים מקצועיים עבדו עליו
גם לדעתי העיצוב של הפונדק נראה מצוין, זה שאנשים מקצועיים עיצבו את FXP לא אומר שהוא נראה טוב.

Adran אמר/ה:
נסה לזכור לא לעשות דאבל פוסטים.
ariel127711 אמר/ה:
[post]637269[/post] הדבר השני זה האפור הזה כדי להחליף אותו בצבע אחר אני חושב כחול או צבע אחר.
אני חולק עליך. ניסית פעם לקרוא על רקע שהוא לא לבן? כחול וצבעים אחרים בתור רקע מקשים על הקריאה, אפור עדיין נוח כי הוא יותר קרוב ללבן מהשאר.
ariel127711 אמר/ה:
[post]637269[/post] הכול זה משוב על האתר זה הכול ממטרה טובה ואני מקווה שזה לא נשמע כמו תלונות.....
בשם של הפורום יש "משוב" זה בסדר גמור :)
ariel127711 אמר/ה:
[post]637270[/post] יכול להיות שהוא זוועתי בעיינך אבל אנשים מקצועיים עבדו עליו
גם לדעתי העיצוב של הפונדק נראה מצוין, זה שאנשים מקצועיים עיצבו את FXP לא אומר שהוא נראה טוב.

אני אוהב לכתוב לכל אחד תגובה נפרדת. בקשר לעיצוב אפור זה עיצוב אופייני לפורומים מהדור הישן אפשר לקבל רעיונות מפורומים אחרים. תנסה להיתייחס גם למה שאמרתי על הסמיילים והסרטונים אלה נראים לך כמו רעיון טוב?

אם כבר בנושא של הגדלת הקהילה, יש לי תהייה לגבי ההפרדה בין הקהילה בפורום לקהילה בפייסבוק.
הרבה מהנושאים בקבוצת הפייסבוק הם דיונים שמתאימים יותר לפורמט של פורום, וקצת חבל שכל תוכן מפורסם פעמיים לשתי קהילות "שונות", שהן למעשה אותה קהילה (שהיא גם די קטנה...). אני יודע שישנם הרבה חברי קהילה שמגיבים גם בפורום וגם בפייסבוק, אבל האם יש דרך לתעל את השרשורים הארוכים בפייסבוק חזרה לפורום? נראה לי שזה פורמט מתאים יותר. הוא גם יותר נוח וגם מאפשר שימור ידע טוב יותר.
אני מניח שזו הערה שכבר עלתה בעבר, לכן אני שואל בעיקר למה אנחנו נמצאים במצב הזה ומה אפשר לעשות בעניין?

סמיילים- כמו שאמר ת'ור:
לאידע, לי החייכנים (ככה קראו להם אחרי שהאמריקאים כבשו את הכל) נראים סבבה. הם ברורים, הם שימושיים, ויש שם אורק עם משקפי שמש וכריש מחייך, מה עוד אפשר לבקש?

אפור- האפור נוח לעין ולא מושך אותה יותר מדי. מתאים לשחור שלמעלה, לא מוצא איתו בעיה. מה זה בדיוק אומר "פורומים מהדור הישן"?
67033417.jpg

סרטונים- מה זה עוזר בכלל? למה בכלל זה שווה את ההשקעה?

דאבל פוסטינג- אתה אולי אוהב לכתוב לכל אחד תגובה נפרדת, אבל זה נגד חוקי הפורום. לכן אנחנו מבקשים ממך להפסיק.

אורי ט אמר/ה:
[post]637275[/post] הרבה מהנושאים בקבוצת הפייסבוק הם דיונים שמתאימים יותר לפורמט של פורום, וקצת חבל שכל תוכן מפורסם פעמיים לשתי קהילות "שונות", שהן למעשה אותה קהילה (שהיא גם די קטנה...).
אני מסכים איתך עקרונית - פייסבוק הוא פלטפורמה להפצת מידע. פורומים הם פלטפורמה ליצירת מידע. השימוש הוא לא אותו דבר.
אבל הקהילה היא לא זהה. בקבוצה בפייסבוק יש את ה-20 חבר'ה שהם המשתמשים הקבועים, ורובם לא משתתפים פעילים בפורום. אני יודע למה אני מעדיף את הפורום, מאותה סיבה שלך. אני משער שמי שמעדיף את פייסבוק יש לו סיבות משלו (בין היתר, זה גם In להיות בפייסבוק היום) ואחרים פשוט לא מכירים את הפורום או "תקועים" בתפיסה שאם זה לא פייסבוק אז לא קיים.

מה אפשר לעשות?
פשוט לשתף תוכן מכאן לפייסבוק ולהזמין אנשים להצטרף לדיונים כאן. זה משהו שכל חבר קהילה יכול ומוזמן לעשות.

The oldman אמר/ה:
אורי ט אמר/ה:
[post]637275[/post] הרבה מהנושאים בקבוצת הפייסבוק הם דיונים שמתאימים יותר לפורמט של פורום, וקצת חבל שכל תוכן מפורסם פעמיים לשתי קהילות "שונות", שהן למעשה אותה קהילה (שהיא גם די קטנה...).
אני מסכים איתך עקרונית - פייסבוק הוא פלטפורמה להפצת מידע. פורומים הם פלטפורמה ליצירת מידע. השימוש הוא לא אותו דבר.
אבל הקהילה היא לא זהה. בקבוצה בפייסבוק יש את ה-20 חבר'ה שהם המשתמשים הקבועים, ורובם לא משתתפים פעילים בפורום. אני יודע למה אני מעדיף את הפורום, מאותה סיבה שלך. אני משער שמי שמעדיף את פייסבוק יש לו סיבות משלו (בין היתר, זה גם In להיות בפייסבוק היום) ואחרים פשוט לא מכירים את הפורום או "תקועים" בתפיסה שאם זה לא פייסבוק אז לא קיים.

מה אפשר לעשות?
פשוט לשתף תוכן מכאן לפייסבוק ולהזמין אנשים להצטרף לדיונים כאן. זה משהו שכל חבר קהילה יכול ומוזמן לעשות.

מה עם הנושא של הסמיילים?

nextorl אמר/ה:
סמיילים- כמו שאמר ת'ור:
לאידע, לי החייכנים (ככה קראו להם אחרי שהאמריקאים כבשו את הכל) נראים סבבה. הם ברורים, הם שימושיים, ויש שם אורק עם משקפי שמש וכריש מחייך, מה עוד אפשר לבקש?

אפור- האפור נוח לעין ולא מושך אותה יותר מדי. מתאים לשחור שלמעלה, לא מוצא איתו בעיה. מה זה בדיוק אומר "פורומים מהדור הישן"?
67033417.jpg

סרטונים- מה זה עוזר בכלל? למה בכלל זה שווה את ההשקעה?

דאבל פוסטינג- אתה אולי אוהב לכתוב לכל אחד תגובה נפרדת, אבל זה נגד חוקי הפורום. לכן אנחנו מבקשים ממך להפסיק.

כמו: מסע אל העבר,פרש,וכו' יש עוד. אני יכול להביא אותם...

גם אם זה יותר נוח לך, דאבל פוסט לא מורשה בפונדק. בבקשה הפסק.

אימוג׳יים/סמיילים/חייכנים - אולדמן כתב שבעדכון הבא יהיה שיפור בנושא.

דרך אגב, אתה יכול לצטט חלקים ספציפיים מהודעות של אחרים בעזרת סימון החלק הרלוונטי, יהיה יותר ברור למה אתה מתייחס בהודעה.

אוקי שני דברים

1. קודם כל, אפשר להבין מה האובססיה עם הסמיילים? באמת, מה זה נותן שיש יותר סמיילים\סמיילים יפים יותר? אם זה היה תלוי בי היה פה רק סמיילי אחד, שזה הסמיילי המחייך הקלאסי, ואילו מהסיבה הפשוטה שציניות לא עוברת באינטרנט ולכן צריך להוסיף סמיילי כדי שידעו שאתה ציני.

2. לגבי פייסבוק - ההצדקה שלי להפרדה הרעיונית בין האתר לפייסבוק זה שהפונדק הוא מועדון קטן ואקסקלוסיבי שבו אפשר להרגע ולדבר בחופשיות. פייסבוק זה מין תחרות צעקות ופופולאריות עם זיכרון של דג זהב. בפורום אפשר לקיים דיון על פני שבועות וחודשים, ועל נושאים שיותר מבוגרים משלושה ימים. פעם קמה הצעה להוסיף כפתור לייק לפורום, ואני התנגדתי בחריפות. כמובן שהקונספט הזה נלקח מפייסבוק, ומי שהציע את ההצעה כנראה לא הבין שלפורום ולאתר מדיה חברתית יש מטרות שונות בתכלית. מספיק להסתכל על השם של כל אחד - מדיה 'חברתית' שואפת למקסם את הקשרים החברתיים בין האנשים, כאשר התוכן הממשי הוא רק חומר סיכה משני בחשיבותו. פורום הוא מקום שמוקדש לדיון אנונימי שבו השגת ידע וחוכמה דרך פלורליזם זה המטרה העיקרית (והפאן החברתי זה רק כדי שיהיה קצת נעים יותר). בפייסבוק מי שעשה לי לייק זה מי שמסכים איתי, ומי שמסכים איתי זה מי שאוהב אותי, וכך יותר לייקים משמעותם שאני יותר אהוב (או לפחות זו התחושה שמארק צוקרברג רוצה שנקבל). בפורום אפשר להסכים או לא להסכים עם מישהו, אבל בכל מקרה אתה תגיב לדבריו ותנסה להוסיף עוד מידע על גבי המידע שהוא נתן, אם בצורה בונה או בצורה סותרת. לפופולריות גרידא אין ממש משמעות כאן, אלא רק לפופולאריות של אדם שכותב דברים חכמים וכך מעשיר את חבריו לדיון.

פלאפי אמר/ה:
אוקי שני דברים

1. קודם כל, אפשר להבין מה האובססיה עם הסמיילים? באמת, מה זה נותן שיש יותר סמיילים\סמיילים יפים יותר? אם זה היה תלוי בי היה פה רק סמיילי אחד, שזה הסמיילי המחייך הקלאסי, ואילו מהסיבה הפשוטה שציניות לא עוברת באינטרנט ולכן צריך להוסיף סמיילי כדי שידעו שאתה ציני.

2. לגבי פייסבוק - ההצדקה שלי להפרדה הרעיונית בין האתר לפייסבוק זה שהפונדק הוא מועדון קטן ואקסקלוסיבי שבו אפשר להרגע ולדבר בחופשיות. פייסבוק זה מין תחרות צעקות ופופולאריות עם זיכרון של דג זהב. בפורום אפשר לקיים דיון על פני שבועות וחודשים, ועל נושאים שיותר מבוגרים משלושה ימים. פעם קמה הצעה להוסיף כפתור לייק לפורום, ואני התנגדתי בחריפות. כמובן שהקונספט הזה נלקח מפייסבוק, ומי שהציע את ההצעה כנראה לא הבין שלפורום ולאתר מדיה חברתית יש מטרות שונות בתכלית. מספיק להסתכל על השם של כל אחד - מדיה 'חברתית' שואפת למקסם את הקשרים החברתיים בין האנשים, כאשר התוכן הממשי הוא רק חומר סיכה משני בחשיבותו. פורום הוא מקום שמוקדש לדיון אנונימי שבו השגת ידע וחוכמה דרך פלורליזם זה המטרה העיקרית (והפאן החברתי זה רק כדי שיהיה קצת נעים יותר). בפייסבוק מי שעשה לי לייק זה מי שמסכים איתי, ומי שמסכים איתי זה מי שאוהב אותי, וכך יותר לייקים משמעותם שאני יותר אהוב (או לפחות זו התחושה שמארק צוקרברג רוצה שנקבל). בפורום אפשר להסכים או לא להסכים עם מישהו, אבל בכל מקרה אתה תגיב לדבריו ותנסה להוסיף עוד מידע על גבי המידע שהוא נתן, אם בצורה בונה או בצורה סותרת. לפופולריות גרידא אין ממש משמעות כאן, אלא רק לפופולאריות של אדם שכותב דברים חכמים וכך מעשיר את חבריו לדיון.

מפריע לי בסמיילים שהם דיי ישנים וצריך לעדכן אותם כמו שמעדכנים את האתר

חזרה