• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

כדי להגדיל את קהילת האתר

ת'ור אמר/ה:
הגדר "יצליח".

אם הרעיון שלך להצלחה הוא FXP, אני חושש שנאלץ להסכים לא להסכים.

יש בfxp בממוצע 20 אלף משתמשים. אני חושב שהאתר צריך לעבור מהפך שהוא יהיה ממכר כמו fxp הכוונה בממכר שהמשתמשים לא יפסיקו להיות פעילים תוך 2-3 שנים צריך לקחת מהם דוגמא ולעשות מהפך לאתר

אהלן
קודם כל אני די בטוח ש FXP סגרו מזמן את פורום משחקי התפקידים השולחני שלהם, וקצת קשה להשוות כי להם יש פורום לכל דבר בערך בניגוד לכך שהפונדק הוא אתר שמוקדש לתחביב הספציפי.
מעבר לכך, יש כאן הרבה חברים שפעילים גם 5 או אפילו 10 שנים. הפונדק לא מתחרה ב FXP...

אבל אם אתה רוצה להגדיל את הקהילה, זה מורכב משני אלמנטים עיקריים, שבהם כל חבר קהילה יכול לתרום באופן דומה לזה של חבר צוות.
- לפרסם תוכן איכותי, כולל להגיב להודעות של אחרים ולעשות זאת תוך כדי שמירה על חוקי הפורום. לפעמים אנחנו יוזמים דברים, למשל אתגר שו"ש החדש, אבל חברי הקהילה הם הלב.
- להזמין חברים להצטרף לפורום, בין אם ב"עולם האמיתי" או בשיתוף של דברים מעניינים בווטסאפ, פייסבוק וכיו"ב.

The oldman אמר/ה:
אהלן
קודם כל אני די בטוח ש FXP סגרו מזמן את פורום משחקי התפקידים השולחני שלהם, וקצת קשה להשוות כי להם יש פורום לכל דבר בערך בניגוד לכך שהפונדק הוא אתר שמוקדש לתחביב הספציפי.
מעבר לכך, יש כאן הרבה חברים שפעילים גם 5 או אפילו 10 שנים. הפונדק לא מתחרה ב FXP...

אבל אם אתה רוצה להגדיל את הקהילה, זה מורכב משני אלמנטים עיקריים, שבהם כל חבר קהילה יכול לתרום באופן דומה לזה של חבר צוות.
- לפרסם תוכן איכותי, כולל להגיב להודעות של אחרים ולעשות זאת תוך כדי שמירה על חוקי הפורום. לפעמים אנחנו יוזמים דברים, למשל אתגר שו"ש החדש, אבל חברי הקהילה הם הלב.
- להזמין חברים להצטרף לפורום, בין אם ב"עולם האמיתי" או בשיתוף של דברים מעניינים בווטסאפ, פייסבוק וכיו"ב.

הם בדרך כלל לא סוגרים פורומים אם הפורום לא עובר על חוקי המדינה מצטער אני קצת בוטא בדוגמה הזו אבל מ2007 ולפני כן היה פורום פורנו שם וסליחה אם אני בוטא בשפה שלי. אני דיי בטוח שלא סגרו אותו אבל אם הוא הפסיק להיות פעיל אז מעבירים אותו להאנגר- את פורום תפקידים העבירו להאנגר.

ועוד משהו אני חושב שרוב הפורומים שם הם על נושאים שקרובים וגם קשורים לפונדק אפשר לפתוח פורומים חדשים או אפילו תתי-פורמים. ובאמת יש באתר דברים ישנים קצת שכדי לחדש ולהחליף אותם וגם כמו שאמרתי להפוך את האתר ללמכר. ואני מבין את זה שאתם מנסים. וגם אני יודע שיש קצת ותיקים אבל שוב כאן יש כל יום 20 מקסימום משתמשים ושם 20 אלף ביום ממוצע אפשר לפי דעתי וגם מאוד כדי לעשות מהפך לאתר

אבל ההשוואה בין הפורומים לא רלוונטית בגלל שזו חוויה שונה לגמרי. FXP זה כמו עיר קטנה, שבה אתה מסתובב, נפגש באנשים, אבל יכול באמת להכיר רק מספר קטן. כתוצאה ישירה רמת השיחה, לפי התרשמותי, פחות מעמיקה. הפונדק הוא כמו מועדון - הוא קטן יותר, אבל אתה יכול להכיר את כולם ויש תחושה חזקה בהרבה של קהילה. ברור שאנחנו נשמח אם עוד אנשים יצטרפו, אבל בכנות, אם הפונדק יגיע לאלפיים, או אפילו מאתיים משתמשים פעילים ביום, אני לא חושב שאני אשאר כאן. כמות מול איכות, אני מניח.

ת'ור אמר/ה:
אבל ההשוואה בין הפורומים לא רלוונטית בגלל שזו חוויה שונה לגמרי. FXP זה כמו עיר קטנה, שבה אתה מסתובב, נפגש באנשים, אבל יכול באמת להכיר רק מספר קטן. כתוצאה ישירה רמת השיחה, לפי התרשמותי, פחות מעמיקה. הפונדק הוא כמו מועדון - הוא קטן יותר, אבל אתה יכול להכיר את כולם ויש תחושה חזקה בהרבה של קהילה. ברור שאנחנו נשמח אם עוד אנשים יצטרפו, אבל בכנות, אם הפונדק יגיע לאלפיים, או אפילו מאתיים משתמשים פעילים ביום, אני לא חושב שאני אשאר כאן. כמות מול איכות, אני מניח.

הבנתי עכשיו. אני רוצה עכשיו לדון על שיפור האתר באתר יש כמה דברים שלפי דעתי מפריעים לעין (לשלי לפחות) האחד הכי בולט לדעתי שצריך לחדש זה אימוג'יים הם נראים מאוד ישנים

בהנחה שהאתר היה צריך שיקום (והוא לא), איך אתה מציע לעשות לו "מהפך" חוץ משינוי הסמיילים ? הוא נוח לשימוש, נראה מצוין, והתוכן איכותי. בבקשה ציין מה בדיוק מפריע לך, או שלדעתך אפשר לשפר, במקום לטעון שהוא חייב להצליח יותר ולא להסביר מה הבעיה בו.

Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg

The oldman אמר/ה:
למען האמת חיפשתי סט עדכני של סמיילים (כך קראו להם פעם לפני שהיפנים כבשו את הכל), אבל לא ממש מצאתי. ואני לא מת על ה Emoji שיש בטלפונים.

אני יכול גם לנסות לחפש

Adran אמר/ה:
בהנחה שהאתר היה צריך שיקום (והוא לא), איך אתה מציע לעשות לו "מהפך" חוץ משינוי הסמיילים ? הוא נוח לשימוש, נראה מצוין, והתוכן איכותי. בבקשה ציין מה בדיוק מפריע לך, או שלדעתך אפשר לשפר, במקום לטעון שהוא חייב להצליח יותר ולא להסביר מה הבעיה בו.

אגב סמיילים, מאז העדכון האחרון אני לא יודע איך לצרף אותם... זה מקום מתאים לשאול בו או לעבור לפרטי ?

אני חושב כל האפור הזה הוא לא מתאים. לעומת השחור של למעלה שהוא נראה הרבה יותר חדיש מושקע ויפה

The oldman אמר/ה:
למען האמת חיפשתי סט עדכני של סמיילים (כך קראו להם פעם לפני שהיפנים כבשו את הכל), אבל לא ממש מצאתי. ואני לא מת על ה Emoji שיש בטלפונים.

אני מצטט אותך שוב כדי תשים לב תכתוב ''Smileys forums'' בגוגל תמונות

ariel127711 היקר, אני חושב שאני מייצג הרבה משתמשים פה כשאני אומר שאנחנו לא רוצים להיות דומים אפילו קצת לאתר כמו FXP. ראיתי מעט מאוד מקומות באינטרנט שמהווים פלטפורמה לדיון בין בני אדם בלי המחלות הרגילות של האינטרנט. בכל רשת חברתית או פורום תמצא טרולים, ילדים קטנים שמתלהבים מעצמם, אנשי0 WכIתביO בש@ת chאטים לא ברורה או עם הרבה :D :lol: ס :oops: מ o_O יי :mrgreen: ל :idea: י :cool: ם :rolleyes:. כל הדברים האלה משיחים מהעיקר, שהוא לקיים שיחה פורה בין אנשים על נושאים שהם אוהבים, בלי לדחוף פוליטיקה למי שלא רוצה, בלי להיכנס לנושאים לא רלוונטיים, ובלי להתווכח על קטנוניות.
במשך יותר מעשר שנים, הפונדק הצליח באופן בלתי סביר לחלוטין להיצמד לקוד האתי שלו ולהמשיך להיות מקום שבו אפשר לדבר עם אנשים נורמאלים בגובה העיניים בלי לדאוג לרוב הבעיות שהוזכרו למעלה. הקהילה פה אומנם קטנה, אבל סופר איכותית וסופר נאמנה לעקרונותיה הרטוריים. מצד אחד זה טוב להביא עוד אנשים וקהל כדי להגדיל את עושר הדעות והקולות. מצד שני, יש אנשים שלא יודעים להיות בני אדם והאינטרנט קילקל אותם לרמה שהם מסוגלים להרוס כל דיון בעצם נוכחותם בו. בכל פעם שהגיעו אנשים כאלה לפונדק (והיו כמה וכמה), הצלחנו להתגבר על הנזק שהם עשו, וברוב המקרים הצלחנו גם לגרש אותם חזרה למחוזות ההטרלה מהם הם הגיעו. ובחלק מהמקרים, הפונדק גם הצליח להפוך אותם לאנשים שפויים (עבדך הנאמן, case in point).
על אף שבאופן רגיל אני בעד שינוי והתקדמות, במקרה הזה של הפונדק אני באופן נדיר דווקא נגד. הלך הרוח של הפונדק מצליח להוות מסננת שדוחקת החוצה אנשים שלא מצליחים להבין את הדרישות המצופות מהם כשהם מגיעים לכאן, ומשאירה בפנים רק את אלו שבאופן טבעי משתלבים בתרבות השיחה שקיימת כאן. יש מספיק מקומות באינטרנט שאליהם יכולים להגיע אנשים ולצעוק ולקלל ולכתוב בעברית עילגת ולעשות לעצמם חתימות בגודל פוסטר ולדבר באימוג'ים. אני ממש לא חושב שאנחנו צריכים להתאים את הפונדק כדי שהם יוכלו לעשות את זה גם כאן.

לא הכרתי בכלל מה זה הFXP הזה, ואז עשיתי גוגל.
אז אם לאסור על קישורים אל תוך ומחוץ לאתר, למחוק שאלות אחרי שענו עליהן ולנעול עצים זה משהו שמביא הרבה אנשים, אז אני לא רוצה שהאנשים האלה יבואו. אני לא רוצה לחשוב שהם קיימים בכלל.

נו, באמת, הסיבה היחידה ש-FXP עדיין קיים זה העובדה שהוא מרכז קישורים של תכנים פיראטיים או של העתקות פרסומים מאתרים אחרים ללא מתן קרדיט.

אגב כרגע אין שם פורום משחקי תפקידים, אבל פעם היה - 99% מהתוכן שלו היה דברים שפורסמו בפונדק, ומשתמשי FXP פשוט העתיקו ופרסמו. בחיי, שמרתי תיעוד.
מיותר לציין שלא היו דיונים רציניים סביב התוכן המפורסם, משום שכולם ידעו שהתוכן שייך ל"מישהו מפורום אחר".

היה לי פעם תכתובת באימייל עם הבעלים שם שימחקו תוכן שהעתיקו. לדעתי אתר גרוע אבל הוא פופולארי, לא מובן לי.

ספציפית לגבי emoji, בגרסה הבאה של הפורום צפויה תמיכה בהם.

The oldman אמר/ה:
היה לי פעם תכתובת באימייל עם הבעלים שם שימחקו תוכן שהעתיקו. לדעתי אתר גרוע אבל הוא פופולארי, לא מובן לי.

ספציפית לגבי emoji, בגרסה הבאה של הפורום צפויה תמיכה בהם.

אישית לי זה מזכיר משהו מהיסטוריה דווקא כל זה שהאתר איכותי האנשים נחמדים והכול טוב אבל האתר לא מצליח. ויש אתר שהכול שם פחות טוב החוקים רופפים ואנשים שם לא איכותיים. מה שזה מזכיר לי מהיסטוריה זה המלחמה בין הקומוניזם לקפיטליזם

קומוניזם=כולם שווים כלכלית השלטון דואג לצרכים של האזרח יותר דואג למחירים טובים ושווים וכ'

קפיטליזם=השלטון פחות דואג לאזרח(מה שקורה גם בfxp) פחות דואג למחירים הוגנים וכו'

עכשיו לנושא הוא אתר באמת מאוד אבל מאוד מעצבן לעומת הפונדק ממש אתה שם אם מציק לך לא עושים לא כלום יצא לי הרבה מאוד לחוות על ''בשרי'' כל מיני השפלות כואבת מאוד שם ולא עשו כלום לאותם אנשים אבל שאני צחקתי קיבלתי אזהרה שם באמתתאתר מעצבן. אבל הכוונה שלי בלקחת דוגמא זה לחדש את האתר הזה וגם לנסות להפוך אותו לממכר.ולגבי הסמיילים תכתוב בגוגל Smileys forums

פלאפי אמר/ה:
ariel127711 היקר, אני חושב שאני מייצג הרבה משתמשים פה כשאני אומר שאנחנו לא רוצים להיות דומים אפילו קצת לאתר כמו FXP. ראיתי מעט מאוד מקומות באינטרנט שמהווים פלטפורמה לדיון בין בני אדם בלי המחלות הרגילות של האינטרנט. בכל רשת חברתית או פורום תמצא טרולים, ילדים קטנים שמתלהבים מעצמם, אנשי0 WכIתביO בש@ת chאטים לא ברורה או עם הרבה :D :lol: ס :oops: מ o_O יי :mrgreen: ל :idea: י :cool: ם :rolleyes:. כל הדברים האלה משיחים מהעיקר, שהוא לקיים שיחה פורה בין אנשים על נושאים שהם אוהבים, בלי לדחוף פוליטיקה למי שלא רוצה, בלי להיכנס לנושאים לא רלוונטיים, ובלי להתווכח על קטנוניות.
במשך יותר מעשר שנים, הפונדק הצליח באופן בלתי סביר לחלוטין להיצמד לקוד האתי שלו ולהמשיך להיות מקום שבו אפשר לדבר עם אנשים נורמאלים בגובה העיניים בלי לדאוג לרוב הבעיות שהוזכרו למעלה. הקהילה פה אומנם קטנה, אבל סופר איכותית וסופר נאמנה לעקרונותיה הרטוריים. מצד אחד זה טוב להביא עוד אנשים וקהל כדי להגדיל את עושר הדעות והקולות. מצד שני, יש אנשים שלא יודעים להיות בני אדם והאינטרנט קילקל אותם לרמה שהם מסוגלים להרוס כל דיון בעצם נוכחותם בו. בכל פעם שהגיעו אנשים כאלה לפונדק (והיו כמה וכמה), הצלחנו להתגבר על הנזק שהם עשו, וברוב המקרים הצלחנו גם לגרש אותם חזרה למחוזות ההטרלה מהם הם הגיעו. ובחלק מהמקרים, הפונדק גם הצליח להפוך אותם לאנשים שפויים (עבדך הנאמן, case in point).
על אף שבאופן רגיל אני בעד שינוי והתקדמות, במקרה הזה של הפונדק אני באופן נדיר דווקא נגד. הלך הרוח של הפונדק מצליח להוות מסננת שדוחקת החוצה אנשים שלא מצליחים להבין את הדרישות המצופות מהם כשהם מגיעים לכאן, ומשאירה בפנים רק את אלו שבאופן טבעי משתלבים בתרבות השיחה שקיימת כאן. יש מספיק מקומות באינטרנט שאליהם יכולים להגיע אנשים ולצעוק ולקלל ולכתוב בעברית עילגת ולעשות לעצמם חתימות בגודל פוסטר ולדבר באימוג'ים. אני ממש לא חושב שאנחנו צריכים להתאים את הפונדק כדי שהם יוכלו לעשות את זה גם כאן.

אני מסכים איתך לגמרי בקשר לטרולים שיש וכל מה שהזכרת אבל לא הכוונתי שהפונדק יהפוך לפורום עם מלא ספאמרים וזה. התכוותי שכדי להפוך אותו לפורום שהוא דיי מודרני ויהיה פורום שיהיה ממש כיף כל בוקר להיכנס אליו.אני באמת לא רוצה שהפונדק יהפוך להיות כמו fxp חס וחלילה אלא להפוך אותו למודרני איפה שצריך ועל הדרך זה עלול להגדיל את הקהילה כאן כמובן לא גדולה כמו בfxp

חזרה