• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

המלצות על ספרים..

שר הטבעות+ההוביט+הסילמריליון+סיפורים שלא הושלמו + ילדי הורין ועוד באנגלית-טולקין 5-6 ספרים - הבסיס לפנטזיה
נרניה - ק.ס.לואיס 7 ספרים הבסיס הבסיס לפנטזיה
שער המוות מרגרט וייז וטרייסי והיקמן 7 ספרים
רומח הדרקון וייז והיקמן 4 רשומות 3 אגדות שישיית המפגשים כבשן הנשמה ועוד הרבה המשכים
הארי פוטר- ג'יי קיי רולינג 7 ספרים ראשיים
מחזור כישור הזמן- רוברט ג'ורדן 16 ספרים באנגלית 31 נראה לי בעברית
משחקי הכס- ג'ורג' מרטין נראה לי חמישה ספרים באנגלית
שאנארה-טרי ברוקס 13 ספרים והמון המשכים
הדרקונים של פרן -אן מק'פרי טרילוגיה כיפית
אורסון סקוט קארד- אנדר: אנדר 4 ספרים וסדרת הצללים ועוד כל מיני תוספות חלל מד"ב
גאי גבריאל קיי- ישן ומעניין
מגי פיורי- 4 ספרים טובים
טרי גודקינד-חרב האמת הרבה
דיוויד אדינגס-בלגריאד 5 מלוריאן 5 טאמולי 3, אלניום 3 ... ספרים מומלץ
אנימורפס- 60+ ספרים קצרים
ר.א סלבטורה- האלף האפל ממשיך להכתב מעל 10 ספרים
פאוליני- אראגון קוודרולוגיה
קרח העולם- סדרה על עולם הקרח וקסם של חישול מתכות טרילוגיה
קוטל הדרקונים העצוב-הרפתקה פסיכולוגית על CBT
רובין הוב- הרואים למרחוק 3, הספינות החיות, 3 , האיש הזהוב 3, יערות הפרא 4 וסדרה חדשה על פיץ והליצן שנכתבת בימים אלו
ברנדון סנדרסון- אלנטריס
גונתן ווילי איי הקסם טרילוגיה קצרה ומעניינת
איי מונשיי-עולם הממלכות הנשכחות טרילוגיה בעולם מענייים של מבוכים ודרקונים מאד נוסטלגי
ריימונד אי פייס שוליית הקוסם, קוף הכסף מלחמת הבקיע
אש ביטרבלו, מחוננת

מדובר בעיקר בסדרות ובסופרים, היות ואני לא זוכר שמות של ספרים בודדים. יש עוד הרבה וזה כמות די רצינית באמת שנהניתי מכולם להתחלה הייתי מתחיל בטולקין ואדינגס ואולי ק.ס. לואיס. הארי פוטר הוא גם פתיחה די נחמדה לז'אנר.

זהו העולם האהוב עליי, בעברית תורגמו בשנות התשעים סדרת ספרי הקאנון - "חמישיית הצבעים" או ה-prism pentad. הם נחשבים לספרים לא טובים (והתרגום שלהם באמת רע), אבל אני אישית מחבב אותם וחושב שהם מציגים את העולם בצורה נפלאה.
כמו כן יש את סדרת "שבט באחד", לא קראתי אבל חבר שלי קרא את זה בתיכון ואהב.
סדרת "רשומות אתאס" היא סדרה של ספרים שלא בהכרח קשורים זה לזה, מתוכם קראתי את "צללי הצינבר" ואת "עלייתו ונפילתו של המלך הדרקון" שנחשב לספר מעולה.
https://www.goodreads.com/series/56156-d-d-dark-sun (סקירת ספרי העולם).

אם העולם כשלעצמו מעניין אותך, ניתן לקרוא את ספרי הקמפיין שפורסמו למהדורה השנייה או הרביעית.

אני חושב שהוא התכוון באמת לחמישיית הצבעים. הם לא עד כדי כך טובים אבל חביבים בהחלט לדעתי ובאמת מציגים הרבה דברים מעניינים בעולם ועוזרים מאוד להכנת קמפיין פוטנציאלי בו.

Locke & Key, נכתב ע"י Joe Hill ואויר ע"י Gabriel Rodriguez.
זו סדרת קומיקס שמאוגדת בשישה כרכים. השגתי את חמשת הראשונים בhumble bundle ומסתבר שהם ממש טובים, אז קניתי גם את השישי. הסיפור הוא כזה: אחרי שאבא שלהם נרצח, שלושת הילדים נוסעים לגור בבית בו גדל עם דוד שלהם. שם הם מגלים כל מיני מפתחות עם כוחות מוזרים, ומתמודדים עם המזימות של האישה בבאר.
הסדרה קולעת כמעט בכל דבר. העלילה מעניינת, לא מתרשמת משריון-עלילה ויודעת איך להשתמש בקליף-האנגרים. העולם מורכב, והמפתחות מגניבים. האמנות טובה. הדמויות הן החלק הכי חלש - הן עשויות טוב, ואני מחבב את כולם, אבל אין אף דמות שתישאר איתי לאורך זמן.
אבל אזהרה: לקומיקס יש מגבלת גיל של 17+, והייתי אומר שאולי הוא יותר מדי גם לגיל הזה. מהנושאים שהקומיקס נוגע בהם: רצח סדרתי, אונס, גזענות, מין, נזק פיזי קשה, נזק נפשי קשה, פיגור שכלי, סחיטה רגשית, וחוסר מוסר מוחלט. כנראה הדבר היחיד שלא נמצא שם הוא עירום מלא.

אז אם אתם חושבים שזה לא יפריע לכם, מומלץ.

קראתי את הראשון דווקא לפני איזה שנה או אפילו יותר (אני עדיין כמה שנים פחות מ17) ולא היה שם שום דבר מהדברים שציינת. אמנם יש קטע שקצת נוטה לאימה (בלילה שכל הפיות משתגעות או משהו) אבל לא איזה משהו מחריד מדי

לא זוכר כבר, אני זוכר שהיה יום אחד שהדוד שלהם אמר להם לא לפתוח את החלונות והדלתות ולא לצאת מהחדר בשום צורה לא משנה מה הם שומעים בגלל שליצורים הקסומים בחוץ יש איזה חגיגה מסוכנת או משהו וכמובן שהם פתחו

"לילה אחד באוקטובר הבודד" של רוג'ר זילאזני.
זה סיפור על משחק על טבעי, מלא בתככים, ריגול, מזימות ומסתורין, אבל הוא מסופר מנקודת המבט של הכלב של אחד המשתתפים. אין בספר שום דבר שלא ראיתם כבר, אבל הצגת העולם, הדמויות והחוקים מצוינת, העלילה מעניינת ושומרת על מתח עד הסוף, והכתיבה קלילה וזורמת.
אני לא חושב שיש בספר אפילו רעיון מקורי אחד, אבל הוא משלב אותם בצורה כל כך טובה שבאמת שלא אכפת.

סדרת הירושה של כריסטופר פאוליני
כמובן שהארי פוטר, פרסי ג'קסון, גיבורי האולימפוס, ההוביט ושר הטבעות שאותם כולם מכירים
סדרת בני הנפילים של קסנדרה קלייר
וגם יצא ספר חדש בעברית עכשיו שהוא די מעניין - שמו של הספר הזה הוא סוד, של סופר עם שם העט פסבדוניום בוש.

חזרה