• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אתגר כתיבה שבועי מספר 5!

האתגר הקודם - האתגר הבא

עריכה: האתגר השבועי הסתיים! הסיפורים שעמדו באתגר:

תודה רבה לכל המשתתפים, ובהצלחה באתגר הבא!

--------------------------------------------------------------

עוד אתגר חלף, עם חמישה סיפורים שעמדו באתגר. rui ו-nextorl ממשיכים לעמוד באתגרים עד כה, וגם ת'ור שומר על רצף של שלושה סיפורים. יש לנו גם כותב חדש באתגרים: העוג הברברי (ברוך הבא!). מעניין גם לראות אנשים מנסים לגוון, ברעיונות, בעולמות ובסגנונות כתיבה.

האתגר השבועי החדש (בעצתו האדיבה של ת'ור): סיפור על מנעול כוכב. מהו מנעול כוכב? תפקידכם להחליט!

אם אתם בעניין של פנטזיה, ניתן לספר על כישוף מנעול-הכוכב האבוד, והמכשפה שמנסה ללמוד אותו בשנית; אפשר לספר על קבוצת הרפתקנים, שעושה את דרכה אל מנעול-הכוכב שעל פי האגדות מגן על בטן האדמה עצמה בפני פלישה.

עבור סיפור מודרני אפשר לספר על אומן לחימה, שהשקיע את חייו בפיתוח טכניקת מנעול-הכוכב אשר יכולה לרתק כל לוחם; או על פורץ מנעולים מבריק, שברגע האמת נתקל במנעול-הכוכב המפורסם והכביכול בלתי ניתן לפריצה.

אם במדע בדיוני עסקינן, ניתן לתאר את הפרויקט הסודי של הפדרציה, שמאפשר להקים מצור מלא על כוכב לכת; כמו כן, אפשר לספר על ארגון חשאי ומסתורי, שחבריו משוכנעים שכדי להציל את האנושות, עליהם למנוע מאנשים לעזוב אל החלל.

או, כמובן, כל סיפור שמוצא חן בעיניכם.

לכבוד האתגר הראשון שהוא פלינדרום בלתי-יונופרמי בינארי (101), הייתי שמח לשמוע מה דעתכם על האתגרים עד כה. האם האתגרים מעניינים? האם הדוגמאות עוזרות לתת רעיון, או מצמצמות את האפשרויות? האם האתגרים נותנים מספיק מרחק תמרון לכתיבה? האם הם נותנים יותר מדי? אשמח לשמוע את דעתכם!

מזכיר: כל סיפור יהיה בעץ משל עצמו, ויתוייג ב'[סיפור]' ו-'[אתגר שבועי 5]' כדי שנוכל לזהות בקלות שמדובר בסיפור עבור האתגר.

שיהיה לנו בכיף ובהצלחה! :)

רגערגערגערגעגרע
אבל... בדיוק באתי לכתוב את הסיפור לקודם! אם אני אכתוב למחר זה יחשב?
לאאא.
יכול להיות שאכתוב מחר בלי שום קשר.
אני עד כה נהנה מהאתגרים והם סבבה לדעתי (למרות שאני תמיד מאחר).

עריכה : יש לי רעיון. אולי אני אפרסם סיפור יחסית ארוך שיש בו את שניהם? זה בסדר?

בהצלחה לכולם! כבר יש לי כמה רעיונות, נראה מה ייצא.
סה"כ אני מתלבט בין ז'אנר מד"ב לז'אנר פנטזיה לאבקראפטית. מה שבטוח- יהיה מגניב. אולי אכתוב שניים, מותר? :p

אני מאוד נהנה מהאתגרים האלה, והייתי שמח אם הם היו הופכים לממש מסורת בפורום הזה, כמובן שזה דורש השקעה. הם מצליחים לגרום לי לשבת על הישבן ולכתוב, גורמים לי לחשוב על רעיונות ולפתח את הכתיבה בצורות שונות- אני מאתגר את עצמי בהם, ואני מרגיש שזה בהחלט עוזר לי.
מה שכן, הם קצת מסיחים את דעתי מהסיפור הגדול יותר שאני כותב, אבל בהתחשב בכך שאני בקושי כותב אותו מילא, אני לא חושב שזו בעיה.

הדוגמאות עוזרות, הן נותנות מרחב תמרון, אולי כדאי רק לכתוב בפירוש שאפשר לקחת את הדוגמאות או רק חלקים מהן ואין שום בעיה עם זה.

לעזאזל! אני עוד באמצע של כתיבת הסיפור שלי לאתגר הקודם. אני עדיין יכול לפרסם אותו?
בכל מקרה, אני רוצה לעשות ספירה קטנה של האתגרים הקודמים לפי נושא:
1. מיקום (שוק)
2. מוטיב (בדידות)
3. מוטיב (פרידה)
4. התרחשות (שוד)
5. אובייקט ("מנעול כוכב")
עוד לא היו לנו דמות או ז'אנר כאן, אבל אני חושב שבסך הכל המגוון בסדר.

אוקי, אני אכתוב סיפור שמשלב שוד ומנעול כוכב (זה דווקא מסתדר לא רע ביחד). אני אשתמש ברעיון שהיה לי לסיפור השוד ואוסיף את מנעול הכוכב. זה יהיה מעניין, כי אני חשבתי על שוד של פיראטים. נראה איך אני אשלב את המנעול.

אני שמח לשמוע שאתם נהנים כמוני :)
אגב 2MUCH - אני בראש שלי קיטלגתי את הסיפור השני ('בדידות') לסיפור של 'רגש', ואת השלישי ('פרידה') לסיפור של 'אירוע'. המטרה היא שהאלמנטים יהיו מספיק כללים שיהיה אפשר לעשות הרבה דברים איתם, אבל לא ליפול לתבניות שחוזרות על עצמן.

יש לי כל כוונה להמשיך עם האתגרים ולהפוך אותם למסורת :) יש לי כבר רשימה של רעיונות לאתגרים 'בקנה', וכל הזמן צצים לי חדשים.
אני מקווה שההיענות תמשיך כמו שהיא עכשיו, כי ממש כיף לי שיש לי כל שבוע סיפורים קצרים לקרוא :)

Gilthans The Quiet אמר/ה:
אני שמח לשמוע שאתם נהנים כמוני :)
אגב 2MUCH - אני בראש שלי קיטלגתי את הסיפור השני ('בדידות') לסיפור של 'רגש', ואת השלישי ('פרידה') לסיפור של 'אירוע'. המטרה היא שהאלמנטים יהיו מספיק כללים שיהיה אפשר לעשות הרבה דברים איתם, אבל לא ליפול לתבניות שחוזרות על עצמן.

יש לי כל כוונה להמשיך עם האתגרים ולהפוך אותם למסורת :) יש לי כבר רשימה של רעיונות לאתגרים 'בקנה', וכל הזמן צצים לי חדשים.
אני מקווה שההיענות תמשיך כמו שהיא עכשיו, כי ממש כיף לי שיש לי כל שבוע סיפורים קצרים לקרוא :)
הקטלוג שלך יותר טוב.

חזרה