• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

תגובות [תגובות] Risk 2210, סיכון למתקדמים סקירה ומדריך

איתמר פאראן כתב סקירה לגרסה מתקדמת של ריסק, על רקע מד"בי. המשחק עצמו גם משלב מכאניקות חדשות שהופכות אותו לאסטרטגי יותר ועם פחות מזל.
http://www.pundak.co.il/reviews/boardgames/678-risk-2210

קריאה מהנה

כן, ריסק הבסיסי הוא משחק די מעפן, ארוך ומייגע עם המון מזל ועם אפשרויות להעיף שחקנים בשלב מוקדם.
מזל שיש גרסאות יותר מתקדמות, שהופכות את המשחק לטוב - 2210 נחשבת לאחת מאלו.
לי אישית יש את גרסת מלחמת הכוכבים המקורית, והיא גם טובה, למרות שאני חושב שיש בה בעיית איזון שלא שמתי עליה את האצבע. יש שלוש סיעות- מורדים, אימפריה וההאט, וזה פשוט לא נדמה כ"כ מאוזן בארבעת המשחקים ששיחקתי.
מצד שני, זו גרסה עם תנאי נצחון אסימטריים, שזה בכלל אחלה.

באופן כללי, לסיכון יצאו משהו כמו 30-40 גרסאות שונות, חלקן מעפנות וחלקן ממש אחלה. כולל גרסאות של ה Walking Dead, מס אפקט, רובוטריקים, שר הטבעות ועוד.

אני עדיין נהנה לשחק ריסק רגיל מדי פעם עם חברים, כשרוצים לשחק משהו קליל של כמעט רק מזל ולצחוק על המזל שלנו.
אבל נראה לי שזה יהיה באמת משחק רציני, וגם אחד טוב.

יש לי את המשחק, ומאוד נהניתי בפעמיים-שלוש ששיחקתי בו. הוא טוב פי מאה מריסק רגיל, שתלוי הרבה יותר מדי בקוביות.

בהקשר זה, Risk Legacy נחשב ונשמע מדהים. יכול להיות שהוא הוואריאנט הכי טוב של ריסק.

לי יש את Risk Star Wars, והוא גם פי מאה יותר טוב מריסק הרגיל, זה מוזר איך שהמשחק הבסיסי כל-כך תלוי מזל ולא טוב, אבל יצאו לו ואריאנטים מצויינים.

דרגונז - ריסק לגסי הוא ריסק עם חוקים משופרים, וכאלה שמשתנים. בסוף כל משחק, אתה יכול להשפיע באופן קבוע על לוח המשחק (למחוק טריטוריות, לשנות יחידות וכך הלאה), ואתה גם פותח מעטפות בשלבים מסויימים של המשחק. לא שיחקתי בו, אבל נשמע מעולה.

חזרה