• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

המלצות על ספרים..

אני זוכר את סטרוגנזה כסדרה חביבה מאוד עם כמה רעיונות מעניינים שגולשת קצת יותר מדי לדילמות מתבגרים קיטשיות.

יצאו שלושה ספרים בעברית: הראשון הוא עיר המסכות, אז עיר הכוכבים, ואז עיר הפרחים. באנגלית יש גם את עיר הסודות, עיר הספינות, ועיר החרבות.

אליסון נואל - מיועדים - ספר חביב ומעניין שלוקח את הפנטזיה לארצות רחוקות מאוד... תשכחו ממיתולוגיה יוונית, הגיע תור השאמנים! מואהאהאהא. ועכשיו ברצינות, הספר הראשון חביב וטיפה צפוי אבל הרעיון אחלה ואני מחפש את השני .
שבע הממלכות - קריסטין קאשור: סדרה מגניבה בטירוף שלדעתי אפשר בקלות לעשות ממנה עולם מערכה: ממלכות רודניות, שחיתות, ארץ מפורקת, אנשיםעם כוחות על ובילה אחת: אדיר!!!

שוליית הצל\לא זוכר מי כתב: ספר חביב על (איך לא) בן שביעי של בן שביעי שנלקח מביתו על ידי "צל:", צייד מרעין בישין, מכשפות, שדונים מטרידים וכדומה ולומד ממנו איך להיות צל. חביב ונחמד מאוד לקריאה קלילה.

הקנטוס של היפריון:
4 ספרים של מדע בדיוני שמספרים על כוכב היפריון ועל אגדת השרייק, מפלצת שקיימת שם כשחברוה של אנשים, כל אחד עם סיפור משונה משלו שקשור אל השרייק טסים לשם.
קראתי רק את שני הספרים הראשונים שהיו מעולים, כתיבה מרתקת ועלילה מאוד טובה, כמו כן דמויות מורכבות ומוזרות, ואני מחפש את השניים האחרים...

היה לי הרבה יותר מדי מוזר כשקראתי, וגם מבלבל. אבל יכול להיות שזה היה בגלל שהייתי קטן יותר.
אישית- אני לא אוהב ספרים שכל הסיפור שלהם סובב סביב מסע בזמן ושברי זמן ושכל מטרתם היא לבלבל אותך עד שאין לך מושג מה לעזאזל קורא.
אבל זו הייתה רק ההרגשה שלי, ושוב, הייתי קטן יותר.
לשני ולשלישי קוראים "אנדימיון" ו"נפילת אנדימיון" אגב. קראתי רק את הראשון של היפריון (ואולי את השני, אני לא זוכר).

טרילוגית ברטימאוס, ג'ונתן סטראוד

מלחמת העולם z (לא מאוד טוב אבל מעביר ת'זמן ומכניס לתמה של אפוקליפסת זומבים), מקס ברוקס

אותיות הכשף/ג'ואן האריס
לא ציפיתי לספר כזה טוב שהתחלתי את הקריאה (קיבלתי את הספר במתנה) אבל הוא בהחלט עלה על הציפיות שלי, עולם מעניין, נבל מפתיע וכמה טוויסטים מגניבים שהופכים את הסיפור למעולה. קראתי לפני שנה וחצי בערך ואני זוכר אותו כספר טוב.

aragorn7 אמר/ה:
הקנטוס של היפריון:
4 ספרים של מדע בדיוני שמספרים על כוכב היפריון ועל אגדת השרייק, מפלצת שקיימת שם כשחברוה של אנשים, כל אחד עם סיפור משונה משלו שקשור אל השרייק טסים לשם.
קראתי רק את שני הספרים הראשונים שהיו מעולים, כתיבה מרתקת ועלילה מאוד טובה, כמו כן דמויות מורכבות ומוזרות, ואני מחפש את השניים האחרים...
התחלתי לקרוא את הראשון ואני תקוע ממש בהתחלה. הוא פשוט לא מושך אותי וחבל לי כי קראתי עליו ביקורות מדהימות... כל הספר נשאר בחלליות ועולם מתקדם וזה? או שהם נזרקים אל השממה הפרועה והברברית מתישהו?

נ.ב
התחלתי לקרוא את קץ כלזמן של אסימוב והוא ממש מעניין.
ואיך מנהרות הפלדה שלו?

avi אמר/ה:
aragorn7 אמר/ה:
הקנטוס של היפריון:
התחלתי לקרוא את הראשון ואני תקוע ממש בהתחלה. הוא פשוט לא מושך אותי וחבל לי כי קראתי עליו ביקורות מדהימות... כל הספר נשאר בחלליות ועולם מתקדם וזה? או שהם נזרקים אל השממה הפרועה והברברית מתישהו?

נ.ב
ואיך מנהרות הפלדה שלו?
אתה באמת רוצה שאני אספר לך? :twisted:
ולא קראתי את קץ כלזמן אבל ממש אהבתי את מנהרות הפלדה.
הספר מספר על בלש מכדור הארץ העתידי שכל אוכליסייתו חיה בתוך הבניינים ולא יוצאת אף פעם והוא נשלח לחקור רצח בכוכב אחר, שונה.
וכן, יש רובוטים.

אני חושב שהעיקר שלו הוא, שכמו "פארק החלומות" (של ניבן אאז"נ, לא בטוח בנוגע לזה), למרות שמדובר בסיפור בלשות לכל דבר - העיקר הוא לא התעלומה אלא כל התפאורה מסביב. שזה נחמד בעיניי, אבל בהחלט לא דומה להרבה סיפורים קצרים של אסימוב.

aragorn7 אמר/ה:
avi אמר/ה:
aragorn7 אמר/ה:
הקנטוס של היפריון:

נ.ב
ואיך מנהרות הפלדה שלו?
אתה באמת רוצה שאני אספר לך? :twisted:
ולא קראתי את קץ כלזמן אבל ממש אהבתי את מנהרות הפלדה.
הספר מספר על בלש מכדור הארץ העתידי שכל אוכליסייתו חיה בתוך הבניינים ולא יוצאת אף פעם והוא נשלח לחקור רצח בכוכב אחר, שונה.
וכן, יש רובוטים.
קץ כלזמן מדהים, סיימתי אותו בשני ערבים. אסימוב, הינלין, זילאזני וכל החבורה פשוט מעולים, אני עידין מנסה לשים את ידי על "אדון האור" ו"הביאו לי את ראשו של נסיך החלומות"

בקשר להיפריון, לא שתהרוס לי חח אני אנסה לפשט את זה:
אם אני לא מתחבר לספרים "טכניים" ומשעממים שמתרחשים בסביבה "סטירלית" אני אהנה ממנו? משל אסימוב לדוגמה אני ממש נהנה כי הוא שם את הדגש על האדם והוא במילה אחת - פשוט גאון.

כרגע אני קורא את "הבטחה של דם" של בריאן מקללן ונהנה, כתוב טוב וקולח, בתקופה שאני מתחבר אליה ועם דמויות מעניינות. ככשאני אסיים אותו אני אביא עליו חוות דעת רחבה יותר.

http://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=971568
הבטחה של דם, פשוט וואו! ספר מדהים , מרתק ומקורי! פשוט גמעתי אותו בשקיקה והסופר הפך ברגע לאחד האהובים עליי. ספר פנטזיה שפשוט מחדש... מעניק נופך אחר, זורם קצבי וכיפי.
אני ממליץ בחום.
יאללה רצתי לבדוק אם יש המשך...

נ.ב
אפילו יש טריילר לספר, שמעתם פעם על דבר כזה?
http://www.brianmcclellan.com/promise-of-blood/

עריכה:
יש המשך!!! אם יש ספר שאני כנראה אהנה לקרוא באנגלית זה זה! כי הסגנון הקולע שלו פשוט מושלם בשבילי, בעברית אני אוהב תיאורים , אבל באנגלית אני מאבד את הכיוון כשהכותב מתחיל ללכת מסביב.

אגב מקללן יותר טוב מסנדרסון לדעתי! הרבה יותר אהבתי את הספר הזה מדרך המלכים לדוגמה...

כן, הבטחה של דם ספר טוב. מלא באקשן, דמויות אנושיות, גישה מגניבה לקסם ולעל טבעי. הנקודות החלשות שלו בודדות (הפרקים של נילה בעיקר, אבל יש לה סה״כ איזה 4 פרקים כול הספר אז זה בסדר) והוא מעניין. אני אהבתי.

דרך אגב, זה לא פנטזיה/מד״ב אבל אמליץ על ״חשוב על מספר״ של ג׳ון ורדון והמשך הסדרה שלו. עד היום יש ארבעה ספרים, והם ספרי בלשות מדהימים. את הרביעי עוד לא קראתי, אבל הוא הספר הבא ברשימת הקריאה שלי.

הבטחה של דם כל כך טוב שהתחלתי לקרוא את ההמשך באנגלית, מזל שיש אייפד...
הסגנון של הסופר הזה מושלם לי בשביל קריאה באנגלית, כי הוא לא הולך יותר מדי מסביב ונגרר לתיאורים משמימים...

חזרה