• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

פורסמה טעימה של מקצוע ה Warlock + כשרונות + Bard + Sorcerer

יאי, מקצוע נוסף התפרסם (לפחות דוגמית שלו, לא הכל).
לא בטוח שהבנתי נכון, אבל נראה שיש לו כמות מאוד מצומצמת של לחשים, רק עד דרג 5, ועד 4 לחשים ביום?

וגם מייק מירלס מציג את שמות ה 42 כשרונות שיהיו בסל"ש וקצת הסבר על העקרון של כשרונות בשיטה החדשה: http://wizards.com/dnd/Article.aspx?x=dnd/4ll/20140721
מה שמעניין הוא שהוא אומר במפורש שכשרונות לא אומרים לתת תוסף רק לדבר בודד, כמו במהדורות קודמות, אלא לתת לשחקנים אפשרויות חדשות - או הרבה תוספים קטנים, או יכולת מקצוע חדשה ועוצמתית, או יכולת פחותה שגם משלבת תוסף 1+ לאחת התכונות.

קבצים מצורפים

• Warlock-1.jpg
    Warlock-1.jpg
    182.6 KB · צפיות: 1,667
  • Warlock-2.jpg
    Warlock-2.jpg
    197.6 KB · צפיות: 1,667
יש לו גם מעט לחשים וגם מספר קטן של השבעות. הם שמרו על אותו השם מ3.5 אז אני מניח שזה יעבוד דומה (כמו לחש, אבל בלי הגבלת פעמים ביום). השאלה היא מה מיסטיק ארקנום עושה - אנחנו יודעים שזה מחולק לדרגים, אז אולי סוג ההשבעה שאפשר לקחת? אני מנחש שהוא אמור להשתמש בהשבעות במהלך הקרב עם דברים בסגנון של "פרץ משחית", והלחשים יהיו מחוץ לקרב בעיקר (אחרת למה כל כך מעט פעמים ביום?), כשהבריתות מעודדות אותו להתנהג בצורה מסוימת (אני מאמין שלא כל הבריתות יהיו מבוססות על להרוג אויבים, אבל לפחות אחת מהן כן)

עריכה: לא משנה, מיסטיק ארקנום מתחיל מדרג 6. זה בטח איך שהטלת הלחשים שלו מתקדמת אחרי שהוא מגיע לדרג המקסימלי.

אני דווקא חושב שהסורסרר מעולה, ולו רק בגלל שצורת ההטלה הספונטנית *משמעותית* קלה יותר מהשיטה של האשף. אם הייתי צריך בדרגות בינוניות-גבוהות להכין לחשים בתחילת כל יום משחק הייתי משתגע. הוורלוק לא מגוון מספיק לטעמי, הוא לא מרגיש כמו מטיל לחשים אלא כמו נוכל עם צעצועים זוהרים יותר

המפקד האלמוני - כן. חד משמעית ברמה המכאנית, אבל הפלאפ שלהם התרחק במהדורה הרביעית.

גאלאן - לפי גרסאת הפלייטסט, כנראה שהשבעות הן כוחות התקלות קרביים (2/להתקלות כל אחת), ולחשים וארקנום הם גישה מלאה ללחשי אשף בגרסת הטקס שלהם בלבד. יש לו מעט לחשים ליום אבל ברוב הפעמים הוא יטיל את הלחשים כטקסים מחוץ לקרב, מה שהופך אותו לגרסה מאגית של סקיל-מאנקי.
הפרסומים לגבי ברית הם שאתה בוחר פטרון (שטן, פיה או יצור דמוי-קתולהו) וזה משפיע על רשימת הלחשים וההשבעות שלך, ובנוסף בוחר "סוג ברית" שנותן לך עוד לחשים ליום (ברית הספר), מעין יציר סוד משופר (ברית השלשלאות) או יכולת לזמן נשק מאגי (ברית הלהב), כמו ה-hexblade מאסנטיאלז.

הדיבור הוא שבמהדורה 3.5 הסורסרר היה גרס בטא כושלת של הוורלוק ולשניהם היה פלאפ של מורשת קסומה בדם.
במהדורה 4 הפלאפ שלהם התרחק. הוורלוק הפך לסוג המפוקפק שחותם עסקאות עם יצורים מוזרים והסורסרר התמקד אפילו יותר ברעיון שהוא בעצם אחד מהאקס-מן, עם יכולות מולדות בלתי-נשלטות. במקביל, בפאת'פיינדר הוא הפך מסוג של מכשף למטיל לחשים שהופך בהדרגה לאב הקדמון שהוריש לו את התכונות הקסומות.
מהדורה 5 תציע כנראה גם את ה-Wild magic sorcerer שהוא יותר כמו המכשף של מו"ד 4 וגם את ה-Dragon Sorcerer שדומה יותר לפאת'פיינדר והופך בהדרגה דומה לדרקון.

ובפת'פיינדר יש את המכשפה שעושה עוד יותר בלגן :p
(למרות שמכשפה זה לא הנקבה של מכשף - זה מכשפת. הזכר של מכשפה נכתב כמו מכשף, אבל מבוטא אחרת)

עד כמה שזה מרגיז אותי שהמקצוע האהוב עליי איבד את השם שלו בשביל אמגוש מסכן, זה היה מהלך נכון מצד המתרגמים. "אמגוש" היה אולי התרגום שהכי התלוננו עליו בהיסטוריה של מו"ד, כי הוא פשוט נשמע מזעזע.

Icel אמר/ה:
אמגוש היא המילה הטובה ביותר בהיסטוריית מטילי הלחשים אי פעם.
זה עדיין נשמע רע ולא טבעי :p

כמות התלונות על השם הזה עצומה. כשפנג החרים אותו וקרא לאמגוש מכשף אף אחד לא מצמץ כי זה כבר היה ידוע שאמגוש זה התרגום השנוא ביותר אי פעם. האם התרגום טוב\נכון\מונח שתרצה להשתמש בו? אני מוכן לקבל את זה. האם התרגום אהוב? ממש לא

אני חושב שיש כאן סטייה קלה מהנושא...
אבל גם בארבע היה דרגון סורסרר וסורסרר של קסם כאוס. אני מבולבל (אני עדיין מגיב על ההודעה של נרוביאן כי שאר ההודעות היו על תרגומים וגושים. אני לא מבין למה המילה אמגוש שנואה, אבל אני לא אשאל, כי זה זיהם את העץ מספיק גם ככה).

גאלאן אמר/ה:
יש לו גם מעט לחשים וגם מספר קטן של השבעות. הם שמרו על אותו השם מ3.5 אז אני מניח שזה יעבוד דומה (כמו לחש, אבל בלי הגבלת פעמים ביום). השאלה היא מה מיסטיק ארקנום עושה - אנחנו יודעים שזה מחולק לדרגים, אז אולי סוג ההשבעה שאפשר לקחת? אני מנחש שהוא אמור להשתמש בהשבעות במהלך הקרב עם דברים בסגנון של "פרץ משחית", והלחשים יהיו מחוץ לקרב בעיקר (אחרת למה כל כך מעט פעמים ביום?), כשהבריתות מעודדות אותו להתנהג בצורה מסוימת (אני מאמין שלא כל הבריתות יהיו מבוססות על להרוג אויבים, אבל לפחות אחת מהן כן)

עריכה: לא משנה, מיסטיק ארקנום מתחיל מדרג 6. זה בטח איך שהטלת הלחשים שלו מתקדמת אחרי שהוא מגיע לדרג המקסימלי.

אז ככה, יש לו מספר לחשים מאוד מוגבל, אבל את כולם הוא יכול להטיל ברמה מקסימלית. המסתורין הכשוף מעניק לו יכולת להטיל לחשים מעבר לעוצמתו הרגילה פעם ביום. כך אמגוש בדרגה 11 יודע בסה"כ 11 לחשים עד דרגה 5, מתוכם הוא יכול להטיל ביום 3 לחשים כבדרגה 5, חוץ מזה הוא יודע עוד לחש אחד בדרגה 6 וגם אותו הוא יכול להטיל עד המנוחה הארוכה הבאה שלו. ההשבעות מתפקדות כמו כשרונות (תוסף לפרץ קמאי, הטלת "שריון המכשף" לפי רצון, ראיית חושך וכו'). חוץ מזה הוא די עמיד בקפא"פ ויש לו כל מיני יתרונות מהברית.
נקווה שהוא ימשיך להיות המקצוע האהוב עליי גם במהדורה הזו.

ועכשיו פורסמה גם טעימה של ה Sorcerer, באותו פורמט כמו של ה Warlock
מהטעימה לא ממש מובן מה ההבדל בינו לבין האשף... נדמה לי שטבלת הלחשים היא (כמעט) זהה.

sorc1.jpg
sorc2.jpg

בתקווה ההבדל הוא שהמכשף יקבל את ההטלה הספונטנית והאשף יתקע עם ההטלה המשעממת :p

נראה גם שהם מכניסים משמעות למורשת שלך כמכשף, כמו פת'פיינדר. עדיין המכשף נראה כמו הבן-דוד-הלא-אהוב של האשף (שנכון לפלייטסט האחרון יכול להוסיף לספר הלחשים שלו לחשים חדשים דרך מגילות וספרי לחשים של אויבים מתים), אבל זה החסרון שבא ביחד עם השפיות של הטלה ספונטנית. לפחות תיקנו את קצב קבלת הדרגים החדשים, זה די חשוב.

חזרה