• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 5 חדשות הכרוז כריכות ותאריכי יציאה לשלל מוצרי מבוכים ודרקונים החדשה

dnd_products_dndacc_playershandbook_pic3_en.jpg

http://www.wizards.com/dnd/RPG.aspx

15/06 הערכה למתחילים
19/08 ספר החוקים לשחקן
30/09 מגדיר המפלצות
18/11 המדריך למנחה

ויש שתי הרפתקאות בין לבן.

מייק מרלס, ראש צוות הפיתוח של D&D, כתב בטוויטר שהכמות הגדולה של שגיאות בספרים הראשונים של המהדורה הרביעית נבעו מזה שהם הוציאו את כל ספרי הבסיס בבת אחת, והעומס על הצוות היה גדול מדי.
לכן המהדורה החדשה מפוזרת על פני תקופה של חצי שנה.
https://twitter.com/mikemearls/status/468385849759911937

ועכשיו גם כל המידע בעברית - מרוכז ומתומצת עם עוד כריכות בפורטל:
http://www.pundak.co.il/library/dnd/586-dungeons-dragons-5-release-schedule

לדעתי, הכיוון הוא טוב (למרות שגם אהבתי את התוכניות של מה' 4 בזמנו, הם פשוט לא התממשו כמו שצריך).
- הם מוציאים את כל הדברים האייקונים בשלושת ספרי הבסיס.
- ספרי הבסיס לא דחוסים אחד לשני אלא מרווחים.
- יש ערכה למתחיל שנראית מספקת, במחיר מצוין
- אין שלל ספרי הרחבה על ההתחלה, כלומר שהם ייצאו הם גם יהיו יותר "מבושלים".
- יש הרפתקאות על ההתחלה! למרות שהן יקרות מדי לדעתי.

נראה שהמהדורה החדשה תהיה עם פחות ספרים שייצאו לאור, ויותר דגש על הרפתקאות.
מה שכן, המחירים קפצו די למעלה. 50 דולר לספר בסיס, ו-30 דולר להרפתקה של 96 עמודים!

קודם כל, מגניב.
אני מאוד אוהב את הכיוון של יותר הרפתקאות ופחות ספרי הרחבה. רק חבל שההרפתקאות יקרות יחסית.
רגע, אז למהדורה הזו פשוט קוראים 'd&d'? לא מצאתי '5' בשום מקום.

ד''א, אני מחפש תמונות בגודל נורמלי של הכריכות בשביל להתרשם. אם מישהו מצא ויכול לשתף כאן אני אשמח אם הוא יעשה את זה :)

קראתי דיון על מה השם של המהדורה הבאה יהיה אחרי שזנחו את המספרים. אני חושב שdnd: nexter היה הזוכה

עריכה: ולנושא.. נראה בסדר. לא מלהיב במיוחד עבורי. אני כנראה לא אקנה את הערכה למתחיל אלא אם היא ממש מעולה, אז יש זמן עד שאני אקנה את הספרים

אז מסתבר שהערכה למתחיל זה לא השיטה בתמציתיות אלא ממש לייט כמו באפליקציות ובשביל להמשיך את המשחק צריך לקנות את ספרי הבסיס ב150 דולר

יאי! נראה לי שאני אחכה לספרים, ובעברית. אני אסתכל כשיהיה לי פנאי בכריכות ובמחירים. כיוון טוב עם ההרפתקאות, ובכלל עם המהדורה.
ובנוגע ל"5"- זה כמו אפל, הם לא רוצים ללכלך את השם עם מספר. תכל'ס בשביל רוב הצרכנים ה5 לא אומר כלום, לכן אפשר להשמיט אותו. למי שזה משנה יוכל להבדיל בכל מקרה.

נראה טוב. כלומר, הכריכות. אישית אני לא מתרגש במיוחד מהמדורה החדשה, אבל אולי אני אקנה את הספרים. תלוי ביחס שהם יקבלו.

אני לא מבין את ההגיון מאחורי השמטת המספר. כשתצא המהדורה הבאה - ותצא מהדורה באה - זה סתם ייצור בלגן. או שיקראו לה מהדורה 6 ואז הם פשוט קוראים לזאת "5" בדיעבד, או שהם יקראו לה משהו אחר וזה יהיה כאב ראש מיותר לכולם. אז מה הקטע, וויזארדס?

ובמהדורה 3 השמיטו את ה"מתקדם", אז מה? אפשר לחשוב שזה משנה משהו.
אותי בעיקר מטריד המחיר. גם כי כנראה שלא אקנה בשנה הקרובה את המשחק הזה, וגם כי נראה שהם לא מבינים את המצב הנוכחי בשוק שלהם (בארה"ב, לכל הפחות).

נחמד מאוד.

המחיר לא בשמיים, מה גם שהשמועות אומרות כי WotC קבעו מחיר כזה בשביל לאפשר לחנויות לתת הנחות...
למען האמת אותי זה לא כל כך מעניין, אני דווקא מרוצה מהמחיר, אני מקווה שזה אומר שהדגש עובר מכמויות עתק של ספרי הרחבה לכמויות קטנות יותר.

מה שממש מעניין אותי זה השלב המסתורי בין ערכת ההתחלה לספרי הבסיס ששחקנים ושה״מים יוכלו להשתמש בו, הספקולציות מרקיעות שחקים, החל מאפליקציה למכשירים ניידים וכלה בספר חינמי בכל חנות שמריצה את ״ליגת ההרפתקנים״ ש WotC הכריזו עליה אתמול.

באמת מה שמעניין זו האמירה שיהיה אפשר לשחק רק עם ערכת ההתחלה והסל"ש - הובהר שערכת ההתחלה זו לא כמו הקופסה האדומה, אלא יותר כמו של 4 - כלומר מיועדת בעיקר למנחה.
יצירת דמויות תהיה אפשרית אבל לא ברור איך בדיוק...
ההצהרה שאפשר לשחק רק עם סל"ש יכולה להתבטא בכמה פירורים - קובץ עם כמה מפלצות, או משהו יותר מסקרן.
ת'ור גם במהדורה 4 לא הופיע מספר על הכריכה הקדמית, זה אקט שיווקי ועוד שנה יהיה ברור לכולם צה זה 5 רק מאיור הכריכה.

בנוגע למחיר הוא גבוה, אבל יש ספרים שעולים יותר מסה משמעותית. אם אתה מתייחס לזה שמדובר במוצר המוביל בשוק (בראיית ויזארדז) אז יש הצדקה למחיר - והרבה תלוי מה נדרש בכדי להתחיל לשחק.
זה לא זוועה כמו whfrp שבמאה דולר של ערכת הבסיס קיבלת משחק חסר או מלחמת הכוכבים החדש שמחולק לשלושה ספרים שכל אחד עולה 60 דולר...

עניין של השקפה - אני לא יכול לשחק עם ספר אחד גם ג'די וגם חיילים בברית המרד, שהופך את המשחק למוגבל.. והיה קיים בכל מהדורה קודמת של המשחק. אז אתה בוחר לקנות את התירוץ של FFG - להרבה אחרים זה נראה כמו תירוץ של FFG להוציא עוד כסף מאנשים, הם ידועים בזה בעיקר בתחום משחקי הלוח...

בכל מקרה, ההצהרה של מכשפי החוף היא שלא נדרש לרכוש את שלושת הספרים בכדי לשחק אלא רק את הסל"ש.

עוד ידיעה מעניינת היא שכ- 15% מתוכן הסל"ש יוצע בחינם עם צאת הערכה למתחיל, וזה חלק מהתמיכה שתאפשר לשחקנים ליצור דמויות לבד.

לבסוף המדריך לשה"ם יציע חוקים מתקדמים / אופציונאליים - כנראה מודולים מתקדמים. מה שמצביע שכנראה באמת הכוונה להכניס את בסיס המשחק לסל"ש. כרגע זה מזכיר לי את המודל של פת'פיינדר, שגם שם יש מדריך למנלה - שהוא באמת לא נדרש בכדי לשחק...

אה וההרפתקה של הערכה למתחיל תהיה של ממלכות נשכחות.

כרגע לפי מה שמסתמן נוכל להתחיל לשחק בלי לקנות אף ספר!
״עריצות הדרקונים״, ההרפתקה הראשונה שמכשפי החוף מוציאים, ניתנת למשחק ללא שום צורך בספרי החוקים והם לא מכילים אף חוק אחד בעצמם (כלומר 96 עמודים של הרפתקאה).

לדעתי, מה שזה אומר זה שהם הולכים לפרסם את המשחק הבסיסי בחינם באתר שלהם, אז נראה שמחיר הכניסה לתחביב ירד לאפס...

הערכה למתחיל מיועדת לשה״ם שמעולם לא שיחק, אתה קונה את הערכה למתחיל, עובר עליה בזריזות, אוסף חמישה חברים ומתחיל לשחק, אם אתה או השחקנים שלך רוצים להמשיך לשחק יש את משחק הבסיס בחינם באתר, אם השחקנים שלך רוצים לשחק דמות שלא נמצאת במשחק הבסיסי (לדוגמה הסייר שדמות מוכנה מראש כזאת נמצאת בערכה למתחיל) יש את הסל״ש, אם אתה רוצה עוד מפלצות יש את מגדיר המפלצות, אם אתה רוצה עוד חוקים ועצות את המדריך לשליט המבוך הוא הספר שלך.

קיצר, מגניב.

במאמר מוסגר, אני קניתי את כל הספרים, ספרי חוקים, ערכת מתחיל, הרפתקאות והמסך לשה״ם מאמאזון בפחות מ-150$ לא כולל משלוח.

חזרה