נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2020
עוד שלושה חודשים לדרקוניקון, ומערכת הרישום להגשת משחקים לכנס נפתחה! הריצו את משחקי התפקידים האהובים עליכם, ארגנו אירועי משחקי לוח, תגישו משחק תפקידים חי וכל משחק אחר. https://www.dragoncon.co.il/dm-login.aspx

[ספוילרים אהוי] הסרט של אנדר

דיונים על ספרים, סרטים ועוד - מאסימוב עד מורקוק, מטרייסי והיקמן עד לניל גיימן, בטמן וגם דריזט, ומעבר.
זהו גם פורום הכתיבה שלנו, במה לסיפורים שלכם.
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage
הודעות: 5185
הצטרף: 03 יוני 2008, 18:21
תשובות: 8
מיקום: I have NOOOOOOO idea

[ספוילרים אהוי] הסרט של אנדר

שליחה על ידי ת'ור » 01 דצמבר 2013, 23:58

הסרט "המשחק של אנדר" הוא הוכחה של כמה עשרות מיליוני דולרים שהספר "המשחק של אנדר" צריך סדרה, לא סרט.

אבל בואו נתחיל מההתחלה.
ראיתי את הסרט אתמול על המסך הגדול. הוא בהחלט יפה - בית הספר ללחימה נראה מגניב, הבאגים מצוינים, העבודה בתחום הזה טובה מאוד בסך הכל. זו הייתה המחמאה האחרונה שלי.
אנדר עצמו, למרות שהוא מתחיל טוב, מדרדר מהר מאוד לילד עצבני עם בעיות סמכות והרבה יותר מדי סנטימטרים בין הראש לבין הרצפה. הוא לא אנדר, הילד הגאון שהצליח להתמודד עם כל בעיה. הוא אנדר, ילד לכאורה וגאון לכאורה, שמתעלה בקצת על החבורה הבינונית שבה הוא נמצא. הוא לא ממש גרוע, אבל קיוויתי ליותר. גראף הוא בסדר, לא מי יודע מה, והגבר הלבן היחיד בצוות בגלל שהמפיקים כנראה חשבו שיש יותר מדי מהם בספר. אז הם הפכו איש צוות אחד לשחור ואחר (אנדרסון, זוכרים אותו?) לשחור ואישה. כל הדרך!
שזה בסדר, אל תבינו אותי לא נכון, אבל רגע - אלה שני אנשי צוות שחורים, אבל אמרתי שגראף הוא היחיד! מה קרה לשאר אנשי הצוות? שאלה טובה. כנראה שמו אותם בתורנות קרצוף בקומות התחתונות במשך כל העלילה, כי לא רואים אף אחד. וזו הבעיה של בית הספר ללחימה - הוא קטן מדי.
אנשי הצוות לא קיימים או בלתי נראים, חדר הלחימה מגניב אבל היו אמורים להיות הרבה ממנו, לא אחד, והצבאות הם בדיחה. הם 16 איש. 16. איש. זה כלום. אפשר לחצות את המגורים שלהם בשלושה צעדים, ואז מה המשמעות של ההבדלים בין אלה שישנים ליד הדלת ואלה שישנים בסוף? והקרבות, שהיו יכולים וצריכים להיות משיאי האקשן של הסרט, הפכו לכמה קטעים קצרים שנגמרו לפני שהתחלת להתלהב מהם.
עכשיו, הם הורידו כמה סרחים עודפים, וטוב שכך. כל העלילה של לוק ודמוסתנס נעלמה, וגם הזמן של אנדר בצבא עכברוש נשטף לביוב. ככה גם האימונים, החידושים שהוא מנהיג בצבא, הקרבות הסוחטים שדרקון עוברים... חבל רק שהם עצרו שם. יש עוד דברים שהייתי רוצה שהם יורידו.
כמו משחק הפנטזיה, שבו טיפלו אולי בצורה המגושמת ביותר האפשרית. אנדר מביס אותו במשחק הראשון, ואז משחק עוד כמה דקות עד שהוא מגיע לאולם עם הביצה באמצעו. או היריבות עם בונזו מדריד - הקרב הסופי ביניהם היה עלוב ומביך יותר מכל דבר אחר. ואז יש כמה רעיונות פשוט מטומטמים שרק חופרים קצת יותר עמוק את הבור, כמו שאנדר יודע מה קרה לבונזו ומתחיל לבכות על זה באשמה, או שבקרב מול שני הצבאות פטרה מועברת מסלמנדרה לדרקון, או ההכללה של בין בשיגור של אנדר (ברצינות, מה לעזאזל?)...
אבל למרות כל הקיצוצים, הסרט עדיין מהיר מדי. שום דבר לא מקבל מספיק זמן לפני שקופצים לדבר הבא, כי צריך להספיק את הספר, ולכן שום דבר לא מרגיש חשוב. הגילוי בסוף, בהדמיה האחרונה, נהרס עוד לפני כן ואיכשהו נהרס עוד יותר כשהרגע הגיע. והסוף שאחר כך, אוי, הסוף שאחר כך...

אני לא יודע מה הם חשבו לעצמם. אמרתי קודם שהיה עדיף להיפטר ממשחק הפנטזיה, למרות שהוא אבן דרך חשובה בדרך אל הסוף - אבל הדרך שבה הם ביצעו את הסוף הייתה כל כך משונה שהם פשוט לא יוכלו להמשיך אל הספרים האחרים. הם בבירור התכוננו לסרט המשך, זה סוף פתוח, אבל הם שינו אותו כל כך שהם יצטרכו תסריט מקורי לפחות לתחילת הסרט. אז למה? אני לא יודע. הם לא יודעים. אף אחד לא יודע. לעזאזל.

בשורה התחתונה לא נהניתי. אתם ככל הנראה ומן הסתם לא תתרגזו על הסרט כמוני, אבל כואב לי כשספר כל כך טוב מסורס כל כך קשה. הספר היה הרפתקה עם רגשות עמוקים ואופי ברור, והסרט הוא הרפתקה קלישאתית שראינו יותר מדי. הוא לאו דווקא רע - אני לא יכול להגיד שהוא רע, אני לא יכול לשפוט אותו באובייקטיביות - אבל הוא לא עושה צדק עם המקור. פשוט אין לו זמן.
ולכן, אחרי שהוציאו עליו חודשים ומיליונים, "המשחק של אנדר" הצליח להוכיח ש-"המשחק של אנדר" לא יכול להיכנס בשעתיים. זה נחמד, אבל היה עדיף להשקיע את הכסף במשהו אחר.
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!
dragons
הודעות: 2951
הצטרף: 03 יולי 2013, 08:11
תשובות: 1
מיקום: ממלכה ג'נרית כלשהי עם רוכבי דרקונים, או סתם מבוך עם קובולדים

Re: הסרט של אנדר

שליחה על ידי dragons » 02 דצמבר 2013, 04:09

עצוב, אבל ככה זה שמנסים לעשות מספר שנועד להיות ספר סרט. אבל אנדרסון אישה?! אני חושב שבאמת סדרת טלוויזיה היה כבר הולך טוב יותר, והבמאי גם ידוע בכישלונות אחרים, ממה שקראתי (משהו על האקס מן המקורי או משהו בסגנון).
Protoss! Battle.net- DukeDragon#1236
שיא ההקפצות של הפורום שיא ההקפצות של הפורום- שתיים עשרה שנים ועוד ארבעה ימים. מישהו היה צריך לתעד את זה.
צוות טייפון
סמל אישי של משתמש
liorgonen3
הודעות: 9484
הצטרף: 07 ינואר 2013, 23:12
תשובות: 30

Re: הסרט של אנדר

שליחה על ידי liorgonen3 » 02 דצמבר 2013, 10:25

אם כל השינויים וההורדות בסרט אני עדיין חושב שהוא סרט טוב , אסור לשכוח שלהרבה ממה שהורידו יהיה גם השפעה בספרים הבאים אחרי המשחק של אנדר ,וההרגשה שלי היא שאנחנו לא נראה אותם יוצאים לקולנוע , הקטע אם לוק ודסמנתוס באמת הפריע לי, ואני רוצה להוסיף (לא בקטע רע ) שהם גם הוסיפו הרבה נשים בכלל לבית הספר ללחימה (רק בשיגור של אנדר היו יותר ממה שאמור היה להיות בכל בית הספר ללחימה ) כנראה שרצו לעשות את הסרט מתאים יותר לכולם.
דרך אגב זה באמת היה הזוי שכל הדמויות הרבה יותר מבוגרות ממה שהם אמורים להיות , זה ניסיון מוזר להינות משני העולמות מצד אחד הדמויות מבוגרות וזה מתחבר יותר , מצד שני רוב ההרגשה היא שהם היו צריכים גם להתאים את ההתנהגות שלהם לגיל מבוגר יותר ... לא יודע אולי זה רק אני
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
dragons
הודעות: 2951
הצטרף: 03 יולי 2013, 08:11
תשובות: 1
מיקום: ממלכה ג'נרית כלשהי עם רוכבי דרקונים, או סתם מבוך עם קובולדים

Re: הסרט של אנדר

שליחה על ידי dragons » 02 דצמבר 2013, 13:40

הבעיה היא שאי אפשר לקחת ילד בן 6 כשחקן...
יכול להיות שבזה טמון האפקט הלא ריאליסטי. או שאני מבין אתכם לא נכון?
Protoss! Battle.net- DukeDragon#1236
שיא ההקפצות של הפורום שיא ההקפצות של הפורום- שתיים עשרה שנים ועוד ארבעה ימים. מישהו היה צריך לתעד את זה.
צוות טייפון
הלדין
הודעות: 3545
הצטרף: 23 מאי 2003, 23:53

Re: הסרט של אנדר

שליחה על ידי הלדין » 02 דצמבר 2013, 16:14

אפשרי אך אז אתה מסתבך עם חוקי עבודת ילדים בארה"ב (אני גם לא חושב שמותר להשתמש בילדים לפעלולים שנעשו בסרט. חלקם נעשו במתקן נאס"א). גם הדרכת שחקנים בגיל כזה נשמעת לי קשה יותר מהדרכת שחקנים רגילים. אז או שאתה נופל על כשרון פנומנלי בתחום או שאתה "מבגר" את הדמויות.
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage
הודעות: 17838
הצטרף: 29 מאי 2005, 21:41
תשובות: 36
מיקום: כדור הארץ (לא, צדק, מה חשבתם?)

Re: הסרט של אנדר

שליחה על ידי פלאפי » 02 דצמבר 2013, 20:29

קודם כל, נראה לי כדאי לשים [ספוילר] בכותרת.

קראתי את הספר לפני הרבה זמן, ומה שהצלחתי לקלוט זה שקיצצו הרבה מהעלילה. זה הרגיש די חסר. בסה"כ הסרט הרגיש כמו עוד איזה סרט הרפתקאות-מד"ב למתבגרים, לא קרה שם שום דבר יוצא דופן במיוחד. הסיום הדרמטי שאמור להיות אחד ממוסרי ההשכל הכי מזעזעים בספרות המד"ב הפך לסתם עוד טיזר לסרט המשך.
כן, זה בהחלט עוד אחד מהמקרים האלה שמוכיחים שספרים גדולים לא יכולים (לרוב) להיות מעובדים לסרטים של שעתיים בלי להחמיץ את הפואנטה. מצד שני, כשבמאים משופעי קרדיט לוקחים ספר ופורסים אותו כמה שניתן על פני מספר סרטים ארוכים על מנת לשמר את אופיו, העולם זועק שחיתות. ולא אוסיף מילה.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
ת'ור
The Thundering Archmage
הודעות: 5185
הצטרף: 03 יוני 2008, 18:21
תשובות: 8
מיקום: I have NOOOOOOO idea

Re: [ספוילרים אהוי] הסרט של אנדר

שליחה על ידי ת'ור » 10 דצמבר 2013, 14:30

ולכן אני מצביע סדרה. משחקי הכס קיבל סדרה, ומסתבר שזה עובד ממש טוב. גם אנדר יוכל לעבוד עם הזמן והפירוט של המתכונת הזאת.
חוץ מבעיית הליהוק לילדים. זו עדיין תהיה בעיה. אולי אם יעשו את זה באנימציה? רק שלא לוקחים ברצינות אנימציה בשביל סיפור. לפחות לא במערב.
אלוהים אדירים אנימה מהמשחק של אנדר זה יהיה מדהים.
איתיליבנה כתב:מצאתי את הטיעון המוחץ שמוכיח את הוגנות הנזיר: כל המקצועות בסל"ש מאוזנים, וויזארדס דאגו לזה, אבל לנזיר יש "איזון" כמיומנות מקצוע!

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה