• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

LotR - THbT: שאל בני, ונען - עץ שאלות ותשובות

דסטריקס - מה?...

בכל אופן...
שאלה:
משום מה אני עדיין לא מבין את אופן השימוש בטבלאות במשחק ואני רוצה לשאול אם תוכל להסביר לי קצת על כל טבלה במשחק ועל הערכים שמשמשים אותה.
תשובה:
זה אולי הדבר הכי ברור(וחשוב) במשחק :)

לכל מודל יש ערך כוח - S... לדוגמה, תחפש בספר מה ערך הכוח של חייל הרדרי - 3, במקרה הזה.
לכל מודל יש ערך הגנה - D... לדוגמה, תחפש בספר מה ערך ההגנה של לוחם מינאס טירית - 5, במקרה הזה.

אתה מסתכל על הטבלה.

LOTR_wound_chart.jpg

אפשר לראות שמצד שמאל רשום הכוח, ולמעלה רשום ההגנה. אז אתה משווה -
לחייל ההרדרי יש כוח של 3, אז אתה נכנס לעמודה הזו. ללוחם מינאס טירית יש הגנה של 5, אז אתה עובר עם האצבע עד ל5. המספר שרשום הוא המספר שאותו צריך לגלגל בשביל לפצוע(וכל מספר גדול ממנו, כמובן). 5, במקרה שלנו. משמע שלוחם הרדרי צריך לגלגל 5+ בשביל לפצוע חייל של מינאס טירית.

פשוט למדי.

שכחת להסביר לו על הX/Y
במידה ולמודל תוקף יש כוח נמוך ולמודל המגן הגנה גבוהה, יכול להיות שיצטרך התוקף לגלגל פעמיים.
נגיד 6/4? פעם ראשונה הוא חייב 6, ובפעם השנייה 4+.
איפה שכתוב - זה אומר שאי אפשר לפגוע.

כן, זה די מבלבל.
לחלק מהמודלים יש את היכולת לקבל קשת ולירות איתה. המספר הראשון מייצג את ערך הלחימה של המודל (6, שזה ערך די גבוה) והמספר השני את מספר המטרה - המספר שהוא צריך לגלגל ממנו ומעלה כדי לפגוע עם הקשת (לא לפצוע! לפגוע). המספר במקרה הזה הוא 3 ומעלה, שזה המספר הכי טוב לקשת שיש.

איך מחשבים איך פוגעים?

מסתכלים על הכוח של הקשת (למשל כתוב 'קשת עלפית', בודקים את זה) ובודקים בטבלת הקשת (יש לזה טבלה מיוחדת) לאיזה מספר מטרה צריך להגיע.

נאזגול מאבד WILL בסוף כל קרב, אם ניישם את ההצעה של קינג אני אאבד חייל/שלב תנועה של המומאק.
וד"א מישהו מוכן לשלוח לי בפרטי (כי קניתי את השיטה אבל איכשהו אני לא מוצא את הטבלה [או לפרסם כאן אם זה בסדר]) את טבלאת הקשתות?

לא, לפי החוקים והזיכרון שלי מכונת מלחמה על כל צוותה נחשבת כיחידה אחת למטרת חישוב להקי מלחמה, אבל אם גיבור מפקד עליה אז הוא חייב להיות מנהיג הלהק.

חזרה