• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

המלצות על ספרים..

אני ממליץ על סידרת "חומריו האפלים" של פיליפ פולמן. (למרות שלא גמרתי)
אני חייב להמליץ על "צופן דה וינצ'י" ו"מלאכים ושדים" של דן בראון, למרות שאיני בתוח אם הם סיפרי מד"ב...

"האלים עצמם" של אייזק אסימוב.
אני עכשיו באמצע וזה ממש מרתק.
אהבתי שהספר מתמקד בבני האדם על רקע הגילוי המרעיש על טכנולוגיות חדישות...

אני ממליץ על חפצי הכוח- אוריאן (ספר ראשון).
הספר מרתק וכתוב טוב, ופשוט כיף לקרוא אותו. הוא 600 עמודים (בערך) ואפילו התחלה הוא לא משעמם.
הוא משלב הרבה קסם עם קרבות של חרב ומגן, אך הדגש הוא על קסם- למרות שבעולם של הספר יש בסביבות שבעה קוסמים סך הכל. הקוסמים יכולים להשתמש בכוח האש, המים, האוויר או האדמה (אם אני זוכר את כולם), אך כל קוסם יכול להתמקד ולבצע רק תחום או שנים.

דרך אגב- משהו יודע את השני בסדרה?

Silverhand אמר/ה:
הוא משלב הרבה קסם עם קרבות של חרב ומגן, אך הדגש הוא על קסם- למרות שבעולם של הספר יש בסביבות שבעה קוסמים סך הכל. הקוסמים יכולים להשתמש בכוח האש, המים, האוויר או האדמה (אם אני זוכר את כולם), אך כל קוסם יכול להתמקד ולבצע רק תחום או שנים.

בערך שללת כל אפשרות שאי פעם אפילו אביט בכריכה של הספר הזה...

Politicly correct.
מצטער שאני לא זוכר את שם הסופר, אני אנסה למצוא.

הספר עוסק בתאוריה שעל-פיה כל אגדות העם(שלושת החזירונים, כיפה אדומה, וכו'), הם שוביניסטים מטבעם, ועורך את אותן אגדות בצורה פנימיסיטית הומוריסטית.

אני אישית מאוד נהניתי ממנו, ואני מתכוון לקנות אותו מסטימצקי בקרוב.

גם את שם התרגום בעברית אני לא זוכר, אני אנסה למצוא.

James Finn Garner
ונראה לי שאתה מדבר על Politically Correct Bedtime Stories
למרות שיש גם ספר על סיפורי תנ"ך שהם נכונים פוליטית... וספר עם עוד סיפורי ילדים מאותו סגנון, ונראה לי שאפילו עוד אחד...

סדרת "חומריו האפלים" של פיליפ פולמן - טרילוגיה מצויינת ולא שגרתית. הספר הראשון הוא פשוט סטימפאנק מזוקק. אני בתחילת השני, וזה בנתיים נהדר. מרתק כמו הארי פוטר, כתוב בצורה הרבה יותר טובה, והרבה יותר מקורי. מבריק.

קראתי את הראשון, אבל הפסקתי בשני. הראון באמת יפה, אבל ההתחלה של השני משעממת והיו לי ספרים יותר טובים.
יש לי חבר שקרא את שלושתם ואמר שמשקפת הענבר (אני חושב שככה קוראים לו) היה הכי יפה.

חזרה