עוד שבוע וחצי לדרקוניקון 2019
עוד שבוע וחצי דרקוניקון 2019, יומיים של משחקים וכיף והשנה יש לנו המון דברים טובים - קודם כל מפגש פונדקאים, אבל גם המון משחקי תפקידים, השקה ישראלית של פאת'פיינדר 2 ועוד. אם עדיין לא נרשמתם בהרשמה המוקדמת, מוזמנים להירשם כעת, או בקופות ביום הכנס.
http://www.dragoncon.co.il/games.aspx

המלצות על ספרים..

דיונים על ספרים, סרטים ועוד - מאסימוב עד מורקוק, מטרייסי והיקמן עד לניל גיימן, בטמן וגם דריזט, ומעבר.
זהו גם פורום הכתיבה שלנו, במה לסיפורים שלכם.
סמל אישי של משתמש
Hecktar

שליחה על ידי Hecktar » 17 יולי 2004, 20:57

הנה כמה שלא כל אחד קרא אבל כל אחד צריך לקרוא...

פני מועדות לכוכבים\ אלפרד בקסטר.
מופיע גם בשם "זאב זאב".
בעתיד בני אדם גילו יכולת מולדת חדשה -גניטה.
היכולת להעביר את עצמך ממקום למקום באמצאות המחשבה. ובעוד החברה משתקמת כדי להסתגל למצב החדש ובצל מלחמה אדם אחד אומלל ופשוט מתעורר. והוא עתיד לסחוף את העולם כולו בחיפוש שלו אחר נקמה.

שער\ פרדריק פול
יצירת המופת של פול.
לרובינט ברודהד יש הכל- כסף בחורות וביטוח בריאות שמאפשר לו לחיות באיזה גיל שהוא רוצה. אבל הוא לא יכול להנות מכל אלה. צללים מעברו רודפים אותו והוא נאלץ לשפוך את ליבו בפני מטפל פסיכיאטרי שטבעו זר לרגשות -מחשב. רובינט מספר על עברו- סיפור של סכנה תהילה ואשמה נוראית שהוא לא מסוגל להתמודד איתה.

עריצה היא הלבנה \ רוברט הינליין
מדע בדיוני הארד קור.
המרד לעצמאות של תושבי הירח כנגד כדור הארץ הוא שילוב מרתק בין מלחמת העצמאות האמריקנית לשחרור אוסטראליה.

איוב קומדיה של חוק וצדק\ רוברט הינליין
הכומר אלקס נמצא בבעיה, כל הסימנים מראים שסוף העולם קרב. המסע שלו לאיים הביא אותו לאוניה טובעת, למקסיקו ולמסע בתוך אמריקה זרה. זה הזמן לחזור לחיקו של ישו ואהובותו מצאה לה זמן להיות כופרת. מצחיק ומרתק בו זמנית.

אדם פלוס \פרדריק פול
מופיע גם כ"יותר מאדם"
הסקרים ברורים כדי להמנע ממלחמת עולם יש למשוך את תשומת לב הציבור ליישוב מאדים. ויש רק דרך אחת מהירה לעשות זאת. רוג'ר עומד להפרד מכל היקר לו - אשתו, גבריותו, גופו ושפיותו על מנת להפוך ליצור כלאיים בין אדם ומכונה- ייצור שיכול לחיות על מאדים. אבל יותר מיד אחת מושכת בחוטים והם עומדים להקרע.

ג'ם \ פרדריק פול
שלושת הכוחות החזקים בעולם מתחרים ביניהם על יישוב הכוחב ג'ם. אבל התחכים והקרבות בינם לבין עצמם ובין היצורים החיים שם דוחקים אט אט ליצירה של אוטופיה דייסוטופית נוראית ונפלאה.

נערה בנוף \ ג'ונתן לת'ם
אחד הספרים הביזארים. התבגרות מינית על רקע עולם חייזרי ודמויות גבריות מאיימות.

וכמובן...
מדריך הטרמפיסט לגאלקסיה \ דאגלאס אדאמס
זה כמו הנג אובר רק כיף יותר.
"כשם שהמיים שוחקים את האבן, כך סבלנות פותרת את כל הדברים."
סמל אישי של משתמש
Atkinson
The Green Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי Atkinson » 18 יולי 2004, 11:57

הקטר, אני מתחיל לחשוד שיש לך איזו זהות סודית שאתה לא מספר לנו עליה...
ביום אתה נער רגיל, צוחק, משחק, גולש בפורום... אבל בלילה אתה פתאום הופך ל.... "מנכ"ל סטימצקי!!!".
באיי מלדביה נתגלה באופן תקדימי צב בממדים בלתי שגרתיים. בצורה מפתיעה, נראה כי על השריון של הצב מופיע פרצופו של נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ורג' וושינגטון.
אי לכך, אני מבקש להתנצל ולהרגיע את כל מי שדאג: אין שום דבר לא בסדר אתכם.
סמל אישי של משתמש
Hecktar

שליחה על ידי Hecktar » 18 יולי 2004, 18:41

^_^
אני מודע לבעייה. הספרים שלי באים משני מקורות עיקריים. מגילות גנוזות בין המדפים של הורי וסטימצקי. ואני יכול לקשקש את השכל במשך שעתיים על מניעת מידע שסטימצקי שותפה לה...
התחלתי להסתובב בחנויות ספרים משומשים ולקרוא הרבה באנגלית אז אני מקווה שהמצב ישתפר.

ספרים שאין בסטימצקי:

איך לעשות מה \דן בן אמוץ
הגאון המטורף של ההומור הישראלי באחת מיצירותיו הטובות ביותר.

the cool war \frederik pohl

חצי בלשי חצי פארודיה על ג'יימס בונד. האק הופך בעל כורכו לסוכן סודי במלחמה כל כך קרה שאף אחד לא יודע שהיא קיימת.

slave ship\ frederik pohl

מן הסלמה עתידנית של מלחמת וויאטנם. העולם השלישי נגד האום, אמריקה ורוסיה בקרבות שהם יותר מלחמת גרילה ממלחמה. העיניינים מתחממים כשלוגאן וסיימון מתמנים לפרוייקט שמטרתו להכשיר חיות לשדה הקרב. הפאניקה גועשת עם התקפות של פציפיסטים ונשק שאיש לא מבין. משל נהדר על תקשורת בין ותוך מינית.

סוחרי החלל \ פרדריק פול וס.מ. קורנבלוט
היום העולם שלנו נראה קרוב בצורה מפחידה לעתיד הזה. בעתיד שבו מכירה היא הכל פרסום הוא הנשק החזק ביותר. ולמרות שמלחמות בין תאגידיות אסורות לפי החוק, יש מי שמצאו דרך לחסל ייריבים מסחריים. ונחבאים בהמון יש אנשים שמוכנים להקריב הכל על מזבח שימור הסביבה.

fartherst star\ frederik pohl

האנושות גילתה שהיא בהחלט לא לבד. ולמרות שכל הגזעים שהיא פוגשת חברותיים ומאוגדים במן קונגרס בין חללי, מרחק הוא עדיין בעיה. והפתרון יוצר בעיה אחרת. הטכיון סורק כל אטום בגופך ומרכיב העתק מדוייק שלך במרחק ביליוני שנות אור. וכאן מתחילות הבעיות... כשהגוף זול כל כך אף משימה לא מסוכנת מידיי. מרתק ומעלה שאלות מוסריות ורגשיות בנושא שיכפול. נגמר בחטף.
golden-moon
יצירת קשר:

שליחה על ידי golden-moon » 20 יולי 2004, 22:11

תודה!
אני שומרת את השמות של הספרים והכל....
אתם מוזמנים להמשיך אם יש לכם עוד מה...
חזרתי לפורום. לא נראה לי שרובכם זוכרים אותי... אבל..שיהיה
Wolf's Bite
Minuteman
יצירת קשר:

שליחה על ידי Wolf's Bite » 21 יולי 2004, 14:40

סדרת "Vor", מתחילה ב"רסיסים של כבוד" של לויס מאקמסטר משהו.
סדרה טובה, תראו את ההמלצה שלי בפתיל אחר...
Be fangs and claws for you, my ked, if sunfall shrouds you here.

"הוא אשר נלחם עם מפלצות - שיזַהר , פן יהפוך הוא עצמו למפלצת." - פרידריך ניטשה
סמל אישי של משתמש
מילדי

שליחה על ידי מילדי » 22 יולי 2004, 13:37

סוף סוף עוד מישהו ששמע על סדרת ''וור''!!!!!!!
סדרה ממש מ-עו-ל-ה!!!!!
דרך אגב, השם של הסופרת הוא לויס מקמ(א)סטר בוז'ולד
סילברה

שליחה על ידי סילברה » 25 יולי 2004, 13:14

הנה עוד כמה -
מספר החיה 666 הינלין - ספר הזוי ומופרע לחלוטין, ואני לא אוסיף אף מילה בכדי לא לסמפלר למישהו את הסוף.
1984 - ספר מד"ב של היסטוריה אלטרנטיבית, מה היה קורה אם לעולמנו אם המעצמות הגדולות היו באמת משתלטות עליו? איך יראו החיים שם?
פרנהיט 451 - ספר יפיה שמומלץ לכל חובבי הספרים - עולמו של שורף ספרים בעולם שבו קריאת ספרים נחשבת לפשע חמור.
סמל אישי של משתמש
shay5525
Lord Mazdamundi

שליחה על ידי shay5525 » 25 יולי 2004, 13:28

סילברה כתב:1984 - ספר מד"ב של היסטוריה אלטרנטיבית, מה היה קורה אם לעולמנו אם המעצמות הגדולות היו באמת משתלטות עליו? איך יראו החיים שם?
למעשה, כשהוא נכתב הוא היה ספר מד"ב, ולא ספר היסטוריה אלטרנטיבית.
i"But high she shoots through air and light, Above all low delay,i
Where nothing earthly bounds her flight, Nor shadow dims her way."i
i- Thomas Moore, Oh that I had Wings
סמל אישי של משתמש
Dark Capt.Igal
יצירת קשר:

מחזור שער המוות/ מרגרט וויז וטרייסי היקמן

שליחה על ידי Dark Capt.Igal » 25 יולי 2004, 14:48

סדרה שאני אהבתי היא מחזור שער המוות ואני ממילץ על הסדרה.

(מחזור שער המוות הוא סדרה חסרת תקדים בת שבעה ספרים, העומדים כל אחד בפני עצמו,המביאים את אומנות יצרת העולמות לדרגה חדשה. כל אחד מארבעת הספרים הראשונים מתרחש בעולם שונה, מציאותי לחלוטין. צוות קטן של גיבורים קבועים חוקר את כל העולמות ומגלה את הספורים. בשלושת הספרים האחרונים, מתחילות הדמויות לגלות עולמות חדשים-מקומות אליהם יוכלו להגיע רק אםיסכנו את חייהם ויעברו דרך שער המוות-מעבר המוביל לקרב האחרון.)
נערך לאחרונה על ידי Dark Capt.Igal ב 25 יולי 2004, 16:54, נערך 2 פעמים בסך הכל.
מנהל פרום חדש ששמו Darkness.

לפעמים אני כותב שגיות כתיב תנסוא להיתעלם מזה אני מודה לשגיות שלי ומתקן מתי שאני שם לב לזה

http://youtube.com/watch?v=m4B6o_rxePM#
The_onE

שליחה על ידי The_onE » 29 יולי 2004, 15:52

מספר החיה 666 הוא ספר מעולה לפי דעתי
HHaviv_aviad@hotmail.co.il
סמל אישי של משתמש
Supersprocket

Re: מחזור שער המוות/ מרגרט וויז וטרייסי היקמן

שליחה על ידי Supersprocket » 29 יולי 2004, 16:00

Capt.Igal כתב:סדרה שאני אהבתי היא מחזור שער המוות ואני ממילץ על הסדרה.

(מחזור שער המוות הוא סדרה חסרת תקדים בת שבעה ספרים, העומדים כל אחד בפני עצמו,המביאים את אומנות יצרת העולמות לדרגה חדשה. כל אחד מארבעת הספרים הראשונים מתרחש בעולם שונה, מציאותי לחלוטין. צוות קטן של גיבורים קבועים חוקר את כל העולמות ומגלה את הספורים. בשלושת הספרים האחרונים, מתחילות הדמויות לגלות עולמות חדשים-מקומות אליהם יוכלו להגיע רק אםיסכנו את חייהם ויעברו דרך שער המוות-מעבר המוביל לקרב האחרון.)
הרעיון הכללי של העולם מאוד יפה, אבל הסיפור די צולע.
מס' החיה 666, בהחלט ספר טוב, ככה נאמר לי לפחות...
and how many crooked Samaritans turn pleasantville to badland?
סמל אישי של משתמש
Blue Beetle

שליחה על ידי Blue Beetle » 29 יולי 2004, 23:56

כל הספרים של רוג'ר זילאזני. ביחוד "מפתחים בחול" - ספר מופרך לחלוטין שכולל בתוכו פילוסופיה, פוליטיקה, חזיירים והומור חכם פרי עיטו של אחד מסופרי המד"ב/פנטזיה היותר טובים.
אקמול לנפש. 8)

המשפט של קפקא (המורה לספרות שלי מהתיכון היתה גאה בי)
סיפורו של אדם שמתנהל נגדו משפט - והוא אפילו לא יודע על מה.
הדרך בה קפקא יוצר עולם לא הגיוני ומנוכר - סיוטי משהו היא פשוט אומנות. לא סתם קיבל מעמד של קלאסיקה. :!:
סמל אישי של משתמש
Hecktar

שליחה על ידי Hecktar » 01 אוגוסט 2004, 22:31

אם כבר קאפקא... הסיפור הקצר מטא מורפוזה\ גלגול הוא חובה.

"במעלה המדרגות היורדות" הוא חובה לכל מי שעדיין בבית הספר. תיאור של מערכת החינוך האמריקאית בשיטה הישנה מספר שנים לפני שהמערכת קרסה. דרך אגב, פה בארץ אמצו את השיטה למרות הכשלון שלה בארה"ב.

ולבני המזל בחטיבה- "טרילוגיית הטריאופודים" והראשון בהם "ההרים הלבנים". מהר! מהר! מהר!
עוד כמה שנים ולא תוכלו להנות מזה! אחד מספרי המדע הבידיוני המרתקים והמרגשים ביותר שקראתי! לפחות עד שגדלתי קצת....
סמל אישי של משתמש
Backdoorslam
The Golden Archmage (ret.)
יצירת קשר:

שליחה על ידי Backdoorslam » 12 אוגוסט 2004, 20:40

קורט וונגוט. אני סיימתי לקרא היום את "אמא לילה", אבל אני יודע ששאר הספרים שלו לא פחות מסעירים.

כבר מזמן לא החזקתי בידיים ספר שכל-כך גרם לי להנות, ונלחמתי כל הלילה בעייפות רק כדי להספיק עוד פרק ועוד אחד ועוד אחד...
Double Y
יצירת קשר:

שליחה על ידי Double Y » 13 אוגוסט 2004, 15:37

כל הספרים של פטריק רובינסון ובמיוחד "פיגוע ימי" ו"המרד על השארק" (מד"ב).

נ.ב. : את שר הטבעות אף אחד לא הזכיר, אז - שר הטבעות. :lol:
תמונה
Fear is in the eye of the beholder, Beauty is in the eye of the beer holder

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה