• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

המלצות על ספרים..

לא פנטזיה ולא מד"ב, אבל אני מרגיש אני חייב לציין את ה"אוטוביוגרפיה" של האווראד סטרן. אני בוכה מצחוק מהספר הזה.

חוץ מזה אפשר להזכיר את סידרת המוסד של אסימוב

סידרת "עולם הדיסק" של טרי פראצ'ט : מתוכה אני ממליץ בעיקר על תת-סדרת המשמר, תת-סידרת המכשפות, ותת-סדרת מוות (בערך בסדר זה). תת הסדרה של סתמרוח היא חביבה, אבל לא מתעלה לרמה של הסדרות האחרות, לדעתי.

גם הספרים שלא שייכים לאחת הקטגוריות הנ"ל טובים למדי (מוסיקת נשמה, שלא קראתי אבל קבלתי המלצות טובות, וThe Truth המצויין).

מוסיקת נשמה הוא אחד הספרים היותר טובים מסדרת עולם הדיסק.
וזה לא תואר שקל להרוויח...
בכל מקרה, המלצות נוספות:
"אמבר"/רוג'ר זילזאני
סדרות המוסד והרובוטים/איזאק אסימוב
סדרת חולית (בעיקר הראשון, אבל אני חושב שכל השישה טובים)/פרנק הרברט
סדרת המגדל האפל/סטיבן קינג
סדרת מאדים/קים סטנלי רובינסון
כל ספרי טרי פראצ'ט
כל ספרי דאגלס אדאמס
בשורות טובות/ניל גיימן וטרי פראצ'ט

אלדריון אמר/ה:
כל ספרי טרי פראצ'ט? גם ננסי המשאית? :p
כן. :eek:
וברצינות, אני חושב שכל ספרי טרי פראצ'ט שווים קריאה.
לקרוא (לרוב) לא עולה הרבה כסף, ולא יקרה לך משהו אם תקרא במקרה ספר לא טוב.
מה גם, שעם טרי פראצ'ט זה לא המקרה.

אלדריון אמר/ה:
Ogmios אמר/ה:
שני הספרים בפסיפס הסרנטיני של גאי גבריאל קיי מעולים.
ביקורת על הראשון שבהם, הפלגה לסרנטיום התפרסמה בגיליון האחרון של מגזין האורק.

זה לא הופיע כבר בבטאון סטארבייס 972?
הכותבת היא לי עדן, העורכת של הפנזין הנ"ל. ייתכן והסקירה הזו הופיעה גם בסטרבייס, כפי שלעיתים כתבות של צוות האורק מופיעות שם.
האמת - אין לי מושג. אני לא קורא אותו.

Ogmios אמר/ה:
אלדריון אמר/ה:
Ogmios אמר/ה:
שני הספרים בפסיפס הסרנטיני של גאי גבריאל קיי מעולים.
ביקורת על הראשון שבהם, הפלגה לסרנטיום התפרסמה בגיליון האחרון של מגזין האורק.

זה לא הופיע כבר בבטאון סטארבייס 972?
הכותבת היא לי עדן, העורכת של הפנזין הנ"ל. ייתכן והסקירה הזו הופיעה גם בסטרבייס, כפי שלעיתים כתבות של צוות האורק מופיעות שם.
האמת - אין לי מושג. אני לא קורא אותו.

חבל, דווקא מגאזין נחמד.

את הספרים האלה של גאי גבריאל קיי עדיין לא קראתי הם כבר בספריה מחקים לאחרון המבחנים בסמסטר אך עם כבר דובר על הסופר אז טיגאנה של אותו סופר גם סדרה מדהימה.

ובהמלצה אישית אמבר. ורק אז אפשר לקרוא ספרים אחרים. אם לא קראת את אמבר אז את חור בהשכלה. חור, יותר נכון תהום.

הנה כמה שלא כל אחד קרא אבל כל אחד צריך לקרוא...

פני מועדות לכוכבים\ אלפרד בקסטר.
מופיע גם בשם "זאב זאב".
בעתיד בני אדם גילו יכולת מולדת חדשה -גניטה.
היכולת להעביר את עצמך ממקום למקום באמצאות המחשבה. ובעוד החברה משתקמת כדי להסתגל למצב החדש ובצל מלחמה אדם אחד אומלל ופשוט מתעורר. והוא עתיד לסחוף את העולם כולו בחיפוש שלו אחר נקמה.

שער\ פרדריק פול
יצירת המופת של פול.
לרובינט ברודהד יש הכל- כסף בחורות וביטוח בריאות שמאפשר לו לחיות באיזה גיל שהוא רוצה. אבל הוא לא יכול להנות מכל אלה. צללים מעברו רודפים אותו והוא נאלץ לשפוך את ליבו בפני מטפל פסיכיאטרי שטבעו זר לרגשות -מחשב. רובינט מספר על עברו- סיפור של סכנה תהילה ואשמה נוראית שהוא לא מסוגל להתמודד איתה.

עריצה היא הלבנה \ רוברט הינליין
מדע בדיוני הארד קור.
המרד לעצמאות של תושבי הירח כנגד כדור הארץ הוא שילוב מרתק בין מלחמת העצמאות האמריקנית לשחרור אוסטראליה.

איוב קומדיה של חוק וצדק\ רוברט הינליין
הכומר אלקס נמצא בבעיה, כל הסימנים מראים שסוף העולם קרב. המסע שלו לאיים הביא אותו לאוניה טובעת, למקסיקו ולמסע בתוך אמריקה זרה. זה הזמן לחזור לחיקו של ישו ואהובותו מצאה לה זמן להיות כופרת. מצחיק ומרתק בו זמנית.

אדם פלוס \פרדריק פול
מופיע גם כ"יותר מאדם"
הסקרים ברורים כדי להמנע ממלחמת עולם יש למשוך את תשומת לב הציבור ליישוב מאדים. ויש רק דרך אחת מהירה לעשות זאת. רוג'ר עומד להפרד מכל היקר לו - אשתו, גבריותו, גופו ושפיותו על מנת להפוך ליצור כלאיים בין אדם ומכונה- ייצור שיכול לחיות על מאדים. אבל יותר מיד אחת מושכת בחוטים והם עומדים להקרע.

ג'ם \ פרדריק פול
שלושת הכוחות החזקים בעולם מתחרים ביניהם על יישוב הכוחב ג'ם. אבל התחכים והקרבות בינם לבין עצמם ובין היצורים החיים שם דוחקים אט אט ליצירה של אוטופיה דייסוטופית נוראית ונפלאה.

נערה בנוף \ ג'ונתן לת'ם
אחד הספרים הביזארים. התבגרות מינית על רקע עולם חייזרי ודמויות גבריות מאיימות.

וכמובן...
מדריך הטרמפיסט לגאלקסיה \ דאגלאס אדאמס
זה כמו הנג אובר רק כיף יותר.

הקטר, אני מתחיל לחשוד שיש לך איזו זהות סודית שאתה לא מספר לנו עליה...
ביום אתה נער רגיל, צוחק, משחק, גולש בפורום... אבל בלילה אתה פתאום הופך ל.... "מנכ"ל סטימצקי!!!".

^_^
אני מודע לבעייה. הספרים שלי באים משני מקורות עיקריים. מגילות גנוזות בין המדפים של הורי וסטימצקי. ואני יכול לקשקש את השכל במשך שעתיים על מניעת מידע שסטימצקי שותפה לה...
התחלתי להסתובב בחנויות ספרים משומשים ולקרוא הרבה באנגלית אז אני מקווה שהמצב ישתפר.

ספרים שאין בסטימצקי:

איך לעשות מה \דן בן אמוץ
הגאון המטורף של ההומור הישראלי באחת מיצירותיו הטובות ביותר.

the cool war \frederik pohl

חצי בלשי חצי פארודיה על ג'יימס בונד. האק הופך בעל כורכו לסוכן סודי במלחמה כל כך קרה שאף אחד לא יודע שהיא קיימת.

slave ship\ frederik pohl

מן הסלמה עתידנית של מלחמת וויאטנם. העולם השלישי נגד האום, אמריקה ורוסיה בקרבות שהם יותר מלחמת גרילה ממלחמה. העיניינים מתחממים כשלוגאן וסיימון מתמנים לפרוייקט שמטרתו להכשיר חיות לשדה הקרב. הפאניקה גועשת עם התקפות של פציפיסטים ונשק שאיש לא מבין. משל נהדר על תקשורת בין ותוך מינית.

סוחרי החלל \ פרדריק פול וס.מ. קורנבלוט
היום העולם שלנו נראה קרוב בצורה מפחידה לעתיד הזה. בעתיד שבו מכירה היא הכל פרסום הוא הנשק החזק ביותר. ולמרות שמלחמות בין תאגידיות אסורות לפי החוק, יש מי שמצאו דרך לחסל ייריבים מסחריים. ונחבאים בהמון יש אנשים שמוכנים להקריב הכל על מזבח שימור הסביבה.

fartherst star\ frederik pohl

האנושות גילתה שהיא בהחלט לא לבד. ולמרות שכל הגזעים שהיא פוגשת חברותיים ומאוגדים במן קונגרס בין חללי, מרחק הוא עדיין בעיה. והפתרון יוצר בעיה אחרת. הטכיון סורק כל אטום בגופך ומרכיב העתק מדוייק שלך במרחק ביליוני שנות אור. וכאן מתחילות הבעיות... כשהגוף זול כל כך אף משימה לא מסוכנת מידיי. מרתק ומעלה שאלות מוסריות ורגשיות בנושא שיכפול. נגמר בחטף.

חזרה