• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הטריילר הרשמי של Dune

נראה טוב למרבה ההפתעה. אני עוד זוכר את הסרט ההזוי של שנות התשעים שממש לא אהבתי והיה מוזר לגמרי.
בכלל, חולית כעולם זה משהו שאהבתי כילד ולגמרי התרחקתי ממנו.

אז שיהיה מגניב, ולא איכפת לי מהקאנון 🚀

אתה מדבר על הסרט של שנות השמונים שהיה.. לא טוב. הסרט יצא בשנת 1984. בנוסף בתחילת שנות האלפיים הייתה סדרת טלויזיה (נדמה לי של הולמרק).

הטריילר נראה ממש סבבה. לא עפתי, אבל מספיק טוב כדי שאמשיך לעקוב. האפקט של מגני התנע הוא בהחלט שיפור על פני המגינים המוזרים שהיו בסרט משנות ה-80.

מעניין שחולית זה פאנדום מאוד יציב, גם אם אף פעם הוא לא היה להיט כמו פאנדומים אחרים.
להבדיל, שיר של אש וקרח שהיה הייפ מטורף לשנתיים-שלוש אבל עכשיו נראה שאף אחד לא זוכר אותו או מתעניין בו יותר.

מסכים לחלוטין, הוא הוליד גם 2 משחקים שהראשון ממש היה פורץ דרך ולדעתי התיישב עמוק וחזק בתודעה של בני דור מסויים.

למשחקי הכס, ברמה האישית, לא מתחבר לעלילות שרק נפתחות ונפתחות ו... כן, נפתחות.
שחררתי ספרים אחרי סופת חרבות ואחרי העונה הראשונה.
אישתי לעומת זאת... מגנט לספרים ולסדרה.

היו כמה משחקי מחשב של חולית, שחלקם ממש התרחקו מהעלילה המקורית.

חולית 1 היה מין קווסט מוזר, אבל היה לו עיצוב פסיכדלי (עם הרבה השפעות של הסרטים) ומוסיקה אלקטרונית מוזרה ומהפנטת.

חולית 2 היה די לא קשור בשיט לשום דבר בספרים (לרמה שהחליפו בין הצבעים שמייצגים את הבתים כי לא הסתדר להם שהטובים באדום והרעים בכחול!) אבל הוא אבן דרך סופר חשובה בהתפתחות משחקי ה"אסטרטגיה בזמן אמת".

הטריילר נראה איכותי מאוד, יש סיכוי טוב שאראה את הסרט. האמת היא שלא הצלחתי לקרוא את הספר. התחלתי אותו בגרסה העברית הישנה וזה היה מאוד מייגע, שלא לדבר על לא מובן בגלל העברית המיושנת והביטויים הלא מובנים. אולי אחרי הסרט אני אחזור לספר.

הספר הראשון עוד זורם וקריא לעומת הספרים הבאים בסדרה... אני זוכר במעומעם שבאזור הספר השלישי/רביעי זה הופך לבלתי-קריא ומובן בעליל.
אמרו לי שהבן הוציאו ספרי המשך שהם טובים יותר, אבל לא יצא לי לקרוא אותם.

הבן הוציא פריקוולים, ואחרי זה ספר מסכם לסאגה שמשתמש בחומר של הפריקוולים. הם קריאים וזורמים ולא הזויים כמו חלק מההמשכים המקוריים, אבל התחושה היא שכתבו אותם כדי שיעשו מהם מיני סדרה או משחק מחשב, חסר להם הFEEL של הספר המקורי.

קראתי קצת בויקיפדיה על הסרט. נראה שעשו כמה שינויים בעלילה.
1) צ'אני מקבלת תפקיד קטן מאוד, אבל משחקת אותה זנדאיה המקסימה, נשמע מבטיח.
2) הפלנטו-אקולוג ליאט קיינס, דמות רקע די שולית ואבא של צ'אני, הפך לאמא שלה. לא שזה משנה את העלילה או משהו - אבל ככה מתווספת עוד דמות נשית לקאסט.
3) יש את ראבאן החיה, אבל פייד-ראות'ה (שבסרט משנות השמונים שוחק על ידי לא אחר מאשר הזמר סטינג) לא מופיע - האם מחקו לגמרי את הדמות או שהוא יפציע בפרקים הבאים בהנחה שזה חלק ראשון של טרילוגיה כמקובל בז'אנר?
4) סטלן סקרסגארד נשמע לי ממש מתאים לתפקיד הברון הארקונן. מעניין אם ברוח התקופה (שהפכה את ליאט קיינס לאשה) יחליטו לצנזר את הנטיות ההומוסקסואליות שלו, לפני שההאשמות בהומופוביה+שמנופוביה יעלו לאור זה שהדמות היחידה בסרט של הומו שמן הוא גם רוצח וסדיסט.

חזרה