• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

נסיך הדרקון, סדרת אנימציה לילדים הטובה ביותר מאז אווטאר?

בשבועיים האחרונים אני רואה מדי פעם עם הילדים את סדרת האנימציה ״נסיך הדרקון״. בהתחלה האנימציה נראתה לא משובחת מדי והעלילה איטית, אבל אחרי שראיתי את שלושת הפרקים הראשונים התרשמתי ממש לחיוב.

אז יתכן שכבר רוב דרי הפורום מכירים את הסדרה הזו ואני הגעתי מאוחר למסיבה, אבל בינתיים ממש הפתעה לטובה. זו סדרת האנימציה הראשון מאז אווטאר האגדי שמרגיש לי שפונה בהצלחה גם לילדים וגם למבוגרים.
עד כה ראינו את העונה הראשונה וקצת, ואמנם הקצב ממשיך להיות איטי אבל פיתוח העולם והדמויות מפצה על הקצב.

נ.ב. לא ברור לי למה תרגמו כ ״הנסיך הדרקון״, ממש לא מתגלגל על הלשון.
42F8DC17-4CBE-457C-9124-5F6A7490B5AE.jpeg

ראתי את כל העונות ומאוד נהנתי, לא הייתי אומר שזה מושלם וזה בהחלט לא מתקרב לתהילה האגדית של אווטר, אבל זה חמוד.
למרבה הצער בפעם האחרונה שבדקתי המשך הסדרה תחת סימן שאלה כי אחד מהיועצים של הסדרה מאושם בכך שהוא יצר סביבת עבודה עוינת לנשים... אני לא יודע את הפרטים ואני לא לגמרי בתוך מה קרה שם, בכללי כשדברים כאילו צצים אני מעדיף להתרחק ולא לנסות לשפוט מכיוון שאני לא חושב שיש לי את האמצעים לברר מה באמתך קרה שם.

liorgonen3 אמר/ה:
כן הייה איזה קטע עם האנימצה בעונה 1 שהשתנה בעונות אחרי זה
באמת היה לי נדמה שהעונה השנייה האנימציה היא יותר זורמת ופחות... Stop motion כזה שהיה יותר בעונה הראשונה?
מגניב לשמוע שיתר העונות באותה איכות.
אני לא חושב שזה טוב כמו אווטאר, אבל זה בהחלט אחת מהסדרות אנימציה היותר מוצלחות שראיתי שגם מצליחות לפנות למבוגרים. מבחינת רוחב היריעה, זה מרגיש יותר מצומצם.

דרך-אגב, גם Clone Wars אמרו לי שאחלה, אבל לא מצאתי דרך (חוקית) לראות את זה, לא בנטפליקס ולא כרכישה של בלו-ריי. אולי אני צריך לפנות לצד האפל :(

רגע, הסדרה הסתיימה כבר? משום מה חשבתי שמתוכננות שש עונות כי יש שש אלמנטים של קסם, סטייל העונות של אווטאר.

אחד הדברים שאני אוהב בה הוא שלבינתיים אין באמת נבלים מובהקים שחור/לבן ואין צד צודק ברמה המוסרית.

הסוף של עונה 3... הוא לא סוף בכלל, לא באמת. אלא אם הסיפורים האלה ממשיכים זה את זה ישירות, אני לא מבין מה הכוונה בזה שהחלק הזה נגמר.

ולפי מה שאני הבנתי, אמורות להיות בכלל שבע עונות (אחת לכל אלמנט + קסם אפל).

אבל הסדרה מדהימה ללא ספק, וגם אם היא "לא אווטאר", היא מצוינת ושווה צפייה בהחלט. רק מעצבנת אותי ההגדרה שלה כסדרה לילדים - כי גם אם ילדים יכולים להנות ממנה... היא לא מיועדת להם, לא באמת.

לגבי הסוף של עונה 3
אני מודה שראיתי אותו די מזמן אז אני לא נורא חד על הפרטים, אבל לזכרוני הוא סוגר את רוב ה-story arcs די יפה. לכל הפחות, הוא סוגר את המשימה הראשית (להביא את הדרקון לאמא שלו), את הקטע עם ההורים של ריילה ואת העניין הרומנטי בין ריילה וקאלום. לזכרוני גם יש פתרון במידה לא מועטה של המצב הפוליטי. באיזה מובן זה לא סוף עבורך? בזה שהנבל שורד?

אתה צודק במובן הזה, אבל לגמרי ברור שיהיה המשך - ושזה רק ההתחלה. לא רק שהנבל שורד, אנחנו עדיין לא גילינו מי הנבל האמיתי באמת, והסצינה הסופית-סופית לגמרי צועקת "חכו, יש עוד ארבע עונות בדרך."

הרבה נושאים נסגרים והסיום הזה הוא יותר סיום מהסוף של עונות 1 או 2... אבל זה טרילוגיה בתוך טרילוגיה, אפשר להגיד. החלק הראשון נגמר, אבל רק התחלנו.

אוקיי, אז זה כבר עניין של מה מגדירים כסיפור והסוף שלו. איך שאני רואה את זה, אם משווים לסדרה של ספרים, אז רק עכשיו נגמר הספר הראשון. אף אחת משלוש העונות לא עומדת בפני עצמה, אבל מה שיעשו הלאה יכול.

לשם השוואה, קח את הארי פוטר - אמנם יש המשכיות בין הספרים, ויש סיפור גדול לסדרה, אבל בכל ספר יש סיפור ברור שמתחיל ונגמר בו. לדעתי, ככה זה גם כאן.

לדוגמה, בנקודה הזו הם יכולים לעשות time skip משמעותי, במיוחד עכשיו שביססו שקוסמים אפלים יכולים לרמות את המוות, ולהתמקד באיזו דמות שהם ירצו בעונה הבאה. הם כמובן יכולים לבחור להמשיך ישירות מאיפה שעצרו, אבל לדעתי מה שחשוב כאן הוא החופש שהם איפשרו לעצמם.

זה גם הרושם שהיה לי - הרבה "טרילוגיות" בנויות ברעיון של "סוף סגור יחסית - סוף מאוד פתוח - סוף אמיתי", ועכשיו הגענו לסוף של הספר הראשון מתוך השלושה.

אני מקווה שהם לא יעשו עכשיו קפיצת זמן ענקית, אבל אולי שנה קדימה או משהו. נראה, ונחכה לעונה הבאה.

אני צופה בה עם ילדים, והיא בהחלט מתאימה להם.
בניגוד למשל לשר הטבעות, שהתחלתי לראות עם הגדולה ואחרי שעה נמאס לי כי זה היה אפל מדי לטעמה.

אולי זה הדור של היום שגדל על המון אנימציה, אבל קל להם בהרבה עם תכנים "בוגרים" כשזה אנימציה.

אני אישית חוויתי נפילה משמעותית בעונה 3. מבלי להיכנס לפרטים, בעונה 1 ו2 היו נקודות עלילה, או דמויות, שהפריעו לי - אבל סה''כ היה לזה חלק מהקסם של אווטאר - מבלי להיות נוק אוף שלה. הדמויות הרגישו אורגניות, העלילה התפתחה יפה, והאנימציה לא ממש הפריעה לי - וממש התרגשתי מהפינאלה של העונה השניה.

עונה 3 הרגישה כאילו היוצרים התלהבו מתשומת הלב, והחליטו לנסות לספר סיפור בסקאלה שגדולה עליהם פי כמה וכמה. עונות של אווטאר נמשכו בערך פי 2 באורך, עם מה שיכול להגיע ל7 דקות יותר בכל פרק - וגם אז הם לקחו את הזמן עם הסיפור. זו בעיה שחוזרת בסדרות עם פרקים קצרים - הם מנסים להגדיל את הסקאלה יותר מדי, ואז לכל דמות או קו עלילה שלא סופר קריטיים למה שהיוצרים רוצים שיקרה יש שלוש דקות על המסך בכל העונה ומריצים אותם הלאה.

זה לא שהעונה הייתה...גרועה, פר סה. מבחינתי, היא הייתה המינימום ההכרחי שהייתי מצפה אחרי הבילדאפ של עונות קודמות, והיו כמה וכמה רגעים יפים שאהבתי - אבל כרגע אני לא מתכנן להמשיך לעונה הבאה אם תהיה כזו, לא לפני שאשמע מאנשים אחרים שראו אותה.

The oldman אמר/ה:
אבל אחרי שראיתי את 213 הפרקים הראשונים
בהתחלה זה הרתיע אותי עד שהבנתי שיש טעות במספר...
אבל בזכותך אני מכיר עכשיו את הסדרה ומקווה להתחיל לצפות בה בזמן הקרוב.
תודה על הפסוט ותודה לכולם על ההמלצות!

[mention]אביעד[/mention] נהדר! ערכתי עכשיו :)
סיימנו לראות את העונה השנייה, והיא מסתיימת נפלא.

[mention]yds[/mention] אני חייב להגיד שאחד הדברים שקצת מפריע לי בעונה הראשונה והשנייה הוא שהקצב איטי קצת. אז אם מגבירים את הקצב, זה אולי טוב.
גם נדמה שבסוף העונה השנייה פגשנו את הנבל של סדרה, עד כה זה היה חביב ביותר שאין ממש נבל מובהק. אבל אולי נגלה שגם אארבוס הוא לא נבל אמיתי

ראינו את ארבעת הפרקים הראשונים של העונה השלישית, ואני דווקא בעד זה שקצב האירועים שמתרחשים עולה.
אולי בהמשך זה יפריע לי, אבל באמת שהעונה הראשונה והשניה איטיות וזה נחמד שמתחילים לזוז דברים.

דרך-אגב, בדיוק עכשיו הכריזו בקומיקון שחידשו את הסדרה לכל השבע עונות :)

ובסוף השבוע סיימנו לראות את העונה השלישית - ולדעתי היא מצוינת. טוב שהגבירו את הקצב אחרי האיטיות של העונות הראשוני
וקורים שם דברים מגניבים. נכון שרובם צפויים, אבל עדיין ביצוע טוב.

הסיום יאה ומראה שכנראה לא היו בטוחים שהסדרה תמשיך.
מחכה לעונות הבאות למרות שכנראה העונה הרביעית לא תגיע עד 2021, ויתר העונות מי יודע...

יצא לי לחשוב על זה שגם כאן וגם באווטאר יש 63 פרקים, רק שפה זה שבע עונות של תשע פרקים כל אחת, אז זה הרבה יותר נמתח על ציר הזמן.

חזרה