• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

סיפור חדש

shal1

פונדקאי מהשורה
שלום לכולם,
יש סיפור חדש בבלוג שלי!!! ואני רוצה לספר לכם סוד. חוץ ממכם, קוראים את הסיפורים רק אנשים שאני מכיר ולשמחתי דעתם לא נחשבת. הורטיוס בספרו אמנות השירה, נתן כמה עצות חשובות לכותבים, אחת מהן הייתה, אל תצפה לקבל ביקורת טובה ממכריך.
אז תקראו ותגידו מה דעתכם :)
https://www.shootingstarblog.com/post/מכאן-לא-נמשיך-הלאה

של

הרעיון הבסיסי מאחורי הסיפור מעניין. קצת הזוי בצורה משעשעת. התחושה שקיבלתי הוא שהסיפור נכתב בסגנון זרם התודעה בניסיון להיראות מתוחכם שבפועל אתה מחפה על סיפור דל מאד. לא שאני תמיד עושה עבודה טובה בנושא אבל צריך לדעת מתי ואיפה לשים פרטים בצורה שתתרום לקצב של הסיפור. ובסופו של דבר, מה הייתה העלילה?

התחלתי ואני אמשיך מתי שהו.
אגב אני רק רוצה לוודא שהבנתי את זה נכון כי זה לא היה 100% ברור.
האם הזוג המתואר בהתחלה הוא זוג במערכת יחסים או זוג חברים? כי אני לא לחלוטין סגור (מצד שני גם לא קראתי עד הסוף)

בראש ובראשונה אני לא מבין מה ניסית לעשות בסיפור. העולם שיצרת נחמד, אבל מה ניסית לעשות מעבר לזה? רצית שנרגיש משהו? שנחשוב על משהו? שיהיה מגניב\מעניין\מסקרן? ניסית לחקור סוגיה כלשהי? מה הלב של הסיפור? אני יודע שהשאלות האלה לא הכרחיות לכל סיפור, אבל הן נוטות לעזור. בסופו של דבר השאלה היחידה שחשובה היא "עובד או לא עובד" - ולצערי הסיפור לא עבד בשבילי. אפילו לא הבנתי מה אני אמור למצוא בו.
אתה משקיע הרבה בלהסביר על הביולוגיה של החיות במאלקה ואז שאר הסיפור מתעסק אך ורק בצד החברתי. אתה מבלה הרבה זמן עם מריאן ומורי ומראה לנו את האז והעכשיו שלהם, ואז עוזב אותם ועובר לזוג השני. מה החלקים החשובים בסיפור? אם היית צריך לערוך אותו לשני שליש מהאורך הזה, מה היית חותך?

סגנון הכתיבה גולמי קצת ויכול להרוויח מהידוק פה ושם. חלק מהמשפטים נמתחים גם כשעדיף לחלק אותם (כמו הפסקה הרביעית, שהיא משפט אחד שממשיך וממשיך). אני לא בטוח לאיזה קוראים אתה מכוון - מצד אחד אתה משתמש בשפה גבוהה כמו "מפאת" ו"קבס", ומונחים מפוצצים כמו "קשר קוולנטי" ו"פרוטוזואונים", ומצד שני סלנג עכשווי כמו "lol", "פאק" ו"וואלה". אתה מכניס מדי פעם מילים באנגלית בלי סיבה, ומשתמש במילים כמו "סאפיינסצנטרו" (שפשוט לא עובדת, לא בעברית ולא באנגלית).
ודבר אחרון (וזו תלונה קטנה, אבל אני חייב לשאול), מקור הספינה שמרוחק מאות אלפי קילומטרים - זה אמור להיות מרחק גדול או קטן?

היי,
תודה לכם על הקריאה וההשקעה. אני מאמין שכשיום אחד יגיד לכם איזה מישהו שהוא היה בצימר מדהים בצפון, או מישהי תשלח לכם תמונה של מנת פסטה ממסעדה ביפו, אולי תזכרו בסיפור הזה, במריאן ומורי (שהם זוג :)), ותחייכו לעצמכם ותגידו, עדיף לעשות משהו משמעותי ולאכול שלשלת תרנגולות. חוץ מזה לקחתי לתשומת ליבי את כל ההערות.
אשמח לשמוע עוד ממכם.
ממליץ לכם על 'מרצ'ט' או 'אקירה' בבלוג, הם משוגעים!!!
של

הדרך שהצגת אותם לא הייתה הכי מעניינת בעולם. היה ברור שהם זוג.

קראתי את 'אקירה'. הסיפור טוב, לא הגיוני במיוחד, אבל טוב. הרעיון של ספינה שמגיעה לעולם בו האנושות היא הפרט הקטן מעניין. האנלוגיה לזבובים לא כזו מוצלחת. אני הייתי הולך על ארנבים. אלה אנשים שאף פעם לא ניסו למחוץ זבוב אם הם משתמשים במטפורה. צריך לדחוק אותם לפינה כדי שיהיה אפשר למחוץ אותם. זבוב חי בספירת זמן שונה משלנו ואנחנו נתפסים כאיטיים להחריד מבחינתו.

הרעיון של להתחיל מאפס מבחינה גנטית ולא להפשיר עוברים מעניין. גם ההצעה של לוני לא להיצמד למודל האנושי מעניינת. כמו הקונפליקט בין הטכנוקרטים לאנארכיסטים, לא ממש פיתחת את הרעיון. כדרך אגב, האם המחשב של הספינה בעל מודעות עצמית? תכנון מאפס של בן אדם זה לא משהו שנדמה לי שמחשב מודרני יכול לעשות.

אז בעקרון, יש לך קונפליקט בין טכנוקרטים לבין אנארכיסטים בדרך להקמת מושבה על כוכב לכת, שבפירוש, עוין לאנושות. התחושה שקיבלתי מהסיפור שאפילו לא גירדת את פני השטח של הקונפליקט והסיפור מרגיש, בשל כך, חצי אפוי. זו אותה הרגשה עם הסיפור במושבה המסוגרת שהסיפור מסתיים אחרי שהצגת את הבעיה שהגיבורים אמורים (?) לפתור.

חבר יקר,
נחמד לדעת שאתה קורא את הסיפורים. החיים חצי אפויים. תנסה לשנות את המציאות ואולי תבין למה אין שום סיכוי לשני הנערים לשנות את המציאות. ולכן שום דבר לא מתפתח.
בנוגע לאקירה, כמו שנאמר באפילוג, יש מי שיחשוב שנאמרו מעט פרטים בנושא כזה או אחר, העניין הוא שכשתגיע לאקירה הכל כבר יהיה שונה לגמרי, אז מה אכפת לך.
בנוגע למחשב, אני מאמין שבשנה שזה קורה תוכל לבחור בחנות הוירטואלית של אוסם-אלקטריק בין כמה אפליקציות של תבונה מלאכותית, כזו עם יתרונות כאלה ואחרים, ותמיד תמיד תתבאס שלעשירים תמיד תהיה אופציה נחמדה יותר.
אז ממליץ עכשיו על מרצ'ט, רק אם אין לך חלש 😉

של

מרצ'ט סיפור חמוד. הוא, ביסודו, סיפור לילדים או, לכל הפחות, מד"ב רך שברכים. בקושי יש לי תמונה של הכלב בראש. יש לנו בעיקר איך הוא נראה או נתפס בעיני האחרים. ובכנות, צריך להתאמץ כדי לגרום לי לרחם על כלב. כשהייתי ילד, נשך אותי כלב במהלך עימות בין שני כלבים. לקח לי המון זמן ללמוד להסתדר איתם. זה בערך הרושם שנשאר לי מהסיפור. כל הקונספט מאחורי הכלב נראה לי יותר מתאים לסיפור לילדים ולא חסרים סיפורים לילדים אפלים.

הלדין,
דרך אגב מה משמעות השם, מאיפה הוא?
גם אני מפחד מכלבים באופן לא מודע אחרי שקפץ עלי כלב ענק בגיל שש... אבל אם אני מכיר את הכלב אני מחבב את החיה.
על כל פנים, תודה על הקריאה ההערות שלך נשמרות ומקבלות התייחסות בכובד ראש.
אני מתלבט מה להמליץ לך הלאה, הייתי אומר הקופסא או בלון גז ... לא תתחרט 🤪 או שכן...

שא ברכה
של

הלדין זה השם של העם הקטן מבין עממי האדם ידידי האלפים שהגיעו לבלריאנד. בזמנו אהבתי את הצליל של השם כשחיפשתי ניק נוסף.

לגבי הסיפורים, התחושה שקיבלתי מהקריאה בהם הוא שמדובר בחברה, שלמרות שמסע בין כוכבים נפוץ ומקובל בה, היא, במובנים רבים, בחרה לדבוק בטכנולוגיות דומות לאלו שאנחנו משתמשים בהן. פשוט לא קיבלתי את הרושם שהטכנולוגיה היום-יומית בעולם זה מתקדמת בצורה כלשהי מהטכנולוגיה של זמננו. האם זה רק הרושם שלי או שזה באמת כך?

אני לא מצליח למצוא לי ניק. זה משהו פסיכולוגי נראה לי.

אתה צודק במידה מסוימת לגבי הטכנולוגיה. אני מאמין שבלתי נמנע שהאנושות תתפתח ותגיע לטכנולוגיות שהיום יראו לנו כקסם או בלתי מתקבל על הדעת. היא תמצא מקורות אנרגיה יעילים ובטוחים יותר; היא תלמד שמה שנראה לנו כמחסום בלתי עביר הוא לא כזה אם נכנסים לרזולוציה גבוהה יותר. ובאופן כללי היא הולכת לקראת יעילות. בלתי סביר שהם לא יתקדמו. אבל, אבל חשוב, המספר לא יכול להכנס להסברים רק אם ההסבר הוא ממש חלק מהסיפור כמו נגיד שדמות מסבירה למהגר על משהו... לכן הטכנולוגיה המתקדמת רק משתמעת בעקיפין. לחצות מאות אלפי קילומטרים בשנה זה רמז עבה לכך... בהקשר הזה ממליץ לך על ארוחת חג!! אחד הטובים 🙄 אולי.
חוץ מזה, אשמח לדעת האם היה משהו נחמד בשני הסיפורים האחרונים שקראת? מה אתה אומר על הקופסא? על בלון גז? ממליץ?
תודה שקראת!!!!!!!

חזרה