• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

העונה השנייה של The Orville

פלאפי

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
הגעתי לאמצע העונה השנייה של The Orville, סדרת החיקוי-סטאר-טרק של סת' מקפרלן מפמילי גאי. כיוון שהיא יצאה במקביל לStar Trek Discovery (בשתי העונות של שתיהן), ההשוואה ביניהן הייתה מתבקשת. בעונה הראשונה נטיתי קצת לכיוון Discovery, שהייתה יותר מושקעת מבחינת תקציב והפקה, וניסתה להיות מאוד שאפתנית עם החזון שלה לעולם של סטאר טרק. כיום אני מרגיש שהסדרה הזאת קפצה הרבה מעל הפופיק ונהייתה פומפוזית בצורה מביכה. בעונה השניה צפיתי רק בפרק הראשון ומכשהבנתי שזה אותו שטיק כמו העונה הראשונה ואף גרוע מכך, לא המשכתי הלאה.
לעומת זאת, העונה השנייה של האורביל מפתיעה לטובה. אמרתי בעבר שהעונה הראשונה התאפיינה בסגנון של מקפרלן שיכול להיות רדוד וילדותי לפעמים - ובכן, העונה השנייה הופכת את היוצרות. נדמה שהם סוף סוף מצאו את הטון הנכון, ובינתיים כל פרק שראיתי (הגעתי עד פרק 7) הכיל עלילה מרתקת עם קונפליקטים מוסריים עדכניים, בסגנון סטאר טרק המקורית. זה כבר לא סדרה שהיא גרסאת בדיחות-הפלוצים של סטאר טרק, אלא פשוט סדרה שהיא מחווה נאמנה לסטאר טרק. האפיזודיאליות, עיצוב הדמויות הראשיות, התמות שעוסקים בהם - כולם מזכירים לי את סטאר טרק המקורית (עם קירק, וגם עם פיקרד במידת מה) יותר מכל סדרה\סרט סטאר טרק שיצא אחרי שנות התשעים.
ההומור עדיין שם, והאמת שזה חלק מהקסם של הסדרה הזאת - הדמויות בה (האנושיות לפחות) מתנהגות כמו בני אדם אמיתיים, עם הומור, פגמים ורגשות. זה סופר מרענן לראות סדרת מד"ב כזאת אחרי כל כך הרבה סדרות וסרטים שמלאים בגיבורים הרואיים חסרי כל רבב (וחוש הומור).
אני אגיד רק אזהרה, למי שניגש לצפות בסדרה הזאת מתוך ציפיה לבידור קליל ומשעשע - העונה השניה לוקחת את עצמה די ברצינות לעיתים, ועוסקת בנושאים בוגרים ומורכבים. אני חושב שזה כיוון חיובי והופך אותה לפחות רדודה מהעונה הראשונה (למרות שגם בה היו פרקים מאוד רציניים). מצד שני, היא כבר לא ממלאת את המשבצת של "קומדיית מד"ב". כן, יש בדיחות טובות מדי פעם, אבל השימוש בהן נדחק לשוליים.

וגם כדאי לציין שהאפקטים הויזואליים לא נופלים ברמתם מסדרות מד"ב אחרות. אני מנחש שזה בגלל שב-2019 אנימציה ממוחשבת כבר נהייתה מספיק זולה כדי ליישם אותה בצורה מוצלחת גם לא רק בסדרות-דגל. העיצוב הוא בכוונה פשטני יחסית ומזכיר את עיצוב הרטרו של סטאר טרק - אבל כשרואים חלליות עפות בחלל, ואסטרואידים ופיצוצים, זה נראה ממש סבבה ולא זול בכלל.

אהבתי את העונה הראשונה של אורוויל, והתחלתי לראות את העונה השנייה, אבל אחרי הפרק הראשון נכנסו דברים אחרים ודי שמתי אותה בצד.
מסכים שדיסקברי היא לא באופי של מסע בין כוכבים, למרות שהיא לא גרועה בפני עצמה (וראיתי גם את העונה השנייה). פשוט שונה.
בכל מקרה, תודה על התזכורת, באמת צריך להמשיך לראות את העונה השנייה :)

חזרה