הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

איפה מתרחשים הסיפורים שלכם?

דיונים על ספרים, סרטים ועוד - מאסימוב עד מורקוק, מטרייסי והיקמן עד לניל גיימן, בטמן וגם דריזט, ומעבר.
זהו גם פורום הכתיבה שלנו, במה לסיפורים שלכם.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 28 ספטמבר 2019, 13:21

(אני לא מדבר כאן על סיפורים שמתרחשים בעולמות מומצאים באופן בלעדי).

שמתי לב שכותבי סיפורים כאן מתחלקים לשני סוגים, פחות או יותר - אלו שהסיפורים שלהם מתרחשים בארצנו הקטנטונת והיפה, ואלו שהסיפורים שלהם מתרחשים בארצות אחרות (בעיקר ארה''ב). לאיזה סוג אתם ''נופלים'' (באופן כללי)? ולמה אתם כותבים דווקא על הארץ, או דווקא על ארצות אחרות?

אישית, כשאני כותב על העולם המודרני אני כמעט תמיד כותב על ישראל - אפילו אם הסיפור מאבד מההיגיון הפנימי שלו (ע''ע רוח כפור). למה? כנראה כי לי קל יותר להזדהות עם ישראלים, כמו גם קל יותר לכתוב על ארץ שאתה אוהב ומכיר היטב. קל לי הרבה יותר לכתוב על ישראל (במיוחד על הדרום) ולהזדהות עם משה או נמרוד או יעלי, מאשר לכתוב על איזו שרלוטסוויל NJ אותה בחיים לא ראיתי.

מה איתכם?
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
tkhag1
תשובות: 1

שליחה על ידי tkhag1 » 28 ספטמבר 2019, 13:32

במקרים הנדירים שאני כותב על העולם האמיתי זה אף פעם לא על ישראל, כנראה בגלל מחסור בחוויות והיכרות של הארץ, לרוב אני כותב או על ארצות הברית או על יפן, ארצות שיצא לי קצת ללמוד עליהם מספרות ומדיה.
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 28 ספטמבר 2019, 13:41

אתה לא מכיר את ישראל אבל כן מכיר את ארה''ב ויפן?

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
הלדין

שליחה על ידי הלדין » 28 ספטמבר 2019, 14:07

אם להיות כן, אני מעדיף עולמות שאני יכול לשלוט בפרטים שלהם. עולמות בדיוניים מאפשרים לך לעסוק בסוגיות שקיימות בעולמנו בריחוק מסוים. אני גם במידה הגיונית מושפע מהסדרות והספרים שאני קורא ומיעוטם מתרחשים בישראל כך שהנטייה הראשונית שלי היא לכתוב על ארה"ב אם כבר אני עוסק בסיפור שמתרחש בעולמנו.התחושה שלי שכתיבת סיפורים שמתרחשים בארץ מעוררת יותר מדי רגשות ומקשה על כתיבה אובייקטיבית לחלוטין. היא גם דורשת יותר מחקר ואני לא מאלה שתמיד אוהבים את החלק הזה. יש לי כרגע בהקפאה עמוקה יקום אימה שנקודת הפתיחה שלו היא בעיר ישראלית בדיונית בשם באר ירח (הבאר בה חכמי חלם כלאו את הירח שנמצאת בעיר הזאת. הבאר המקור המרכזי לאפלה השורה על העיר הזאת.) שהסיפורים מהעיר הזאת מתבשלים לי כבר בראש כבר תקופה ארוכה. יצא לי לכתוב פעם סיפור לתחרות הסיפור הקצר של הארץ שהתרחש בעתיד הקרוב בישראל שבו הוציאו מחוץ לחוק התקפי זעם.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 28 ספטמבר 2019, 16:03

אישית אני חובב עולמות בדיוניים, אבל הבעיה איתם היא מינון החשיפה לקורא. אתה עלול להיסחף עם הפרטים (כי זה כיף לגמרי, אבל זה כבר בניית-עולמות ולא כתיבת סיפורים).
הלדין כתב:
28 ספטמבר 2019, 14:07
התחושה שלי שכתיבת סיפורים שמתרחשים בארץ מעוררת יותר מדי רגשות ומקשה על כתיבה אובייקטיבית לחלוטין.
למה אתה חושב ככה? בכל מקרה, סיפור הוא לא טקסט מידעי. הוא לא אמור להיות אובייקטיבי...
הלדין כתב:
28 ספטמבר 2019, 14:07
היא גם דורשת יותר מחקר ואני לא מאלה שתמיד אוהבים את החלק הזה.
במה לכתוב על ארץ מגוריך דורש מחקר יותר מכתיבה על ארץ שאתה לא מכיר, או המצאת עולם שלם?

הלדין

שליחה על ידי הלדין » 28 ספטמבר 2019, 16:10

כתיבת סיפור המתרחש בעולמנו דורשת מטבע הדברים תחקיר יותר מעמיק מכל סיפור שיכתב בעולם בדיוני. בעולם בדיוני, למרות שגם הוא דורש תחקיר, אתה גם יכול להמציא את העובדות והתחקיר הוא רק לצורך ההשראה. בעולמנו התחקיר נועד גם כדי שהסיפור ירגיש שהוא מתרחש בעולמנו ולא באיזו גרסה מדומיינת שלו. קח בחשבון שיש סופרים שזה אחד החלקים האהובים עליהם בכתיבת הספרים: התחקיר.
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 7

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 28 ספטמבר 2019, 17:06

tkhag1 כתב:
28 ספטמבר 2019, 13:32
אף פעם לא על ישראל, כנראה בגלל מחסור בחוויות והיכרות של הארץ
tkhag1 כתב:
28 ספטמבר 2019, 13:32
לרוב אני כותב או על ארצות הברית או על יפן, ארצות שיצא לי קצת ללמוד עליהם מספרות ומדיה.
אתה חי בישראל ולא מרגיש שאתה מכיר אותה, אבל סבור שאתה מכיר את ארצות הברית או יפן מספרות ומדיה? נראה לי קצת סותר.

אני נזכר בקטעים מספרי מתח של סופרים אמריקאים כמו טום קלנסי וכד', שתמיד התיאורים של ישראל או של דמויות ישראליות (ובמיוחד של צה"ל..) פשוט הרגישו לי שם לא אמינים להחריד.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 28 ספטמבר 2019, 17:09

המפקד האלמוני כתב:
28 ספטמבר 2019, 17:06
אני נזכר בקטעים מספרי מתח של סופרים אמריקאים כמו טום קלנסי וכד', שתמיד התיאורים של ישראל או של דמויות ישראליות (ובמיוחד של צה"ל..) פשוט הרגישו לי שם לא אמינים להחריד.
הוא תיאר את כל הישראלים כמרגלים קשוחים ומשופמים / לוחמים קשוחים ומשופמים?

סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני
תשובות: 7

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 28 ספטמבר 2019, 18:16

לא, אבל זה פשוט הרגיש.. פייק.
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 24 אוקטובר 2019, 18:37

אני כותב כמעט תמיד בעולם פנטזיה כלשהו. אבל אם יכריחו אותי לכתוב על העולם האמיתי אני אכתוב על ישראל, פשוט כי זה האווירה והמקום שאני חי בו ומכיר אותו הכי טוב ונכון.

אבל עולם פנטזיה זה יותר כיף.

נ.ב. הלדין, עולם פנטזיה דורד כמויות של תחקיר. לא לצורכי השראה - לצורכי בניית עולם. אם אתה רוצה עולם מתפקד שמרגיש אמיתי אתה צריך לעשות עליו כמויות של תחקיר.
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

שליחה על ידי dragonian » 24 אוקטובר 2019, 20:12

כשהייתי תיכוניסט בדיפאולט בעולם האמיתי, תמיד כתבתי על ארה'ב, במבט לאחור כי זה ארץ הסיפורים. רוב הסרטים ןהמדיה עוסקים בזה.

בקורס חובשים, קלטתי לראשונה את הקונצפט שאולי זה יכתב יותר אמין לכתוב על מקום שאני באמת מכיר.
כתבתי סיפור לאבקרפרטיאני שמתרחש בעיר שהיא השראה של רעננה כפר סבא, כי מתוך אמונה תפלה, הרגשתי רע אם לפגוע בערים האלה אפילו בדמיון.

אבל כללי, תמיד מעדיף פנטזיה.
אבא סטאלין
ויש כאלה שחושבים שאני אמא
yds
תשובות: 4

שליחה על ידי yds » 06 נובמבר 2019, 20:28

כעיקרון אני כותב בפנטזיה/מקום לא מוגדר בעולם שלנו. הסיפור שאני מתמקד בו עכשיו הוא סיפור לואו פנטזי אפל שמתרחש בתקופת הסופות בנגב, אז הסטינג נמצא ברוסיה/מזרח אירופה...

אבל בכללי, אני כותב לפי אסתטיקה, פחות -שור למה מרגיש יותר/פחות מזויף. אם הסטייל של המקום מתאים, אני כותב את זה שם
זה קצת כמו בבדיחה ההיא שהCIA השקיעו המון שעות עבודה וכסף ביצירת תוכנת תרגום מודיעינית מרוסית לאנגלית ובחזרה, והחליטו לבדוק אותה.
הם הכניסו לתוכנה את המשפט:
The Spirit is willing but the Flesh is weak
ותרגמו את זה לרוסית ואז בחזרה לאנגלית. יצא להם:
The Vodka is good but the Meat is rotten
זהב!!!

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה