נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2020
עוד שלושה חודשים לדרקוניקון, ומערכת הרישום להגשת משחקים לכנס נפתחה! הריצו את משחקי התפקידים האהובים עליכם, ארגנו אירועי משחקי לוח, תגישו משחק תפקידים חי וכל משחק אחר. https://www.dragoncon.co.il/dm-login.aspx

סיימתי לצפות במשחקי הכס (התרעת ספוילרים)

דיונים על ספרים, סרטים ועוד - מאסימוב עד מורקוק, מטרייסי והיקמן עד לניל גיימן, בטמן וגם דריזט, ומעבר.
זהו גם פורום הכתיבה שלנו, במה לסיפורים שלכם.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 19206
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
תשובות: 16
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

סיימתי לצפות במשחקי הכס (התרעת ספוילרים)

שליחה על ידי The oldman » 10 אוגוסט 2019, 12:16

קודם כל, התרעת ספוילרים כללית על הנושא.

אז ככה, אתמול בערב ראיתי את סוף העונה השמינית, הלא היא העונה האחרונה של משחקי הכס. צפיתי בחמש העונות הראשונות לפני כשנתיים, וכעת השלמתי את שלוש העונות האחרונות.
בסך הכל, הסדרה מעולה, ואכן חוכמת ההמונים צודקת - שני העונות האחרונות ובעיקר השמינית, טובות פחות.

כשאני מנסה לחשוב על זה, ואני מסתקרן, זה כי לדעתי היוצרים ניסוי להביא ל"סגירה" יפה של קו העלילה. גם כי מרטין די זרק אותם להסתדר לבד וגם כי זה יותר הוליוודי. לכאורה בסוף העונה השמינית, העולם חוזר להיות מקום של שלום ושל אחווה לכאורה, כשכולם חברים. זה פשוט הולך נגד האופי של הסדרה/ספרים/עולם. היה צריך להיות יותר קונפליקט.
באותו אופן, הדבר שהכי אכזב אותי זה היה פרק 3 של העונה השמינית, לא בגלל החושך (לא הבנתי על מה הבלגן) אלא בגלל הסיפור. ממש לא מובנת לי הבחירה לסיים כך את מלך הלילה. גם כי זה די אנטי-קליימטי, קרב אדיר שמסתיים בדקירת סכין ולא במתח גדול, וגם כי זה הוריד את כל המסתורין של המהלכים בלבן. אני חושב שמשימה בסגנון המשימה בסוף עונה 6 לתפוס אל-מת הייתה הרבה יותר מגניבה.
ובחיי שהיו שם דברים לא הגיוניים, למשל ההסתערות של הדוטראקי בתחילת הקרב.
אז זה מאוד איכזב אותי.

היו כמה דברים נהדרים בעונה - פרק 4 היה קצת דביק אבל נחמד, חוץ מהקטע המעפן שפתאום מחסלים דרקון בלי בעיה. ההשמדה של מעלה-מלך שדאינריז משתגעת, גם הצליח להפתיע וגם להיות נאמן לספרים. ההמשך לעומת זאת, פחות טוב. להפוך את דאינריז למשוגעת לגמרי בלי חרטה על מעשיה, הוא החלטה לא טובה לדעתי. אני מבין שהיוצרים ניסו להצדיק את זה עם הגן המשוגע אבל...
גם ההתנהלות של סרסיי בסוף הייתה מוזרה, להרוג את מיסנדרה, זה צעד מטופש וחסר הגיון. היה סביר לשמור אותה במאחז האדום כדי למנוע מדאינריז להשתמש בדרקון להשמיד אותו, במקום אלפי חפים מפשע.
אותו דבר לגבי לשלוח חיילים לצפון, הרי סרסיי הייתה יוצאת מלכה אם הייתה שולחת חלק מהצבא שלה צפונה במקום להבטיח הבטחת-שקר שהיא כלל לא נדרשה אליה.

וכמובן האכזבה בפרק השישי, במועצת הלורדים, שבשלב מסוים הרגיש כאילו אס"ק של השחקנים ושל התסריטאים, כולל היציאה של סאמוול טארלי על בחירות דמוקרטיות (ולמה הוא לורד ולא מאסטר? אחותו צריכה להיות הלורדית). כל הסצנה מוזרה, וגם המסקנה שלו שכמו נועדה להביא לשלום ולאחווה.

הסדרה בהחלט נהדרת, פשוט עצוב לראות שהחליטו ל"סגור" אותה בסוף טוב הכל טוב במקום להשאיר יותר מתח ויותר דברים פתוחים. מבאס.

מבדיקה בויקיפדיה גם נראה שהחל מעונה 5 בערך האירועים בספרים משתנים לעומת הסדרה, שוב - מרטין אשם כנראה, כי הוא לא מוציא ספרים לאור, אבל שם יש עוד טרגריין להבנתי ועוד דברים שונים לגמרי.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה