ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

(ס) גבירת הצללים 2 פרק עשרים ושתיים

דיונים על ספרים, סרטים ועוד - מאסימוב עד מורקוק, מטרייסי והיקמן עד לניל גיימן, בטמן וגם דריזט, ומעבר.
זהו גם פורום הכתיבה שלנו, במה לסיפורים שלכם.
הלדין
הודעות: 3445
הצטרף: 23 מאי 2003, 23:53

(ס) גבירת הצללים 2 פרק שמונה-עשרה

שליחה על ידי הלדין » 16 פברואר 2020, 05:52

תודה על התגובה. :D

"ברגע הבא" נועד להשרות תחושה של הפתעה. גם שמיר נדהמה מכך שמישהו העז להכות אותה.
הלדין
הודעות: 3445
הצטרף: 23 מאי 2003, 23:53

(ס) גבירת הצללים 2 פרק תשע-עשרה

שליחה על ידי הלדין » 16 פברואר 2020, 23:42

גבירת הצללים מספרת: "ספינת המתים"
חלק ראשון: "הקוץ בעינה"

הייתי עצובה. יכולתי לומר שכעסתי אבל זה מה שלא הרגשתי. הייתי עצובה שכך הסתדרו הדברים. אף פעם לא הייתי הרגשנית מבינינו. השארתי את הרגשנות לאחותי צינת ליל. מסיבה זו אני הייתי בחיים והיא הייתה בין המתים הרבה זמן. כשמישהי יוצרת התגלמות, ההתגלמות בדרך כלל נוטה להיות שכפול מדויק של המקור אלא אם כן הושקעה מחשבה. כל עוד ההתגלמויות היו צללים מבורדסים, העובדה הזו לא הייתה כזו ברורה לי שמרביתם היו, ובכן, מרביתן. חלק מההתגלמויות לקחו פיקוד על גורלם והפכו את עצמן לגברים כמו מפקד משמר הצללים שמצא שכך קל לו יותר, גם בתקופה הזו, להטיל מרות על אנשים. כך יצא, שבפועל, השימוש הטוב ביותר שהיה להייבנסקאר לצבא הנשים שלי היה עבודה בספינת המתים. אם הייתי יודעת את העובדות האלו מראש, הייתי משנה אותן לגברים. לא מדובר בנושאת הרקיעים ששימשה כבית חרושת עבור אחוות אלף כרי הדשא כי אם ספינה צנועה יותר ששימשה למחזור ולטיפול באשפה. כשאתה ארגון מחתרת, בזבוז זה... מותרות. גם כשמדובר בבני אדם שהוצאו כנגדם צווי מעצר בממלכה על מעשים שונים. במילים אחרות, כמעט אותו סוג אנשים שניסיתי לגייס בעתיד לפני שאראגונה הפריע לי.
וכך הנחתי את ראשי על דרגש הרד נוקשה.

ושמעתי רחש של חיפושית שחורה זוחלת. עמדתי למחוץ אותה ולא לשמוע את לחשושיה.

"לא הרגתי אותו בסוף." אמרתי, ממצמצת בגבותיי האדומות, "אז למה אתה עדיין כאן?" ונזכרתי בטעות שעשיתי עם ההתגלמויות שלי והוספתי: "או למה את כאן למקרה ו - ?"

"אני גם זכר וגם נקבה כך שכל פנייה שתפני אליי תהיה בסדר גמור." ענה האדון כבידה.

במחשבה שנייה, כן הייתי נרגנת מעט. השבתי: "תן לי סיבה אחת למה לא לאכול אותך."

"האם תהית למה נתתי לך את השם גבירת הצללים?" השיב האדון כבידה בתשובה לא כל כך משכנעת. עמדתי לחפון את גוף החיפושית של ההתגלמות שלו כשענה: "בתרבות הזו, גבירת הצללים הוא פשוט שם ליריב. את היריבה שהצבתי כנגד קנת'ן הורווינד הארור."

גנחתי ושמעתי את החיפושית נעה במהירות רבה ממה שהיד שלי יכלה לתפוס אותה. כשאסיים כאן, אעבוד יותר על ההתאמות של הצורה הזו. היא לא מספיק מהירה כדי לתפוס התגלמות של ישות כזאת. הוא ענה, נוקש באיברי פיו, "את צריכה אבירי יסודות."

"מה?!"

"אבירי יסודות משלך כנגד אבירי היסודות שלו." ענה האדון כבידה. נדמה לי שהאהבה של בני מינו למעגליות עברה פה גבול. ובכל זאת הרעיון שתהיה לי אבירת קרח משלי קסם לי כמעין סגירת מעגל קטנה. הנחתי את ידי ואמרתי: "יסודות טובים מול יסודות... רעים, נכון?"

"לא בדיוק מה שהתכוונתי אליו. כל מפתח יכול להסתובב לכיוון טוב ויכול להסתובב לכיוון רע. מה שבעולם הזה קוראים לו יסודות רעים הוא מערכת היסודות של אמונה מתחרה." התחיל האדון כבידה להסביר את הרעיון שלו. התחלתי לשקול לא לאכול אותו. הוא נשמע ראוי לחיות עוד רגע.

"המפתח שמשתמשים בעולם הזה עובד על תיאום בין רכיבים שונים. ככל שהתיאום טוב, אתה חזק יותר. כך עובדים הכוחות שלך ככובלת תוהו ומתעלה בו זמנית." המשיך לומר "העניין הוא שאפשר להשיג כח גם על ידי חוסר תיאום. ככל שחוסר התיאום בין הרכיבים חזק יותר, כך... –"

"אתה חזק יותר. הבנתי אותך." אמרתי וחשבתי לעצמי שזה נשמע מעט מסוכן לביצוע. "אם להתעלם מהשאלה למה אתה רוצה שיהיו לי אבירי יסודות משלי, למה אני צריכה?" שאלתי בקור "זה לא ישכנע את הייבנסקאר הזה מהר יותר לקחת אותי ברצינות."

"מדובר באותו אדם שתמך בהחלטה לעצור את ההתנקשות במלכה העליונה רק משום שזה לא התאים ללוח הזמנים של אחוות אלף כרי הדשא. מעבר לכך, הוא רק גזבר האחווה." הבהיר האדון כבידה את כוונותיו. זכרתי שמנהיג האחווה היה פלוני בשם קורדרוי דרויר. הדחף לאכול אותו שב ועניתי, מגששת בעזרת ידי השמאלית אחרי החיפושית המרשעת, "הייבנסקאר הוא המנהיג הצבאי."

"אני חושב שאני מבין מאיפה הטעות שלך. בקית'רה, ראשת משמר העם שקולה למלך. לאור העובדה שהמלך שלהם נבחר על ידי אזרחי עיר הבירה, אני מבין את הצורך שלהם להסתמך על מישהי שעלתה הודות לכשרונותיה ולא מכח גחמה אזרחית." לחששה בזדון. עצרתי את החיפוש ואמרתי: "אז אני צריכה להשליך את כל התוכניות שלי לספינת המתים ולהתחיל מחדש רק משום שאתה טוען שהדרך שלך תעבוד יותר טוב."

"ואחר כך תעבדי על תוכנית גיבוי למקרה וזו תיכשל." הסכים האדון כבידה בנימה אפלה.

חלק שני: "ריקוד הצללים"

ואז החיפושית נעלמה לפני שהספקתי לאכול אותה.

ידעתי שעל מנת להציל את קואין, אצטרך כל עוצמה שאוכל לגייס לצורך זה. הרגשתי את אותו חשש ישן נושן שבגללו כמעט לא נהייתי גבירת הצללים. אחותי הייתה הרגשנית. אני, אני הייתי המחושבת. הרגשתי את המתח מחליק כסכין לתוכי בעודי חושבת על זה. הרגשתי את גופי מתחלחל.

החצאים השונים שלי התחילו לרקוד מבלי שכמעט נתתי על זה את דעתי. התחושה הראשונית שלי הייתה חולשה כאילו חליתי במחלה נוראית שאין לה מרפא ואין לה מזור. למרות שלמיטב זכרוני זו לא הייתה הפעם הראשונה שחליתי, הפעם הזו התעלתה עליהם.
חשתי את המערבולת האפלה נולדת בתוכי. צלילה היה מחריד באוזניי שלא היו רגילות. היא הייתה אלימה ורעבה, כל כך רעבה. תהיתי אם כך התקיימה גבירת הצללים למעשה.

המערבולת לא גרמה לי להרגיש רבת עוצמה. היא גרמה לי להרגיש חלשה ומאוימת. האדון כבידה שיקר לי וידעתי, באותה הנשימה, שזה הכח שהוא דיבר עליו: כח השנאה. השנאה, כפי שידעתי מחיי תחת שלטונה של מלכתי, הייתה כח רב עוצמה כמעט כמו האהבה. חפצתי להרגיש מוגנת ומוערכת. יכולתי לוותר על האהבה עצמה אם ארגיש כך. המערבולת לא נתנה לי את ההרגשה הזו.

ועדיין לא הייתי מספיק רבת עוצמה על מנת להציל את קואין. ידעתי שאני חלשה מדי. הייתי צריכה את העוצמה שהמערבולת הזו תיתן אם היא תוזן מספיק ברוע של האנושות. החולשה התחילה לדעוך. הרגשתי את הסחרור של המערבולת והוא העניק מסגרת לחיי. למה אני מתחננת כשאני יכולה לקחת?

הייבנסקאר צריך לעבוד בשבילי. הרגשתי את הזעם שלא הרגשתי מקודם, מכה בי בכח. קמתי מהדרגש והבטתי בזכוכית. בחרתי בתא הזה בגלל חלון הזכוכית שהזכירה לי את הקרח של העבר. המבט שהשיבה לי גבירת הצללים שהשתקפה מבעד לחלון היה מורעב.
קראתי למפקד משמר הצללים שלי ואמרתי, בקור, "הרוג כל גבר ואישה בספינה הזו." הרגשתי שמעט שביעות רצון התגנבה לעמידתו כשפנה לאחור ועמד לבצע את פקודותיי.

באמת הגיע הזמן. ידעתי שאני יכולה לעשות יותר מזה. אני יכולה לחדור למסד הזכרון של המציאות ולקחת מהאנשים שעמדו למות את אנושיותם. הם יכלו להזין את המערבולת. עמדתי לעשות את זה ששמעתי את צינת ליל אומרת: "לא, מערבולת קרח. זה לא נחוץ." לא הפחד עצר אותי כששמעתי את התגלמויותיי רוצחות כל גבר ואישה בספינה הארורה. האהבה. למרות שהחשבתי את בחירתה של צינת ליל לבחירה הלא נכונה במשך שנים, אהבתי אותה.

לאנשים מגיע למות. זה יותר ממה שמלכת הקרח עשתה לצינת ליל בסוף. יותר ממה שאני, גבירת הצללים, עשיתי לה. הצלחתי רק להיזכר בקושי שאכלתי אותה ובתיאבון רב מאד. וכשאני חושבת על זה, התגלמויותיי התחילו להביא אליי את קורבנותיי הראשונים בזמן הזה. האנשים היו אפורים ומבועתים כשרכנתי מעליהם ואמרתי: "חשבתי לשנות אותכם. בת קול טובה לחשה באוזני לתת לכם למות."

ולא שבעתי עד שכל גבר ואישה בספינה היו מתים. הייתי תפוחה כמלכת כוורת אפלה. ומפי בקעו התגלמויותיי החדשות, נולדות מהמוות. היו אלה חמש התגלמויות לבסוף. אבירותיי החדשות.

חלק שלישי: "מחיר הכבוד"

ישבתי בכיכר הספינה כשההתגלמויות שלי הביאו אליי את הייבנסקאר דרויר, מושפל. ספינת המתים תחת שליטתי תקפה את גליית' כשהוא היה בתוכה. אביריי תפסו אותו עם ספר החשבונאות של אחוות אלף כרי הדשא. כשהוא הגיע, עסקתי בניסיון להבין איך להפוך חול לזכוכית באותו הרגע. חשתי את הזהירות דוחקת בי להשתלט על תודעתו. האיש צריך ללמוד לציית לי.

"אני לא מפחד ממך, קירונה." התגרה בי הייבנסקאר "מה כבר תוכלי לעשות לי שישתווה למה שעשו שוכני העולם לבני מינם באוגאור?"

"אתה תציית לי בזיעת אפך." סיננתי וחשתי את צל התמנון שלו מפנה לי דרך לעולל לו. אפילו עתה הרגשתי שהאדון כבידה דוחק בי. שיחקתי את המשחק שלו משום שזה היה נחוץ. אני הייתי צריכה שהוא לא יורה לאנשיו לתקוף את אקדמיית נמל גאל כעבור שנים.
ואז הוא ענה: "מי את באמת, קירונה?"

"אני גבירת הצללים." אמרתי וקמתי, טופרי הברזל שלי נשלפים מתוך כפות ידיי הלבנות.

"אם תתני לי את מה שאני רוצה, אני שלך." אמר הייבנסקאר, מרכין את ראשו בפניי, "האוגרי."

אני סיימתי לתת דברים. קירבתי את טפרי הברזל שלי לבשרו הרך ואמרתי: "המילים, הייבנסקאר."

הרגשתי את הייבנסקאר עורך את חישוביו באותה מהירות שערך בעת פגישתנו הראשונה. כמעט הרגשתי אותו אומר לעצמו: "אני אשכנע אותה בהמשך לעשות את מה שאני רוצה."

הייתי צריכה להרוג אותו. במקום זה נתתי לו לומר מילים שהוא התחייב להם בנפשו אך לא בלבו. לבו היה שייך לשממות האוגרי ולדם שהוא השתוקק לשפוך שם בשם סיוטיו. הזהירות שינתה את דעתה. עתה היא הזכירה לי שהוא איש כבוד גם לטוב ולא רק לרע כפי שהעידה תאוות הדמים שהרגשתי אצלו זה עתה. לא הגעתי לכאן משום שהקשבתי לה. עתה החלטתי שלקחתי מספיק סיכונים ליום אחד. קואין הייתה מוגנת.

אם כאן היה נגמר המסע, הייתי שבה לעמוד מול גופתו של ליוואגור בקצה הזמן. טעיתי במשהו. קואין עדיין לא הייתה מוגנת.
נערך לאחרונה על ידי הלדין ב 08 מרץ 2020, 00:15, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
ג'וני
הודעות: 1740
הצטרף: 14 יוני 2016, 18:51
תשובות: 1

(ס) גבירת הצללים 2 פרק תשע-עשרה

שליחה על ידי ג'וני » 07 מרץ 2020, 23:58

פרק טוב, כתוב היטב שנהנתי לקרוא..
אבל המשפט הלפני אחרון לא מובן עבורי, מאמין שחסרה שם מילה או משהו.
הלדין
הודעות: 3445
הצטרף: 23 מאי 2003, 23:53

(ס) גבירת הצללים 2 פרק תשע-עשרה

שליחה על ידי הלדין » 08 מרץ 2020, 00:18

תודה על התגובה. :D

דווקא הייתה מילה מיותרת. ערכתי את המשפט על כל מקום ואני מקווה שהוא ברור יותר.
סמל אישי של משתמש
ג'וני
הודעות: 1740
הצטרף: 14 יוני 2016, 18:51
תשובות: 1

(ס) גבירת הצללים 2 פרק תשע-עשרה

שליחה על ידי ג'וני » 08 מרץ 2020, 00:27

הכוונה הייתה ברורה המשפט פחות, אבל עכשיו הכל טוב וברור. :wink:
הלדין
הודעות: 3445
הצטרף: 23 מאי 2003, 23:53

(ס) גבירת הצללים 2 פרק עשרים

שליחה על ידי הלדין » 08 מרץ 2020, 20:32

וירדת' מספר: "האדם הזקוף"
חלק ראשון: "מנגינת החיים"
לא ידעתי מה יותר מוזר: חמותה של אשתי עזבה סוף סוף את היכל ניבויר או שאשתי הלבישה אותי בעדי של הגבר המנוח שלה. הידיעות המשמחות על סוף המגיפה הלבנה נמהלו בידיעות המעציבות על ההתקפה האכזרית של גבירת הצללים על העיר גליית'.

המלכה העליונה הכריזה, מאז מרד אלף כרי הדשא, על מצב חירום כללי. המשמעות של זה הייתה שכל הספינות הוחרמו ואצילים נדרשו לצייד, לאמן ולשלוח חיילים להגנתנו. היות ולנו לא היו נתינים ולא ספינות, מצב החירום היה אמור לחלוף כרוח אפלה מעלינו. בינתיים כל עוד לא החרימו גם את הסירות, העסקים המשיכו כדרכם.

"מדובר בפריט מבורך ביותר." אמרה אשתי, סוגרת את סוגרי הכסף האחרונים שלה, "החגורה הזו הייתה ברשותה של אישה שמתה בלידתה למען בתה."

כל אישה אחרת הייתה חושבת שהעדי מקולל. האם הזכרתי שאשתי אנושית רק למחצה?

לא ששמעתי את בתי. משהו בנוכחותה של אשתי השתיק את היבבות המצמררות שלה. צעירי הקלאן של אשתי, שקצת התבגרו, שימשו כמשגיחים לבננו ניבויר שעדיין לא זחל. אם הייתה לי ילדות, הייתי אומר משהו על כך. עתה ידעתי שדילגתי על הינקות ונחתתי ישר אל הנערות. עד לשם הגיע זכרוני. לא יכולתי לשפוט אותם על כך שהתבגרו מהר. לפחות הם עברו את שלב דילול הצאצאים. לא נשארו שם הרבה מהשגר הגדול ששמעתי כשהגעתי לביקור עם גנאריד לא מזמן. האוך, הזמן חולף כשנהנים...

"הוא לא הציל אותה." העזתי לצנן את התלהבותה של אשתי. היא הרימה את אוזניה. במקום זאת, היא אמרה, בגאווה, "פעם אחת לפחות אני לא בוחנת אפשרות של דילול צאצאים כשאני שומעת על מעלליה של שמיר."

עדיף לאשתי להשאיר את עסקי הבדיחות לאחרים.

לבסוף היא סיימה לחגור אותי. לבשתי חליפה אפורה דהויה ומכנסיים שהייתי צריך לכווץ את ברכיי כדי להיכנס לתוכם. הכותונת הייתה צעירה ורעננה לעומת החליפה שלבשתי. להבדיל מהחגורה, אשתי לא העדיפה לומר למי הייתה שייכת החליפה. לא היה צורך בזה. הרחתי את המוגלה מהזמן שבהם אביה לבש אותה בעת חייו כצייד אדם מורשה.

לבסוף צעדנו לעבר המעגן. הקלאן של אשתי נלחם זה בזה כדי לעלות על סירת הרקיע הצנועה שהותיר לנו משטר החירום. הם לא הפגינו אותה התלהבות כשחמותי ניסתה לשכנע אותם להצטרף אליה לגבירת הצללים כדי שיוכלו סוף סוף לשוב לביתם בחוץ. מסתבר שלרובם היכל ניבויר היה הבית מספיק כדי שילמדו מדרכו של טוצה הגיבור ויתקוממו כנגד העריצה שהנהיגה אותם מאז שהגיעו לממלכה זו. ניסיתי להבין מה קורה.

"זה הכי קרוב שמישהו מבני מיננו יהיה מתעלה." הסביר אחד מהמבוגרים בחברי הקלאן – גם הלא קסומים בקרבם חיו המון זמן אם כי פחות מהקוסמים – "ואנחנו רוצים להתרשם."

"שמיר צעירה מדי מכדי להיות ראש הקלאן שלכם." אמרה אשתי שניחשה את כוונתם. "ראשות קלאן לא יורשים. עם זאת, סיכוייה באמת ישתפרו בהרבה אם נהיה מרוצים מהמגדל." ענה זקן הקלאן שמונה חגיגית להיות הדובר של האספסוף חסר המנהיג הזה. הפתיע אותי שהם מחפשים מנהיג. חשבתי שהם יצורים קשוחים, עצמאיים וגאים. וקלטתי שהם גם יצורים של הרגלים בדיוק כמונו. הם התרגלו להיות מדוכאים בטלף שמיר נאווה.

"אז אני אקח אותך ואתה תדווח לאחרים." הציעה אשתי ואז פרץ וויכוח נוסף בקרבם. הנטיות הקשוחות, העצמאיות והגאות שלהם מנעו מהם לסמוך לחלוטין על זקן הקלאן. הם רצו להיות שם בעצמם. החלטתי לעזור לאשתי ואמרתי: "אשתי רק מנסה לגונן עליכם. יהיו שם עוד קלאנים שירצו לצפות."

האם הזכרתי, שלדעתי, הם גם פחדנים? לאחר שהזכרתי את עובדות החיים, הם השתכנעו.

והסירה המריאה כשזקן הקלאן נח על ברכיה של אשתי. היצור היה גדול מחמותי במקצת. עורו היה אפור יותר מתחת לזקיקי הגביש של פרוותו הצמרירית ועיניו הזכוכיתיות. הוא נראה כמו סלע כשזנבו העצום מקיף את גופו העגלגל. בעוד הסירה יוצאת בדרכה, היצור הרים את ראשו לעברי ואמר: "כבר נפגשנו, ווירדת'. אתה נכנסת לי לראש לפני זמן מה."

אז זה היה הוא שהתכרבל מתחת לדיוקן האציל.

"לא שיש שם משהו. הקרמריט בבטן, נכון?" שאלתי בעוד הסירה מתחילה להיחלץ מהיכל ניבויר, משאירה את האספסוף לבן הפרווה מאחורינו. זקן הקלאן ענה: "הוא לא ריק, וירדת', רק שמוחי הוא כמו שיערך."

היות והיה לנו זמן עד שנגיע לשמיים נופלים, אמרתי: "גם אצלנו המוח כמו השיער שלנו. הלב שלנו הוא המושל בנשמתנו."

ושמעתי קול מחאה שבא מתוכי. הזר החליט לא לכבד את ההצהרה הזו בתשובה ונרדם. "מה אתם רוצים?" שאלתי את הקטנטנים שהיו רכיבי הגוף שלי "האם אני לא צודק?" אשתי הרימה גבה שחורה לעברי בעודה מדרבנת שייט בלתי נראה להאיץ לעבר שמיים נופלים. שמעתי אותם עונים: "לא רצינו להטריד אותך. אנחנו חשים צרות צרורות, תודעה."

ואז שטף אותי חיזיון על עולם שנחרב בעוד שאבירי היסודות נלחמים באבירי היסודות. מתחתי את כפות ידיי כשהבחנתי בשמיר בין אבירי היסודות. האם היא לא יכולה, פעם אחת, רק להביא גאווה למשפחתה? היא תמיד צריכה לעשות איזה תעלול שהורס את הכל.

חלק שני: "זמן לאויבים"

לפי כמות סירות הרקיע בכניסה לשמיים נופלים, אשתי צריכה הייתה להעניק רצועת זרוע כחולה לשמיר. סירה של משמר האקדמיה ניתבה את התנועה הסואנת שלא כהרגלה לעבר המקווה שם יכווננו את עצמם עם מנגינת רוחות האדמה המקומיות. שאלתי את אשתי אם הסירה יכולה לבצע עיקוף מסביב לעיר ולגלות אם הסירה של הלירד טאלות' עדיין בחוץ. אשתי נהמה משהו לישות הבלתי נראית ושינינו כיוון.

"זכור רק שבאנו בשביל המגדל." אמרה אשתי ברכות "לא בשביל תחנת הרכבת שלך."

הזר עדיין ישן בעודנו מיטלטלים בין סירות רקיע. התפעלתי מכישורי השינה של הזר. "אחי לא חולם." ציננה אשתי את התלהבותי "בני מינו בנויים אחרת מבני האדם. בשינה, אחי מכין את גופו לפגישה עם הקלאנים האחרים."

כל יום מגלים משהו חדש. אשתי דיברה עליו כאחיה כאילו היה זה פרט שכבר ידעתי... ולא משהו שגיליתי עכשיו. ההיגיון אומר שחמותי התרבתה לפני שהגיעה להיכל ניבויר. פשוט לא חשבתי שהיא הביאה איתה צאצאים. לקח לי רגע להבין שאני מסתכל על זה... לא נכון. היא הייתה הצאצא של הקרמריט ששכן בגוף לפניי. איכשהו, ידעתי את העובדה. אני מושך את ידיי מניסיון להבין אילנות יוחסין של זרים. מספיק לי לפענח אצילי הון. מדובר בעבודה לכל החיים.

הרוחות נשבו לצדנו והספקנו לתפוס את סירתו של הלירד טאלות' בטרם הפליג לעיר, או ליתר הדיוק, שלוש הסירות שלו שהיו עמוסות במשרתיו, נאמניו ואנשי צוות הסירות. הלירד טאלות' אדום השיער היה שפוף בתוך גלימתו השחורה שנראתה כאילו נתפרה למישהו יותר גדול ממנו. אשתו רוכסאנה, עם שיערה האדום-זהוב, ישבה לצד הגבר שלה. לא פעם אני וחבריי צחקו על נישואי הקרובים המקובלים בקרב קלאן טאלות'. גם לה וגם לנאמניו מהקלאן הזה הייתה איכות מסוימת שזיהיתי בעצמי אך לא הצלחתי להגדיר אותה.
הסירה תמרנה בכשרון על מנת להיצמד לסירתו של הלירד טאלות'. אחד ממשרתיו, אדם עצבני שחשף חרב קצרה, זהובת להב, על ברכו, העיר את תשומת לב הנוסעים לנוכחותנו.

הלירד טאלות' יישר את גלימתו השחורה והפליט יבבה מעונה על כך שמצאתי אותו עוד לפני שהספיק להגיע לשמיים נופלים. הוא בהחלט שמע מסוכניו על השאפתנות שלי. רכלני נשפים לא נחשבים לסוכנים בעולם שלנו. הם יפטפטו גם אם לא תשלם להם, הלירד.
"וירדת' ייראת'," אמרתי, קם ומחווה קידה נאותה, "לשירותך ולשירות הקלאן שלך." החלטתי לנסות משהו קצת יותר מקורי מ-'ברכות!' המקובל בשיחות מאין אלו. הוא שקע בוויכוח עם אשתו שקשה לו להפנות את גבו לליוואגור ביודעו שזה יפגע בעסקיו קשות. רוכסאנה רק ענתה: "החברות שלך עם ליוואגור נשענת על יסודות איתנים יותר מזה, ריוואן."

דווקא כשנדמה שמצב רוחו של הלירד נטה לטובתי, אחי אשתי החליט להתעורר משנתו. הבחנתי שזקיקי הגביש שלו היו כתומים במקום לבנים. במבט חד יותר, נראה שהם החשיכו את האוויר מסביבם וטענו אותו. לא ידעתי שהם יכולים לאכול גם בדרך הזאת. "אני מרגיש סכנה לפנינו." אמר אחי אשתי, רושף בקצוות אוזניו הכתומות. כמובן, גיס, אמרתי במקום אשתי, אנחנו מפליגים ליד אציל הון מוקף במשרתים חמושים ורצחניים. כמובן שיש סכנה לפנינו!

"הוא חולה." הסביר אחי אשתי כשהבין שאנחנו לא מבינים למה הוא התעורר משנתו בכזו פתאומיות "כשרוח תוהו ורוח אדם רבות זו עם זו, הגוף חולה. כשהרוחות ממשיכות לריב, רוח התוהו דולפת."

התחלתי לשמוע כיצד הוא ואשתי היו אח ואחות למרות היותם שונים כל כך למראה.

"עוד פעם אתה וסיפורי המלחמה שלך." סיננה אשתי "אם הוא היה מידבק, למה האנשים סביבו לא נדבקים, אח?"

האח התחיל להטות את גופו הכתום בצורה עוינת לעבר הסירה ואמר, דווקא בנימה רגועה, "הם נשאים."

"אני צריך להתייעץ עם ליוואגור." אמר הלירד טאלות' כאילו הגיב לרמיזותיו של גיסי "העניין משפיע על העסקים של שנינו."

ואשתי הורתה לנוכחות הבלתי נראית שהשיטה את סירתנו להיפרד מסירתו של הלירד. "אני מקווה שאתה לא גאה בעצמך, אח." סיננה אשתי "בית ייראת' לא צריך אויבים."

אחיה התחיל להתכנס לצורה המנומנמת שהיה בה קודם וענה: "אני דווקא חושב שהם יכולים להיות משאב אם הם יבשילו נכון. הקוסמת היא זו שתופסת אותם כאויבי מיננו. המלחמה ההיא לא הייתה מחזה מלבב, אחותי."
וחזר להכין את עצמו לקראת הפגישה עם הקלאנים האחרים.

לבסוף קרבנו אל גבולה של העיר מכיוון מערב. שיירתו של הלירד טאלות' נכנסה לפנינו. אשתי נעשתה עצבנית כשהתחלתי לשמוע את הצלילים של הכח שהגן על העיר הזו בשם גבירתה. חשתי אותו מנסה להחליט לגבי טבעי – האם אני ידיד או אויב?
ואז הכח עצר על החגורה שלי והסמל המחומש במרכזה הכסיף כאילו הוא זיהה את החגורה ואז הפסקתי לשמוע את הצלילים. הכח החליט שאף אחד שנושא את החגורה איננו יכול להיות אויב. מחיתי את הזיעה מעליי כשהסירה הפליגה לתוך העיר ופקפקתי בעצמי.

חלק שלישי: "החיים מוצאים דרך"

לקח לי זמן למצוא את הלירד טאלות' שוב.

דבר אחד בטוח שניתן היה לומר הוא שהחיים מצאו דרך. היו רוכלים אחרים שגררו את הסחורות שלהם, כמה מכובדות יותר וכמה מכובדות פחות. אחד מהם אפילו הציע בסתר עפר חלומות למי שחיפשו לחלום. סירבתי להצעתו הנדיבה. מעולם לא העמקתי מעבר לו. גנאריד השלישי נהג לצחוק על כך שאני עדיין רגיש לזה. היה לי משהו קרוב לראיה כפולה כשהעליתי את זכרון עפר החלומות. מערכת העצבים שלי התחלחלה כאחת מהסם.

"אני זקן מדי מכדי להבשיל." שמעתי את הלירד טאלות' גונח "בכל זה אשם קנת'ן הזה."

הוא ליד גבר בחליפה ארודה עם שבע כפתורים שייצגו את שבעת היסודות. ידעתי מזכרונה של ווירדת' האמא שזהו ליוואגור עוד לפני שנפלו עיניי על שערו הארוד הגזור בצורת יהלום שהיה כהה לעומת שערו האדום של הלירד טאלות'. הוא היה היורש לבית. בית רואדרת'.

"החיזיונות שהוא הציג על העתיד היו אכן... מחרידים." ענה האת'ן ליוואגור, מסדר את כפתוריו, " – אבל לא באת לשמוע ממני עצה שתוכל לשמוע גם מאשתך היקרה, רוכסאנה. לעומתך, אני חי בשלום עם מורשת הנחש של אבות אבותיי וזה מה שאציע לך."

"וירדת' ייראת'." אמר הלירד טאלות' "הוא רוצה להקים תחנת רכבת במים ירוקים." עיניו של ליוואגור העכירו כשנפשו הרהרה באפשרות לתת לבני טראווית'ר, שלהם ייחס חשיבות רבה יותר מבית ייראת', קצת ארודים ממה שהגיע להם. הרגשתי שעצר את נשימתו ואמר: "זוהי החלטה שלך, ריוואן. אם תבחר להסכים להצעה, לא תהיה רצוי בעמק אבן הדם עד שדודי ימות ואני אירש אותו."

"למה לך אין בעיה עם זה?" שאל הלירד טאלות' ואני איתו. האת'ן ליוואגור אמר, נאנק, "אתה הלירד טאלות', אדון השיבולים, הרביעי בעושרו בממלכה. אני מצפה, כשאהיה הלירד, שאיש מידידיי לא ינסה להצר את דרכיי. זו תהא צביעות מצדי להצר את דרכיך."

יכולתי באותו הרגע להבין למה ווירדת' האמא לא שנאה אותו. כמובן שחמקתי משם. הלירד טאלות' עמד לתת לי משהו לעסוק בו ולא אהיה טיפש בכך שאיתפס מצותת לו. אצילי הון במעמדו עשירים דיים לבחור תמיד בכבוד על פני הון בכל פעם שעליהם לבחור. גם היה עליי לעכל שהוא מחליף צורה.

אשתי ואחיה היו, כמובן, עם שמיר והחברים שלה. גם בראנדלות', אחיה בעל ריח העשן של שמיר, הצליח להתפנות מעסקי המשפחה בנימוי. תחת מסכת הכסף שלו, הוא מי ששימש כאיש הקשר בין אשתי לבין קרוביה המלשנים בעיר הבירה. אלה ניהלו עבור אשתי את בתי המלאכה של ייראת' שיכלו לשווק לכל מקום שהכיר במרות המלכים העליונים של נימוי שזה אמר כל מקום בממלכות התיכונות. שניהם היו עסוקים בתכנון לפחות כמה שנים טובות של כל האפשרויות העסקיות שיכולות לנבוע מהעובדה ששמיר וחבריה סיימו לבנות תוך מחזור את המגדל. אחיה הייבנסקאר לא יכל להגיע בשל עוד החלטה מטופשת שקיבל: להישבע אמונים לרוע. מה יהיה איתו, אה?

אחיה של אשתי התחפר במרווח בין המחצלות שלנו שהיו בשורה הראשונה. אשתי הייתה שקועה בשיחה עם השר האוואנהאר שלא יכל להחמיץ את יצירת המופת של היורשת שלו.

"אז מצאת את הלירד טאלות' בסוף?" שאל השר האוואנהאר שהבחין בי מתקרב מרחוק. משהו במבטו התעכב על החגורה עם המחומש הכסוף. כבר אמרתי שהעדי הזה מקולל, לא?

"תזמון." עניתי בנועם, נועץ מבט זעוף באשתי, "הוא היה בשיחה עם האת'ן ליוואגור. שיחה אישית מאד. האם ידעתם שהלירד טאלות' לא בקו הבריאות?"

"שזה באמת לא עניינך, וירדת'." השיב השר האוואנהאר "יפה עשית."

לקבל מחמאה מהמאהב של אשתי? ידעתי, שמעשית, הוא הסיבה ששנינו היינו נשואים. ולא שקינאתי לאשתי. אני פשוט הרגשתי משהו אפל מאד בדרך שבה הוא שיבח אותי כאילו... הוא מנסה להיות מנומס במקום שברצונו לומר או לעשות מעשים בוטים בהרבה.
"אני זוכר שהייתי פעם מערבולת קרח." השבתי, מחליט להעלות את הנושא על דעת עצמי, "מי היא הייתה? הזכרונות שלי אינם ברורים פרט לכך שהיא או הייתה כמוני, מחליפת צורה."

אשתי לטשה את מבטה לעבר שנינו בתהייה מי מבין שנינו יהרוג את השני ראשון. היא הייתה גבוהה כמעט כמוני אף על פי שגימדה את מאהבה. לבסוף, השר האוואנהאר אמר: "אלה מסוג הדברים שאני לא צריך לדעת, וירדת'."

ואז הוטל צל על השמיים. מגן המנגינה של העיר נשמע כשגבירת הצללים במלוא תפארתה המבורדסת ריחפה מעלינו. אחיה של אשתי התעורר כשנשמע טפטוף התוהו משולי גלימתה האפורה כצל, עדות לכך שהיא לא הייתה בקו הבריאות כפי שלמדתי רק עכשיו. ועם זאת, הרגשתי שהכרתי אותה כאילו היינו פעם חלק ממשהו גדול יותר. לא ידעתי מה.

"ברכות," קראה גבירת הצללים, טפרי רגליה מופנים לעברנו באיום, "מאז שכבשתי את גליית', הממלכה אוספת חיילים וספינות כדי להילחם בי ובנאמניי. על מנת לחסוך השפלה, אני מציעה קרב אלופים בין אבירות היסודות שלי לבין אבירי היסודות שלכם. אם שלכם ינצחו, מה שאני בספק גדול אם יקרה, אסכים לפתוח במשא ומתן. אם הם ינוצחו, וזה מה שיקרה, אתם תיענו לדרישותיי מבלי להשפיל את עצמכם בשדה הקרב."

כמה שאני אוהב נשים שיודעות מה שהן רוצות. כך או כך, נצטרך להיענות לדרישותיה.
נערך לאחרונה על ידי הלדין ב 10 מרץ 2020, 19:51, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
ג'וני
הודעות: 1740
הצטרף: 14 יוני 2016, 18:51
תשובות: 1

(ס) גבירת הצללים 2 פרק עשרים

שליחה על ידי ג'וני » 10 מרץ 2020, 00:33

פרק טוב, אם כי אני מרגיש שלא תזיק לו הגהה נוספת למשל המשפט: "הם לא רגילים להיות לא מונהגים בטלף שמיר."
נחמד לקרוא איך הסיפורים השונים מתחילים להשתלב ועכשיו כל הדמויות הראשיות באותה נקודה.. מניח שזו הכנה למשהו דרמתי.
הלדין
הודעות: 3445
הצטרף: 23 מאי 2003, 23:53

(ס) גבירת הצללים 2 פרק עשרים

שליחה על ידי הלדין » 10 מרץ 2020, 00:46

תודה על התגובה המהירה. :D

מה אהבת שם?

לגבי ההגהה, זה יחכה לבוקר.
הלדין
הודעות: 3445
הצטרף: 23 מאי 2003, 23:53

(ס) גבירת הצללים 2 פרק עשרים (גירסה ערוכה)

שליחה על ידי הלדין » 10 מרץ 2020, 20:26

שמיר מספרת: "כנגד סוף כל הדברים"
חלק ראשון: "המלכה איננה מצייתת, המלכה מצווה"
המגדל היה מגניב. העובדה שהייתה לי רגל ביצירתו עשתה אותו לעוד יותר מגניב.

הייתי צריכה להודות לשורה ארוכה של אנשים שבגללם אמא שלי הגיחה מהיכלה האפל. ולא! כוונתי לא לגבירת הצללים, איכס! הייבנסקאר ידע כמה המגדל חשוב לי ועדיין לא עצר אותה מלחרב את היום החשוב ביותר בחיי עד כה. למרות שהוא עדיין עומד על תלו, שכמובן עם השנים יהיה צורך לשפץ פה, לתקן משהו שאני לא אחראית עליו שם, הוא היה מגניב מיום השלמתו. במקום העמוד המשעמם שעמד פה מאז ניתוץ העולם, בנינו קלשון – מגדל שהתפצל לשלושה מגדלונים קטנטנים בצבע אדום אוכרה שלכל אחד מהם מדרגות משלו שיצאו מחדר הכניסה של המגדל. המדרגות התפצלו בהמשך למסדרונות – יחי הקדמה! – שהתפצלו לחדרי הוראה וסדנאות מלאכה. כל אחד מהמגדלונים היה בגודל העמוד המשעמם ההוא והבסיס היה כה רחב עד שכמעט חסם את כיכר עשרת המלכים לפני שהזזנו את הבניינים כדי לתת לגדולה מקום.

הסלעונים ישנו עכשיו. אפילו עם כוחות אבירת האוויר של ת'מדן, הסלעונים היו חסרי מנוחה. הדבר היחיד שמנע מהם לזוז הוא שהם היו תשושים. התנהל וויכוח בינינו ומעלינו, במועצת המלומדים, אם להשיבם למצבם הדומם והבלתי מזיק או למצוא דרך להרגיעם... וזו הייתה הבעיה הכי גדולה שלנו עד שגבירת הצללים הגיעה.

גבירת הצללים הייתה לבושה בטעם רע עם ברדס שחור מסריח שהסתיר את פניה, המכוערות בלי שמץ של ספק, וטלפיים מפחידות מברזל. הקול שלה עשה את העבודה. רק נוכחותם של אנשי הצללים ואנשי משמר האקדמיה מנעה מהאנשים המכובדים שבאו לראות את המגדל שלי (!) לשכוח שיש מעלינו כיפת מנגינה ולנוס לכל עבר כחפרפרות. טוב, טוב, הייתה הלירד ורמינת'רה קאהין שבאה עם החרט האהוב עליה לצייר את נכדתה על רקע המגדל. מעניין שלא תבעה שיקראו למגדל מגדל ורמינת'רה כתנאי להשקעתה בעסקים של אבא. גם כל אינספור הקרובים של דראגורד הגיעו כדי לראות את המגדל. המלומדת הגבוהה פשוט השמיעה אנחת עונג למראה המגדל הגמור.

בינתיים המלכה העליונה הרימה את נוצותיה הלבנות, הסרוגות בתספורת קצרה הדוקה, והציעה: "למה שלא נתחיל במשא-ומתן עכשיו?"

באותו הרגע הרגשתי פגועה עד יסודותיי. הבנתי שציפיתי להילחם באבירות היסודות שלה ולהוכיח לעצמי שאני המגניבה מכל. חשקתי את שיניי כשגבירת הצללים ענתה: "שיהיה. אני מעוניינת לפרוש את חסותי על קואין הורווינד."

גבות הורמו בחשדנות בכל הכיכר. לא ייתכן שאלו היו כל הדרישות שלה.

"אל תתני לה אותה." התערב אבא, גבוה ומרשים בצורה מוזרה, טבעתו נוצצת על ידו, "היא גנבה את כוחותיה של גבירתה, מלכת הקרח. כוחות אלו קשורים לילדים הללו. היא... –"

"לא יאונה לילדה רע." הבטיחה גבירת הצללים כשאני לא מאמינה למילה שיצאה מפיה. המלכה העליונה עפעפה בגבותיה האפורות ואמרה: "הבטחתי לתמוך בקנת'ן הורווינד. זוהי החלטתו אם למסור את בתו או לא."

פחדנית. המלכה אינננה מצייתת, היא מצווה!

אבא איבד משיעור קומתו כשהביט לעבר אדון המנגינה. הוא אמר לי שהוא דמה כמו גרגר אדמה למורה שלו. אדון המנגינה שילב את אצבעותיו, כשהוא נדרש להכריע בגורל בתו. אם יש מישהו שלא ידע לקבל החלטות בזמן, זה היה הוא. זכרתי כמה זמן לקח לו להחליט שהוא לוקח אותנו לשיעור ראשון. תמיד הערכתי את יכולתו של אחי הייבנסקאר לקבל החלטות ברגע גם אם לא תמיד חשבתי שאלו היו החלטות חכמות כמו לתמוך ברוע ההוא.

סטיק כמעט הבהב לתוך הערפילים כשת'מדן הניחה יד על כתפו. היא הצביעה בסנטרה לעבר אנשי הצללים מוציאים להבים ונעלמים. "ברצינות?!" קרא סטיק, חיוור מאימה, "כשאנחנו צריכים אותם יותר מכל?"

"סטיק," אמרה ת'מדן, אצבעותיה מתחפרות בכתפו, "תאמר שהם נטשו אותנו. תאמר." וסטיק ניסה לומר את זה ולא יכל. הרגשתי אותו מנסה כמה אפשרויות עד שהצליח לומר: "הם הלכו לנקות את נבגיה של גבירת הצללים ברובדים של המציאות שאתם לא חשים."

"בדיוק." אמרה ת'מדן "כל עוד החגורה עליך, אתה לא יכול לומר משהו שקרי, סטיק. לחשוב, כן. לומר, לא."

האם הזכרתי שאני מתעבת את הוד מושלמותה? למה אני לא הגעתי למסקנה הזו בעצמי? הסתכלתי בידיי והבחנתי ששערותיי מכתימות כמעט כמו שערותיו של דודי. קרמריטים! שמעתי את קולה של האוצרת הראשונה אומר: "עליכם לפעול בתואם. עליכם לפעול בהבנה. עליכם לפעול בחוכמה." כשאני חושבת שהקרמריטים הרבה יותר מפוחדים ממני.

ואז קלטתי למה הקרמריטים התחילו לשנן מדברי האוצרת הראשונה. יצוריה כבר הסתננו.

"בזמנו הילדים נמסרו לחסותו של גספר הומאיון. הוא צריך להיות חלק מההחלטה שלי." מצא אדון המנגינה דרך להשהות את החלטתו. גבירת הצללים, המרחפת מעלינו באיום, ענתה: "וגספר הומאיון ימצא דרך להעביר את עול ההחלטה למישהו אחר וכך הלאה. המשא ומתן הזה הסתיים."

"לפחות תערכו את הקרב במקום אחר. אנחנו נמצאים ליד נקודת היצירה של הרסיס הזה." התחננה המלכה העליונה "בפעם הקודמת, כשאביר האדמה הפעיל את כוחותיו בקרבתה, נוצרה סערת זמן מסביב לתקופתנו כתוצאה מההתנגשות בין כל קווי הזמן שהוא איפשר."

הסתכלתי לעבר אבא. האם אין לאישה הזו גרגר של קווארץ בכל הגוף המלכותי שלה?

חלק שני: "אבן, נייר ולהבה"

"שלהבת כפור, אני האדון כבידה."

הקול הבלתי נעים הזה הנשמע בירכתי התודעה היה מוכר לי מהחיזיון. שם הוא היה משולב עם קולם של שניים אחרים. פה הוא היה נפרד. לא אהבתי שנתן לי שם חדש. שמיר זה שם מצוין ותודה ששאלת. סבתי אמרה שהאדון כבידה מדבר אליך דרך פחדיך. הקרמריטים מפחדים, לא אני!

אז למה גם אני שומעת אותו?

"עזוב אותי, יצור מאוס. אני לא פתוחה להצעות." סיננתי בשקט בעוד גבירת הצללים מעכלת את תחינתה הרכרוכית של מלכתנו העליונה. שמעתי את נקישות הגפיים שלו, מזכירות לי שהוא חרק ענקי. האם הזכרתי שחרקים, ובעיקר חרקי ענק, מגעילים אותי?

"את מפחדת שאת תיעלמי בתוך הקבוצה. כשאנשים ידברו על הישגיך, אנשים ידברו על אבירי היסודות, לא עליך." הסביר האדון כבידה בנימה שנשמעה לי היגיונית להחריד. סירבתי להודות אבל היה משהו בדבריו. זה עדיין לא הסביר למה אני צריכה לקבל את השם המזופת שהוא נתן לי.

"מה אתה מציע, האדון כבידה?" שאלתי ולא האמנתי שאפילו שקלתי לקבל את הצעתו. שמעתי את אחי בראנדלות' רוכן לצדי ומנסה לשאול אם הכל בסדר. בטח נראיתי מנותקת. ריח העשן שלו עלה בנחיריי. הסיפור במשפחה היה שהגבר של אמא שלי רצה שלפחות לאחד הילדים שלו תהיה מתת. למרות שהאש בוערת בתוך אחי, ומכאן ריח העשן שלו, מתת לא ניעורה בו. זה הזכיר לי לאיזה תהומות אדם מפוחד יכול להתדרדר אם נותנים לו. אמא סיפרה לי את זה למקרה שאפתח הערצת גיבורים לאיש מכל הדיבורים של אחיי, ובעיקר אחי הגולה, טאנגנס. אני מודה ,שלמרות כל הדיבורים שלי על כמה אמא מרושעת, היא רוצה שנישאר בחיים אחריה. היא פשוט יכולה להיות כזאת חלוק אבן ברגל.

"מה שאת רוצה: שתילחמי באלופיה של גבירת הצללים. היא חייבת לי את המעמד שלה. והיא מסרבת לשלם את המחיר – " וכאן התגנב לנקישות פיו רעד שפירשתי כזעם קר. נזכרתי במה שת'מדן אמרה. הוא לא יכול לשקר לי. עם זאת, כפי שנוכחתי פעמים רבות, אמת זה עניין שפתוח למשא ומתן. הוא עדיין יכול להציג את העובדות באופן שהוא רוצה. זה מה שנקרא בעולמנו ערמומיות. "אם תביסי אותם בעצמך, אנשים יזכרו אותך לנצח, שלהבת כפור."

החלטתי ששניים יכולים לשחק במשחק הזה. אם הוא היה טיפש דיו לתת לגבירת הצללים כוחות בלי אפשרות לקחת אותם בחזרה במקרה של חוסר נאמנות, גם אני יכולה לשחק. לא זלזלתי בו. ידעתי שהוא היה רב עוצמה דיו לברוא ביחד עם שותפיו את היקום הזה. פשוט הרגשתי שאני צריכה להוכיח לעצמי שאני הטובה. אם אסדר את הרע במשחק שלו, אוכיח את הנקודה שלי. הבנתי שאני צריכה לומר את המילים בקול כדי שאהיה בטוחה. "בריט," אמרתי, משפשפת את כפפותיי השחורות "האם זה הדבר הנכון -?"

לא הצלחתי להשלים את המשפט. בראנדלות', שהחליט להשלים על דעת עצמו את המשפט, אמר: "אל תלכי שולל אחרי העמדת הפנים שלה. היא מעמידה פנים שהיא עדינה. אדם עדין לא היה מחזיק את ילדיהם של נאמניו בני ערובה בארמונו."

ואז הבחנתי באחיו של ווירדת', קיריד, בקרב האנשים. הוא נשא את פניו לעבר גבירת הצללים בלי אימה. ידעתי שאמו העניקה לו את שמו האמיתי של האדון כבידה ומכאן את כוחותיו. גם כך רציתי להצטרף לחברה שקיריד ייסד. עמדתי ללכת ששמעתי אותו לוחש: "אל תרגיזי אותי, שלהבת כפור. לפני הרבה זמן, בני האדם בעולם הזה גנבו את מה ששייך לי. הבנתי כבר מי את, מירדוראן. את העדה שראתה את מרת'ין מקים את המחסום. האם את לא חושבת שאני לא יכול לשלוח מישהו שיוציא את החוט שלך מרשת הזמן, מירדוראן?"

פעמיים הוא חזר על שמי האמיתי ובכל פעם הרגשתי את המשקל על כתפיי מכביד יותר.

"מגן המנגינה מגן עלינו." ניסה בריט להרגיע את חששותיי. לא מגבירת הצללים פחדתי.

"אז למה אתה לא עושה את זה כבר?" סיננתי כנגד הרשע.

שמעתי אותו חוכך בגפיו האדירים, שוקל אם למחוק אותי מהקיום. שמעתי את האוצרת. הפעם הבנתי יותר את דבריה על תיאום, הבנה וחוכמה. הם היו מרגיעים בצל הטירוף הזה. לבסוף הוא אמר: "אתן לך הזדמנות אחרונה, שלהבת כפור. זה לא היה כזה רע לשרת אותי. שנינו רוצים את אותו הדבר במקרה הזה רק מסיבות שונות."

"אני לא חזקה מספיק."

בכל פעם שאמרתי את זה לאדון המנגינה, הוא דרש ממני לחפש את הכח בתוכי. האדון כבידה חכך בגפיו בנימה שהעידה שהוא לא עמד לנהוג כך. קלטתי שזה היה מהלך נואש. להפנות כנגד האדון כבידה את חוסר רצונו להעניק עוצמה. האדון רעם נתן לנאמניו עוצמה לפי הסיפורים ששמעתי. האדון כבידה לא נתן לאף בן אדם עוצמה. הוא העדיף לתת עצות, לא כוחות.

"מעניין מאד. את מפעילה עליי את כוחות אבירת הלהבות שלך." ענה, בוחר לא להחליט, "ובשמו של אדון העולמות, את אפילו לא מודעת שאת עושה זאת."

והוא לקח את הזמן. בינתיים דאר הבחין באבירות היסודות שהסתתרו בקרב הקהל מולנו.


חלק שלישי: "סלעים ורוחות"

לא. דארגורד לקח נשימה עמוקה והחליט לגלות לאחרים שאבירות היסודות כבר הגיעו. "לצערי, קשה לי לראות כמה רחוק אוכל לקחת את הקרב כדי שזה לא ישפיע על הבאר מתחת לשמיים נופלים. אני עומדת על כך שהקרב ייערך בשמיים נופלים במלוא הדרו." השיבה גבירת הצללים, נוקשת בטלפי הברזל שלה. המלכה העליונה רקעה ברגליה. ומאומה לא קרה.

היא רקעה שוב, כנראה מנסה לזמן משהו שלא יכל לעלות מבעד לרובדי המציאות. המגן עבד לשני הכיוונים. הוא מנע מדברים להיכנס לתוך העיר מתוך רובדי המציאות האחרים. אז איך אבירות היסודות של גבירת הצללים נכנסו? ואז נזכרתי שקיבלנו את אותם כוחות. אם לנו הורשה להיכנס, גם להן הורשה להיכנס. המגן לא יכל לבצע את ההבחנה בינינו.

"אני הרגליים שלך." אמר וירדת' את המשפט המוזר ביותר שהוא אמר אי פעם באוזניי "אם אמות, גם את תמותי."

אני לא חושבת שאותו המלכה העליונה ניסתה לזמן. גבירת הצללים הישירה מבט מתוך ברדסה השחור כלילה לעבר ווירדת, ששיערו היה בהיר כמו היום, והתחילה לומר משהו, עצרה בדבריה, ואז שאלה: "למה צריך להיות אכפת לי? אני מתחילה לאבד את סבלנותי."

"זה פשוט." אמר וירדת', לוחץ על החגורה הכסופה שרק עתה הבנתי למי היא שייכת: אבירת המנגינה. אני חוזרת מכל דבר טוב שאמרתי על אמא מעודי. החגורה הזו הייתה ברשותה כל הזמן הזה ולי, הצאצאית שלה, היא לא סיפרה כלום ולאפס המייבב הזה היא...

ולפני שהספקתי לחשוב, מצאתי את עצמי מסתערת במלוא הכח על וירדת'. אנרגיה נקוותה מסביב לידיי המכתימות והפכה לאגרופים שבהם היכיתי את מה שהתגלה כקסם מגן חזק. לא שהוא מנע ממנו ליפול. הוא רק מנע ממנו לחטוף ממני את מלוא זעמי. אני... אני... אבירת המנגינה!

ומעליי גבירת הצללים איבדה משיווי משקלה עם כל אגרוף שהצל שלה עלי אדמות חטף. אנשים בקהל התחילו להסתכל על ווירדת' בצורה אחרת. מגבירת הצללים הם פחדו. מווירדת' לא כל כך. די היה בהמון עם סכינים שלופים כדי לגמור אותו בסופו של דבר. "שלי! החגורה הזו שלי!" קראתי בעודה מכה את ווירדת', שהיה אחד הגברים החלשים ביותר שהכרתי, "החגורה הזו –"

ואז בבת אחת ווירדת' תפס את אגרופיי והרים אותי באוויר. הוא היה יותר גבוה ממני. ועתה התברר לי שהיה יותר חזק ממני. עמדתי לבדוק מה קורה עם האדון כבידה כשאמר: "הקרב הזה יהיה סוף כל הדברים."

"למה?" קראתי לעבר השמיים הצהובים "למה לנערה לא יכולים להיות דברים מגניבים?"

גבירת הצללים השפילה את מבטה לעברי. חשתי את העוצמה מתפשטת במעגלים מכיוונה. היא ביצעה בחירה באותו הרגע. העוצמה לא עשתה אותי חזקה יותר או חלשה יותר. העוצמה פשוט נספגה ביקום, מחזקת אותו עוד יותר כנגד התוהו. הרגשתי משהו נרגע בו. הוא הפסיק לייצר את בני מינו של דאר לעת עתה.

"אני שומרת לעצמי את הזכות לתבוע את הקרב הזה. בינתיים דאגו שקואין תהלך בדרכי החיים או שיהיה לכם עסק איתי." אמרה גבירת הצללים ונעלמה מבעד לעננים האדומים. אבירות היסודות נמוגו כלא היו, משאירות אותי לא מסופקת בעליל מהתנהלות הדברים. אמי רצה לעברי ונדמה שהיא מתלבטת אם להכות אותי או, למרבה הפתעתי, לחבק אותי. אני מעדיפה שתכה אותי. אני לא רוצה את החיבוקים שלה אחרי שהסתירה ממני את זה. "הורד אותה לקרקע." אמר אדון המנגינה "היא שלי אחרי הכל לטוב ולרע."

וירדת' הישיר מבט לעבר עיניו הכחולות של אדון המנגינה. אחר הוא הניח אותי בעדינות על הקרקע כפי שהתבקש וביקש מחילה בעיניו מאמא על כך שנהג בי באכזריות שכזאת. לרגע אחד ובלבד לא היה לי אכפת להיות שלהבת כפור. לא הרגשתי שום קשר לעולם זה.

"את האדם החכם ביותר שהכרתי והאדם הטיפש ביותר שהכרתי." סינן אבא, עומד ליד הלירד ורמינת'רה קאהין. יכולתי כמעט לשמוע גאווה אבהית נמהלת בקמצוץ זעם ודאגה. אדון המנגינה בינתיים התקרב אליי והושיט לי את ידו. הבטתי לעברו בקור
ואמרתי: "החגורה הזו שלי."

"אנחנו לא בוחרים את היסודות. היסודות בוחרים אותנו." ענה אדון המנגינה, מושך אותי, "היסודות משקפים את אישיותך. את התנהגת עכשיו כמו אש ואדמה בלי שמץ מהמנגינה."

עמדתי לשאול מה בווירדת' משקף את המנגינה עד שהבנתי בעודי מדברת למה הוא נבחר: הוא היה בנה של השמש. בדמו זרם דם המלכים העליונים. כפי שהמלכים העליונים איחדו, כך המנגינה מאחדת.
סמל אישי של משתמש
ג'וני
הודעות: 1740
הצטרף: 14 יוני 2016, 18:51
תשובות: 1

(ס) גבירת הצללים 2 פרק עשרים ואחד

שליחה על ידי ג'וני » 23 מרץ 2020, 01:35

פרק טוב, נהניתי לקרוא. מסביר חלק מהדברים אם כי אני לא הכי בטוח שזה הכי תואם את האופי של ווירדת' לעמוד מול גבירת הצללים, אבל כן מסתדר במחשבה שנייה. אהבתי איך שהאופי של שמיר בא לידי ביטוי בפרק ואני מחכה לפרק הבא כדי לקרוא את ההסבר להתנהגות של מערבולת קרח (מעניין כמה זה לא רחוק משלהבת כפור).
הלדין
הודעות: 3445
הצטרף: 23 מאי 2003, 23:53

(ס) גבירת הצללים 2 פרק עשרים ואחד

שליחה על ידי הלדין » 23 מרץ 2020, 16:08

תודה על התגובה. :D

בלי שמץ של ספק, האדון כבידה ראה את שמיר כדרך להגביר את הסיכוי שתוכניתו תצליח הפרק. עם זאת, הוא לא חזה את ווירדת', כמובן.
הלדין
הודעות: 3445
הצטרף: 23 מאי 2003, 23:53

(ס) גבירת הצללים 2 פרק עשרים ואחד

שליחה על ידי הלדין » 23 מרץ 2020, 20:42

גבירת הצללים: "איחוד משפחתי"
חלק ראשון: "סיבוכים"

להיות גבירת הצללים לא היה מה שציפיתי לו.

מרגע שכבשתי את גליית' לא הייתי צריכה לגייס או לאיים, הם באו אליי מקצוות הממלכה, מגיעים ממקומות שאפילו כוכב הא'קאיב לא האיר מעליהם. היו אלה חיילים קטנים שהתמרמרו על סוף המגיפה הלבנה. הם אמרו שכבר מזמן לא הייתה להם אפשרות לעשות כרצונם בלי שהמגינים יפריעו להם במזימתם. אני מדברת על מחוללי מחלות. והחיילים הללו האמינו שאני אהיה המגיפה הבאה שתסלול להם את הדרך בחזרה לגדולתה של המגיפה הלבנה. כל מה שרציתי בשמיים נופלים היה להפיץ את הנבגים למגיפה הבאה.

אם אשלוט במגיפה, קואין תהיה מוגנת. מה שלא יקרה אם מישהו אחר ישלוט במגיפה הזו. זה היה הסיפור שסיפרתי לעצמי. גם לא אתעלם שחשבתי כמה הם יהיו טעימים כשאזלול. מתים מהלכים לא הידסו לעברי בהמוניהם. לא היה להם מקום בתוכניותיי מכל מקום. הם פשוט יהיו יריבים על הגופות שיישארו אחרי המגיפה. כבר חשבתי איך להיפטר מצרתם.

בינתיים הפכתי את גליית לתפנית החדשה. אפילו שמעתי את התגלמויותיי קוראים לה כך. העיר אכן נעשתה צפופה יותר בכל פעם שהלכתי בה כאילו המרחב עצמו מתכווץ על מנת לא להשאיר ולו פינה מוארת אחת בעיר. התגלמויותיי אהבו את העובדה שעיר זו מקורה. בכל פעם שהייתה לי הזדמנות, הייתי מטיילת עם הייבנסקאר. רציתי ללמוד על האחווה. והייבנסקאר רצה להטות אותי לדרך מחשבתו צמאת הדם.

כך שהיינו צמד מושלם.

הייבנסקאר החזיק בידיו את הגיליון של "רצון העם". הופתעתי כמה הזמן חלף. הגיליון יצא פעם במחזור כך שהעובדה שהופעתי בשמיים נופלים סוקרה בו העידה על חלוף הזמן. הוא עבר בשביעות רצון על מודעת הגיוס. ידעתי שהוא הוריד לפעילי האחווה הוראה: התגייסו לגיס המלכה.

"אנחנו צריכים לשכנע אותם שאת עובדת ביחד עם שוכני העולם." אמר הייבנסקאר, מגלגל את העיתון הירקרק בידיו, "מהלך זה יהיה קשה היות והמלכה העליונה באמת... עובדת איתם."

הרעיון של המגיפה לא מצא חן באוזניו. גם מפקד משמר הצללים הביע התנגדות נדירה. הזהירות אמרה לי להקשיב לאזהרותיהם. לא שמיהרתי. פחד טוב הוא משהו שדורש זמן. ושנאה.

"... או שאני פועלת מהאוגרי. גייס המלכה פשוט יפגע ביישוביהם של שוכני העולם." הצעתי אפשרות שנשמעה לי יותר מתקבלת על הדעת. הפצת שמועות כאלו הייתה סבוכה. הייבנסקאר חיבר את גבותיו בהבעת פליאה והתחיל לומר: "נזק היקפי – "

" – אבל זה בתנאי שאני הולכת על מתקפה כנגד שוכני העולם. לא עבורם שבתי לזמן." השבתי להייבנסקאר. בכל פעם שאמרתי את זה, הייתי פחות ופחות משוכנעת בדבריי. השנאה של הייבנסקאר הייתה מאד משוכנעת. לא אחת הרגשתי פשוט רצון לחבק אותו. זכרתי את הפעמים שצינת ליל חיבקה אותי והרגיעה אותי. לא היה לי ניסיון עם מחזרים. או מחזרות. אני זוכרת שבנשפים שערכה מלכת הקרח, הייתי מנסה את כוחי בריקוד. הייתי גרועה בזה.

"זה עדיין רעיון טוב, קירונה." אמר הייבנסקאר, מתייחס אליי בהיסח דעת בשם שבחרתי.

ושוב שמעתי את שירת הרפאים המצמררת הזו. כל אחד שואף להיות בחברת הדומים לו. העימות עם ווירדת' הזכיר לי עד כמה הייתי בודדה. מאותו יום התחילתי לשמוע את הקולות קוראים לי לבוא אל שדה מעוז. קולות עתיקים.

הייבנסקאר זיהה את הפעמים ההם ונזכר לומר: "שדה מעוז היא בשטח האויב, קירונה." ועדיין תהיתי מה הקשר ביני לבין בית טאלות'. להייבנסקאר או לאחרים, מבני הממלכה, שפעלו עבורי לא היה מושג או שהם בחרו לשמור את זה לעצמם. הרמז היחיד שמצאתי היה יצירה עתיקה שייחסה לסירדרת' טאלות', אביו הקדמון של אדון הנחלה בימים אלו, טבע של מחליף צורה.

לפתע נזכרתי שאני גבירת הצללים ואני חייבת רק לעצמי תשובות למה אני עושה משהו.

חלק שני: "זכרו את המים ותודה על לא כלום"

הייבנסקאר עמד על כך שילווה אותי בדמותי האנושית לשדה מעוז. לא היה מקובל בחברה הזו שאישה תלך לבדה. מפקד משמר הצללים ואנשיו יתחזו לאנשי הצללים וישמרו עליי. כשהוא הסביר את העניין, שאלתי אותו אם אנשי הצללים לא עשו את הדבר בכיוון הפוך. מפקד משמר הצללים צחק בנימה שלא השתמעה לשתי פנים.

כמה אנשי צללים לא שבו הביתה לנשותיהם וילדיהם בסוף היום.

הדבר הראשון שהרשים אותי בשדה מעוז הוא הפתיחות שלה. יחסית ליישוב עתיק יומין, העיר הייתה פתוחה לשמיים. היא לא הייתה צריכה את החומות כשאבירי הדם היו בשיאם. שדה מעוז לא צמחה בצורה מסודרת כתפנית אף על פי שהיא הייתה מעט יותר מרווחת ממנה. יותר מזה, הבניינים נראו כאילו הדגם שלהם תוכנן לתחרות ואז נבנה בפועל פעם. היו שם פירמידות שנישאו אל השמיים. היו שם מבנים שעוצבו בתכליתיות עד כדי כך שנראו כמעט חיים. אחרים היו מעוטרים בעיטורים שונים עם מוטיב חוזר של שיבולים...

ובמבט קרוב, נראה יותר כלהבה יציבה ולוהטת כאילו היא נאבקת לבעור כנגד כפור עז. לא השתגעתי על המוטיב האמנותי הזה שהם בחרו לבנייניהם.

ובמובן אחר, היה זה מוצב. כל דבר בשדה מעוז נועד לשרת בסופו של יום את האדונים: אבירי הדם. לא היו שם היכלות בהם אנשים צפו בהצגות אבל היו שם סדנאות מלאכה בהם אנשים חישלו כלי נשק ושיריונות כה מצועצעים שהלמו את תקופת השלום שבה חיו. אנשים הרימו מבט לעברנו כשטיילנו להנאתנו במקום. המילה הנאה בשדה מעוז הייתה כרוכה בצפייה במצעדים של אבירי הדם, שלפי מה שהבנתי מהייבנסקאר, היו מחזה נפוץ.

השוק שלהם, שאליו מצאתי את עצמי נמשכת אליו, היה מסביב לכיכר, שנקראת בשם היצירתי מאד, כיכר הדמים. לא במובן של הדם הנשפך בשדה הקרב אלא הדם העתיק והמפואר של תושבי המקום. היו שם סוחרים ("צמיתי הון!" נחר הייבנסקאר בשנאה.) שעל חזיתות חנויותיהם היו משורטטים בעדינות סמלי בתי אצולת ההון שאת סחורתם הם מכרו לתושבי המקום. ובמרכז יצאו מים משבעה פתחים מתחת לפסל ההרד של אישה יפה. האישה אחזה בכל אחד מידיה מטה שממנו התעקל נחש באופן שנראה כאילו הוא נושך את זנבו. אני כמעט קפאתי במקום כשהבנתי שאני צופה בסמל עתיק של אויבי התוהו בעולם. מתחת לקילוחי המים הייתה הכתובת:
"כאן ניצבת גופתה המאובנת של טאל שלהבת החורף שם הציב אותה אחיה הנסיך האדראת' דראגדר."

הפסל הזה היה ההעתק. הייבנסקאר אמר לי שהמקור נמצא בהיכל טאל בדרגאלות'. פושטי רגל שתו מהמים במזרקה בעודם נעים בצורה מעורפלת בין נותני חסדם בכיכר הדמים.

"חיות מחמד." העיר הייבנסקאר "צמיתי ההון מחזיקים אותם על מנת שידעו על נדיבותם. מעניין מה היה קורה אם נזקק אמתי, שדם של צמיתי חרב זורם בעורקיו, היה בא אליהם?" והוסיף חיוך שהאהבה הייתה הרחק ממנו. הוא לא הבחין במשהו מוזר בקבצנים. מפעם לפעם העיניים של כמה מהם נעשו צהובות אחרי ששתו מהמים במזרקה. הרגשתי אותם כמעט נלחמים להחזיר את עיניהם לצבען הרגיל. אחד מהם, אדם מרופט להחריד, נהם: "הטוב, הרע והמכוער לא השתנו מאז ימי טאל ואפילו פושט רגל יודע להבחין בינם." ועיניו שבו לצבען הרגיל העכור. העניין שזכרתי מאבק פנימי עז דומה בקרב הלירד. הלירד טאלות'.

האם הם כל כך נכספו להיות בני אדם עד שהתעלמו מהאפשרויות במורשתם הנשגבת? והרגשתי את הקולות עתיקי היומין קוראים לי מבעד למים היפהפיים. הרגשתי שאני צופה במים שנולדו מקרח שנמס ולא במים שעמדו זמן רב בין קירות האבן של המזרקה הנושנה.
ולפני שהספקתי להבין מה קרה, שתיתי ממי המזרקה החמוצים. כל הקסם שלה נמוג לה. ובלי לאבד רגע אחד מיותר, איבדתי את הכרתי. מעניין של מי הייתה התוכנית המחורבנת. כך חליתי בפעם הראשונה בחיי.

חלק שלישי: "יחי הגזבר החדש"

כשהכרתי שבה אליי, התעוררתי ליד ספר רפואה שנשא שם בשפה העתיקה – בנו טאליס ("היסודות") והייתה לי תצפית למקום שנראה כאילו גגותיו היו שדה שבער לאור השמש. ידעתי עוד בטרם קמתי שפעם השאירו פה מתים לחסדי הרוחות. תהיתי למה הובאתי לשם.
הרמתי את הספר הכבד וקראתי בו. בעודי קוראת בו, תמונות עלו לנגד עיניי. אלה היו... זכרונות. הרגשתי כאילו אני חווה את המסע מההתחלה מהרגע בו מצאתי את נערת העכביש ועד לרגע בו שתיתי ממי המזרקה כשמישהו מספר את הסיפור שלי בצורה מוטה.

שכחתי לחלוטין שצינת ליל לא הייתה קיימת מאז ומעולם. אם היה חולף מספיק זמן, הייתי שוכחת שהייתה קיימת אי פעם מערבולת קרח. ואז הבנתי שעשיתי משהו שטרם עשיתי: חלמתי.

... אבל למה שאחלום שאני נמצאת במקום שלא הייתי בו מעולם?

הקול סיפר ברקע שהייתי צריכה לשתות מהמים כדי להיות מוגנת. מחליפי הצורה היו שולחים את אלה מביניהם שרוחותיהם רקדו ביניהן אל המזרקה הזאת. אחרי שהחלמת, רוח התוהו השתמשה בידע של המחלה כדי להידבק אליך. אני דווקא הרגשתי שהמערבולת האפלה נתנה מסגרת לחיי במובן ששום דבר אחר לא נתן. לא הרגשתי שאינני מוגנת כלל.

שמעתי את הקול אומר שהעובדה שהאנשים נהנים מכאב לא הופך אותו לפחות כואב. ובהתחלה הרגשתי שאני חולה. חלק ממני עדיין הרגיש את זה. פשוט התעלמתי ממנו. התכוונתי לצחוק כשהספר התפוגג לנגד עיניי. רסיסי כסף ניפוצו באוויר צורבים את עורי כאילו הייתה אחרונת מחוללי המחלות ולא מחליפת צורה. לא נהניתי מהכאב בצורה הזאת.
ואז התעוררתי.

"בטח." שמעתי קול שזיהיתי מזכרונותיי, צמרמורת עוברת בי, "הנה הארודים שלך, ברית'ומיר."

שמעתי מטבעות נופלים באוויר כשגבר צעיר עם עור כסוף כמו חלקיקי הכסף שהכאיבו לי בחלום ושיער שחור כמו הלילה שהיה נכנס אל החדר והסתיר את אור השמש מהחלון. לטשתי בו מבט כשהוא השעין את גבו לקיר ואמר: "בזמן שישנת, גבירתי, חלו שינויים. אני טנגנס דרויר ואני הגזבר החדש של אחוות אלף כרי הדשא."

"מי אתה ומה עשית עם הייבנסקאר?" שאלתי ברוגע לא אופייני. שמעתי את זנבו זוחל מבעד לבגדיו הכחולים הצמודים.

הוא ענה: "הייבנסקאר הוא כבר לא גזבר האחווה, גבירתי. הורשיתי לשוב אחרי שקופת האחווה נמצאה ריקה אחרי ה... מהלכים של אחי." הוא התכוון לומר 'שטויות'. טוב, זה הוכיח שהם באמת אחים. רק אח יכול לבוז לאחיו בצורה כזו תהומית. גנחתי ותהיתי כמה זמן ישנתי כך שהדברים הללו הספיקו להתרחש. הזנב הפסיק לזוז, סימן שנרגע, כשענה: "השנה עכשיו שנת שלוש שמונים ושלוש, גבירתי."

"אני מניחה, שבדומה לאחיך, אתה מלא רעיונות." השבתי, רומזת שאני מעוניינת לשמוע. החלטתי שארשה לטנגנס לחיות בינתיים. מהתנהגותו, מי שהוחלף היה גזבר האחווה. עמדתי בראשה עדיין עד כמה שזה היה משמעותי עבורי.

הוא הוציא את ספר החשבונות של האחווה מתיק על חגורתו שרק עתה הבחנתי בקיומה. הוא שם את הספר על אדן החלון, נותן לאור השמש להאיר עליו, והצביע על ספרות, טורים ומילים כשהוא מתחיל להציג את השגותיו השונות לגבי ההוצאות השונות. כשסיים, יכולתי רק לומר שהתרשמתי שהוא היה יותר חכם מאחיו. לא פלא שהוא כבש את העולם.

ועכשיו הוא עובד עבורי.

תגובה מהירה


שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.
   
שלח תגובה