• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

האגדה של קורה, שתי העונות הראשונות

לאחר ההמלצות כאן, כמעט סיימנו לראות (ביחד עם הילדים) את שני העונות הראשונות של קורה.
זה בהחלט אווטאר, וזה בהחלט סדרה עם קטעים מגניבים, והרבה Lore של העולם. מצד שני, בהשוואה לאווטאר המקורי, היא מחווירה בהשוואה. כאן זה נראה שהעלילה היא פחות סיפור אחד ענק שעוטף את הכל, אלא יותר קורות קורה בעולם ביחד עם עלילה שזורה מסביב. מה שבעיקר מרים גבה, שלפחות בינתיים, אין ממש קשר סיפורי בין העונה השנייה לראשונה בהיבט הנבלים.
אז זה לא גרוע כמו כמה אנשים שאני מכיר תיארו, אבל בפני עצמה, לא בטוח שהייתי רץ לצפות בזה ביחד עם הילדים אם לא היה אווטאר הראשון.

מקווה שישתפר ויהפוך לאגדי בשתי העונות הבאות :fire:

העונה השניה היא החלשה ביותר לטעמי (מלבד שני הפרקים על האווטאר הראשון), אבל די מוסכם שעונה 3 היא הטובה מכולן. עונה 4 סבבה, והיא גם ממשיכה קו עלילה שהתחיל בסדרה המקורית וממשיך בעונה 3.

אהה בגדול קורה זה נחמד,
אבל יש הרבה בעיות לענ"ד. דבר ראשון, נסיון להיות מאגניב, וכל הזמן להיות במתח גבוה- לי ואני חושב שלרבים אחרים, הקסם באוואטאר דווקא היה כשלמדנו להרגע עם החבורה ולהכיר את הדמויות.

חלק ממה שמוסיף ללחץ, שמבחינת תוכן, מה שלקח לאנג 3 עונות, לוקח לקורה עונה.

ויש הרבה בעיות, אבל זה כבר יהיה ניטפוקים. (לכאורה)
וכן, אני חושב שעונה 3 היא הכי טובה.

לא סיימנו את העונה השנייה, אבל היא פחות טובה מהראשונה (חוץ משני הפרקים שכבר ראינו על האווטאר הראשון וזה אחלה Lore). עם זאת, היא עדיין חביבה בעיניי.

בכל מקרה אני חושב ששהיוצרים עשו נכון שלקורה זה לקח עונה להפוך לאווטאר. הרבה סדרות/סרטים בהמשכים שלהם מנסים לעשות בערך אותו דבר מה שהיה במקור רק עם שינוי תפאורה. במקרה הזה הם במודע שינו דברים בסיסיים - גם בקונספט של הסדרה (לא חבורה של נערים שמצילה את העולם) וגם בעולם עצמם (טכנומאגיה).

אני דווקא מסתכל על האגדה של קורה בתור ספין אוף לאוואטר.לי זה נראה כאילו היא מתמודדת עם בעיות קלות מבית ומחוץ,אבל הסדרה עצמה מהווה צל של הסדרה המקורית.כאילו אני ראיתי עם בני דודים הקטנים שלי,בדילוגים קצרים כשעשיתי עליהם בייביסיטר,אז יכול להיות שבאמת אין לי זכות לגבש דעה...

האגדה של קורה היא... נחמדה אבל רחוקה מלהיות שווה למקור.
נראה לי שהבעיה נבע יותר מאהל היעד מאשר מהכותבים.
אווטר הראשון מייצג גישה ישנה יותר שאומרת שאין צורך לרוץ ישר לאקשן ושיש זמן להתמקד בדמויות, לעומת זאת הגישה היום אומרת לחתוך מהר לקרב ואולי לזרוק דילוג קטן או משהו.

בעיה נוספת שהייתה לי עם הסדרה היא כל הקטע של ה"בגרות" די הרגישה כמו אג'נדה (הגזענות נקדם חסרי יכולת כיפוף למשל).
ואני חייב להודות שהקטע של הרומנטיקה הייה הרבה פחות טוב מהמקור ועם יותר מדי דרמת נעורים.

בסופו של דבר בפני עצמו זו סדרה נחמדה, אבל לא מספיק נחמדה בשביל להיות המשך קנון של אווטר.

אני הייתי עוד יכול לסלוח על המהפכה התעשייתית המכוערת והמכערת שעשו לעולם, אבל (ספוילר לעונה 3):
מלא רוחות אנימה ורודות וירוקות משתוללות בעולם? באמת?
באופן כללי האופי של הסדרה שונה מאווטאר המקורי. במקור היה רק נבל אחד על פני שלוש עונות, ולכן הסדרה היתה הרבה יותר איטית ונינוחה, עם זמן לפרקים קטנים שלאו דווקא קשורים ישירות להבסת שליט האש, ושנתנו גם קצת אקשן, גם היו מעניינים, וגם העמיקו את הדמויות (נניח הגברת הצבועה). בסדרה של קורה יש עונה אחת להביס נבל (ומתחיל להישמע לא אמין שקורה צריכה להציל את העולם 4 פעמים) ופשוט אין זמן לדברים שלא קשורים למשימה המרכזית. גם חלק מפיתוח הדמויות הולך. הרומנטיקה בסדרה המקורית היתה הרבה יותר מהוססת ו״נערית״ וכן נהנתי לצפות בה, בקורה זה הרבה יותר בוגר ולפעמים קצת ״נדחף״. הסדרה כן נחמדה, וכן נהנתי לצפות בה, אבל לאור הדברים שכתבתי (שיעורי לשון נכנסו עמוק למוח) אני לא רואה בה המשך אמיתי.

נ.ב.: שמתם לב שבגלל שבעונה הראשונה הנבח היה אומת האש, בכל העונות של קורה יש נבלים מהאומות האחרות?

tkhag1 אמר/ה:
הגזענות נקדם חסרי יכולת כיפוף למשל
כשפות. ולא הבנתי מה הבעיה בגזענות הזו (כלומר בעובדה שהיא בסדרה)? למרות שהאמת, לא נראה לי שבאמת יש גזענות כזו. אני חושב שאמון המציא אותה למטרות פוליטיות ושכנע את ההמונים. מזכיר כמה דברים מימינו.

חזרה