עוד שבוע וחצי לדרקוניקון 2019
עוד שבוע וחצי דרקוניקון 2019, יומיים של משחקים וכיף והשנה יש לנו המון דברים טובים - קודם כל מפגש פונדקאים, אבל גם המון משחקי תפקידים, השקה ישראלית של פאת'פיינדר 2 ועוד. אם עדיין לא נרשמתם בהרשמה המוקדמת, מוזמנים להירשם כעת, או בקופות ביום הכנס.
http://www.dragoncon.co.il/games.aspx

אלאדין 2019 - אהבתי!

דיונים על ספרים, סרטים ועוד - מאסימוב עד מורקוק, מטרייסי והיקמן עד לניל גיימן, בטמן וגם דריזט, ומעבר.
זהו גם פורום הכתיבה שלנו, במה לסיפורים שלכם.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

אלאדין 2019 - אהבתי!

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 22 יולי 2019, 09:56

בסרטי דיסני, הפעולות של הנבלים ממלאות לפחות שתי מטרות מתוך השלוש האלו:
1) לקדם עלילה.
2) להציג את המעשה כמגונה ואסור (מסר חינוכי).
3) להציג את הנבל כניגוד לגיבור.

נניח באלאדין, כמו שהמפקד אמר השפלות של ג'עפר (הסטייה שלו שבאה בלי רמז לאהבה אמיתית ליסמין, תאוות הכוח הפסיכית, השימוש באנשים ככלי משחק) באה בין השאר להדגיש את האצילות של אלאדין, כמו גם את זו של יסמין - ג'עפר רוצה להיות עריץ עוצמתי ולכבוש את שכניו, יסמין רוצה לעזור לבני עמה ולהשליט שלום ושגשוג.

דוגמאות אחרות:
בגיבן מנוטרדאם, השיפוטיות של פרולו (שכמובן פוסחת עליו עצמו, כי ''You know I am a rightous man'') מנגידה אותו לאזמרלדה שעוזרת לגיבן למרות העיוות שלו, אולי גם לארכיבישוף (דמות משנית למדי אבל חשוב עלילתית) - בזמן שפרולו בטוח שהוא נוצרי טוב וצדיק, הארכיבישוף באמת כזה ומציל אנשים חפים מפשע. הסטייה של פרולו (ניסה להסניף את אזמרלדה, ואחר כך לא יכל להוציא אותה מהראש שלו אז הוא החליט שזו וודאי אשמתה, או אשמת השדים, או אשמת אלוהים, רק לא אשמתו שלו, והתפלל למותה בייסורים) באה כניגוד לאהבה הכנה שהגיבן ופובוס רוחשים לה.

במלך האריות, השגשוג בימי סימבה ומופסה לעומת הרעב בימי סקאר (לא אשמתו, אבל למי אכפת) מדגיש שהוא חמס וקוטל-מלך. הנכונות שלו לרצוח את אחיו באה כניגוד לסימבה, שעומד להורגו אך מחליט לרחם עליו. נישואי הכפייה שלו לסאראבי (וואו, דיסני ממש אוהבים הטרדות מיניות) אבים כניגוד לאהבה של סימבה ונלה.

ביפה והחיה, החיזור המתנשא, הישיר וחסר-האהבה (וחזרנו להטרדות מיניות) של גסטון אחרי בל, תוך כדי התעלמות מלאה מרצונותיה או מהעובדה שהוא דורך על הגינה שלה, בא כניגוד לחיזורים העדינים והמהוססים משהו של בל והחיה. הנרקיסיזם שלו עומד מול החיה, שבטוח שאף אחד לא יקבל ויאהב אותו לעולם כי הוא שעיר ומקורנן (לא ששנאה עצמית עדיפה על נרקיסיזם, ועדיין). החיבה של בל לספרים עומדת מול הריקנות המוחלטת של גסטון, שיודע רק לעשות שרירים, לחזר בגסות ולהרוג. כשבל מצילה את החיה שנפצע אנושות אפילו בלי לאהוב אותו באמת זה בא כניגוד לגסטון, שהחליט להרוג אותו בלי להכיר אותו.

נ.ב.: אחד דברים הטובים בלייב-אקשן זה שהנבלים פתאום לא מכוערים - אפילו גסטון ופרולו, שאמורים להיות יפים ומרשימים, צוירו כמין קריקטורה של ''חתיך אבל לא באמת''. גסטון נראה טוב וג'עפר נראה בהחלט סבבה, למרות שהעובדה שהוא נראה כמו סטודנט צעיר לאלקטרוניקה קצת פוגמת בחזות הווזירית והמרשימה שלו.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
Darki
יצירת קשר:

אלאדין 2019 - אהבתי!

שליחה על ידי Darki » 22 יולי 2019, 10:43

אבל אל תשכח שיש סיבה לכך שהנבלים בסרטים מצוירים נראים מכוער.אני יכול לחשוב על לפחות תפקיד אחד,והכי פשוט - המטרה היא להחצין את התכונות הפנימיות שלהם כלפי חוץ,לעומת הגיבורים שנראים טוב ויפה(הגיבן מנוטרדאם והחיה יוצאי דופן,אבל פה זה בא להראות את הדבר ההפוך - גם מישהו מכוער יכול להיות טוב לב מבפנים)

אחת הבעיות לדעתי של כול סרטי הלייב אקשן החדשים,כלומר העיבודים לסרטי דיסני,היא שכול הסרטים מייצגים מן חיקוי של הסרט,ללא תוספת משמעותית לעלילה.אל תשכח שהסרט נועד לילדים - אני דווקא פחות נהנתי,וגם אחותי הקטנה(בת 5) לא נהנתה.נראה לי שהסרט הוא עיבוד חלש מאוד למקור - ובל נשכח את התוספת המיוחדת של כלל הסרטים המצוירים,שבהם האנשת החיות טובה ופשוטה.הרעיון בשימוש תוכי וקוף אמיתי מאוד הרסו את הגוון של שתי הדמויות,אבו וזאזא(או שזה הציפור ממלך האריות?)וגם הדמות של מרבד הקסמים הייתה בלי הרבה אופי.

אגב,בימים הקרובים הולך לצאת הסרט החדש של מלך האריות,מה שלדעתי יהיה מעניין פי כמה,כי זה תמיד היה החלום שלי לראות את הסרט בלייב אקשן.אני רק מקווה שיעשו את החיות יותר אנושיות,כי אחרת זה יאבד את המשמעות של הסרט
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

אלאדין 2019 - אהבתי!

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 22 יולי 2019, 11:19

Darki כתב:
22 יולי 2019, 10:43
וזאזא(או שזה הציפור ממלך האריות?
זאזו הוא ממלך האריות, יאגו מאלאדין.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
האלמנט

אלאדין 2019 - אהבתי!

שליחה על ידי האלמנט » 22 יולי 2019, 14:17

Darki כתב:
22 יולי 2019, 10:43
אבל אל תשכח שיש סיבה לכך שהנבלים בסרטים מצוירים נראים מכוער.אני יכול לחשוב על לפחות תפקיד אחד,והכי פשוט - המטרה היא להחצין את התכונות הפנימיות שלהם כלפי חוץ,לעומת הגיבורים שנראים טוב ויפה(הגיבן מנוטרדאם והחיה יוצאי דופן,אבל פה זה בא להראות את הדבר ההפוך - גם מישהו מכוער יכול להיות טוב לב מבפנים)

אחת הבעיות לדעתי של כול סרטי הלייב אקשן החדשים,כלומר העיבודים לסרטי דיסני,היא שכול הסרטים מייצגים מן חיקוי של הסרט,ללא תוספת משמעותית לעלילה.אל תשכח שהסרט נועד לילדים - אני דווקא פחות נהנתי,וגם אחותי הקטנה(בת 5) לא נהנתה.נראה לי שהסרט הוא עיבוד חלש מאוד למקור - ובל נשכח את התוספת המיוחדת של כלל הסרטים המצוירים,שבהם האנשת החיות טובה ופשוטה.הרעיון בשימוש תוכי וקוף אמיתי מאוד הרסו את הגוון של שתי הדמויות,אבו וזאזא(או שזה הציפור ממלך האריות?)וגם הדמות של מרבד הקסמים הייתה בלי הרבה אופי.

אגב,בימים הקרובים הולך לצאת הסרט החדש של מלך האריות,מה שלדעתי יהיה מעניין פי כמה,כי זה תמיד היה החלום שלי לראות את הסרט בלייב אקשן.אני רק מקווה שיעשו את החיות יותר אנושיות,כי אחרת זה יאבד את המשמעות של הסרט
הסרט של מלך האריות כבר יצא, ראיתי אותו - לא אהבתי במיוחד. אפשר לומר שהיה חמוד... אבל צר לי לאכזב אותך, אין רגש בעיניים של בעלי החיים, הפכו אותם לגמריי לבעלי חיים לפחות כלפי חוץ. לגבי אלאדין, אהבתי הרבה יותר ממלך האריות... ללא ספק הלייב אקשן הכי טוב של דיסני עד עכשיו. צפיתי בסרט כבר פעמיים, ולא איבדתי עניין לרגע. מאוד מוזר לי שאתה ואחותך הקטנה לא נהניתם... בניגוד לרוב הצופים. אגב, אלאדין הלייב אקשן ממש לא חיקוי מדוייק של העלילה המקורית, הוסיפו המון דברים לטובה ולדעתי הלייב אקשן גבר על המקור במקרה של אלאדין.
סמל אישי של משתמש
nav566
תשובות: 7

אלאדין 2019 - אהבתי!

שליחה על ידי nav566 » 22 יולי 2019, 14:31

אני נהניתי מהלייב אקשן של היפה והחיה. אמה ווטסון משחקת שם מעולה, והסרט עשוי בצורה מאוד מוצלחת.

בנוגע לאלאדין, הביקורות ששמעתי היו מאוד חיוביות. אני אלך לראות בקרוב.
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
סמל אישי של משתמש
Darki
יצירת קשר:

אלאדין 2019 - אהבתי!

שליחה על ידי Darki » 22 יולי 2019, 14:51

גם אני נהניתי מהיפה והחיה.אגב,מפתיע אותי שהסרט של מלך האריות יצא ועדיין מפרסמים בטלוויזיה... לא שזה נוגד כמובן.באמת מאכזב.אני חושב שמרבית האנשים שנהנו נהנו בעיקר בגלל הנוסטלגיה,כי אחרי הכול אלאדין ליווה את הילדות שלי.אני נוטה להשוות סרט למשנהו,ואני הרבה פחות נהנתי מהסרט לייב אקשן מאשר מהמצויר.בקשר לאחותי,היא בגיל שרואים סמי הכבאי,מפרץ ההרפתקאות וWHAT EVER.מה לה ולתוכי מדבר ומרבדים מעופפים?מרבית הילדים בגיל הזה בלאו הכי לא מתעניינים מהעלילה.העובדה היא שהייתי צריך לסחוב אותה בדרך חזרה כי היא נרדמה.אגב,הוצאת את הדברים שלי מהקשרם.לא אמרתי שהסרט אחד לאחד,אלא אמרתי שהוא מאוד דומה ושלא היו פרטים באמת חשובים ששונו.
סמל אישי של משתמש
האלמנט

אלאדין 2019 - אהבתי!

שליחה על ידי האלמנט » 22 יולי 2019, 15:05

אבל לכן זה נקרא רימייק \ לייב אקשן. זה לא צריך להיות שונה מאוד וגם לא בדיוק אותו הדבר, לכן לדעתי באלאדין עשו את זה מצויין.
סמל אישי של משתמש
Darki
יצירת קשר:

אלאדין 2019 - אהבתי!

שליחה על ידי Darki » 22 יולי 2019, 19:54

אני יודע:( כנראה שאני פשוט לא אוהב לייב אקשן

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה