• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

העונה השנייה של Star Trek discovery

בסוף השבוע החולף צפיתי בארבעת הפרקים הראשונים של דיסקברי. מי שזוכר לא התלהבתי מהעונה הראשונה - היה שם אמצע חזק אבל התחלה וסיום לא ממש טובים.
בינתיים דווקא נראה שהעונה השנייה הרבה יותר מגובשת ובוגרת, ויותר טובה מהראשונה. מה שכן, עדיין שינויי ההיסטוריה של העולם לא באמת מלהיבים אותי...
למשל כל הסיפור עם זה שספוק משתגע, או שפוגע בדמות המיתולוגית או שנשמע כמו כיסוי זול. בכלל, אני חושב שהשימוש בספור לא מועיל לתוכנית.
אבל מה שהכי מפריע בינתיים זה ההצגה שהפדרציה מאוד משפיעה ומעורבת בפוליטיקה הקלינגונית, שזה בניגוד לקאנון המוכר ובכלל לתדמית של הפדרציה כגוף שוחר שלום שלא מתערב בתרבויות אחרות...

מה שכן, קפטן פייק בינתיים אחלה לגמרי.

הקפצה בטירוף!

סוף סוף התיישבתי לראות את הפרק הראשון של העונה הזאת. מהעונה הראשונה אני זוכר ירידות ועליות, אבל בעיקר ירידות ודרמה קיטשית ומיותרת. מהפרק הראשון של עונה 2 אני לא מרגיש הרבה שינוי. זה עדיין יותר אופרת סבון בחלל מאשר סדרה של סטאר טרק, והדמויות שהיו בלתי נסבלות בעונה הראשונה (במיוחד טילי אומייגאד תהרגו אותה כבר) עדיין בלתי נסבלות ואף יותר. האמת שאין אף דמות בסדרה הזאת שאני אוהב, ובמיוחד לא את הדמות הראשית (מייקל-אני-טובה-בהכל-וגם-מרכז-היקום-בורנאם), אז אני לא באמת רואה סיבה להמשיך לצפות. קפטן פייק בינתיים ממש מגוחך וחדל אישים, בדיוק כמו רוב הדמויות בסדרה הזאת שאמורות להיות מוצלחות במשהו (חוץ ממייקל בורנאם שהיא הכי מוצלחת בהכל תמיד).
ובאופן כללי הסדרה הזאת פשוט כתובה רע. פרקים חסרי פואנטה, סצנות אקשן שלא מובילות לשומקום, התעלמות מוחלטת מכל דבר שקשור באשכרה חקר החלל, ובאופן כללי חרבון טוטאלי על כל מה שאמור לעמוד בבסיס העולם של סטאר טרק. שזה בדיוק מה שציפיתי כשלקחו את אלקס קורצמן לכתוב אותה, אחרי העבודה המגוכחת שהוא עשה בסטאר טרק של אברהמס, בטרנספורמרס, קאובואים וחייזרים, ספיידרמן המדהים 2, המומיה של טום קרוז... בעצם, אני לא מבין למה עדיין נותנים לו לכתוב דברים, כי כל מה שהוא יודע זה להרוס.

אני מוותר על שאר העונה השנייה ועל הסדרה הזאת באופן כללי. אכזבה, כשלון, איכס. אוהבי סטאר טרק הישמרו לנפשכם.

חזרה