הושלם שדרוג תחזוקה לפורום
שדרגנו את הפורום לגרסה עדכנית של PHPBB. אם אתם נתקלים בבעיות, זה המקום לדווח: שדרוג תחזוקה לפורום - ספטמבר 2019
בנוסף אנו שוקלים בטווח הארוך יותר לשדרג את מערכת הפורומים למערכת מודרנית יותר ונשמח לשמוע את דעתכם. זה הנושא בו אנחנו מציגים אפשרויות שונות: אז EnWorld עדכנו את האתר שלהם

(ס)חנית לשמש

דיונים על ספרים, סרטים ועוד - מאסימוב עד מורקוק, מטרייסי והיקמן עד לניל גיימן, בטמן וגם דריזט, ומעבר.
זהו גם פורום הכתיבה שלנו, במה לסיפורים שלכם.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

(ס)חנית לשמש

שליחה על ידי The oldman » 17 יוני 2019, 22:13

קראתי, סיפור יפה, אבל הכתיבה עם עודף דמויות ושמות - עשית קרב שלא ממש תיארת אותו קורה או מה הכוחות שמופעלים אלא יותר כפרשן ספורט שצריך לצאר בשתי פסקאות משחק שלם.
אצה צריך להחליט או להיפטר מחלק מהדמויות או להרחיב את הסיפור שתהיה להן משמעות, למעט אנגלה כל יתר החברים שלו לא זכו לאופי ו/או במה בעיניי.

אה, והקטע עם שמות כפולים לדמויות מבלבל - גם לך נפלט שכתר העורבים השתמש בשם ניק - שזה כינוי של הגיבור לניחבאת, וכתר העורבים לא אמור להכיר אותו.

בסך הכל אהבתי, אבל עוד ליטוש יעשה לו טוב.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
הלדין

(ס)חנית לשמש

שליחה על ידי הלדין » 17 יוני 2019, 23:30

תודה על התגובה. :D

כתיבת קרבות אף פעם לא הייתה נקודת החוזק שלי ככותב. לגבי כתר העורבים, נקודת המבט שלנו לאורך כל הפרק היא ג'ון למרות שמדובר בלכאורה סופר כל יודע. מרגע שהוא החליט שקוראים לה ניק, הוא ישמע את השם שלה בניק גם אם פונים אליה בשם אחר. בעקרון, הסיפור לא תוכנן. הייתה לי רשימה של נקודות שכתבתי דרכן. שקלתי לתכנן את הסיפור אבל הבנתי שיהיה לי יותר כיף כך. כמובן שזה נכון לטיוטה ראשונה. כבר למדתי על בשרי שלפעמים העובדה שאני מרוצה ממה שכתבתי לא אומרת שאין צורך בשיפורים.
למה כוונתך להרחיב את הדמויות? ליצור להן עלילות צד בטיוטה השניה או ליצור להן סצנות חזקות יותר בנוכחות הגיבור?
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
תשובות: 12
יצירת קשר:

(ס)חנית לשמש

שליחה על ידי The oldman » 18 יוני 2019, 06:57

בנוגע לשמות, לכן כפל השמות מבלבל, כי לפעמים היא כן מופיעה בתור ניחבאת. ואולי זה קוריוז שלי, אבל זה ששתיים מהדמויות החשובות הן בעלות שם מאוד דומה - ניק וניל, גם מבלבל. לרוב בסיפורים כשיש לדמות שם ארוך ומקצרים אותו, משתמשים בקיצור כמעט אקסוקליסיבית.

בקשר לדמויות המשנה, לטעמי למעט אנג׳לה בפרקים האחרונים הם בעיקר מעמיסים על העלילה. בהתחלה הם היו יותר בפוקוס אסל בסוף הם לא מעניינים וגם אין להם מקום כלכך בעלילה. אז או שהייתי הופך אותם למשמעותיים יותר (אין לי עצה טובה כיצד) או משנה זאת כך שרק אנג׳לה מצטרפת לקרב.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
הלדין

(ס)חנית לשמש

שליחה על ידי הלדין » 19 יוני 2019, 00:02

עקב הערתך, החלטתי לאחד את דמותה של אנגלה עם קרלי בראון. גם עשיתי כרגע מפרט עלילה של הסיפור הזה, ולצערי, עם כל אהבתי לקרב עם האורומנסר (חיפשתי כבר כמה זמן מה לכתוב עם נבל עם הכוח הזה.), אני אצטרך להתחיל את הסיפור מהתחלה. אשמח לשמוע עוד הערות והארות על הגרסה הזו לפני שאתחיל בכתיבה. האם מישהו פרט לח'אן הטטרי ואולדמן קרא את הסיפור ומוכן להגיב?
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

(ס)חנית לשמש

שליחה על ידי dragonian » 16 יולי 2019, 00:19

אוקי
חנית השמש

ביקורת לקטעים שקראתי בינתים

הקטע הראשון- עם האורומנסר-
אתחיל בביקורת "השלילית' כי אין הרבה ממנה לעומת מה שאהבתי.
וגם הרוב, בגלל שאני קורא את זה במנותק מההקשר. אני מבין שזה חלק מסדרה או משו?
אני אוהב תיאורים כדי שאדע לדמיין את הדמויות, "נכון", והשדה קרב היה טיב מעורפל, ולא כל כך הבנתי עד הסוף את הכוח של הנבל- הוא שולט במים, אבל מעדיף להשתמש בשתן? אבל אולי אני פשוט פחות חכם מהממוצע.

מה אהבתי-
זה פשוט כיף. כתיבה קולחת שחוטפת אותך מהשורה הראשונה ולא נותנת לך לרפרף. (אולי דוקא בזכות מיעוט התיאורים?)
זה מסקרן, ואני רץ עם הטקסט, והשאלות שנשארות לי פתוחות משאירות לי טעם של עוד.

________

הקטע עם גברת פרייד-
לא מצליח אפילו להכריח את עצמי לכתוב ביקורת שלילית.
זה כיף, זה מוזר וזה מסקרן.
זרקת פה פיסות מידע 'לא מבוגר מספיק שיהיה לו כוחות'
'ךא עד כדי כך שחור"
וגם לבנים נחשבים נחותים גזעית?
זה דוקא פרורי מידע טובים, שהכנסת בטבעיות. עלי להסיר את הכובע. עלי ללמוד מממך איך לכתוב.

הסוף הרגיש קומיקסי באופן נהדר..אולי טיפ טיפה הייתי מתאר את הקרן, ואולי זה מושלם כמו שזה.
_______

הקטע השלישי- מעניין. הקלילות לאט לאט הופכת למתח ומסתורין, אבל בשלב הזה כבר דגת אותי ואכפת לי מהדמויות. (למרות שאני קצת מתבלבל ביניהם)
אבל אני קצת מבולבל. מכשף? זה כוחות על או קסם?
אני מתחיל להרגיש שחסר לי תיאור של הסביבה והאנשים. קשה לי לחבר שמות לדמויות ולדמיין את הסביבה.
נראה שאתה מתמקד במה שהדמויות עושות ואומרות, שזה טוב לסצינת אקשן, אבל כאן זה פחות עובד.
______
"
עדיין התאושש מההלם לגלות שאנגלה פריד הייתה בעלת כוחות על כל הזמן. והוא לא חשד בכך לגמרי. ", משהו מוזר לי בניסוח.
מלבד זה מרתק. יפנים הם חייזרים? יכול לקבל את זה.
____

זה התפתח מהר. אולי טיפה מהר מדי לטעמי. זה העולם שלנו? ג'ון האלוואק הוא שחור עם שיער בלונדיני?
אבל מרתק אין ספק. אבל שוב, דיאלוג לדעתי צריך קצב יותר מדוד

____

"? ואז ג'ון ראה בשחקים אנשים עפים על גבן של רוחות כבירות שמעבר להם טפטפה פלסמה רותחת לתוך השמיים הכחולים ללא שמץ ענן. רגליהם של האנשים, שהיו פנויות מליצור רוחות כבירות, הפכו את הפלסמה המטפטפת לעננים לבנים לא מזיקים למראה ששייטו במרומי השמיים הנאים. " זה קטע קצת מבלבל
אז רואים עננים או לא?
בכל מקרה, כן נוצרת תחושת פליאה שאותה אני מעריך.
ושוב מצליח לסקרן עם זריקת העצם שג'ון היה פעם לבן, וששהוא שונא להיות שחור?
____

זה מעניין, אבל קצת מבלבל מה קורה

----
אבא סטאלין
ויש כאלה שחושבים שאני אמא
הלדין

(ס)חנית לשמש

שליחה על ידי הלדין » 16 יולי 2019, 07:27

תודה על התגובה. :D

ג'ון האוואלוק הוא אדם לבן שעבר שינוי על ידי מגיני השמש לאדם שחור כדי לשרוד בממלכת השמש היוקדת. ויש לו מלא דעות קדומות. בני אדם לבנים אינם נחותים גזעית בעולם זה; זו דעה קדומה של אנג'לה שבאה מעולם בו עור לבן מזוהה עם חולי וחולשה. היות והיא המארחת, האורחים מקבלים את כללי הבית. ג'ון פשוט חשב שהשם רוזדונג נשמע יפני (למעשה, יש לו צליל יותר סיני אבל שיהיה לו בריא.)

משמעות המילה 'אורומנסר' הוא 'מג השתן'. הכוחות שלו קשורים לשתן. יכול להיות שיש לו כוחות כלליים יותר הקשורים למים אבל הוא ידוע יותר לשמצה בכוחות השתן שלו. לגבי 'המכשף', מדובר באשליין מרושע רב עוצמה שג'ון וחבורתו נתקלו בו ומכאן התאר שלו.

כאמור, אני מתכוון לכתוב את הסיפור מחדש ברגע שאסיים את הסיפור שאני כותב כרגע. ההערות הללו עוזרות לי להבין איפה לשפר... תיאורים אף פעם לא היו הצד החזק שלי.

תגובה מהירה

שאלת אימות זו היא אמצעי למניעת שליחה אוטומטית של טפסים על ידי בוטים.

שלח תגובה